Birželio 5d. Penktadienis

Dirbti 23 val. per parą? Tai – įmanoma

Peržiūrų skaičius: 29608

Kaunietis D. Petraitis vienu metu dirbo teisininku 6 valstybės išlaikomose medicinos įstaigose ir gaudavo apie 16 tūkst. Lt algą. Dabar jis - prokurorų taikiklyje.

Sutapimas: teisėsaugai iškėlus bylą dėl sukčiavimo, staiga susirgo su Dariaus Petraičio įdarbinimu ir darbo grafiku susijusios valdininkės. Moterys pasiligojusios jau kelis mėnesius.

Ikiteisminis tyrimas vyksta įtariant darbo laiko dubliavimąsi, valandų prirašymą ir kitokius pažeidimus.

Sėdėjo ant aštuonių kėdžių

36 metų D. Petraitis galėtų pretenduoti į šalies rekordininko titulą kaip asmuo, vienu metu įstengęs dirbti daugiausia darboviečių.

Šis su Liberalų sąjūdžio vėliava į Kauno miesto savivaldybę mėginęs patekti teisininkas dar visai neseniai vienu metu užėmė net aštuonias kėdes valstybės išlaikomose ir privačiose medicinos įstaigose.

Neoficialiais apskaičiavimais, D. Petraičiui vien iš valdiškų įstaigų kas mėnesį nubyrėdavo apie 16 tūkst. litų.

Per savaitę - 116 valandų

D. Petraitis pagrindinėje darbovietėje, Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje, eina direktoriaus pavaduotojo personalui pareigas, tvarko įstaigos teisinius reikalus.

Čia jo krūvis - 40 darbo valandų per savaitę.

Be to, šis teisininkas dar triūsė Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje, Kauno miesto greitosios pagalbos stotyje, Centro poliklinikoje, Kauno "Raudonojo kryžiaus" (KRKL), Prienų ligoninėse.

Pridūrus darbo laiką privačiame sektoriuje - D. Petraitis yra Etinių farmacijos kompanijų ir Vaistų gamintojų asociacijų etikos komisijų pirmininkas - susidaro net 116 valandų per savaitę.

Kilus skandalui, teisininkas pats išėjo iš Prienų ligoninės, o iš "Raudonojo kryžiaus" ligoninės lapkritį buvo atleistas už pravaikštas.

Grafiką skubiai pakoregavo

Šių metų rugpjūčio D. Petraičio darbo KRKL grafike nurodyta, kad jis kai kuriomis savaitės dienomis turėjo darbuotis net iki 21 val. 30 min.

Darbo inspekcija nustatė, kad teisininko realiai dirbtas laikas šioje įstaigoje būdavo pora valandų trumpesnis nei oficialus grafikas.

Direktoriaus pavaduotoja slaugai Olga Puchliakova neslėpė grafiką pildžiusi taip, kaip jai telefonu pasakydavo D. Petraitis.

Kauno apylinkės prokuratūrai iškėlus sukčiavimo bylą, teisininko darbo valandas suskubta koreguoti.

Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje nuo lapkričio 1 dienos jis dirba laisvu grafiku.

Viena išėjo, kitos susirgo

Teisėsauga aiškinasi, ar įstaigų vadovai, priėmę į darbą D. Petraitį, nepažeidė įstatymų.

"Teisininko darbo grafikas sudarytas tik 2009 metų rugpjūčiui, nors mūsų įstaigoje jis dirbo nuo 2005 metų", - "Lietuvos rytui" aiškino nuo liepos pabaigos dirbantis naujasis KRKL direktorius Kęstutis Mazurkevičius.

Rugpjūčio darbo laiko apskaitos žiniaraštį pildžiusi ir grafiką su vėlyvomis teisininko darbo valandomis pasirašiusi O. Puchliakova išėjo iš darbo savo noru.

To paties mėnesio grafiką palaiminusi ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Lolita Šileikienė susirgo iškart kilus triukšmui dėl D. Petraičio.

Kolegės pavyzdžiu pasekė už personalą atsakinga direktoriaus pavaduotoja Dalia Gulbinienė, kuri taip pat yra pasirašiusi teisininko grafiką ir tvirtindavusi darbo laiko žiniaraščius.

Abi moterys serga jau beveik tris mėnesius.

2009 metų sausį pakeistoje darbo sutartyje D. Gulbinienė patvirtino 1,2 tūkst. litų didesnę D. Petraičio algą, nors tuo metu dėl krizės šalyje jau buvo paskelbtas taupymo vajus. 0,4 etato įdarbintas teisininkas per mėnesį gaudavo 3,7 tūkst. litų.

Gynė buvusį pavaldinį

L. Šileikienė aiškino nesanti atsakinga už D. Petraičio darbo laiką, nors tvirtindama grafiką laikinai ėjo "Raudonojo kryžiaus" ligoninės direktoriaus pareigas.

D. Gulbinienė tikino, kad teisininkas pravaikštų nedarydavo - iki sutemų dirbdavęs ligoninės patalpose, suspėdamas laiku atlikti jam pavestas užduotis.

Tačiau paaiškėjo, kad įstaigoje dirbant D.Petraičiui teisinius jos reikalus tvarkė ir kiti teisininkai.

Kauno advokatei Editai Gruodytei už paslaugas KRKL sumokėjo per 6 tūkst. litų. Ši teisininkė buvo D. Petraičio diplominio magistro darbo vadovė Vytauto Didžiojo universitete.

Nesijaučia nusižengęs įstatymams

Darius Petraitis, Kauno 2-osios ligoninės ir kitų gydymo įstaigų teisininkas:

"Savo pareigas atlieku nepriekaištingai. Triūsdavau ir savaitgaliais. Sudėjus juos, darbo reikalams sugaišdavau iki 16-17 valandų per parą.

Na, ir kas, kad tai prieštarauja Darbo kodeksui? Savo sveikatą žaloju, ne kieno kito.

Dalį funkcijų galiu atlikti namie. Įstatymai to nedraudžia.

Grafikai įstaigose niekada nesidubliuodavo, jų vadovams prieš įsidarbindamas iš anksto pranešdavau apie darbą kitose vietose. Nepasisavinau nė vieno lito.

Esu nepelnytai juodinamas. Tai susiję su darbu "Raudonojo kryžiaus" ligoninėje. Naujasis direktorius K. Mazurkevičius atvirai pasakė, kad kartu su manimi dirbti negalės.

Antstolis užfiksavo, kaip šioje įstaigoje negaliu patekti į darbo vietą ir negaunu dokumentų, Darbo inspekcija nustatė, kad man neteisėtai nesuteiktos kasmetinės atostogos."

Tikisi, kad teisėsauga išsiaiškins

Raimundas Kaminskas, Kauno savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkas:

"Padėtis - komiška. Žmogus dirbo šešiose mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomose įstaigose (keturios jų priklauso savivaldybei), dviejose privačiose ir sugebėdavo suktis kaip voverė 23 valandas per parą.

Daugumos valdiškų darboviečių vadovai nenoriai teikia žinias apie D.Petraičio įdarbinimą, elgiasi kaip stručiai, kai kalba pakrypsta apie jo darbo laiką.

Bet teisėsauga išsiaiškins, ar valandos nesidubliuodavo ir nebūdavo apgaule įgyjami pinigai."

LRT

JAV studentas sukūrė kraujavimą akimirksniu sustabdantį gelį

JAV studentas sukūrė kraujavimą akimirksniu sustabdantį gelį

Niujorko universitete mokosi daugybė gabių ir išradingų studentų. Visgi vienam iš jų pavyko sukurti tikrai kažką ypatingo. Bakalauro studentas išrado gelį, kuris be tvarsčių bei kitų kraujavimą stabdančių priemonių praktiškai akimirksniu sustabdo...


Lediniai žvilgsniai priverčia norėti šilumos

Lediniai žvilgsniai priverčia norėti šilumos

Yra žmonių, kurie sušildo, ir yra tokių, kurie į kambarį įneša speigą. Ir nors termometras šio temperatūros pokyčio neparodo, žmonės jį labai smarkiai jaučia - naujas tyrimas rodo, kad socialinis šaltis - toks šaltas, kad tie, į kuriuos jis...


R.Šalaševičiūtė siūlo Vilniuje kurti reabilitacijos centrą pedofilų aukoms

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė kreipėsi į sostinės merą Vilių Navicką su siūlymu nenaudojamuose globos namuose kurti pagalbos ir reabilitacijos centrą seksualinę prievartą patyrusiems nepilnamečiams. "Tai būtų pirmoji įstaiga Lietuvoje,...


Dėl Sveikatos draudimo įstatymo nuostatų kreipėsi į KT

33 Seimo nariai, atstovaujantys opozicinėms Darbo partijos, Tvarkos ir teisingumo bei Socialdemokratų partijos frakcijoms, pasirašė kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl kai kurių Sveikatos draudimo įstatymo nuostatų atitikimo Konstitucijai....


Žmogaus imuninei sistemai gyvybiškai svarbus D vitaminas

Praėjusią savaitę mokslininkai pareiškė, kad vitaminas D yra gyvybiškai svarbus aktyvinant žmogaus gynybinę sistemą, o tai, kad beveik pusei pasaulio gyventojų trūksta šio vitamino, gali reikšti, kad jų imuninės sistemos infekcijas naikinančios T...


Skydliaukės vėžys: operuoti tenka net vaikus

Skydliaukės vėžys: operuoti tenka net vaikus

Lietuvoje kasmet nustatoma ir operuojama apie 450 naujų skydliaukės vėžio atvejų. Net 20 procentų visų Lietuvoje nustatytų skydliaukės vėžiu sergančių ligonių operuojama Klaipėdos universitetinės ligoninės Pilvo ir endokrininės chirurgijos...


Krizės atgarsiai – ligoninės palatose

Nuolat depresijos kamuojamus ligonius gydymo įstaigose keičia nauji pacientai. Specialistų pagalbos ieškoti juos verčia krizė. Dažniau čia besigydžiusias moteris keičia vyrai. Kiekvieną rudenį ir pavasarį Klaipėdos psichiatrijos ligoninėje...


Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Tie, kurie turi daugybe apgamų, juodi taškiukai ant odos tokie pat natūralūs, kaip ir strazdanotiems strazdanos. Tačiau pasirodo, kad kiekvienas apgamas yra pigmentinių ląstelių auglys, kuris pradėjo vystytis link vėžio, tačiau sustojo. Šios...


Simptomų nepažinimas kainavo gyvybę

Simptomų nepažinimas kainavo gyvybę

10 mėnesių lietuvio Kevino, vasario 14 dieną Londone mirusio nuo meningokokinio sepsio, istorija paliko skaudžią pamoką gyviesiems. Kas tai per liga, kurios neatpažino Jungtinės Karalystės medikai ir leido užgesti tokiai jaunai gyvybei? Iš Alytaus...


Smegenis labiausiai stimuliuoja dvi spalvos

Smegenis labiausiai stimuliuoja dvi spalvos

Kanados mokslininkai nustatė, kad raudona ir mėlyna spalva efektyviai stimuliuoja smegenų veiklą: pirmoji stiprina dėmesį, o antroji - kūrybiškumą. Britų Kolumbijos universiteto (Kanada) psichologų tyrimo išvadose teigiama, kad skirtingos spalvos...


Paracetamolis

Ar tiesa, kad paracetamolis pažeidžia kepenis? Kiek jo reikia išgerti, kad taip atsitiktų? Paracetamolis - vienas iš populiariausių preparatų skausmui malšinti bei karščiavimui mažinti. Tačiau vartojant jo per dideles dozes arba su tam tikrais...


Ar reikia numatyti vaistininkų atsakomybę už galimas gydymo klaidas?

Ar reikia numatyti vaistininkų atsakomybę už galimas gydymo klaidas?

Svarstoma, ar nevertėtų numatyti vaistininkų atsakomybės už galimas gydymo klaidas, kai įsigaliojus naujai vaistų išrašymo tvarkai, gydytojas recepte gali rašyti tik bendrinį veikliosios medžiagos pavadinimą, o konkretų vaistą pacientas pasirenka...


Urologinės operacijos - be skalpelio

Urologinės operacijos - be skalpelio

Šiuolaikinės medicinos technologijos vis dažniau leidžia chirurgams operacinėje apsieiti be skalpelio. Be pjūvių chirurgai gydys ligonius ir naujoje endourologijos operacinėje, kuri trečiadienį atidaroma Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių...


A.Čaplikas gali atsistatydinti nelaukdamas STT tyrimo pabaigos

Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrėjai apklausė sveikatos apsaugos ministrą Algį Čapliką ir jį delegavusios partijos pirmininką Gintautą Babravičių. A.Čaplikas gali atsistatydinti nelaukdamas tyrimo pabaigos – jis žada pasikalbėti su premjeru...


Depresija: vyrai ginklus kreipia į save

Depresija: vyrai ginklus kreipia į save

Prieš kelerius metus dauguma nuo depresijos gydomų pacienčių buvo moterys. Dabar jas pakeitė darbingo amžiaus vyrai. Dauguma jų į ligoninę patenka po bandymo žudytis. "Vyrai ginkluojasi", – liūdnai šypteli Respublikinės Klaipėdos...


Liūdesys mažina žmonių patiklumą ir gerina atmintį

Bloga nuotaika gali turėti ir teigiamo poveikio, mat liūdesys mažina žmonių patiklumą, gerina jų sugebėjimą vertinti kitus žmones, o taip pat gerina atmintį. Autralijos mokslininkų, vadovaujamų psichologijos profesoriaus Josepho Forgaso, atliktas...


Kas sieja migreną ir galvos smegenų insultą?

Kas sieja migreną ir galvos smegenų insultą?

Migrena yra dažna jauno ir vidutinio amžiaus žmonių liga, kuriai būdingas priepuolinio pobūdžio pasikartojantis, įvairaus intensyvumo pulsuojantis, dažnai vienpusis galvos skausmas, neretai lydimas pykinimo ir vėmimo. Migrenos skausmo priepuolis...


Kaip matuoti kraujospūdį

Kaip matuoti kraujospūdį

Norint pasimatuoti kraujospūdį, nebūtina skubėti į polikliniką ar vaistinę. Įsigijus kraujospūdžio aparatą, tą galima padaryti ir namuose. Tik reikėtų žinoti keletą svarbių dalykų. Kraujospūdžio matuoklių yra mechaninių, pusiau automatinių bei...


Kaip atskiriame raides?

Kaip atskiriame raides?

Skaitydami šį tekstą, atidžiai įsižiūrėkite į žodžius. Kaip juos atpažįstate? Tyrimai parodė, kad skaitydami žmonės atpažįsta žodžius iš juos sudarančių raidžių, o ne iš žodžio ilgio ar formos. Tačiau kaip mes atsikiriame vieną raidę nuo kitos iki...


Pirmoji pasaulyje rankų transplantacija pasirodė sėkminga

Vokiečių fermeris, kuriam pirmajam pasaulyje prieš metus buvo persodintos donoro rankos, neslepia džiaugsmo galėdamas pasikasyti niežtinčią kūno vietą. Karlas Merkas, abi rankas praradęs per nelaimingą atsitikimą renkant derlių 2002 m., surengė...


Žmogaus plaučiuose pradėjo augti eglė

Žmogaus plaučiuose pradėjo augti eglė

Rusijos chirurgai, pradėję piktybinio auglio šalinimo operaciją, negalėjo patikėti savo akimis: vyriškio plaučiuose buvo suvešėjusi 5 cm eglutė. Kaip rašoma Rusijos žiniasklaidoje, 28 metų Artiomas Sidorkinas, gyvenantis Uralo regione, medžio...


Genai – sveikatos aiškiaregiai

Genai – sveikatos aiškiaregiai

Kelias sekundes trunkantis genetinis tyrimas išduoda, ar ateityje galite susirgti vėžiu, cukriniu diabetu ar infarktu. Medicinos mokslo pažanga verčia naują lapą ligų prevencijos ir jaunystės išsaugojimo istorijoje. Tik kartą gyvenime atliekamas...


JAV sukurta vaistams skirta piliulė su mikrosiųstuvu

Bijote, kad vaistai gali pakenkti jūsų organizmui, ir dėl to jų negeriate? Šio motyvo ateityje teks atsisakyti, nes gydytojai galės sužinoti, ar jūs laikėtes paskirtų nurodymų, ar ne. Šiuo tikslu tikimasi panaudoti JAV mokslininkų sukurtą...


Sukurta į natūralią panaši dirbtinė žmogaus oda

Granados universiteto (Ispanija) mokslininkai sukūrė dirbtinę odą, kuri elastingumu, atsparumu ir tvirtumu labai panaši į žmogišką. Tyrėjams dirbtinę odą pavyko pagaminti iš agarozės fibrino biomedžiagos, teigiama universiteto pranešime. Fibrinas...


Panevėžyje plinta rotavirusinė infekcija

Panevėžyje stebimas rotavirusinės infekcijos padidėjimas, pranešė Panevėžio visuomenės sveikatos centras. Jo duomenimis, per praėjusių metų gruodžio mėnesį gauti 52 pranešimai apie šį virusą. Iš viso pernai Panevėžio apskrityje rotavirusiniu...


Bioninės akys akliesiems grąžina regėjimą

Bioninės akys akliesiems grąžina regėjimą

D. Britanijoje atlikta operacija grąžino dalinį regėjimą vyrui, kuris 30 metų buvo visiškai aklas, praneša "The Telegraph". Pranešama, kad 73 metų pacientas, kurio pavardė neskelbiama, prieš 7 mėnesius buvo operuotas Moorfieldso akių...


Norą išsiskirti iš minios smegenys supranta kaip klaidą

Norą išsiskirti iš minios smegenys supranta kaip klaidą

Naudodami magnetinio rezonanso tomografiją mokslininkai aptiko žmogaus smegenų mechanizmus, atsakingus už socialinį konformizmą ir verčiančius "sekti paskui daugumą". Manoma, kad tai galėtų paaiškinti iš pažiūros gana iracionalius žmonių...


Padovanok savo kraują kitam...

Padovanok savo kraują kitam...

Neatlygintina donorystė – vienas iš gražiausių šio amžiaus reiškinių. Nacionalinės donorų asociacijos vadovė Vijolė Miškinienė džiaugiasi kiekvienu žmogumi, kuris tampa donoru. - Apibūdinkite Nacionalinės donorų asociacijos narius. Kas tai...


Meilė: kaip ją puoselėti ir neleisti jai iškeliauti?

Tik įsimylėjus skraidžiojate padebesiais, pilve plazdena mažučiai drugeliai, o kiekvienas pasimatymas taip džiugina, kad dar tris dienas po jo niekaip negalite nustoti šypsotis. Ir kiek laiko tai tęsiasi? Savaitę, dvi, o gal mėnesį? O tuomet...


Ar "blogi" berniukų vardai pasmerkia juos tapti nusikaltėliais?

Ar tikrai tėvai pasmerkia savo vaikus, suteikdami jiems "blogus" vardus? JAV Shippensburg Universiteto mokslininkas David'as Kalist'as teigia, jog tai gali būti tiesa. Neseniai atlikto tyrimo rezultatai leidžia daryti...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9