Urinal

Kuo gydyti nuospaudas

Dažniausiai nuospaudų atsiranda pavasarį ir vasaros pradžioje, kai organizmui ypač trūksta vitamino A. Nuo ilgo trynimo odos raginis sluoksnis sustorėja ir sutrūkinėja. Savarankiškai pašalinti nuospaudos brnaduolį pavojinga — galima sukelti infekciją, tad geriau kreiptis į gydytoją.

Kol nėra uždegimo, chirurginis įsikišimas nereikalingas. Liaudiškos priemonės dažnai būna gana efektyvios. Štai keletas iš jų.

* Vakare duonos minkštimą gerai išminkykite su keliais lašais acto esencijos, uždėkite ant nuospaudos ir pritvirtinkite pleistru. Po kelių valandų esencija prasiskverbs į audinius ir labai skaudėti. Nuospauda pakils, aplink ją oda paraus. Tai reiškia, kad nuospauda kartu su apmirusia odos dalimi tuoj nukris.Rytą minkštimą nuimkite, o odą gerai nuplaukite. Po savaitės nuospaudos neliks nė žymės.

* Švelnesnis būdas — sodos bei muilo vonelės (šaukštas geriamosios sodos trim litrams vandens). Į šį tirpalą santykiu 10:1 įpilkite ramunėlių nuoviro. Prieš merkdami kojas į vonelę, sukietėjusią odos dalį patrinkite pemza. Kojas reikia mirkyti ne ilgiau kaip po pusvalandį visą savaitę. Ant nuospaudos galima uždėti tamponą, sumirkytą česnako sultyse, ir palikti nakčiai.

* Dar vienas nuospaudų priešas — svogūnų lukštai. Juos reikia sudėti į stiklainį ir užpilti actu. Stiklainį uždengti kompresiniu popieriumi ir dviem savaitėms palikti kambario temperatūroje. Paskui lukštus išimti, leisti nuvarvėti actui ir padžiovinti. Nakčiai dėti 2— 3 milimetrų storio lukštų kompresą. Aplink odą patepti vazelinu ar riebiu kremu. Rytą, nuėmę kompresą, nuospaudą labai lengvai nugramdysite.

* Pati švelniausia kovos su nuospaudomis priemonė — medetkų košelė. Medetkų žiedus reikia sumaišyti su nedideliu karšto vandens kiekiu. Šiltą košelę tepti ant audinio gabalėlio, pridėti prie nuospaudos ir apsukti vilnoniu audiniu. Po 10— 12 seansų nuospauda pastebimai suminkštės.

* Sibiro liaudies medicinos žinovai siūlo tokią priemonę. Reikia dvi savaites acte mirkyti svogūnų lukštus. Po to prieš miegą juos dėti ant nuospaudų ir tvirtai aprišus laikyti per naktį. Atlikus šią procedūrą keliolika kartų, ir nuospaudos išnyks.

Tuo pačiu metu patartina vartoti vitaminus. Pirmiausia — retinolį (vitaminą A). Jo daug yra gyvūnų kepenyse, žuvies taukuose, kai kuriose daržovėse. 1— 2 morkos su šaukštu grietinės per dieną visiškai patenkina šio vitamino paros poreikį.

Ir dar: nusipirkite patogią avalynę!

TAIP PAT SKAITYKITE