Mollers

Sporto salės nauda sveikatai

Sporto salės nauda sveikatai

Mankšta sporto salėje suteikia neįtikėtinos naudos, kuri gali pagerinti beveik visus jūsų sveikatos aspektus. Reguliarus fizinis aktyvumas gali padidinti hormonų, kurie padeda jaustis laimingesniems ir geriau miegoti, gamybą, leidžia jums jaustis energingais ir sumažina įvairių ligų riziką. Vieni iš pagrindinių sporto salės privalumų:

·       Fiziniai pratimai gali padėti jūsų smegenų veiklai ir atminčiai

Reguliarus sportas gerina smegenų veiklą, stiprina atmintį bei lavina mąstymo įgūdžius. 

Mankšta padidina širdies ritmą, o tai skatina kraujo ir deguonies tekėjimą į smegenis. Deguonis savo ruožtu skatina hormonų, veikiančių smegenų ląstelių augimą, gamybą. Nustatyta, kad fiziniai pratimai skatina hipokampo didėjimą, o tai gali padėti pagerinti protines funkcijas. Hipokampas – tai smegenų dalis, gyvybiškai svarbi atminčiai ir mokymuisi.

Ypač reguliarus fizinis aktyvumas svarbus vyresnio amžiaus žmonėms, nes gali padėti sulėtinti smegenų senėjimo poveikį ir atitolinti ligas, tokias kaip Alzheimeris ir demencija.

·       Fiziniai pratimai gali padėti pagerinti odos būklę

Jūsų odai gali turėti įtakos oksidacinio streso kiekis organizme. Jis pasireiškia, kai organizmo gynybinės  sistemos negali visiškai pašalinti ląstelių pažeidimų, kuriuos sukelia junginiai, vadinami laisvaisiais radikalais. Tai gali pažeisti ląstelių struktūrą ir neigiamai paveikti jūsų odą. Sportuodami efektyviai sumažinate laisvųjų radikalų sukeliamą stresą ir jie pasišalina iš organizmo kartu su prakaitu.

·       Treniruotės naudingos raumenims ir kaulams

Treniruotės yra labai svarbios stipriems raumenims ir kaulams formuoti ir palaikyti. Senstant žmonės praranda raumenų masę, jėgą ir darbingumą. Dėl to padidėja traumų rizika. Norint sumažinti raumenų nykimą ir išlaikyti jėgą senstant, būtina reguliariai užsiimti fizine veikla.

TAIP PAT SKAITYKITE