Iki šiol viskas buvo gerai su jūsų kūdikio miegu, bet dabar pastebėjote, kad jis pradėjo prasčiau miegoti? Jei jūsų kūdikiui sunkiau užmigti, jis dažniau prabunda ir yra irzlus, tai gali reikšti vadinamąjį miego regresą. Kas yra kūdikio miego regresas? Kada jis gali pasireikšti ir kaip su juo kovoti?
Kūdikio miego regresas – kas tai?
Kūdikio miego regresas, priešingai nei atrodo, nėra jokios anomalijos požymis. Tai natūralus ir normalus kūdikių ir šiek tiek vyresnių vaikų gyvenimo etapas. Miego regresas apibrėžiamas kaip laikinas kūdikio miego kokybės pablogėjimas. Problema kyla staiga: vieną naktį kūdikis ramiai miega visą naktį, kitą naktį jis ilgai negali užmigti, dažnai prabunda ir nenori ilsėtis dieną. Kartu su miego regresu gali atsirasti ir dažnesnis verkimas, prastesnis apetitas, bloga savijauta ir didesnis nei įprastai poreikis bendrauti su tėvais. Dažnai šiuo etapu mažylis taip pat nori būti nuolat nešiojamas ant rankų.
Kiek laiko trunka miego regresas?
Miego regresas paprastai trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Įdomu tai, kad problema išnyksta taip pat greitai, kaip ir atsiranda. Vieną naktį vaikas gali visai nenorėti miegoti, o kitą naktį jis lengvai miega kelias valandas. Tačiau kartais regresija yra nuolatinio ankstesnių įpročių pasikeitimo pradžia.
Miego regresas – kada jis gali pasireikšti?
Miego regresas dažniausiai lydi vaikų raidos pokyčius. Mažylis auga ir įgyja naujų įgūdžių, kurie gali turėti įtakos jo miegui, pavyzdžiui, miego kokybės pablogėjimas gali pasireikšti jau apie 4 mėnesį, kai vaikas gali dažnai prabusti ir nenorėti miegoti naktį. Miego regresas gali pasireikšti ir vyresniems vaikams, kai vėliau įvyksta raidos šuolis. Tai dažnai būna apie 8-10 mėnesį, kai mažyliui auga dantukai, jis mokosi ropoti, sėdėti ir taip pat savarankiškai atsistoti.
Kaip kovoti su kūdikio miego regresu?
Pastebėjote, kad labai pablogėjo jūsų kūdikio miego kokybė, ir nežinote, kaip reaguoti?
- Nepanikuokite
Visų pirma – nepanikuokite. Atminkite, kad kiekvienas mažylis – kaip ir kiekvienas, suaugęs žmogus – gali turėti skirtingus miego poreikius. Vieni kūdikiai ramiai miega naktimis, o kiti, nors yra to paties amžiaus, nenoriai užmiega net dieną. Kiek miego reikia jūsų kūdikiui, gali priklausyti ir nuo jo charakterio bei greičio, kuriuo jis mokosi naujų įgūdžių.
- Neverskite miegoti
Jei jūsų kūdikis yra miego regresijos stadijoje, nebandykite jo priversti miegoti. Būkite atidūs stebėtojai ir keiskite esamą miego laiką, pritaikydami jį prie naujų mažylio poreikių.
- Užtikrinkite struktūruotą dienotvarkę
Mažiems vaikams svarbiausias žodis yra rutina. Nustatytas maitinimo, poilsio, maudymo ir kt. laikas palengvina kasdienį kūdikio funkcionavimą. Dėl jo, kūdikio organizmas geriau prisitaiko prie sistemingai kartojamos veiklos.