Sausio 18d. Antradienis

Dirbti 23 val. per parą? Tai – įmanoma

Peržiūrų skaičius: 29608

Kaunietis D. Petraitis vienu metu dirbo teisininku 6 valstybės išlaikomose medicinos įstaigose ir gaudavo apie 16 tūkst. Lt algą. Dabar jis - prokurorų taikiklyje.

Sutapimas: teisėsaugai iškėlus bylą dėl sukčiavimo, staiga susirgo su Dariaus Petraičio įdarbinimu ir darbo grafiku susijusios valdininkės. Moterys pasiligojusios jau kelis mėnesius.

Ikiteisminis tyrimas vyksta įtariant darbo laiko dubliavimąsi, valandų prirašymą ir kitokius pažeidimus.

Sėdėjo ant aštuonių kėdžių

36 metų D. Petraitis galėtų pretenduoti į šalies rekordininko titulą kaip asmuo, vienu metu įstengęs dirbti daugiausia darboviečių.

Šis su Liberalų sąjūdžio vėliava į Kauno miesto savivaldybę mėginęs patekti teisininkas dar visai neseniai vienu metu užėmė net aštuonias kėdes valstybės išlaikomose ir privačiose medicinos įstaigose.

Neoficialiais apskaičiavimais, D. Petraičiui vien iš valdiškų įstaigų kas mėnesį nubyrėdavo apie 16 tūkst. litų.

Per savaitę - 116 valandų

D. Petraitis pagrindinėje darbovietėje, Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje, eina direktoriaus pavaduotojo personalui pareigas, tvarko įstaigos teisinius reikalus.

Čia jo krūvis - 40 darbo valandų per savaitę.

Be to, šis teisininkas dar triūsė Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje, Kauno miesto greitosios pagalbos stotyje, Centro poliklinikoje, Kauno "Raudonojo kryžiaus" (KRKL), Prienų ligoninėse.

Pridūrus darbo laiką privačiame sektoriuje - D. Petraitis yra Etinių farmacijos kompanijų ir Vaistų gamintojų asociacijų etikos komisijų pirmininkas - susidaro net 116 valandų per savaitę.

Kilus skandalui, teisininkas pats išėjo iš Prienų ligoninės, o iš "Raudonojo kryžiaus" ligoninės lapkritį buvo atleistas už pravaikštas.

Grafiką skubiai pakoregavo

Šių metų rugpjūčio D. Petraičio darbo KRKL grafike nurodyta, kad jis kai kuriomis savaitės dienomis turėjo darbuotis net iki 21 val. 30 min.

Darbo inspekcija nustatė, kad teisininko realiai dirbtas laikas šioje įstaigoje būdavo pora valandų trumpesnis nei oficialus grafikas.

Direktoriaus pavaduotoja slaugai Olga Puchliakova neslėpė grafiką pildžiusi taip, kaip jai telefonu pasakydavo D. Petraitis.

Kauno apylinkės prokuratūrai iškėlus sukčiavimo bylą, teisininko darbo valandas suskubta koreguoti.

Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje nuo lapkričio 1 dienos jis dirba laisvu grafiku.

Viena išėjo, kitos susirgo

Teisėsauga aiškinasi, ar įstaigų vadovai, priėmę į darbą D. Petraitį, nepažeidė įstatymų.

"Teisininko darbo grafikas sudarytas tik 2009 metų rugpjūčiui, nors mūsų įstaigoje jis dirbo nuo 2005 metų", - "Lietuvos rytui" aiškino nuo liepos pabaigos dirbantis naujasis KRKL direktorius Kęstutis Mazurkevičius.

Rugpjūčio darbo laiko apskaitos žiniaraštį pildžiusi ir grafiką su vėlyvomis teisininko darbo valandomis pasirašiusi O. Puchliakova išėjo iš darbo savo noru.

To paties mėnesio grafiką palaiminusi ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Lolita Šileikienė susirgo iškart kilus triukšmui dėl D. Petraičio.

Kolegės pavyzdžiu pasekė už personalą atsakinga direktoriaus pavaduotoja Dalia Gulbinienė, kuri taip pat yra pasirašiusi teisininko grafiką ir tvirtindavusi darbo laiko žiniaraščius.

Abi moterys serga jau beveik tris mėnesius.

2009 metų sausį pakeistoje darbo sutartyje D. Gulbinienė patvirtino 1,2 tūkst. litų didesnę D. Petraičio algą, nors tuo metu dėl krizės šalyje jau buvo paskelbtas taupymo vajus. 0,4 etato įdarbintas teisininkas per mėnesį gaudavo 3,7 tūkst. litų.

Gynė buvusį pavaldinį

L. Šileikienė aiškino nesanti atsakinga už D. Petraičio darbo laiką, nors tvirtindama grafiką laikinai ėjo "Raudonojo kryžiaus" ligoninės direktoriaus pareigas.

D. Gulbinienė tikino, kad teisininkas pravaikštų nedarydavo - iki sutemų dirbdavęs ligoninės patalpose, suspėdamas laiku atlikti jam pavestas užduotis.

Tačiau paaiškėjo, kad įstaigoje dirbant D.Petraičiui teisinius jos reikalus tvarkė ir kiti teisininkai.

Kauno advokatei Editai Gruodytei už paslaugas KRKL sumokėjo per 6 tūkst. litų. Ši teisininkė buvo D. Petraičio diplominio magistro darbo vadovė Vytauto Didžiojo universitete.

Nesijaučia nusižengęs įstatymams

Darius Petraitis, Kauno 2-osios ligoninės ir kitų gydymo įstaigų teisininkas:

"Savo pareigas atlieku nepriekaištingai. Triūsdavau ir savaitgaliais. Sudėjus juos, darbo reikalams sugaišdavau iki 16-17 valandų per parą.

Na, ir kas, kad tai prieštarauja Darbo kodeksui? Savo sveikatą žaloju, ne kieno kito.

Dalį funkcijų galiu atlikti namie. Įstatymai to nedraudžia.

Grafikai įstaigose niekada nesidubliuodavo, jų vadovams prieš įsidarbindamas iš anksto pranešdavau apie darbą kitose vietose. Nepasisavinau nė vieno lito.

Esu nepelnytai juodinamas. Tai susiję su darbu "Raudonojo kryžiaus" ligoninėje. Naujasis direktorius K. Mazurkevičius atvirai pasakė, kad kartu su manimi dirbti negalės.

Antstolis užfiksavo, kaip šioje įstaigoje negaliu patekti į darbo vietą ir negaunu dokumentų, Darbo inspekcija nustatė, kad man neteisėtai nesuteiktos kasmetinės atostogos."

Tikisi, kad teisėsauga išsiaiškins

Raimundas Kaminskas, Kauno savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkas:

"Padėtis - komiška. Žmogus dirbo šešiose mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomose įstaigose (keturios jų priklauso savivaldybei), dviejose privačiose ir sugebėdavo suktis kaip voverė 23 valandas per parą.

Daugumos valdiškų darboviečių vadovai nenoriai teikia žinias apie D.Petraičio įdarbinimą, elgiasi kaip stručiai, kai kalba pakrypsta apie jo darbo laiką.

Bet teisėsauga išsiaiškins, ar valandos nesidubliuodavo ir nebūdavo apgaule įgyjami pinigai."

LRT


Išmokta išmatuoti skausmo lygį

Magnetinio rezonanso tomografiją pasitelkusiems Oksfordo universiteto (D. Britanija) mokslininkams pirmą kartą pavyko objektyviai išmatuoti pacientų jaučiamo skausmo lygį, praneša naujienų agentūra UPI. Tyrimų metu specialistai tiriamųjų smegenyse...


Kai žmonės mano, kad jie yra mirę

Kai žmonės mano, kad jie yra mirę

1993-aisiais vyriškis nuskubėjo į ligoninę, nes pavojingai susižeidė save peiliu. Nors tuo metu jis buvo labai nuliūdęs, jis tikrai nenorėjo nusižudyti – jis tik norėjo įrodyti savo artimiesiems, kad nekraujuoja – jis buvo įsitikinęs,...


Antibiotikų be gydytojo žinios geriau nevartoti

Antibiotikų be gydytojo žinios geriau nevartoti

Antibiotikai (antibakteriniai vaistai) labai naudingi kovojant prieš bakterines infekcijas, tačiau jie beverčiai kovoje su virusais. Nepamirškite to, jeigu be gydytojo paskyrimo, nuspręsite vartoti šių visą organizmą veikiančių vaistų. Amerikos...


Skalpelį keičia lazeris

Įvairūs odos defektai efektyviai ir saugiai šalinami lazeriais. Toks gydymas turi daug privalumų, palyginti su įprastiniais chirurginiais gydymo metodais. Teigiama, kad gydymas lazeriais tikslus ir saugus, neskausmingas, minimaliai invazyvus ir...


Smegenų skenavimas parodė, kad naujagimiai moka svajoti

Nepaisant to, kad būti kūdikiu ir šiaip yra lengva, jie dar ir prasvajoja visą dieną. Britų tyrimai atskleidė, kad kūdikiai ateina į šį pasaulį su smegenimis, gebančiomis svajoti ir save stebėti. Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai padarė...


Išsėtine skleroze suserga jauni ir darbingi žmonės

Tai jaunų ir darbingų žmonių liga, taip trumpai išsėtinę sklerozę galėtų pavadinti dauguma medikų. Tačiau visuomenėje dažnai ši liga suvokiama klaidingai ir neretai išgirstas ar perskaitytas žodis "sklerozė" kelia asociacijas su...


10 dalykų, kurių vyras nori 24 valandas per parą

Tik dešimt? Toks klausimas turbūt kilo ne vienam mūsų tautiečiui. Tačiau portale glamour.com, apklausus vyrus paaiškėjo, kad jų pageidavimai svyravo nuo visiškai nešvankių iki labai romantiškų minčių. Verdiktas vienas: jie nori būti ne tik...


J. Razma: išlygos dėl įsiskolinimų PSD paaiškės kitą savaitę

TS-LKD frakcijos seniūno Jurgio Razmos nuomone, reikia sudaryti išlygas dėl PSD įsiskolinimų emigrantams, bedarbiams. J. Razmos nuomone, reikia sudaryti galimybę emigrantams deklaruoti išvykimą atgaline data. Taip jiems "nusibrauktų"...


Rusijoje abortus atliekančios klinikos privalės informuoti apie tokių procedūrų žalą sveikatai

Liepos 14 d. Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasirašė įstatymą, kuriuo abortus atliekančios šalies klinikos, pristatydamos ar reklamuodamos savo paslaugas, privalo informuoti ir apie galimą abortų žalą sveikatai, praneša naujienų agentūra...


Sveikatai pavojingus garsus siekiama valdyti

Sveikatai pavojingus garsus siekiama valdyti

Sveikatos apsaugos ministras patvirtino Lietuvos higienos normą "Infragarsas ir žemo dažnio garsai: ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose". Šis teisės aktas parengtas siekiant valdyti infragarso ir žemo...


Vitamino D nepakankamumas siejamas su sveikų moterų uždegimais

Misūrio universiteto mokslininkai nustatė, kad vitamino D nepakankamumas susijęs su sveikų moterų uždegimais, kurie laikomi imuninės sistemos reakcija. Nepakankamai vitamino D vartojusioms moterims nustatyti padidėję alfa faktoriaus (TNF-alfa)...


Laike sustingusi mergaitė - kietas riešutėlis mokslininkams

JAV mokslininkai jau eilę metų suka galvas, kas gi yra nutikę 17-metei mergaitei, kuri vis dar negali išaugti iš kūdikio vystyklų. Spėjama, jog atskleidus mergaitę kamuojančio genetinio sutrikimo priežastys ir mechanizmą, mokslininkams pavyktų...


Insulto pažeistas smegenis "atstatinės“ kamieninės ląstelės

Insulto pažeistas smegenis "atstatinės“ kamieninės ląstelės

Didžiojoje Britanijoje pradedami eksperimentai, kurių metu insultą patyrusiems pacientams bus leidžiamos kamieninių ląstelių, turinčių atkurti pažeistus smegenų audinius, injekcijos. Jei bandymai bus sėkmingi, jie taps tikru proveržiu gydant lig...


Gydymą užtikrina privalomojo sveikatos draudimo įmokų lėšos

Dabar, krizės metu, gydymo įstaigos dažnai skundžiasi lėšų stoka, su jomis už paslaugas atsiskaitančios ligonių kasos, suprantama, irgi išgyvena finansinę įtampą. Kaip finansuojama mūsų sveikatos apsaugos sistema, kas slypi už termino...


Dirbtinius plaučius turinti moteris atšventė 60-metį

Moteris, suparalyžiavo vaikystėje ir jau 57 metus kvėpuojanti dirbtiniu kvėpavimo aparatu, nepaisant pesimistinių gydytojų prognozių, neseniai atšventė 60 gimtadienį, praneša "Yahoo News!". Dianne Odell, praėjusią savaitę atšventusiai...


Kaip atskiriame raides?

Kaip atskiriame raides?

Skaitydami šį tekstą, atidžiai įsižiūrėkite į žodžius. Kaip juos atpažįstate? Tyrimai parodė, kad skaitydami žmonės atpažįsta žodžius iš juos sudarančių raidžių, o ne iš žodžio ilgio ar formos. Tačiau kaip mes atsikiriame vieną raidę nuo kitos iki...


Osteoporozė – kaulus laužanti liga

Osteoporozė – kaulus laužanti liga

Vis dažniau medikai ragina kalbėti apie tyliąją epidemiją – būtent spalio 20-ąją minima Pasaulinė osteoporozės diena. Didėjantis sergančių ja skaičius įspėja: nuo pat mažų dienų privalome galvoti apie antroje gyvenimo pusėje užklumpančią...


Gydymas kamieninėmis ląstelėmis: ar bus išplėstos medicinos ribos?

Gydymas kamieninėmis ląstelėmis: ar bus išplėstos medicinos ribos?

Svarbiausia kamieninių ląstelių savybė – gebėjimas virsti bet kuria organizmo ląstele. Dėl šios priežasties jos pasižymi regeneracinėmis savybėmis, gali atkurti pažeistus audinius. Panaudojus kamienines ląsteles, jau šiandien sėkmingai...


10 daiktų, kuriuos moterys dievina

Iš pirmo žvilgsnio atrodantys kaip mažmožiai ir nereikšmingi namų interjero daiktai gali paruošti dirvą ne tik atviram vyro ir moters pašnekesiui, bet ir sužadinti moters aistrą vyrui. Portalas askmen.com, nurodo 10 daiktų sąrašą, kurie patrauks...


Psichologinės pagalbos prireikė penktadaliui lietuvių

Dėl psichologinių ar emocinių sveikatos problemų į sveikatos priežiūros specialistą per metus kreipėsi beveik penktadalis lietuvių, parodė nauja Eurobarometro apklausa. Tyrimas atskleidė, jog 14 proc. pagalbos ieškojusių Lietuvos gyventojų...


Sprendimų priėmimas: ar tikrai dvi galvos geriau nei viena?

Sprendimų priėmimas: ar tikrai dvi galvos geriau nei viena?

Nebūkite užsispyręs: priimdamas svarbius sprendimus pasitarkite su aplinkiniais. Mokslininkai nustatė, kad žmonės kurie tariasi su aplinkiniais priimdami sprendimus, rečiau jais nusivilia. Todėl nebūkite kategoriškas: ne tik iš klausykite kitų...


Kraujo grupė – pagal užsakymą

Kraujo grupė – pagal užsakymą

Mokslininkai jau rado būdą, kaip pakeisti žmogaus kraujo grupę. Tai leis antrą (A), trečią (B) ir ketvirtą (AB) kraujo grupes pakeisti į pirmą kraujo grupę (O), kurią galima perpilti bet kuriam pacientui. Kraujo grupė – tai kraujo tipas,...


R.Šukys siūlo grąžinti 2009 metais buvusius sveikatos paslaugų įkainius

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys siūlo grąžinti 2009 metais buvusius sveikatos paslaugų įkainius - iki 0,89 lito padidinti sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertę. R.Šukys, įvertinęs šalies ekonominę ir finansinę padėtį,...


Melanoma - saulės spindulių kerštas

Statistika skelbia, kad per pastarąjį dešimtmetį susirgimų melanoma padaugėjo dvigubai. Apie šią pavojingą ligą pasakoja Klaipėdos apskrities ligoninės Odos ir venerinių ligų skyriaus vedėjas Vytautas Toliušis. Didesnė rizika susirgti šia...


Botulino toksino injekcijos pradėtos taikyti urologijoje

Botulino toksino injekcijos pradėtos taikyti urologijoje

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) Nefrologijos ir urologijos centre pradėtas taikyti naujas minimaliai invazinis metodas šlapinimosi sutrikimų gydymui. Tam naudojamas botulio toksinas, kuris iki šiol buvo žinomas kaip...


Kraujo donorai - vis dar aukso vertės

Nurimus triukšmui ir dviejų uostamiestyje veikiančių kraujo donorystės įstaigų konfrontacijai, kraujo donorų stygiaus uostamiestis nebejaučia. Kraujo donorystės įstaigų darbuotojai pastebėjo, kad šiek tiek - gal dėl sumažėjusių planinių operacijų...


Ministras skundžia išvadas dėl PSDF biudžeto panaudojimo

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys prašo, kad Generalinė prokuratūra įvertintų Valstybės kontrolės audito išvadas dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto panaudojimo. Fondą administruojanti Valstybinė ligonių kasa (VLK)...


Pasaulyje paminėta tarptautinė kovos su AIDS diena

Gruodžio 1 d. visame pasaulyje minima tarptautinė kovos su AIDS diena. Naujausia statistika rodo, kad per pastaruosius penkerius metus mirtingumas nuo ŽIV/AIDS pasaulyje sumažėjo 10 proc. Manoma, kad prie situacijos gerėjimo labiausiai prisidėjo...


„Pamokėlė“ apie arterinį spaudimą

„Pamokėlė“ apie arterinį spaudimą

Ar kada nors patys bandėte matuoti savo arterinį spaudimą? Kaip manote, koks arterinis spaudimas laikomas normaliu? Ar esate girdėje, kuo pavojingas arterinio spaudimo padidėjimas arba sumažėjimas? Nenusiminkite, jeigu negalite visus klausimus...


Naujas tyrimas: V.Leninas mirė nuo sifilio

Rusijos revoliucionierius ir Sovietų Sąjungos kūrėjas Vladimiras Leninas mirė nuo sifilio, o ne nuo insulto, kaip buvo teigiama anksčiau, tvirtinama naujame tyrime. Žinomos britų istorikės ir knygų autorės Helen Rappaport teigimu, dokumentai,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9