Gruodžio 15d. Sekmadienis

Dirbti 23 val. per parą? Tai – įmanoma

Peržiūrų skaičius: 29608

Kaunietis D. Petraitis vienu metu dirbo teisininku 6 valstybės išlaikomose medicinos įstaigose ir gaudavo apie 16 tūkst. Lt algą. Dabar jis - prokurorų taikiklyje.

Sutapimas: teisėsaugai iškėlus bylą dėl sukčiavimo, staiga susirgo su Dariaus Petraičio įdarbinimu ir darbo grafiku susijusios valdininkės. Moterys pasiligojusios jau kelis mėnesius.

Ikiteisminis tyrimas vyksta įtariant darbo laiko dubliavimąsi, valandų prirašymą ir kitokius pažeidimus.

Sėdėjo ant aštuonių kėdžių

36 metų D. Petraitis galėtų pretenduoti į šalies rekordininko titulą kaip asmuo, vienu metu įstengęs dirbti daugiausia darboviečių.

Šis su Liberalų sąjūdžio vėliava į Kauno miesto savivaldybę mėginęs patekti teisininkas dar visai neseniai vienu metu užėmė net aštuonias kėdes valstybės išlaikomose ir privačiose medicinos įstaigose.

Neoficialiais apskaičiavimais, D. Petraičiui vien iš valdiškų įstaigų kas mėnesį nubyrėdavo apie 16 tūkst. litų.

Per savaitę - 116 valandų

D. Petraitis pagrindinėje darbovietėje, Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje, eina direktoriaus pavaduotojo personalui pareigas, tvarko įstaigos teisinius reikalus.

Čia jo krūvis - 40 darbo valandų per savaitę.

Be to, šis teisininkas dar triūsė Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje, Kauno miesto greitosios pagalbos stotyje, Centro poliklinikoje, Kauno "Raudonojo kryžiaus" (KRKL), Prienų ligoninėse.

Pridūrus darbo laiką privačiame sektoriuje - D. Petraitis yra Etinių farmacijos kompanijų ir Vaistų gamintojų asociacijų etikos komisijų pirmininkas - susidaro net 116 valandų per savaitę.

Kilus skandalui, teisininkas pats išėjo iš Prienų ligoninės, o iš "Raudonojo kryžiaus" ligoninės lapkritį buvo atleistas už pravaikštas.

Grafiką skubiai pakoregavo

Šių metų rugpjūčio D. Petraičio darbo KRKL grafike nurodyta, kad jis kai kuriomis savaitės dienomis turėjo darbuotis net iki 21 val. 30 min.

Darbo inspekcija nustatė, kad teisininko realiai dirbtas laikas šioje įstaigoje būdavo pora valandų trumpesnis nei oficialus grafikas.

Direktoriaus pavaduotoja slaugai Olga Puchliakova neslėpė grafiką pildžiusi taip, kaip jai telefonu pasakydavo D. Petraitis.

Kauno apylinkės prokuratūrai iškėlus sukčiavimo bylą, teisininko darbo valandas suskubta koreguoti.

Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje nuo lapkričio 1 dienos jis dirba laisvu grafiku.

Viena išėjo, kitos susirgo

Teisėsauga aiškinasi, ar įstaigų vadovai, priėmę į darbą D. Petraitį, nepažeidė įstatymų.

"Teisininko darbo grafikas sudarytas tik 2009 metų rugpjūčiui, nors mūsų įstaigoje jis dirbo nuo 2005 metų", - "Lietuvos rytui" aiškino nuo liepos pabaigos dirbantis naujasis KRKL direktorius Kęstutis Mazurkevičius.

Rugpjūčio darbo laiko apskaitos žiniaraštį pildžiusi ir grafiką su vėlyvomis teisininko darbo valandomis pasirašiusi O. Puchliakova išėjo iš darbo savo noru.

To paties mėnesio grafiką palaiminusi ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Lolita Šileikienė susirgo iškart kilus triukšmui dėl D. Petraičio.

Kolegės pavyzdžiu pasekė už personalą atsakinga direktoriaus pavaduotoja Dalia Gulbinienė, kuri taip pat yra pasirašiusi teisininko grafiką ir tvirtindavusi darbo laiko žiniaraščius.

Abi moterys serga jau beveik tris mėnesius.

2009 metų sausį pakeistoje darbo sutartyje D. Gulbinienė patvirtino 1,2 tūkst. litų didesnę D. Petraičio algą, nors tuo metu dėl krizės šalyje jau buvo paskelbtas taupymo vajus. 0,4 etato įdarbintas teisininkas per mėnesį gaudavo 3,7 tūkst. litų.

Gynė buvusį pavaldinį

L. Šileikienė aiškino nesanti atsakinga už D. Petraičio darbo laiką, nors tvirtindama grafiką laikinai ėjo "Raudonojo kryžiaus" ligoninės direktoriaus pareigas.

D. Gulbinienė tikino, kad teisininkas pravaikštų nedarydavo - iki sutemų dirbdavęs ligoninės patalpose, suspėdamas laiku atlikti jam pavestas užduotis.

Tačiau paaiškėjo, kad įstaigoje dirbant D.Petraičiui teisinius jos reikalus tvarkė ir kiti teisininkai.

Kauno advokatei Editai Gruodytei už paslaugas KRKL sumokėjo per 6 tūkst. litų. Ši teisininkė buvo D. Petraičio diplominio magistro darbo vadovė Vytauto Didžiojo universitete.

Nesijaučia nusižengęs įstatymams

Darius Petraitis, Kauno 2-osios ligoninės ir kitų gydymo įstaigų teisininkas:

"Savo pareigas atlieku nepriekaištingai. Triūsdavau ir savaitgaliais. Sudėjus juos, darbo reikalams sugaišdavau iki 16-17 valandų per parą.

Na, ir kas, kad tai prieštarauja Darbo kodeksui? Savo sveikatą žaloju, ne kieno kito.

Dalį funkcijų galiu atlikti namie. Įstatymai to nedraudžia.

Grafikai įstaigose niekada nesidubliuodavo, jų vadovams prieš įsidarbindamas iš anksto pranešdavau apie darbą kitose vietose. Nepasisavinau nė vieno lito.

Esu nepelnytai juodinamas. Tai susiję su darbu "Raudonojo kryžiaus" ligoninėje. Naujasis direktorius K. Mazurkevičius atvirai pasakė, kad kartu su manimi dirbti negalės.

Antstolis užfiksavo, kaip šioje įstaigoje negaliu patekti į darbo vietą ir negaunu dokumentų, Darbo inspekcija nustatė, kad man neteisėtai nesuteiktos kasmetinės atostogos."

Tikisi, kad teisėsauga išsiaiškins

Raimundas Kaminskas, Kauno savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkas:

"Padėtis - komiška. Žmogus dirbo šešiose mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomose įstaigose (keturios jų priklauso savivaldybei), dviejose privačiose ir sugebėdavo suktis kaip voverė 23 valandas per parą.

Daugumos valdiškų darboviečių vadovai nenoriai teikia žinias apie D.Petraičio įdarbinimą, elgiasi kaip stručiai, kai kalba pakrypsta apie jo darbo laiką.

Bet teisėsauga išsiaiškins, ar valandos nesidubliuodavo ir nebūdavo apgaule įgyjami pinigai."

LRT

Per didelis pozityvumas skatina negatyvumą

Pozityvių frazių, tokių kaip "Aš esu mėgstamas žmogus" ar "Man pasiseks", kartojimas gali priversti jaustis dar prasčiau, užuot pakėlusios žmogaus savivertę. "Mažų mažiausiai nuo 1952-ųjų, kai pasirodė Normano Vincento...


Aktyvumo sekimo apyrankės. Ką reikia žinoti

Aktyvumo sekimo apyrankės. Ką reikia žinoti

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet dėl fizinio aktyvumo trūkumo sukeltų padarinių miršta 3,2 mln. pasaulio gyventojų. Lietuvoje - kas antras žmogus miršta nuo kraujagyslių ir širdies ligų. Vyrų gyvenimo trukmė Lietuvoje -...


Lengvai pasprunkanti paukštė

Lengvai pasprunkanti paukštė

"Kiekvienas vis kitur sutinka laimę. Vienam laimė - ankstų rytą basomis bėgti per rasotą pievą, kitam - ant rankų paimti kūdikį. Laimę gali teikti seksas, naujas dizainerio sukurtas kostiumėlis, kepta dešra ar tryliktasis Mocarto koncertas...


Vaikų psichologų etatai galėtų būti įsteigti teismuose, mano E.Žiobienė

Kvalifikuoti psichologai, kurie apklaustų nusikaltimuose nukentėjusius ar nusikaltimų liudininkais tapusius vaikus, galėtų dirbti apygardų teismuose, mano vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė. Kontrolierė BNS pasakojo, kad su įvairių...


Klastinga pavasarinė liga – cistitas, arba šlapimo pūslės uždegimas

Klastinga pavasarinė liga – cistitas, arba šlapimo pūslės uždegimas

Pagaliau Lietuvą pasiekė šiluma lepinantys orai ir tuojau upių pakrantes, parkų pieveles, suoliukus nutūpė pailsėti norintys žmonės. Tačiau dažnas, prisėdęs ant dar šaltos ir drėgnos žemės nesusimąsto, kokiomis ligomis gali baigtis tokios poilsio...


Reabilitacijos klinikos tradicijas papildo naujovės

Kauno medicinos universiteto (KMU) Psichologijos ir reabilitacijos instituto klinika Palangoje savo 40-metį pasitinka praplėtusi materialinę bazę, padidinusi teikiamų paslaugų spektrą. Tačiau medikai apgailestauja, jog pacientams visa informacija...


Prieš vėžį kovojama ir varlėmis

Rupūžių užpilai, gyvulių dezinfekcinis skystis, aukso kapsulės, stebuklinga lempa. Šių ir kitų "medikamentų" griebiasi su ligomis kovojantys lietuviai. Tačiau gydytojai įsitikinę – taip galima tik greičiau prisišaukti mirtį....


SAM į kritiką dėl reformos atsako priekaištais ligoninių vadovams

SAM į kritiką dėl reformos atsako priekaištais ligoninių vadovams

Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė teigia, kad ligoninių tinklo pertvarka yra naudinga ligoniams, ir į kritiką, neva kai kurios ligoninės neišsilaiko, atsako priekaištais ligoninių vadovams - esą šie nemoka vadovauti. Jos teigimu, dar...


Prie laiko pokyčių žmogus prisitaiko per dvi savaites

Prie laiko pokyčių žmogus prisitaiko per dvi savaites

Praėjusią naktį pasukome laikrodžių rodykles valanda pirmyn, todėl ilgiau džiaugsimės šviesiu paros metu, sutaupysime elektros energijos. Tačiau medikai tikina, kad prie laiko pokyčių sukelto streso žmogaus organizmas visiškai prisitaikys tik per...


Pandeminis gripas: nuo vakcinos žmonės pradėjo sirgti

Pandeminis gripas: nuo vakcinos žmonės pradėjo sirgti

Tyrimų, kuriuos dėl pandeminio gripo vakcinos sukeltos žalos žmonių sveikatai buvo žadėta baigti iki liepos 1 d., rezultatų vis dar nėra, o Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba dar kartą perspėja, kad skiepai nuo A(N1H1) viruso gali būti kalti dėl...


Bioniniai protezai žmonėms dovanoja įprastinio gyvenimo galimybes

Bioniniai protezai žmonėms dovanoja įprastinio gyvenimo galimybes

Evanas Reynoldsas, devyniolikmetis jaunuolis, vėl gali džiaugtis abiejų rankų teikiamais gyvenimo malonumais. Ir tai jam garantavo vienas iš geriausių 2008 metų technologinių išradimų - bioniniai rankų protezai. Rankos ties alkūne jaunuolis neteko...


Apie stuburą, arba Judesys – nematoma organizmo vaistinė

JONAS GIRSKIS turi trijų specialybių licencijas ir dirba gydytoju neurologu, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju ir yra manualinės terapijos specialistas. 1995 metais jis įkūrė stuburo gydymo centrą ir jam vadovauja iki dabar. Nuolat...


Aklumą gydys kontaktiniais lęšiais

Aklumas gali būti išgydomas padedant kontaktiniuose lęšiuose auginamoms kamieninėms ląstelėms, teigia mokslininkai. Anot tyrėjų, šis atradimas gali gerokai pagerinti ragenos traumą patyrusių pacientų regėjimą, rašo telegraph.co.uk. Gydymo poveikis...


Nukirpti sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimai

Vidutiniškai 10 proc. mažinami ministerijai pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimai. Pasak pirmadienį įsakymą, kuriuo mažinami vadovų atlyginimai, pasirašiusio sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko, tokių nepopuliarių, tačiau...


Nanotechnologija padėjo įveikti vėžį pelei

Mažos sintetinės dalelės su toksino užtaisu pelės vėžio ląsteles sunaikino taip pat gerai ir be šalutinio efekto kaip ir chemoterapija. JAV mokslininkai teigia, kad gydimas, kurio metu nanotechnologijos "pristato" genetinę medžiagą į...


Vitamino D nepakankamumas siejamas su stipriais astmos priepuoliais

Daugiau nei 1000 astma sergančių vaikų buvo stebimi ketverius metus. Nustatyta, kad vaikams su vitamino D nepakankamumu tyrimo pradžioje buvo didesnė tikimybė patirti astmos priepuolį dėl kurio teko apsilankyti ligoninėje. Tyrimo laikotarpiu 38...


Išrasta skausmo nesukelianti injekcijų adata

Japonijoje išrasta skausmo nesukelianti medicininė adata, pranešė "Telegraph.co.uk". Pasak jos išradėjo, Kioto Farmacijos universiteto profesoriaus Kanji Takados, naujasis medicininis švirkštas - 1,5 cm skersmens apvalus...


Aštuoni procentai žmogaus genomo kilę iš 40 milijonų metų senumo viruso

Tyrinėtojų komanda, vadovaujama Osakos universiteto (Japonija) mokslininko Keizo Tomonaga, nustatė, jog žmogaus organizme yra 40 milijonų metų senumo viruso genetinės medžiagos fragmentų, kurie sudaro net 8% viso žmogaus genomo. Tokia genetinė...


Nuo prostatos vėžio Robertą De Niro išgelbėjo ankstyva diagnozė

Nuo prostatos vėžio Robertą De Niro išgelbėjo ankstyva diagnozė

Ne tik eiliniams mirtingiesiems tenka susidurti su sunkumais. Nemažai kino žvaigždžių, politikų ir kitose srityse garsių vyrų patyrė, kas yra prostatos vėžys. Žymus beisbolo žaidėjas Joe Torre, politikas Rudy Giuliani, vienas žymiausių Amerikos...


Smegenims su galūnių protezais sujungti bus kuriama optinio pluošto sąsaja

Su JAV karinių tyrimų organizacijos DARPA skirta 5,6 milijono dolerių parama, Southern Methodist universitetas (Dalasas, Teksasas) ruošiasi įsteigti Neurofotonikos tyrimų centrą, kuris turės vienintelę užduotį - sukurti biologiškai su žmogaus...


Egipto faraonas Tutanchamonas mirė nuo maliarijos

Egipto faraonas Tutanchamonas galėjo mirti nuo maliarijos, mano mokslininkai. Prieš tai valdovas sirgo kaulų liga, dėl kurios susilpnėjo jo imunitetas ir todėl maliarija esą galėjo baigtis mirtimi, praneša agentūra AFP. Egipto mokslininkams pavyko...


Naujas mokslininkų atradimas padės gydyti aklumą

Iš odos ląstelių mokslininkai pagamino akių ląsteles, jautrias šviesai. Šis atradimas gali būti labai svarbus gydant aklumą. Mokslininkų perprogramuotoms žmogaus odos ląstelėms buvo būdingos tokios pačios savybės kaip ir toms, kurio sudaro...


Kyšininkavimu įtariamo Jonavos gydytojo byla perduota teismui

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje vienos Jonavos rajono savivaldybės medicinos įstaigos gydytojas A. B. įtariamas kyšių ėmimu iš pacientų už medicininių tyrimų...


Vaistai atpigo tik simboliškai

Vaistai neatpigo tiek, kiek tikėtasi, o vaistinės taiko per didelius antkainius preparatams, teigia ekspertai. Tokią išvadą padarė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, palyginusi dabartines ir sausio mėnesio trisdešimties nekompensuojamųjų...


Klaipėdoje gripo atvejų padaugėjo

Per sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis išaugo daugiau nei dvigubai. Klaipėdos miesto savivaldybė tariasi dėl gripo epidemijos paskelbimo. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, per praėjusią...


Darbas sukelia įtampą, bedarbystė - depresiją

Gydytojai praneša, kad vis daugiau žmonių negali dirbti dėl įvairių psichinių ligų, kurias neretai sukelia įtampa darbe ir per dideli reikalavimai, kurių reikia laikytis šiuolaikiniame biure. Tačiau, kaip rašo "Die Welt", dar...


7 keisti dalykai, kuriuos vyrai daro po sekso

Pasimylėjote. Jūsų partneris nenori apsikabinti, bėga praustis, užmiega, o gal strimgalviais lekia į virtuvę valgyti sumuštinio? Šiuos poelgius galima toleruoti. Tačiau kartais vyrai iškrečia ir kvailysčių. Portalas glamour.com pateikia 7 vyrų...


Kontraceptinės piliulės pavojus

Kontraceptinės piliulės pavojus

The Guardian praneša, kad, anot naujausių tyrimų, kontraceptinės tabletės gali priversti moteris pasirinkti "netinkamą" partnerį. Manoma, kad kontraceptinė piliulė sutrikdo natūralų mechanizmą, traukiantį žmones su tinkamais genais ir...


Širdies stimuliatorius apsaugoti nuo hakerių siūloma slaptažodžiu-tatuiruote

Šiuolaikiniai įrenginiai-implantai - pavyzdžiui, širdies stimuliatoriai arba defibriliatoriai - gali perduoti informaciją apie paciento būseną gydytojams bevielio ryšio pagalba. Todėl prieigą prie tokių įrenginių gali gauti ne tik medicinos...


Odontologų paslaugos gali brangti

Šiemet specialistai nesulaukė ir žiemos šventėms į Lietuvą grįžtančių emigrantų antplūdžio. Vienos uostamiesčio odontologijos klinikos vadovas Romas Abunevičius sako, kad pacientų sunkmečiu gal ir nesumažėjo, tačiau jie rūpinasi tik, kad dantys...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9