Rugsėjo 20d. Penktadienis

NOVONORM (REPAGLIDINE), 2 MG N90, Novo Nordisk A/S

Veiklioji medžiaga REPAGLIDINE
Dozuotė 2 MG N90
Gamintojas Novo Nordisk A/S
NovoNorm 2mg

Repaglinidum

Registracijos numeris: 2000/6776/1

ATC kodas: A10BX02

Farmakoterapinė grupė: Antidiabetinis. Peroralinis gliukozės kiekį mažinantis vaistas

Gydytojas paaiškins Novonormo naudą ir galimą riziką. Prieš vartojant šį vaistą reikia atidžiai perskaityti instrukciją ir, iškilus klausimams, pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Veikliųjų medžiagų sąrašas ir kiekiai

Novonormo veiklioji medžiaga yra repaglinidas. Pagalbinių medžiagų sąrašas. Mikrokristalizuota celiuliozė (E 460), kalcio hidroksifosfatanhidridas, kukurūzų krakmolas, amberlitas (polakrilin kalis), povidonas (polividonas), 85 proc. glicerolis, magnio stearatas, megluminas, poloksameras, raudonasis geležies oksidas (E 172) - tabletės spalva 2 mg tabletei.

Vaisto forma ir vaisto kiekis. Tabletės (raudonos). 90 tablečių.

Gamintojo pavadinimas ir adresas

Novo Nordisk A/S DK 2880 Bagsvaerd, Danija

Vaisto vartojimo indikacijos

2 tipo diabetas yra liga, kurios metu kasa nepakankamai gamina insulino, todėl blogai reguliuojamas gliukozės kiekis kraujyje (glikemija). 2 tipo diabetas dar vadinamas nuo insulino nepriklausomu ar suaugusiųjų diabetu. Novonormas skatina kasą išskirti daugiau insulino valgio metu ir skiriamas diabetui kontroliuoti. 2 tipo diabeto gydymą šiuo vaistu reikia derinti su dieta ir mankšta. Novonormą reikia pradėti vartoti, jei dieta, mankšta ir svorio korekcija nepakankamai sumažina gliukozės koncentraciją kraujyje. Novonormą galima skirti kartu su metforminu.

Informacija, kuria būtina žinoti prieš vartojimą

Kontraindikacijos

Negalite vartoti Novonormo, jei: - esate alergiškas repaglinidui (veikliajai novonormo medžiagai) ar pagalbinėms novonormo medžiagoms - sergate 1 tipo diabetu (nuo insulino priklausomas diabetas) - yra diabetinė ketoacidozė - esate nėščia ar planuojate pastoti - maitinate krūtimi - esate jaunesnis, nei 12 metų - sergate sunkia inkstų ar kepenų liga Jei vartojate vaistus, kurie veikia novonormo metabolizmą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Sąveika su kitais vaistais

Vartojant kitus vaistus novonormo dozės gali keistis. Būtina pranešti gydytojui, jei jūs vartojate šiuos (ar kitus) vaistus: - monoamino oksidazės inhibitorius (nuo depresijos) - neselektyvius beta blokatorius (nuo hipertenzijos ir kai kurių širdies ligų) - angiotenziną konvertuojančių fermentų inhibitorius (vartojamus kai kurioms širdies ligoms gydyti) - salicilatus (pvz., aspiriną) - oktreotidą - nesteroidinius vaistus nuo uždegimo - anabolinius steroidus ir kortikosteroidus - peroralinius kontraceptikus - tiazidus - danazolį - skydliaukės hormonus - simpatomimetikus (nuo astmos) - vaistus nuo grybelio, pvz., ketokonazolį - bakterijas veikiančius vaistus, tokius kaip eritromicinas - vaistus, kurie gali didinti kepenų fermentų kiekį ( rifampiciną ar fenitoiną, jie gali susilpninti novonormo poveikį) Jei jūs vartojate alkoholį, novonormo dozę gali tekti keisti.

Ypatingi perspėjimai

Būtinai praneškite gydytojui, jei: - sergate inkstų ar kepenų liga; - jums bus atliekama operacija ar neseniai persirgote infekcine arba kita sunkia liga. Šiais atvejais diabetas gali tapti nekontroliuojamas, todėl novonormo vartoti negalite. Jums patariama saugotis hipoglikemijos vairuojant. Tai ypač svarbu, jei jūs silpnai jaučiate ar visai nejaučiate artėjančios hipoglikemijos simptomų arba jei dažnai patiriate hipoglikemijos epizodus. Šiais atvejais vairuoti rizikinga.

Vartojimo instrukcija

Dozavimas. Svarbu vaistą vartoti tik pagal jūsų gydytojo rekomendacijas. Nevartokite didesnės novonormo dozės, nei paskirta gydytojo. Pradinę dozę nustato gydytojas. Paprastai ji yra 0,5 mg prieš kiekvieną pagrindinį valgį. Gydytojas gali padidinti dozę iki 4 mg prieš kiekvieną pagrindinį valgį. Didžiausia paros dozė yra 16 mg. Jei pamiršote išgerti vaistą, išgerkite kitą įprastą dozę ( dozės nedvigubinkite). Gydytojas gali paskirti novonormą kartu su metforminu, kitu peroraliniu vaistu nuo diabeto. Kadangi vaisto poveikis pacientams, jaunesniems nei 18 ir vyresniems nei 75 metai, netyrinėtas, jiems novonormo vartoti nerekomenduojama. Nerekomenduojama vartoti ir ligoniams, sergantiems vidutiniško stiprumo ar sunkia kepenų liga. Vartojimo būdas. Novonormo reikia išgerti prieš pagrindinį valgį. Tabletę praryti užsigeriant stikline vandens. Perdozavimas. Perdozavus vaisto ir išsivysčius hipoglikemijai gliukozės koncentracija kraujyje gali labai sumažėti. Jos simptomai yra šie: - galvos skausmas - svaigulys - nuovargis - dažnas širdies plakimas - nervingumas ir drebulys - pykinimas - prakaitavimas Jei jaučiate šiuos simptomus, išgerkite gliukozės tabletę, cukraus ar saldaus gėrimo ir pailsėkite. Jei būklė negerėja, skubiai kreipkitės į gydytoją ar į artimiausią gydymo įstaigą. Negydomi hipoglikemijos priepuoliai gali būti labai pavojingi: jie sukelia galvos skausmus, pykinimą, vėmimą, dehidraciją, sąmonės praradimą ir net daug pavojingesnius sutrikimus.

Šalutinis poveikis

Novonormas gali sukelti hipoglikemiją. Šalutinai poveikiai, nepriklausantys nuo hipoglikemijos, paprastai yra trumpalaikiai ir silpni. Dažniausiai tai virškinimo trakto simptomai: - pilvo skausmas - viduriavimas - pykinimas - vėmimas - vidurių užkietėjimas Kartais pacientams, vartojantiems šiuos vaistus gali atsirasti žemiau išvardinti simptomai, bet jie gali būti ir ne dėl jų vartojimo: - regėjimo sutrikimai - kepenų fermentų padaugėjimas kraujyje Kai kurie pacientai yra alergiški vaistui. Tai gali pasireikšti bėrimu ir odos niežėjimu. Apie tai būtina nedelsiant pranešti gydytojui. Jūs taip pat privalote pranešti gydytojui apie bet kokius nepaminėtus šalutinius poveikius.

Informacija apie vaisto laikymą

Tinkamumo laikas. Nevartokite pasibaigus galiojimo terminui. Laikykite novonormą sausoje vietoje, sandariai uždarytą originalioje pakuotėje, 15-25oC temperatūroje. Saugoti nuo vaikų.

NovoNorm yra prekinis ženklas, priklausantis Novo Nordisk A/S

Novo Nordisk A/S 2880 Bagsvaerd, Denmark


Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9