REXSAN

Kaip maistinės medžiagos stiprina mūsų sveikatą?

Sveika mityba

Įvairios maistinės medžiagos yra gyvybiškai svarbios mūsų organizmui. Norint jų gauti pakankamai, būtina peržvelgti savo mitybos įpročius ir stengtis valgyti sveikai bei subalansuotai. Nors dauguma žmonių žino kaip yra svarbu tinkama mityba ir su maistu gaunamas reikiamas maistinių medžiagų kiekis, pokyčiams ryžtasi ne visada. Taigi, šiame straipsnyje plačiau kalbėsime apie maistinių medžiagų svarbą mūsų sveikatai ir pateiksime keletą patarimų, kaip jų gauti pakankamai.

Maistinės medžiagos – mūsų sveikatos šaltinis

Sveikata yra vienas svarbiausių dalykų, tad ją privalome saugoti ir puoselėti. Kiekvienam žmogui yra būtina gauti reikiamą maistinių medžiagų kiekį, tačiau kai jų trūksta – organizmas negali tinkamai atlikti visų savo funkcijų. Dėl tam tikrų medžiagų stokos, organizmas mums gali pradėti siųsti įvairius ženklus – didesnius ar mažesnius savijautos ir išvaizdos pokyčius. Tokie požymiai, kaip plaukų slinkimas, lūžinėjantys nagai, mėšlungis, nuolatinis nuovargis ar kiti simptomai gali rodyti, jog žmogui trūksta tam tikrų vitaminų ar mikroelementų. 

Su tinkamai pasirinktu maistu mes gauname visų svarbiausių vitaminų ir mineralų kiekį, kurių taip reikia stipriam organizmui: kalcio, geležies, kalio, vitamino C ir kitų. Nors dauguma žmonių į sveiką mitybą žiūri kaip į būdą numesti daugiau svorio, tačiau tinkamas maistas mūsų kūnui suteikia kur kas daugiau naudos. Reikalingos maistinės medžiagos pagerina mūsų savijautą, stiprina imuninę sistemą, atsparumą ligoms, suteikia daugiau energijos, sumažina riziką susirgti įvairiomis ligomis. 

Kas yra tinkama mityba?

Specialistai tinkamą mitybą apibūdina kaip subalansuotą. Tai reiškia, jog maisto produktai kasdien turėtų būti kuo įvairesni ir žinoma – sveikesni. Į savo mitybos racioną tampa svarbu įtraukti daržoves, liesą mėsą, riešutus, vaisius. Šioje vietoje jums gali padėti daugeliui žinoma Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama mitybos piramidė. Tačiau kokius maisto produktus pasirinkti ir kaip tinkamai susidėlioti mitybos planą –jums geriausiai atsakys kompetentingas mitybos specialistas, atsižvelgdamas į jūsų sveikatos būklę, esamus mitybos įpročius ir individualius pageidavimus.Kai kuriais atvejais net ir maitinantis tinkamai, mums vis tiek gali trūkti tam tikrų maistinių medžiagų. Kaip žinoti, kokių vitaminų trūksta – patikslins jūsų šeimos gydytojas, atlikęs kraujo tyrimus. Tokiu atveju gali tekti papildomai vartoti maisto papildus, kurie padės papildyti organizmą naudingomis medžiagomis. Tad jeigu manote, jog jums gali trūkti vitaminų – rekomenduojama nelaukti ir pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. 

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE