Kad ir kaip rūpinatės savo šunimi, deja, kartais gyvenimas susiklosto taip, jog tenka kreiptis į veterinarijos kliniką. Visgi, džiugu, kad šiuo metu veterinarijos sritis yra taip plačiai išvystyta, kad praktiškai bet kokia sveikatos problema gali būti sutvarkoma visam laikui.
Gerai ir tai, kad budinti veterinarijos klinika Vilniuje suteiks pagalbą, kai jos reikia. Tik stebėkite gyvūno sveikatą ir jeigu reikia gydymo – reaguokite.
Po operacijos taip pat reikia šuniui skirti daugiau priežiūros nei įprastai. Apie tai pasakoja veterinaras Paulius.
Po operacijos – šuo ant grindų
Nepriklausomai nuo to, kokia operacija šuniui buvo atlikta, svarbu, kad po jos jis kuo mažiau judėtų. Jeigu yra judama – tai daryti reikia lėtai. Dėl to siūlome paruošti šuniui vietą ant žemės. Kitu atveju bandydamas užšokti ant lovos arba sofos pas šeimininkus – jis gali sugadinti susiuvimo vietą. Geriausia, kai šeimininkas yra greta ant grindų. Tai šuniui suteikia daugiau saugumo.
Gyvūnui reikia šilumos
Gana dažnai po operacijų šunis kankina šaltkrėtis. Reikia pasirūpinti, kad keturkojis nejaustų jokio diskomforto. Žinoma, kad per daug kaitros šaltinių irgi nėra gerai. Blogai, jeigu šuo perkaista. Stebėkite jį. Tačiau vienas arba keli papildomi pledukai – geras pagalbininkas, kai šalta.
„Verti dėmesio yra specialūs, šildantys kilimėliai. Galima reguliuoti šilumos lygį. Išbandykite juos“,- teigia veterinaras.
Dažnesnis šuns šlapinimosi poreikis
Po operacijų šuniui gali norėtis tankiau šlapintis, tad reikia tuo pasirūpinti. „Jeigu šuo sunkiai juda, žinoma, kad reikia palučių. Tai yra visiškai normalu. Jeigu šuo suaugęs, vėliau nuo palučių grįžti prie ėjimo tuštintis į lauką tikrai nebus problema“,- akcentuoja Paulius.
Rūpinkitės pagal veterinarų pateiktas rekomendacijas
Veterinarai visada pateikia rekomendacijas, kaip reikia tinkamai pasirūpinti šunimi. Būtinai jų laikykitės. Jeigu reikia – duokite vaistukų nuo skausmo.
Operuotas šuo – atokiau nuo vaikų ir kitų gyvūnų
Taip pat reikia sukurti gyvūnui tokią aplinką, kad jis jaustųsi saugiu ir niekas netrukdytų jam ilsėtis. „Vaikai ir kiti gyvūnai nesupranta, kad šuniui yra bloga. Dėl to reikia pasistengti jam sukurti tokią aplinką, kad niekas netrukdytų“,- pasakoja specialistas.
Duokite šuniui vandens
Galiausiai, po operacijos šuniui dažniausiai reikia gerti daugiau vandens nei įprastai. Jeigu jam sunku judėti – būtinai duokite atsigerti, taigi, atnežkite dubenėlį iki jo.