Vasario 22d. Šeštadienis

HEXARINE, n20, Doms Adrian Laboratoires

Veiklioji medžiaga
Dozuotė n20
Gamintojas Doms Adrian Laboratoires
HEXAPNEUMINE tabletės

KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Biklotimolio ..............................................30 mg Fenilefrino hidrochlorido..........................10 mg Chlorfenamino maleato..............................2 mg

Pagalbinių medžiagų: natrio laurylsulfato, bevandenio koloidinio silicio, karboksimetilkrakmolo, magnio stearato, mikrokristalinės celiuliozės, laktozės iki 1 g tabletės masės.

VAISTO FORMA

Tabletės, dėžutėje yra 20 tablečių.

FARMAKOTERAPINĖ GRUPĖ

SISTEMIŠKAI VEIKIANTYS NOSIES DEKONGESTANTAI

REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS BOUCHARA RECORDATI 68 Rue Marjolin 92300 LEVALLOIS-PERRET PRANCŪZIJA

NUO KO HEXAPNEUMINE VARTOJAMAS

Šis preparatas yra fenilefrino (sistemiškai veikiančio kraujagysles sutraukiančio ir taip nosies gleivinės paburkimą mažinančio vaisto), chlorfenamino, (H1 antihistamininio vaisto) bei bIklotimolio (antiseptinio poveikio vaisto) derinys. Šis vaistas yra vartojamas užgulus nosiai, sloguojant, sergant peršalimo ligomis (suaugusiesiems ir paaugliams nuo 15 metų).

ĮSPĖJIMAS

KADA NEGALIMA VARTOTI VAISTO

Hexapneumine  vartoti draudžiama: vaikams iki 15 metų; jei turėjote insultą; jeigu sergate sunkia arterine hipertenzija arba ji yra blogai kontroliuojama vaistais; kartu su kitais kraujagysles sutraukiančiais vaistais, kaip: bromokriptinas, kabergolinas, lizuridas, pergolidas, dihidroergotaminas, ergotaminas, metilergometrinas, linezolidas, taip pat su kitais geriamais ar į nosį vartojamais nosies pabrinkimą mažinančiais vaistais (fenilpropanolaminas, pseudoefedrinas, efedrinas ir t.t.); jeigu esate alergiškas sudėtinėms vaisto dalims; jeigu sergate sunkia širdies liga (koronarinių kraujagyslių nepakankamumu) ar tam tikros formos glaukoma (padidėjęs akispūdis); jeigu yra šlapinimosi sutrikimų dėl prostatos ar kitų priežasčių; jeigu anksčiau ar neseniai yra buvę traukulių; jeigu esate gydomas neselektyviais MAO inhibitoriais (iproniazidu). Tai vaistai, vartojami tam tikrų depresijos formų gydymui; jeigu maitinate kūdikį krūtimi.

Paprastai šio vaisto nėštumo metu nepasitarus su gydytoju vartoti negalima. JEIGU ABEJOJATE, KLAUSKITE GYDYTOJO AR VAISTININKO PATARIMO.

SPECIALŪS ĮSPĖJIMAI

LAIKYKITE ŠĮ VAISTĄ VAIKAMS NEPRIEINAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE. Reikia kruopščiai laikytis nurodyto dozavimo, 5 dienų gydymo trukmės ir kontraindikacijų. Jeigu vartojant vaistą pagreitėja širdies ritmas, sustiprėja plakimas, prasideda ar sustiprėja galvos skausmas, pradeda pykinti arba pasireiškia asmenybės sutrikimų, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju, jeigu: sergate arterine hipertenzija; sergate širdies ligomis arba hipertireoze (per dideliu skydliaukės veiklos aktyvumu); turite asmenybės sutrikimų; sergate cukriniu diabetu; turite polinkį į vidurių užkietėjimą, galvos svaigimą, šlapinimosi sutrikimus, arba vartojate vaistų migrenai gydyti (ypač ergotamino alkaloidų  turinčių vaistų).

Dėl vaisto sudėtyje esančios laktozės jo negalima vartoti sergant galaktozemija, gliukozės ar galaktozės malabsorbcijos sindromu arba laktazės nepakankamumu (retos metabolinės ligos).

ATSARGUMO PRIEMONĖS VARTOJANT

Jeigu jums bus taikoma nejautra, kelias dienas iki jos nutraukite vaisto vartojimą ir apie jo vartojimą pasakykite anesteziologui. Šis vaistas gali sukelti mieguistumą, kuris dar sustiprėja pavartojus alkoholio. Geriausiai vaistą pradėti vartoti vakare ir gydymo laikotarpiu vengti alkoholio.

Jeigu nosies sekretas yra pūlingas, nepraeina karščiavimas arba būklė per 5 gydymo dienas nepagerėja, PASIKONSULTUOKITE SU GYDYTOJU. JEIGU KYLA ABEJONIŲ, KLAUSKITE GYDYTOJO AR VAISTININKO PATARIMO.

SĄVEIKA SU KITAIS VAISTAIS IR KITOKIA SĄVEIKA

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų,taip pat ir įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Šio vaisto sudėtyje yra kraujagysles sutraukiančio vaisto fenilefrino, antihistamininio poveikio vaisto chlorfenamino, kurių patartina NEVARTOTI kartu su alkoholiu ir kraujagysles sutraukiančiais vaistais: bromokriptinu, kabergolinu, lizuridu, pergolidu, dihidroergotaminu, ergotaminu, metilergometrinu, linezolidu, taip pat su kitais geriamais ar į nosį lašinamais nosies pabrinkimą mažinančiais vaistais.

Jeigu kyla klausimų, klauskite gydytojo ar vaistininko.

NĖŠTUMAS IR ŽINDYMO LAIKOTARPIS

Prieš pradėdami vartoti bet kokį vaistą pasiklauskite gydytojo arba vaistininko. Nėštumas Nėštumo metu šio vaisto vartoti nerekomenduojama.

Žindymo laikotarpis Dėl galimo neigiamo poveikio kūdikiui, žindymo metu vartoti šio vaisto draudžiama.

PAPRASTAI NĖŠTUMO IR ŽINDYMO LAIKOTARPIU, PRIEŠ VARTOJANT BET KOKĮ VAISTĄ, REIKIA PASITARTI SU GYDYTOJU AR VAISTININKU.

VAIRAVIMAS IR MECHANIZMŲ VALDYMAS

Asmenys vairuojantys transporto priemones ir valdantys mechanizmus turi atkreipti dėmesį, kad vartojant šį vaistą gali pasireikšti mieguistumas ar slopinimas. Šis poveikis sustiprėja geriant alkoholio ar vartojant vaistų, kurių sudėtyje yra alkoholio.

SPORTINĖ VEIKLA Sportininkai turi atkreipti dėmesį, kad šio vaisto sudėtyje yra veikliosios medžiagos fenilefrino, galinčios sąlygoti teigiamą dopingo testo rezultatą.

PAGALBINĖS MEDŽIAGOS APIE KURIAS REIKIA ŽINOTI, KAD VAISTĄ GALĖTŲ SAUGIAI  VARTOTI TAM TIKROS GRUPĖS PACIENTAI Laktozė.

KAIP VARTOTI HEXAPNEUMINE

DOZAVIMAS TIK SUAUGUSIESIEMS (VYRESNIEMS NEI 15 METŲ) Vyresniems nei 15 metų asmenims - vartojama po 1 tabletę, jeigu reikia dozę galima pakartotinai išgerti ne anksčiau kaip po 4 valandų. Negalima suvartoti daugiau kaip 2 tablečių per parą. Vyresniems nei 18 metų asmenims - vartojama po 2 tabletes, jeigu reikia dozę galima pakartotinai išgerti ne anksčiau kaip po 4 valandų. Negalima suvartoti daugiau kaip 6 tablečių per parą. Kadangi chlorfenaminas pasižymi sedaciniu poveikiu, vaistą patartina vartoti vakare.

VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS Geriamasis vaistas.

GYDYMO TRUKMĖ Maksimali gydymo trukmė yra 5 dienos.

KĄ DARYTI PERDOZAVIMO ATVEJU ATSITIKTINIO PERDOZAVIMO ATVEJU NUTRAUKITE VAISTO VARTOJIMĄ IR NEDELSIANT KREIPKITĖS Į GYDYTOJĄ.

KĄ DARYTI, JEIGU UŽMIRŠOTE IŠGERTI VIENĄ AR KELIAS VAISTO DOZES Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Galimas ŠALUTINIS POVEIKIS

KAIP IR BET KOKS KITAS, ŠIS VAISTAS KAI KURIEMS ASMENIMS GALI SUKELTI SKIRTINGO SUNKUMO ŠALUTINĮ POVEIKĮ. Tai alerginės reakcijos, dėl kurių gali reikti nutraukti gydymą: odos bėrimas (paraudimas, niežėjimas, dilgėlinė, egzema); angioneurotinis pabrinkimas (dilgėlinė su staigiu veido ir kaklo patinimu, galinčiu sukelti kvėpavimo sutrikimus); anafilaksinis šokas. Dėl vaisto sudėtyje esančio fenilefrino gali pasireikšti: galvos skausmas; širdies plakimas; arterinės hipertenzijos priepuoliai; prakaitavimas, blyškumas ar tremoras; elgesio sutrikimai ar nerimas; pykinimas; vėmimas.

PASIREIŠKUS šiems simptomams NUTRAUKITE GYDYMĄ IR NEDELSIANT KREIPKITĖS Į GYDYTOJĄ

Išskirtinais atvejais ligoniams gydytiems vaistais, kurių sudėtyje buvo fenilefrino, buvo stebėtas hemoraginis insultas, ypač jeigu nebuvo laikomasi specialių įspėjimų ir kontraindikacijų (žiūrėti skyrius 2 ir 3 "Nuo ko Hexapneumine vartojamas" bei "Kada negalima vartoti vaisto").

Dažniau vaikams gali pasireikšti traukuliai, haliucinacijos ir ažitacija, nerimas ir nemiga. Taip pat šis vaistas gali sukelti: mieguistumą ir slopinimą, kurie ryškesni gydymo pradžioje; kvėpavimo sutrikimą (bronchų spindžio sumažėjimą); išprovokuoti ūmų glaukomos priepuolį turintiems riziką pacientams; šlapinimosi sutrikimus (žymus šlapimo kiekio sumažėjimas ir pasunkėjęs šlapinimasis); dėmesio ir koncentracijos sutrikimus, galvos svaigimą (dažniau vyresnio amžiaus pacientams); sumišimą ir haliucinacijas, burnos džiūvimą, matymo sutrikimus, vidurių užkietėjimą ir žemą kraujo spaudimą.

Rečiau gali pasireikšti susijaudinimo simptomai (ažitacija, nervingumas, nemiga). Be to: žymus leukocitų kiekio sumažėjimas gali pasireikšti nauju ar sustiprėjusiu karščiavimu su ar be infekcijos simptomų; patologinis trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas gali pasireikšti kraujavimu iš nosies ar dantenų.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

LAIKYMO SĄLYGOS

ANT PAKUOTĖS NURODYTAM TINKAMUMO LAIKUI PASIBAIGUS, preparato VARTOTI NEGALIMA.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9