REXSAN

Ką reikia žinoti apie vitaminus, mineralus ir papildus, skirtus kaulams ir sąnariams

Maisto papildai

Vitaminai ir mineralai yra labai svarbūs norint palaikyti normalią kaulų ir sąnarių būklę. Vitaminų ir mineralų žmonės gali gauti su maistu arba vartodami maisto papildus.

Sveikiems kaulams palaikyti svarbiausi yra vitaminas D ir kalcis. Tačiau kiti vitaminai, mineralai ir papildai taip pat gali padėti palaikyti kaulų ir sąnarių sveikatą.

Šiame straipsnyje aptarsime įvairius vitaminus, mineralus ir papildus, kurie gali padėti palaikyti normalią kaulų ir sąnarių būklę.

Vitaminas D

Vitamino D organizmas pasigamina, kai žmogaus odą veikia tiesioginiai saulės spinduliai. Nors daugelyje maisto produktų jo natūraliai nėra, daug vitamino D yra riebiose žuvyse ir tam tikrų rūšių grybuose.

Pagrindinė vitamino D nauda yra ta, kad jis padeda išlaikyti sveikus kaulus, raumenis ir nervus. Jis taip pat gali prisidėti prie sveikos imuninės sistemos. Jo yra kiaušinių tryniuose, jei juos dedančios vištos auginamos laisvėje. Vitamino D yra ir kai kuriuose grybuose.

Tačiau jokie kiti augalinės kilmės maisto produktai negamina vitamino D. Žmonėms, kurių mityba daugiausia vegetariška arba veganiška, taip pat žmonėms, kurie negali daug laiko praleisti lauke, gali būti sunku gauti pakankamai vitamino D.

Vitaminas K

Vitaminas K yra vitaminas, kuris organizme padeda krešėti kraujui, formuotis sveikiems kaulams ir išlaikyti stiprią širdį. Maisto produktai, kuriuose yra vitamino K, yra špinatai, brokoliai, lapiniai kopūstai.

Vitamino K trūkumas gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Netgi ilgą laiką gaunant mažesnę nei rekomenduojama dozę, tai gali pakenkti bendrai žmogaus sveikatai ir sukelti tokių problemų, kaip:

 • mažas kaulų mineralinis tankis,
 • širdies ligos,
 • osteoporozė,
 • dantų ėduonis,
 • kraujagyslių kalkėjimas,
 • kognityviniai sutrikimai.

Rekomenduojama suvartoti ne mažiau kaip 90 mikrogramų vitamino K per dieną moterims ir ne mažiau kaip 120 mikrogramų per dieną vyrams. Dauguma žmonių gali nesunkiai pasiekti šiuos kiekius, į subalansuotą ir sveiką mitybą įtraukdami tam tikrus maisto produktus.

Kalcis

Kalcis yra mineralas, kuris stiprina ir kietina kaulus. Jis yra būtinas kaulų sveikatai ir skeleto mineralizacijai.

Viso reikalingo kalcio žmogus turėtų gauti su maistu. Tačiau galima įsigyti ir kalcio maisto papildų.

Maisto produktai, kuriuose yra kalcio:

 • pieno produktai, tokie kaip jogurtas, pienas ir sūris.
 • žalios lapinės daržovės, pavyzdžiui, brokoliai, lapiniai kopūstai.
 • augalinės kilmės pienas, vaisių sultys ir dribsniai, į kuriuos pridėta kalcio.
 • konservuotos žuvys, pavyzdžiui, lašišos ir sardinės.

Gliukozaminas ir chondroitinas

Gliukozaminas ir chondroitinas natūraliai randami sveikose kremzlėse, kurios yra sąnarius amortizuojantis audinys.

Nėra maisto produktų grupių, kurios būtų pagrindinis gliukozamino ir chondroitino šaltinis. Veikiau žmogaus organizmas juos gamina natūraliai. Jei žmogus nori padidinti jų suvartojimą, gali įsigyti maisto papildų.

MSM

MSM dažnai naudojamas sąnarių ar raumenų skausmui mažinti. Įrodyta, kad jis naudingas sergantiesiems sąnarių degeneracija, kuri yra dažna kelių, nugaros, rankų ir klubų skausmo priežastis.

Sąnarių degeneracija gali neigiamai paveikti jūsų gyvenimo kokybę, nes riboja judėjimą ir mobilumą.

Plačiai apie MSM naudą sąnariams skaitykite ECOSH tinklarašytyje>

Omega-3

Omega-3 riebalų rūgštys – tai polinesočiųjų riebalų rūgščių rūšis, kurios gali būti svarbios mažinant uždegimą organizme. Tyrimai rodo, kad omega-3 riebalų rūgštys gali padėti sumažinti sąnarių uždegimą ir skausmą, jei žmogus serga reumatoidiniu artritu.

Maisto produktai, kuriuose yra omega-3 riebalų rūgščių:

 • žuvis ir jūros gėrybės, pvz: lašiša, silkė, skumbrė, tunas, sardinės;
 • riešutai ir sėklos, įskaitant ispaninio šalavijo sėklas, graikinius riešutus ir linų sėmenis;
 • augaliniai aliejai, pavyzdžiui, linų sėmenų aliejus, rapsų aliejus ir sojų pupelių aliejus;
 • žaliosios lapinės daržovės.

Kurkuminas

Kurkuminas yra natūrali medžiaga, esanti prieskoninėje ciberžolėje. Ji gali sumažinti organizmo uždegimą ir turėti kitų sveikatai naudingų savybių.

Tyrimai rodo, kad kurkuminas gali turėti teigiamą poveikį osteoartrito simptomams, įskaitant sąnarių funkcijos pagerėjimą ir skausmo sumažėjimą, palyginti su placebu.Žmogus gali vartoti kurkumino, pridėdamas ciberžolės į maisto produktus ar gėrimus. Maisto papildų taip pat galima įsigyti be recepto.

TAIP PAT SKAITYKITE