Rugpjūčio 18d. Sekmadienis

Kas gali suaktyvinti snaudžiančius plaukų folikulus naujam augimui?

2015 Liepos 10d.
Peržiūrų skaičius: 16306

„Kasdien matydama savo retėjančius plaukus, nebegaliu žiūrėti į veidrodį. Pamačiusi šviečiantį viršugalvį,  kaskart apsipilu ašaromis. Kaip atrodysiu netekusi plaukų? Kas toliau – perukas? Prisiklausiau visokių patarimų, viską išbandžiau, tačiau niekas nepadeda. Gydytoja dermatologė išrašė vaistų, tačiau nežinau, ar ir jie nepadeda, ar aš pernelyg greitai noriu akivaizdaus rezultato?“


Tai Jurgitos mintys, verčiančios sunerimti ir delnais perbraukti savo plaukus. Ką daryti, jeigu buvusi vešli žvilgančių plaukų kupeta ima retėti ir blankti, o pro ją vis ryškiau boluoja pakaušis? Vyrams bent jau viešumoje tai sukelia šiek tiek mažiau problemų, mat, jie gali pasiteisinti, esą plikė - aktyvios vyriškųjų hormonų veiklos įrodymas. O ką daryti moterims? Mokslinių tyrimų duomenys liudija:  80 proc. vyrų ir 65 proc. moterų patiria nemalonumų dėl įvairių plikimo (alopecijos) formų.

Kodėl slenka plaukai?

Priežasčių, dėl ko plaukai silpnėja ir slenka, yra gana daug: dėl nepalankaus kai kurių lėtinių ligų gydymui vartojamų vaistų, metalų (ličio, jodo, geležies, aukso, aliuminio, arseno, boro, gyvsidabrio, talio, cinko) poveikio  plaukų folikulams, dėl chemoterapinio gydymo sergant onkolognėmis ligomis. Tai – priežastys, kurias nustatyti gana sudėtinga. Tačiau gali būti ir įprastesnių, kurios dažniau ištinka moteris. Alopecijos priežastimi gali tapti nėštumas, kai dėl estrogenų poveikio sutrinka plaukų folikulų pajėgumas, jų augimo ir ramybės ciklai, todėl plaukai nebegali augti kaip įprasta. Kartais tai gali būti nulemta staigaus estrogenų lygio sumažėjimo po gimdymo. Dėl to visi plaukų folikulai patiria ramybės ir iškritimo fazes. Be to, neretai pasikeičia ir pagimdžiusios moters mityba  - norėdama susigrąžinti formas, ji ima laikytis dietos, todėl organizme ima trūkti vitaminų bei mineralų. Tai paveikia ir plaukų sveikatą, jie ima silpnėti ir slinkti. Dar vienas plaukų retėjimo pretekstas - oralinių kontraceptikų, slopinančių natūralių hormonų gamybą, vartojimas. Nustojus juos vartoti, po kurio laiko organizmas vėl prisitaiko, nusistovi normalus hormonų gamybos ciklas, ir plaukai vėl ima augti.

Kodėl  plaukų retėjimą neretai pastebi moterys, besilaikančios dietų? Plaukų folikulų ląstelės – vienos aktyviausių mūsų organizme,  jos greitai dalijasi ir gamina eilę kitų produktų. Šis nepaprastas aktyvumas reikalauja didelių energijos resursų. Jeigu laikantis dietos pristinga maisto medžiagų, ima strigti ir plaukų ląstelių gamyba. Jų folikulai pereina į ramybės fazę, o vėliau iškrenta. Panašiai plaukai reaguoja ir į vitaminų (ypač svarbūs B grupės vitaminai bei biotinas) stoką. Plaukai silpnėja ir dėl geležies trūkumo sergant mažakraujyste, dėl cinko bei kai kurių kitų elementų, ypač vario, kuris atsakingas už geležies įsisavinimą, stokos, persirgus sunkiomis infekcinėmis ligomis, patyrus operaciją ir sunkių emocinių išgyvenimų. Tiesa, kad patyrę didelį skausmą, netektį, baimę žmonės pražyla...  Emocinis šokas, ilgalaikis stresas, įtampa, kaip ir bet koks nepalankus nervų sistemos procesas, neigiamai veikia ir plaukų augimą bei sveikatą.

Yra keletas plikimo tipų, verta pažymėti androgeninį, difuzinį (visame skalpo plote), židininį ir plikimą po chemoterapijos.

Išskirti reikėtų lėtinį (Telogen Effluvium) plaukų slinkimą, kuris dažniau pasireiškia moterims, jaunystėje turėjusioms labai tankius, storus plaukus. Ši problema tampa pastebima  po 40- mečio, plaukai slenka tam tikrais laikotarpiais, kurie gali užsitęsti net  iki 72  mėnesių. Plaukai ima slinkti staiga, jų iškrenta labai daug. Manoma jog taip atsitinka dėl neaiškaus, bet proporcingo jų augimo ciklų sutapimo. Plaukų šaknų stimuliavimas gali padėti sureguliuoti šiuos ciklus, taigi, ir sulėtinti Telogen Effluvium progresavimą arba net visiškai jį sustabdyti.

Grąžina ląstelėms gyvybines jėgas

Dar 19 a. pabaigoje buvo atrasti užkrūčio liaukos peptidai, ir stambios farmacijos kompanijos, tokios kaip E.Merc, Hoffman La Roche, ir kt. klinikose platino preparatus, pagamintus  jo pagrindu, tačiau tik 1961 metais Melburno universiteto profesorius A. Dž. Milleris imunologijos ir regeneracijos laboratorijoje atrado timuso peptidų ir jam priklausančių limfocitų imunines funkcijas. Po 1965 metų tais tyrimais susidomėjo stambiausios pasaulio farmacijos kompanijos. Tai liudija per 300 tūkst. mokslinių tyrimų apžvalgų. Vienok, po kurio laiko šiuos tyrimus užgožė brangių ir pelningų interferonų, interleukinų ir monokloninių antikūnų tyrimai. Timuso peptidai – tai, pasak prof. A. Goldšteino, „auksinės imuniteto molekulės, suteikiančios ląstelėms atsparumą ir gyvybingumą“.

Vokietijos Vita-Cos-Med Klett-Loch GmbH kompanija, patentuotų sveikatos priežiūros priemonių gamintoja, jau nuo 1976 metų pradėjo organinių ekstraktų tyrimus, turėdama tikslą pritaikyti juos kosmetikoje ir farmacijoje. Po penkerių metų nuodugnios klinikinės studijos patvirtino mažamolekulinio gyvūnų užkrūčio liaukos peptidų efektyvumą gydant tiek vyrų, tiek moterų plikimą. Per keletą metų buvo sukurtas ir pristatytas produktas nuo plaukų slinkimo, efektyviai veikiantis visų tipų alopeciją. 2001  metais kompanija pristatė sintetinį mažamolekulinį užkrūčio liaukos peptidą, 50 kartų efektyvesnį už biologinį. Sukurtas medicininis preparatas Thymuskin, kuriame esantis peptidas stabdo plaukų slinkimą, slopindamas pagrindinius enzimus, kurie kalti dėl plauko ląstelių žūties, ir skatindamas plaukų folikulų ląstelių augimą bei keratinoidų, kurie yra labai svarbūs plauko pagrindo susidarymui, gyvybingumą. Tyrimais patvirtinta, kad būtent šis poveikis yra labai svarbus užkertant kelią įvairios kilmės plaukų slinkimui.

Folikulų žadintojas

Įdomu tai, jog ir tarp gydytojų, ir tarp pacientų vis dar gyva nuomonė, kad gydyti gali tik vaistai. Lietuvoje tai yra naujas produktas, bet vis daugiau gydytojų dermatologų bei trichologų ( trichologija - plaukų ir galvos odos ligų mokslas) susipažįsta su Thymuskin priemonėmis, jų efektyvumą patvirtinančiais tyrimais ir klinikinėmis studijomis. Sintezuoti mažamolekuliniai užkrūčio liaukos peptidai - tarsi gyvybingumą žadinantis maistas plaukų folikulams šampūno ir gelio pavidalu. Būtent juose esantis veikliųjų medžiagų kompleksas stiprina plaukų šaknų ląsteles svarbiausiame – jų augimo - procese.  Peptidai, sakytume, pažadina snaudžiančius į ramybės fazę nugrimzdusių, nors dar gyvų, nepažeistų, folikulų ląsteles ir prikelia juos naujam gyvenimui. Dėl to netgi plikose galvos vietose ima vėl augti plaukai.

Klinikiniais tyrimais įrodytas šių priemonių efektyvumas: iki 95 proc. moterims ir 67 proc. vyrams. Thymuskin ne tik atstato bet ir apsaugo nuo sunykimo folikulo ląsteles, stimuliuoja limfocitų proliferaciją ir keratinocidų gyvybingumą, nes sėkmingai pereina odos barjerą ir pasiekia folikulus. Plaukų būklė pastebimai pagerėja jau po 8-12 savaičių, o plaukų šaknys aktyvuojamos vis naujam augimo procesui. Svarbiausias sėkmės kriterijus yra nuoseklus ir reguliarus šios medicininės priemonės vartojimas.

Produkto efektyvumą ir saugumą liudija 13 klinikinių tyrimų, atliktų žymiausiose ir patikimiausiose Europos universitetinėse ligoninėse ir dermatologijos klinikose: Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje.

Thymuskin produktai parduodami 42 pasaulio šalyse, yra išleistos 45 mokslinės publikacijos. Jau pusantrų metų jie prieinami ir Lietuvos gyventojams.

Gamintojas:
Vita-Cos-Med Klett-Loch GmbH
Röntgenstr. 11
D-67304 Eisenberg
Email: info@thymuskin.de

Platintojas:
UAB „UCB1“
Kęstučio 38 Kaunas
LT-44310, Lietuva
Email: info@ucb1.lt

Thymuskin pardavimo vietos:

UAB “Efarmos vaistinė Kalvarijų g.168, Vilnius
UAB “Universiteto” vaistinė Universiteto g.2/Domininkonų g.18 Vilnius
UAB “Operos” vaistinė A.Vienuolio g.6-21, Vilnius
SALON + PLC Mega, Islandijos pl. 32, Kaunas
LSMU vaistinės filialas Nr. 07, Eivenių g. 2, Kaunas (Kauno Universitetinės Klinikos)
UAB „Mezoderma“. Basanavičiaus al. 5, Kaunas


Mezoterapija – odos atjauninimas dirbtiniu būdu

Mezoterapija – odos atjauninimas dirbtiniu būdu

Mezoterapija – vienas iš efektyviausių ir populiariausių būdų atjauninti odą ir atkurti jos natūralų elastingumą bei švytėjimą. 1940-ųjų pabaigoje mezoterapija atsirado prancūzo gydytojo Michelio Pistor klinikinių tyrimų rezultatų dėka. Bet...


Šalin "apelsino žievę"!

Šalin "apelsino žievę"!

Mūsų mamos ir močiutės nėra nė girdėjusios apie "apelsino žievelę" ant šlaunų ir sėdmenų. O dabar 8 iš 10 moterų daug ką paaukotų, kad nelygi, duobėta oda vėl taptu švelni ir elastinga. Pasirodo, celiulitas - ne tik kosmetinė problema....


Paskalis Košas: "Stebėti, suprasti, veikti."

Paskalis Košas: "Stebėti, suprasti, veikti."

Neseniai Rygoje meistriškumo pamokas vedė daktaras Paskalis Košas – Europos grožio pramonės legendinė asmenybė, įžymus Prancūzijos kineziterapijos specialistas, praktikuojantis fizioterapeutas, unikalių chiroplastikos ir limfos drenažo veido...


Lazerinės estetikos studija „Adomas ir Ieva“: vakarietiškos grožio procedūros pasiekė ir Lietuvą

Lazerinės estetikos studija „Adomas ir Ieva“: vakarietiškos grožio procedūros pasiekė ir Lietuvą

Ką veikia daugelis jaunų mamyčių, išėjusių motinystės atostogų, tomis retomis valandėlėmis, kai kūdikis miega ar yra ramus ir juo rūpintis nereikia? Turbūt mėgaujasi poilsiu. Tačiau vilnietė Justė pasirinko visiškai kitokį veiklos kelią: išėjusi...


Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Šiandien sveikatos palaikymas, jaunatviškos išvaizdos puoselėjimas yra svarbu socialine ir profesine prasme. Laimei, yra daugybė dalykų, padedančių apsisaugoti nuo kenksmingo aplinkos poveikio ir senėjimo, net nepaisant, kad odos tipas dažniausiai...


PILINGAS: KODĖL JIS REIKALINGAS?

PILINGAS: KODĖL JIS REIKALINGAS?

Daugiausia dėmesio skiriant veido, plaukų ir rankų priežiūrai, mes kartais pamirštame apie kitas kūno dalis, visiškai neatsižvelgiant į tai, kad kūnas yra visuma, todėl rūpintis juo reikia kompleksiškai. Šiuolaikinėje grožio industrijoje yra...


Gražus biustas be operacijos

Gražus biustas be operacijos

Stangrus, gražios formos biustas - tai moters kūno puošmena. Nedidelė dalis moterų ryžtasi krūtų formos intervencinei korekcijai, atliekant plastines operacijas. Pagražinti biustą galima ir be skalpelio. Vakuuminio masažo aparatu kruopščiai...


NAUJIENA- BIONIKE dekoratyvinė kosmetika

NAUJIENA- BIONIKE dekoratyvinė kosmetika

Jautri oda - tai ne odos tipas, o jos būklė. Jautri oda intensyviau reaguoja į tokius faktorius: Fizinius (UV spindulius, šaltį, karštį, vėją) Cheminius (šiurkštų valymą, aplinkos taršą, kosmetiką)


Kaip kovoti su inkštirais?

Kaip kovoti su inkštirais?

Jei spuogai dažniausiai išnyksta pasibaigus paauglystei, tai inkštirai linkę ne taip lengvai pasitraukti. Jų būna dviejų rūšių: juodieji ir baltieji. Dažniausiai abi šios inkštirų rūšys būna ant veido, tačiau gali būti ir kitose kūno vietose: ant...


SANTE FAMILY – nes dalintis yra smagu!

SANTE FAMILY – nes dalintis yra smagu!

Jie visi tokie skirtingi. Jų dienos pradžia taip pat. Tėtis Tomas vonios kambaryje praleidžia 15 minučių, pusryčiams valgo sumuštinius ir geria kavą, o važiuodamas į darbą klausosi „Žinių radijo". Mama Asta keliasi anksčiau už visus...


Celiulitas – kas ir kaip?

Celiulitas – kas ir kaip?

Šnekamojoje kalboje jį vadina „apelsino žievele“, „varškės oda“ ar net „krušos padaryta žala odai“, tačiau, kad ir kokius apibūdinimus rinktume – kalbame apie tą patį – celiulitą.


Fotoepiliacija

Fotoepiliacija

Fotoepiliacija – plaukų šalinimas intensyvia pulsine šviesa (IPŠ). Kaip tai veikia? Technologija panaši į depiliaciją lazeriu, tačiau fotoepiliacijos metu skleidžiami platesnio spektro šviesos impulsai nei lazerio spinduliai (skleidžiamo...


Populiariausi mitai apie kosmetiką

Populiariausi mitai apie kosmetiką

Šiuolaikinėje visuomenėje jau tapo įprasta, jog dažną produktą, paslaugą ar reiškinį gaubia mitai. Įvairūs mitai sklando apie dietas, sveiką gyvenimo būdą, sportą... Ne išimtis ir kosmetikos priemonės. Būtent apie populiariausius mitus, susijusius...


Intensyvus ir saugus veido atjauninimas bei drėkinimas vasarą!

Intensyvus ir saugus veido atjauninimas bei drėkinimas vasarą!

Vasarą su veidu negalima daryti beveik NIEKO! Jokių šveitimų, jokios šviesos ar lazerio terapijos, jokių procedūrų su retinoliu ar rūgštimis ir kt. Bet tai nereiškia, jog mes turime visiškai nutraukti mūsų odos puoselėjimą ir visai vasarai palikti...


Maistas grožiui

Maistas grožiui

Moterys nori kuo ilgiau išlikti jaunos, gražios, žavios, tačiau bėgant metams sveikatai reikia vis daugiau ir dažniau skirti laiko bei dėmesio... Vis daugiau žmonių, net 10% pagyvenusio amžiaus gyventojų, kenčia dėl akies tinklainės sutrikimų. Tai...


Intymios higienos prausiklis Coslys - lyg švelnus rožių prisilietimas

Intymios higienos prausiklis Coslys - lyg švelnus rožių prisilietimas

Ar save gerbianti moteris praustųsi automobilių plovikliu? Jokiu būdu! Tačiau daugelis moterų panašios sudėties priemones renkasi net savo intymiai higienai! Jūs nesuklydote, daugelyje intymios higienos prausiklių yra natrio lauril sulfato - ypač...


Kaip gelbėtis nuo nuovargio?

Kaip gelbėtis nuo nuovargio?

Kur tik bepasisuksi, visur girdime skundžiantis nuovargiu. Rodos, nei laukų arkliu arti, nei miško kirviu kirsti nereikia, bet žmonės jaučiasi išsekę, lyg kalnus vertę. O, pasirodo, yra būdų, kaip tuo nuovargiu nusikratyti, kol jis dar nepaguldė...


Limfodrenažas pagerina savijautą

Limfodrenažas pagerina savijautą

Sulėtėjusi limfotaka gali sukelti daug nemalonių simptomų: tinsta kojos, jaučiamas pernelyg greitas jų nuovargis, sutrinka medžiagų apykaita, suglemba oda. Limfodrenažas gali padėti išspręsti daugelį sveikatos ir grožio problemų, nes puikiai...


Nepageidautini plaukai – moterų priešas Nr.1

Nepageidautini plaukai – moterų priešas Nr.1

Pagal šiuolaikinę moteriško grožio sampratą nepageidautini plaukai jau seniai tapo moterų priešu Nr. 1. Moterys leidžia savo pinigus ir laiką, šalindamos plaukus, kad estetiškai atrodytų vilkėdamos atvirą suknelę ar poilsiaudamos paplūdimyje....


Bosvelija – Jūsų sveikatai ir grožiui

Bosvelija – Jūsų sveikatai ir grožiui

Sveikatos ir grožio paslaptis slypi čia pat - gamtoje. Džiugu, jog galime rinktis ne tik kosmetiką, praturtintą mūsų klimato zonoje augančiais augalais - ranka pasiekiami ir gerokai egzotiškesni komponentai. Bosvelija arba Frankincensas - vienas...


Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9