Nobel biocare

Cirkumcizija – procedūra, galinti sugrąžinti vyrams gyvenimo kokybę

Cirkumcizija

Nors daugeliui cirkumcizija vis dar siejasi su religiniais motyvais, medicinoje ši procedūra dėl tam tikrų indikacijų atliekama gana seniai. Esant kai kurioms urologinėms problemoms, cirkumcizija gali būti vieninteliu efektyviu gydymu ir padėti susigrąžinti gyvenimo kokybę. Kviečiame skaityti ir daugiau sužinoti apie šią mitais apipintą operaciją.

Kas yra cirkumcizija ir kada ji atliekama?

Cirkumcizija dar vadinama apipjaustymu, procedūros metu chirurginiu būdu yra pašalinama apyvarpė. Ši operacija yra labai dažnai atliekama JAV, Kanadoje ir kai kuriose kitose šalyse, o taip pat ji pacientams siūloma ir Lietuvoje.

Religiniais tikslais tokios operacijos atliekamos ankstyvame amžiuje, tačiau susidūrus su sveikatos problemomis, cirkumcizija galima ir vyresniame amžiuje. Ji dažniausiai atliekama dėl tokių medicininių priežasčių kaip apyvarpės susiaurėjimas (fimozė), dažni uždegimai ar prafimozė (būklė, kai atsmaukta apyvartė neužsismaukia atgal).

Nors daugelį vyrų procedūra gąsdina, yra ir tokių, kurie renkasi apipjaustymą asmeniniu apsisprendimu, pavyzdžiui, dėl estetinių priežasčių, siekdami sumažinti tam tikrų ligų riziką.

Kokie cirkumcizijos privalumai ir trūkumai?

Reikia pripažinti, kad diskusijose medicinos ar kultūros srityse dažnai kyla ginčai dėl cirkumcizijos reikalingumo. Vis dėlto atlikti moksliniai tyrimai pagrindžia šios procedūros medicininį pagrindą, o esant apyvarpės susiaurėjimui – apipjaustymas yra efektyviausias gydymo būdas.

Vertinant šios procedūros privalumus, taip pat reikia išskirti mažesnę šlaplės infekcijų riziką. Apipjaustymas sumažina galimybę kauptis mikroorganizmams, todėl tai gali apsaugoti nuo infekcijų – pacientams rečiau tenka susidurti su uždegimais, kurie pasireiškia nemaloniais simptomais. Kitu privalumu yra įvardinama galimai mažesnė lytinių ligų rizika. Tai lemia ta pati priežastis – po cirkumcizijos sumažėja galimybės kauptis mikroorganizmams, lengviau užtikrinti tinkamą higieną.Jei apipjaustymas yra atliekamas jauname amžiuje, tai gali padėti išvengti šlaplės susiaurėjimo problemos. 

Nors privalumai skamba gana patraukliai, negalima pamiršti, kad cirkumcizija yra chirurginė intervencija, tai visada susiję su komplikacijų rizika. Dėl to procedūrą visada atlikite tik pats didelę patirtį turinčius aukštos kvalifikacijos gydytojus. Kai kurie pacientai taip pat pastebi sumažėjusį varpos jautrumą, tačiau tai nebūtinai turi neigiamą poveikį lytiniams santykiams, seksualiniam malonumui.

Ar verta atlikti cirkumciziją?

Medikai sutaria, kad esant medicininėms indikacijoms, apipjaustymo nauda yra daug didesnė už galimus neigiamus padarinius. Tai yra veiksmingas būdas įveikti kai kurias ne itin malonias sveikatos problemas ir susigrąžinti gyvenimo kokybę.

Vis dėlto dėl religinių ar estetinių priežasčių atliekamos cirkumcizijos prasme abejojama, gydytojai atkreipia dėmesį, kad reikėtų įvertinti visas rizikas. Jei vis dėlto svarstote apie šią operaciją, kreipkitės į specialistus, pasikonsultuokite ir atsakingai priimkite sprendimą. Svarbu žinoti, kad procedūra šiuolaikinės medicinos kontekste nėra sudėtinga, ji paprastai trunka iki valandos ir yra atliekama su nejautra, o pacientas jau kitą dieną gali eiti į darbą, po savaitės grįžta į visiškai įprastą gyvenimo ritmą.

TAIP PAT SKAITYKITE