Kovo 29d. Sekmadienis

Dirbti 23 val. per parą? Tai – įmanoma

Peržiūrų skaičius: 29608

Kaunietis D. Petraitis vienu metu dirbo teisininku 6 valstybės išlaikomose medicinos įstaigose ir gaudavo apie 16 tūkst. Lt algą. Dabar jis - prokurorų taikiklyje.

Sutapimas: teisėsaugai iškėlus bylą dėl sukčiavimo, staiga susirgo su Dariaus Petraičio įdarbinimu ir darbo grafiku susijusios valdininkės. Moterys pasiligojusios jau kelis mėnesius.

Ikiteisminis tyrimas vyksta įtariant darbo laiko dubliavimąsi, valandų prirašymą ir kitokius pažeidimus.

Sėdėjo ant aštuonių kėdžių

36 metų D. Petraitis galėtų pretenduoti į šalies rekordininko titulą kaip asmuo, vienu metu įstengęs dirbti daugiausia darboviečių.

Šis su Liberalų sąjūdžio vėliava į Kauno miesto savivaldybę mėginęs patekti teisininkas dar visai neseniai vienu metu užėmė net aštuonias kėdes valstybės išlaikomose ir privačiose medicinos įstaigose.

Neoficialiais apskaičiavimais, D. Petraičiui vien iš valdiškų įstaigų kas mėnesį nubyrėdavo apie 16 tūkst. litų.

Per savaitę - 116 valandų

D. Petraitis pagrindinėje darbovietėje, Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje, eina direktoriaus pavaduotojo personalui pareigas, tvarko įstaigos teisinius reikalus.

Čia jo krūvis - 40 darbo valandų per savaitę.

Be to, šis teisininkas dar triūsė Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje, Kauno miesto greitosios pagalbos stotyje, Centro poliklinikoje, Kauno "Raudonojo kryžiaus" (KRKL), Prienų ligoninėse.

Pridūrus darbo laiką privačiame sektoriuje - D. Petraitis yra Etinių farmacijos kompanijų ir Vaistų gamintojų asociacijų etikos komisijų pirmininkas - susidaro net 116 valandų per savaitę.

Kilus skandalui, teisininkas pats išėjo iš Prienų ligoninės, o iš "Raudonojo kryžiaus" ligoninės lapkritį buvo atleistas už pravaikštas.

Grafiką skubiai pakoregavo

Šių metų rugpjūčio D. Petraičio darbo KRKL grafike nurodyta, kad jis kai kuriomis savaitės dienomis turėjo darbuotis net iki 21 val. 30 min.

Darbo inspekcija nustatė, kad teisininko realiai dirbtas laikas šioje įstaigoje būdavo pora valandų trumpesnis nei oficialus grafikas.

Direktoriaus pavaduotoja slaugai Olga Puchliakova neslėpė grafiką pildžiusi taip, kaip jai telefonu pasakydavo D. Petraitis.

Kauno apylinkės prokuratūrai iškėlus sukčiavimo bylą, teisininko darbo valandas suskubta koreguoti.

Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje nuo lapkričio 1 dienos jis dirba laisvu grafiku.

Viena išėjo, kitos susirgo

Teisėsauga aiškinasi, ar įstaigų vadovai, priėmę į darbą D. Petraitį, nepažeidė įstatymų.

"Teisininko darbo grafikas sudarytas tik 2009 metų rugpjūčiui, nors mūsų įstaigoje jis dirbo nuo 2005 metų", - "Lietuvos rytui" aiškino nuo liepos pabaigos dirbantis naujasis KRKL direktorius Kęstutis Mazurkevičius.

Rugpjūčio darbo laiko apskaitos žiniaraštį pildžiusi ir grafiką su vėlyvomis teisininko darbo valandomis pasirašiusi O. Puchliakova išėjo iš darbo savo noru.

To paties mėnesio grafiką palaiminusi ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Lolita Šileikienė susirgo iškart kilus triukšmui dėl D. Petraičio.

Kolegės pavyzdžiu pasekė už personalą atsakinga direktoriaus pavaduotoja Dalia Gulbinienė, kuri taip pat yra pasirašiusi teisininko grafiką ir tvirtindavusi darbo laiko žiniaraščius.

Abi moterys serga jau beveik tris mėnesius.

2009 metų sausį pakeistoje darbo sutartyje D. Gulbinienė patvirtino 1,2 tūkst. litų didesnę D. Petraičio algą, nors tuo metu dėl krizės šalyje jau buvo paskelbtas taupymo vajus. 0,4 etato įdarbintas teisininkas per mėnesį gaudavo 3,7 tūkst. litų.

Gynė buvusį pavaldinį

L. Šileikienė aiškino nesanti atsakinga už D. Petraičio darbo laiką, nors tvirtindama grafiką laikinai ėjo "Raudonojo kryžiaus" ligoninės direktoriaus pareigas.

D. Gulbinienė tikino, kad teisininkas pravaikštų nedarydavo - iki sutemų dirbdavęs ligoninės patalpose, suspėdamas laiku atlikti jam pavestas užduotis.

Tačiau paaiškėjo, kad įstaigoje dirbant D.Petraičiui teisinius jos reikalus tvarkė ir kiti teisininkai.

Kauno advokatei Editai Gruodytei už paslaugas KRKL sumokėjo per 6 tūkst. litų. Ši teisininkė buvo D. Petraičio diplominio magistro darbo vadovė Vytauto Didžiojo universitete.

Nesijaučia nusižengęs įstatymams

Darius Petraitis, Kauno 2-osios ligoninės ir kitų gydymo įstaigų teisininkas:

"Savo pareigas atlieku nepriekaištingai. Triūsdavau ir savaitgaliais. Sudėjus juos, darbo reikalams sugaišdavau iki 16-17 valandų per parą.

Na, ir kas, kad tai prieštarauja Darbo kodeksui? Savo sveikatą žaloju, ne kieno kito.

Dalį funkcijų galiu atlikti namie. Įstatymai to nedraudžia.

Grafikai įstaigose niekada nesidubliuodavo, jų vadovams prieš įsidarbindamas iš anksto pranešdavau apie darbą kitose vietose. Nepasisavinau nė vieno lito.

Esu nepelnytai juodinamas. Tai susiję su darbu "Raudonojo kryžiaus" ligoninėje. Naujasis direktorius K. Mazurkevičius atvirai pasakė, kad kartu su manimi dirbti negalės.

Antstolis užfiksavo, kaip šioje įstaigoje negaliu patekti į darbo vietą ir negaunu dokumentų, Darbo inspekcija nustatė, kad man neteisėtai nesuteiktos kasmetinės atostogos."

Tikisi, kad teisėsauga išsiaiškins

Raimundas Kaminskas, Kauno savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkas:

"Padėtis - komiška. Žmogus dirbo šešiose mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomose įstaigose (keturios jų priklauso savivaldybei), dviejose privačiose ir sugebėdavo suktis kaip voverė 23 valandas per parą.

Daugumos valdiškų darboviečių vadovai nenoriai teikia žinias apie D.Petraičio įdarbinimą, elgiasi kaip stručiai, kai kalba pakrypsta apie jo darbo laiką.

Bet teisėsauga išsiaiškins, ar valandos nesidubliuodavo ir nebūdavo apgaule įgyjami pinigai."

LRT

B. Obama kovai su kiaulių gripu iš biudžeto skyrė 1,8 mlrd. dolerių

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) kovai su kiaulių gripu iš biudžeto skyrė 1,8 mlrd. dolerių. Už šias lėšas bus perkama vakcina ir organizuojamos skiepijimo kampanijos. Tai teigiama ketvirtadienį paskelbtame laiške, kurį B. Obama...


Sveikatai pavojingus garsus siekiama valdyti

Sveikatai pavojingus garsus siekiama valdyti

Sveikatos apsaugos ministras patvirtino Lietuvos higienos normą "Infragarsas ir žemo dažnio garsai: ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose". Šis teisės aktas parengtas siekiant valdyti infragarso ir žemo...


Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

"Skydliaukė – tavo gyvenimo laikrodis" ir "Prostata – vyro gyvenimo kokybė" – šias dvi sveikatos profilaktikos akcijas paskelbė "Medicina practica" laboratorija. Jų metu laboratorijos padaliniuose...


Rusė pagimdė per širdies operaciją

Rusijos spauda praneša apie 36 metų moterį, kuri, keičiant dirbtinį širdies vožtuvą, pagimdė sveiką mergaitę. Penzos srityje gyvenanti rusė į ligoninę atvyko darytis būtinos dirbtinio širdies vožtuvo keitimo operacijos, kuri buvo suplanuota dar...


Gyvenimas su vėžiu - įmanomas

Gyvenimas su vėžiu - įmanomas

Lėtinė mieloleukemija - viena iš lėtinių piktybinių kraujo vėžio formų. Ši diagnozė daugeliui kelia tik neigiamas emocijas. Tačiau net su šia liga galima gyventi. Tiesa, jei pakliūni tarp "laimingųjų", kurie gauna naujausius vaistus....


Ligos, kurias mes paveldime

Polinkį sirgti tam tikromis ligomis mes paveldime iš savo tėvų. Jeigu atkreipsime į tai dėmesį ir laiku imsimės profilaktikos priemonių, galbūt pavyks užbėgti ligai už akių ir jos išvengti. Jeigu dažnai panikuojate dėl smulkmenų, paklauskite...


Ateities moteris: žemesnė, putlesnė, vaisingesnė

Ateityje moterys bus kiek žemesnės ir apvalesnės, turės sveikesnes širdis bei pailgės amžiaus tarpsnis, per kurį jos gali susilaukti vaikų. Tokios permainos prognozuojamos remiantis tvirčiausiais iki šiol įrodymais, kad žmogus vis dar...


A Adamkienė: mums gydytojas - kaip draugas, kuris supranta ir atjaučia

Pirmadienį istorinėje Kauno prezidentūroje surengtoje Medicinos darbuotojų šventėje pagerbta keliasdešimt visos Lietuvos gydytojų. Šventę surengė LNK, padedama Lietuvos gydytojų sąjungos kartu su šios organizacijos globėja Alma Adamkiene. A....


Medikai raginami skirti pigesnius kompensuojamus vaistus

Medikai raginami skirti pigesnius kompensuojamus vaistus

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas ragina medikus atsižvelgti į kompensuojamų vaistų kainyno papildymą pigesniais generiniais vaistais. Jo manymu, tiek gydytojai, tiek vaistininkai turėtų siūlyti pacientams galimybę rinktis pigesnius to...


Ortopediniai įtvarai: kam ir kada jie reikalingi?

Ortopediniai įtvarai: kam ir kada jie reikalingi?

Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime esame patyręs traumą. Vieniems nedideli galūnių sužalojimai išgydomi vos per pora savaičių, o kiti dėl rimtų lūžų negali judėti ir pora mėnesių. Bet, kai visi planai būna sujaukiami dėl netikėtos traumos,...


Vitaminas C gali pagerinti arterijų sveikatą

Vitaminas C gali pagerinti arterijų sveikatą

Vartojant daug vitamino C turtingo maisto gali sumažėti rizika, kad arterijos sukietės, ir taip apsisaugoma nuo širdies ligų, rodo Norvegijoje atliktas tyrimas. Ulevalo universitetinės ligoninės mokslininkai nustatė, kad pagyvenusiems vyrams...


Laukiančiųjų donorinio inksto eilė sutrumpėjo keturiais recipientais

Laukiančiųjų donorinio inksto eilė sutrumpėjo keturiais recipientais

Šiuo metu Lietuvoje inkstų transplantacijos laukia 294 recipientai, iš kurių 254 yra aktyviame sąraše ir 42 neaktyviame (jiems transplantacijos negali būti atliktos dėl medicininių kontraindikacijų: ligos ir kt.). IV RhD (+) kraujo grupės...


Atmintis: mokykimės užmiršti

Atmintis: mokykimės užmiršti

Garsusis arabų gydytojas, filosofas bei matematikas Avicena ankstyvoje jaunystėje keletą metų praleido Bucharoje, intensyviai skaitydamas knygas milžiniškoje šio miesto valdovo bibliotekoje. Po kelerių metų prasidėjo karas, ir ši biblioteka...


Druska veikia kaip narkotikas, atskleidė tyrimas

Druska veikia kaip narkotikas, atskleidė tyrimas

Mokslininkai nustatė, kodėl žmonės taip nesaikingai vartoja druską, nors ir žino, kad ji yra kenksminga. Pasirodo, druska - priklausomybę sukeliantis natūralus antidepresantas. Pasak mokslininkų, stiprų valgomosios druskos poreikį gali paaiškinti...


Lengvai pasprunkanti paukštė

Lengvai pasprunkanti paukštė

"Kiekvienas vis kitur sutinka laimę. Vienam laimė - ankstų rytą basomis bėgti per rasotą pievą, kitam - ant rankų paimti kūdikį. Laimę gali teikti seksas, naujas dizainerio sukurtas kostiumėlis, kepta dešra ar tryliktasis Mocarto koncertas...


Pradedami vyrams skirtų kontraceptinių injekcijų klinikiniai bandymai

Dešimtyje Europos, Azijos, Pietų Amerikos ir Australijos medicinos centrų netrukus bus pradėti vyrams skirtų leidžiamų kontraceptikų bandymai. Naujųjų kontraceptikų vyrams kūrimą inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija, pranešė BBC. Šiuo metu...


Britai masiškai įdarbina "pigius" Baltijos šalių gydytojus

Baltijos valstybėse siaučiant krizei medicinos darbuotojai įnirtingai viliojami į D.Britaniją kaip pigi darbo jėga, praneša dailymail.co.uk. Pasak britų žiniasklaidos, šalyje nerimaujama dėl vis didesnio skaičiaus medikų, atvykusių iš tokių šalių...


Vyrai apie seksą galvoja rečiau nei apie futbolą

Beveik 60 proc. britų vyrų kasdien daugiau nei valandą mąsto apie futbolą - apie šio žaidimo grožį ir apie mėgstamus klubus. "Sega" ir "Sports Interactive" apklausos duomenimis, maždaug 110 minučių per dieną atitenka futbolo...


Balandžio 11-oji pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga diena

Šių metų balandžio 11 dieną, minima Pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga, diena. Būtent šią dieną skiriamas dėmesys žmonių supratingumui apie ligą ir skatinimui naujų mokslinių tyrimų, gydymo naujovių atsiradimui. Nedaugelis žmonių žino, kad...


Paukščių gripo grėsmė išlieka

Paukščių gripo grėsmė išlieka

Nors paukščių gripas plinta Europoje, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikina kontroliuojanti padėtį - nuo praėjusių metų toliau vykdo sugriežtintą pasienio, paukščių laikymo ir pardavimo vietų veterinarinę kontrolę. Bendra šios...


Sukurtas skalpelis pavienėms vėžio ląstelėms šalinti

Sukurtas skalpelis pavienėms vėžio ląstelėms šalinti

Teksaso universitete (JAV) sukurtas medicininis mikroskalpelis, leidžiantis chirurgui šalinti pavienes vėžines ląsteles nepažeidžiant šalia esančių sveikų audinio ląstelių, praneša "Technology Review". Šiame įrankyje naudojamos...


Juodoji gripo statistika: gydytojai jaučiasi bejėgiai

Ar buvo įmanoma išgelbėti Roko gyvybę, jei jis būtų buvęs perkeltas į Intensyvios terapijos skyrių pusę paros anksčiau? Šis klausimas buvo svarbiausias pokalbyje su gydytoju reanimatologu, Kauno medicinos universiteto Vaikų ligų klinikos vadovu...


Ligoninių laukia kardinalios permainos

Per keletą metų Klaipėdos apskrities rajonų ligoninėse gali nelikti kai kurių skyrių bei medicinos paslaugų. Kokios permainos laukia uostamiesčio ligoninių - dar nedrįstama prognozuoti. Vyriausybės patvirtintose pertvarkos metmenyse numatoma...


Gripo gniaužtuose – trys sunkūs ligoniai

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią savaitę gripas diagnozuotas 10 gyventojų, porą iš jų - vaikai iki 17 metų . Prieš porą savaičių gripu sirgo 9 suaugusieji. Ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis susirgo 775 gyventojai....


"Geriečiai" ir balta spalva

Du psichologai aiškinosi, kodėl dauguma žmonių yra linkę baltą spalvą susieti su gėriu, o juodą - su blogiu. Balta ir juoda spalvos moralinę prasmę įgijo gerokai anksčiau, nei žmoniją paveikė šiuolaikinė "Holivudinė" kultūra. Išties, kai...


Brangius vaistus nuo gripo dalija už dyką

Gripo epidemija ir dvi žinios. Geroji: kai kurios poliklinikos nemokamai dalija brangius antivirusinius vaistus. Blogoji žinia: vaistų gavo ne visos gydymo įstaigos, o gavusiosios paslaptingai tyli. Tai jau kvepia sensacija: Kauno rajono pirminės...


Rudenį – naujos kompensuojamųjų vaistų kainos

Rudenį – naujos kompensuojamųjų vaistų kainos

Nuo rugsėjo gali brangti kas antras kompensuojamasis vaistas. Vaistininkai skaičiuoja, kad priemokos kompensuojamiesiems vaistams gali išaugti nuo 4 iki 40 procentų. Sveikatos apsaugos ministerija ginasi, kad dar derasi su farmacininkais, jog šie...


Dar viena galimybė išgelbėti žmogaus gyvybę

Dar viena galimybė išgelbėti žmogaus gyvybę

Tarptautinės medicinos darbuotojų dienos proga „Ortopedijos technikoje“ visuomenei buvo pristatytas ką tik įsigytas automatinis išorinis defibriliatorius (AID), skirtas pradiniam gaivinimui. Šiuo prietaisu pagalbą pirmomis nelaimės...


Santykių problemos labiau skaudina vyrus

Išoriškai vyrai atrodo drąsūs, tačiau tarpusavio santykių problemos vyrus labiau veikia nei moteris. Ištikus santykių krizei, kai santykiuose daugėja romantiškų pakilimų ir nuosmukių, vyrai kenčia emociškai. Kaip rašo dailymail.co.uk, moterys...


Nustatyta, kodėl vadovais dažnai tampa nekompetentingi

Nustatyta, kodėl vadovais dažnai tampa nekompetentingi

Kalifornijos universiteto (JAV) sociopsichologų atliktas tyrimas atskleidė, kodėl nekompetentingi darbuotojai, besielgiantys kaip lyderiai, dažnai tampa vadovais. Pasirodo, kuo daugiau žmogus kalba girdint kitiems bendradarbiams ir kuo daugiau...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9