REXSAN

Nuolat kankina peršalimas? Galbūt Jūsų namuose – per daug drėgmės. Konsultuoja medikas

drėgmės surinkėjas

Jeigu esate vienas tų žmonių, kurį nuolat kankina peršalimo problemos – verta ne tik kovoti su padariniais, tačiau ir ieškoti priežasčių – kodėl taip yra. Žinoma, kad jų gali būti labai daug labai įvairių, tačiau viena iš opcijų gali būti perteklinė drėgmė namuose.

Jeigu Jūsų namuose drėgmės yra per daug – reikalingas drėgmės surinkėjas. Jis dažniausiai būtinas, kai patalpose drėgmės yra daugiau nei 60 procentų. Turėjimas gali padėti išvengti ne tik pasikartojančio peršalimo, tačiau ir daugelio kitų ligų.

Apie tai pasakoja šeimos gydytojas Gediminas.

Blogas miegas, galvos skausmas…

Dažniausiai dėl per didelės drėgmės namuose atsiranda labai daug sveikatos problemų.  Patys ryškiausi požymiai yra prastas miegas ir galvos skausmai, kurie labai blogina žmogaus gyvenimą, kasdienybę.

„Dėl per didelės drėgmės namuose gali kilti net ir migrena. Ši liga galiausiai tampa lėtine, kad kova su ja ne tik ilga, tačiau ir sudėtinga. Vaistai dažniausiai mažina požymius, tačiau reikia šalinti ne tik juos, tačiau ir kovoti su ligos priežastimi. Taigi, tai gali ir per didelė drėgmė namuose“,- teigia medikas.

Apskritai per didelė drėgmė namuose iššaukia labai daug skirtingų sveikatos sutrikimų ir tol, kol nebus pašalinama – nebus galima tiksliai įvertinti, kiek ji darė ištakos žmogaus kasdienybei. Problemas sukelia ne tik per drėgnas, tačiau taip pat ir per sausas oras, tad reikia rūpintis, kada patalpose būtų palaikomas 40-60 procentų drėgnumas.

perteklinė drėgmė namuose
Perteklinė drėgmė namuose

Problemos – bet kokio amžiaus asmenims

Gediminas pastebi, kad dažniausiai kvėpavimo takų bei kitos problemos kankina tuos, kurie yra vyresnio amžiaus arba turi lėtinių ligų. Kaip jau minėjome, per didelė drėgmė gali būti priežastis, kodėl tos ligos kankina, tačiau ir esant kitoms indikacijoms – drėgmė gali jas padaryti dar ūmesnes.

„Retas žino, tačiau ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams perteklinė drėgmė kelia daug problemų. Žinoma, kad šiuo atveju geriausiai detaliau galėtų pakonsultuoti veterinarai, tačiau faktas, kad tai yra pavojus visiems“.

Ne tik žmonėms bei gyvūnams, tačiau ir baldams, namams – perteklinė drėgmė daro daug žalos, tad kovoti ja yra būtina.

Drėgmės mažinimo būdai

Kalbant apie drėgmės mažinimą patalpose net nedera svarstyti – kokia opcija yra pati geriausia. Drėgmės surinkėjas – vienareikšmiškai, kadangi jie nereikalauja iš žmonių jokių didelių papildomų pastangų, veikia tyliai, nepastebimai, tačiau jo nauda yra didelė.

Kai kurie bando kovoti su drėgme papildomai didindami dirbtinių šilumos šaltinių kiekius. Tačiau dėl to oras kambariuose gali tapti labai sausas, o tai yra ne ką mažesnė problema.

Kai kurie atveria namų langus tikėdami, kad tokiu atveju drėgmė išeis į lauką. Deja, dažniausiai efektas yra priešingas, jos patalpose atsiranda dar daugiau.

Drėgmė pažeidė buto sieną
Drėgmė pažeidė buto sieną

Kenkia ir namams

Per didelės drėgmės žala juntama ne tik pačių žmonių, tačiau ir namų, daiktų, kuriuose yra juose. Dėl didelės drėgmės pirmiausia atsiranda pelėsis. Kovoti su juo tikrai gali būti sunku. Nors priemonių yra daug, tačiau pirmiausia reikia panaikinti perteklinę drėgmę, o tik tada priemonės, kurios naikina pelėsį, bus efektyvios. Smulkmena, tačiau tinkama įranga gali padėti jums kur kas ilgiau džiaugtis tam tikrais daiktais, tad žinoma, kad apsimoka į tai investuoti.Drėgmės surinkėjai šiuo metu pasirenkami vis dažniau. Norint gyventi kokybiškai – tai yra ne galimybė, tačiau būtinybė. Priimkite ją.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE