REXSAN

Reakcinis plaukų slinkimas. Kas tai? Ką daryti?

Plaukų slinkimas

Net nereikia sakyti, kad plaukų slinkimas yra jautri ir opi tema. Juk tai daro įtaką mūsų išvaizdai! Išvaizdai! Todėl šiame straipsnyje glaustai aptarsime pagrindinius dalykus: kas yra reakcinis plaukų slinkimas?; kodėl jis atsiranda?; kaip jį gydyti?

Reakcinis plaukų slinkimas

Pradėkime nuo to, kad plaukų slinkimas yra natūralus organizmo procesas. Periodiškai iškritus vieniems, jų vietoje užauga kiti. Tačiau kartais nutinka taip, kad dėl išorinių ar vidinių priežasčių šis procesas sutrinka – plaukai pradeda slinkti intensyviau ir pastebimiau. Šis plaukų netekimas vadinamas reakcinių slinkimu. Užbėgant įvykiams už akių, norime pabrėžti, kad tai yra išgydoma. Tik būtina imtis tinkamų veiksmų – pašalinti atsiradimo priežastis.

Reakcinį plaukų slinkimą sukeliančios priežastys

Net neabejojame, kad dabar susipažinę, kas yra reakcinis plaukų slinkimas, jūs galėtumėte įvardinti ne vieną jį sukeliančią priežastį. Trumpai jas apžvelgsime, kad reikalui esant, galėtumėte ne tik identifikuoti priežastis, bet ir priimti tinkamus, gydymui būtinus sprendimus.

Stresas (psichologinis arba emocinis stresas) – gali paveikti organizmo hormonų lygį, įskaitant ir kortizolio lygį, kuris gali turėti neigiamos įtakos plaukų augimui;

Ligos – autoimuniniai susirgimai, skydliaukės sutrikimai, nutukimas, lėtinės ligos ir kitos sveikatos problemos gali sukelti plaukų slinkimą, kaip organizmo atsaką į šias būkles;

Vaistai (įskaitant antidepresantus, hormoninius preparatus, chemoterapinius vaistus) – gali turėti šalutinį poveikį – plaukų slinkimą;

Hormoniniai pokyčiai – organizmo disbalansas, pavyzdžiui, atsiradęs po gimdymo ar menopauzės metu, taip pat gali sukelti slinkimą;

Chemoterapija – daugelis chemoterapinių vaistų naikina ląsteles, įskaitant ne tik vėžines, bet ir tas, kurios yra atsakingos už plaukų augimą. Dėl šios priežasties daugelis žmonių, praeinančių chemoterapiją, susiduria su šiuo iššūkiu.

Reakcinio plaukų slinkimo gydymas

Šį skyrių pradedame su priminimu esminės minties: norint veiksmingai kovoti su slinkimu, būtina kuo tiksliau identifikuoti ją sukeliančią priežastį ar priežastis. Atlikus tai, kitas žingsnis – jų šalinimas. Žinoma, kiekvienas atvejis gali skirtis, todėl svarbu konsultuotis su gydytoju.

Be priežasčių šalinimo, kita, galima sakyti, pagalbinė priemonė būtų vitaminų ir mineralų vartojimas. Jie yra atsakingi už gerą organizmo veiklą. Vitaminų ir mineralų trūkumas gali skatinti greitesnį plaukų slinkimą, o gydantis – lėtinti sveikimo procesus. 
Plaukų priežiūra, naudojant šampūnus, serumus ar kondicionierius, be jokios abejonės, sėkmingai prisideda prie sveikimo. Dermatologinės kosmetikos gamintojas Ducray yra išleidęs atskirą, veiksmingų priemonių liniją: DUCRAY šampūnas nuo plaukų slinkimo ANAPHASE – skirtas plaukams stiprinti, gerina odos mikrocirkuliaciją, paruošia galvos odą plaukų stiprinamosioms priemonėms. DUCRAY stiprinamasis plaukų kondicionierius ANAPHASE+ – kasdieniam naudojimui skirtas kondicionierius, dėl sudėtyje esančių medžiagų gerina galvos odos kraujotaką ir aprūpina plaukų svogūnėlių ląsteles energija. Bei DUCRAY serumas slenkantiems plaukams CREASTIM. Jį rekomenduojama naudoti esant streso, dietų, nėštumo ir kitų veiksnių, lemiančių plaukų slinkimą, įtakai.             

Apibendrinkime žinias: reakcinis plaukų slinkimas gali būti sustabdytas ar sumažintas, panaikinus jį sukeliančias priežastis. Konsultacija su specialistu padėtų priimti tinkamus sprendimus. Vitaminai, mineralai bei tokios plaukų priežiūros priemonės, kaip šampūnai, kondicionieriai ir serumai, yra veiksmingi kompleksinėje kovoje su reakciniu plaukų slinkimu.

TAIP PAT SKAITYKITE