Gudručio vaistinė

Esminiai dalykai, kuriuos būtina žinoti apie hiperpigmentaciją

Hiperpigmentacija

Prižiūrėdami savo sveikatą ir grožį susiduriame su pačiais įvairiausiais iššūkiais. Dalis jų yra susiję su odos būkle ir jos pokyčiais. Vienas iš šių pokyčių yra hiperpigmentacija. Tai būklė, kuomet tam tikri odos ploteliai (dažniausiai veido, rankų, kaklo) tampa tamsesni nei įprasta. Trumpai aptarsime galimas jų atsiradimo priežastis bei priemones, padedančias ne tik kovoti su hiperpigmentacija, bet ir jos iš išvengti.

Viena iš pagrindinių hiperpigmentacijos atsiradimo priežasčių – saulės spinduliai. Ilgalaikis jų poveikis 

gali skatinti melanino, už odos spalvą atsakingo pigmento, gamybą. Sutrikus ar pakitus šiam procesui ima rastis tamsesnės odos vietos. 

Kita gan dažna hiperpigmentacijos atsiradimo priežastis yra hormonai. Tiksliau, jų pokyčiai. Nėštumo ar kontraceptikų vartojimo sukelti svyravimai gali iššaukti būklę, vadinamą melasma. Hiperpigmentacija gali atsirasti ir dėl odos pažeidimų ar spuogų. Būtent jų paliktos tamsesnės vietos yra vadinamus postinfliacinės hiperpigmentacijos dėmėmis. 

Kalbant apie hiperpigmentaciją, svarbu suprasti, kad jos formų ir intensyvumų gali būti įvairių. Ši odos būklė gali pasireikšti tiek nedidelių, tiek didesnių dėmelių pavidalu; hiperpigmentacija gali būti laikina arba nuolatinė. Viską nulemia jos atsiradimo priežastys. 

Kaip minėjome, hiperpigmentacijos galima išvengti. Apsisaugoti nėra sunku, pirmiausia svarbu vengti saulės, kuri turi didžiausią įtaką pigmentinių dėmių atsiradimui. Reguliarus apsauginių priemonių naudojimas, saikingas mėgavimasis saulės voniomis bei tiesioginių spindulių vengimas yra puiki prevencija. Ypač tai aktualu pavasarį, kuomet visi esame išsiilgę šilumos. Net nepagalvoję apie žalą odai, galime pernelyg daug laiko praleisti saulėje. O tai įprastai iššaukia perteklinę melanino gamybą, kuri yra dažniausia hiperpigmentacijos atsiradimo priežastis.

Tačiau jei hiperpigmentacija jau pasireiškė, yra įvairių gydymo būdų. Vienas populiariausių – odos priežiūros produktai, savo sudėtyje turintys ingredientų, padedančių sumažinti hiperpigmentaciją. Dermatologinės kosmetikos gamintojas DUCRAY yra išleidęs atskirą priemonių liniją MELASCREEN. Ją sudaro 4 priemonės – koncentratas, serumas, paakių kremas ir fluidas. Jos prisideda prie melanino gamybos reguliavimo ir veiksmingai mažina pigmentinių dėmių matomumą. Taip pat kiekviena iš jų turi papildomų funkcijų – minkština ir šviesina odą; apsaugo nuo aplinkos užterštumo bei UV saulės spindulių; drėkina odą; mažina raukšles.

Kiti gan populiarūs kovos su hiperpigmentacija metodai – šviesos terapija, cheminiai pilingai.  

Hiperpigmentacija nėra baubas. Rūpinantis oda, jos galima išvengti. O ir susidūrus, nusiminti nereikėtų, galinčių padėti priemonių yra apstu. Taip pat nepamirškite, kad kreipimasis pagalbos į specialistą – dermatologą, visuomet yra geras sprendimas. 

TAIP PAT SKAITYKITE