Gudručio vaistinė

Kaip šaltuoju metų laiku palaikyti fizinį aktyvumą?

Elastrinės juostos

Vasarą dauguma mūsų yra kur kas aktyvesni nei šaltuoju metų laiku, tačiau visi puikiai žinome, kaip yra svarbu išlaikyti pakankamą fizinį aktyvumą ištisus metus. Tą padaryti yra gerokai paprasčiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio: tereikia pasinaudoti keliais paprastais, bet tikrai vertingais patarimais.

Atsisakykite lifto

Nesvarbu, kelintame aukšte gyvenate – penktame, septintame ar net dešimtame, pasistenkite išsiugdyti įprotį nesinaudoti liftu. Lipimas laiptais yra labai naudinga aktyvi veikla, kuri padeda palaikyti fizinį aktyvumą, deginti  kalorijas ir stiprinti raumenis. Nors iš pradžių gali būti keista nesinaudoti liftu, tačiau prie to tikrai priprasite.

Daugiau vaikščiokite pėsčiomis

Nepamirškite, kad nėra blogo oro: yra tik netinkama apranga. Nedidelius atstumus visada stenkitės įveikti pėsčiomis, o tuomet, kai turite laisvą valandėlę, išeikite pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru. Tai pagerins ne tik jūsų fizinę formą, bet taip pat ir bendrą savijautą.

Į dienotvarkę įtraukite mankštą

Nors dauguma žmonių teisinasi, kad neturi laiko mankštai, tačiau 15-20 minučių tikrai gali rasti kiekvienas mūsų. Paskirkite mankštai tam tikrą laiką: pavyzdžiui, galite mankštintis ryte vos pabudę ar vakare, kai grįžtate iš darbo. Taip pat galite įsigyti tam tikros sporto įrangos: pavyzdžiui, elastinės pasipriešinimo juostos jūsų namuose tikrai neužims daug vietos, o jų įsigijimas nepareikalaus didelių investicijų.

Išbandykite aktyvias pramogas

Žiemą taip pat galime mėgautis aktyviomis laisvalaikio pramogomis. Pavyzdžiui, galite išbandyti jodinėjimą, šaudymą, plaukimą baseine, įvairų komandinį sportą, ir t.t. Jei atrasite mėgstamą aktyvią veiklą, jums tikrai nebereikės sukti galvos, kaip galima pagerinti savo fizinę formą.

TAIP PAT SKAITYKITE