Biorythm

Peršalome. Kada ir kiek ilgai galima gydytis pačiam?

Peršalome. Kada ir kiek ilgai galima gydytis pačiam?

Peršalome. Kada ir kiek ilgai galima gydytis pačiam?

Keičiantis metų laikams, ypač rudens – žiemos sezono metu, nedaugeliui pavyksta išvengti tokių nemalonių simptomų, kaip gerklės skausmas, kosulys ar sloga. Ypač peršalimo virusams imlūs vaikai. Tėveliams menka paguoda, kad vaikams net 8-12 kartų per metus sirgti peršalimo ligomis yra normalu. Kiekvienas iš jų nori, kad atžala pasveiktų kuo greičiau. Peršalimo ligos neaplenkia ir suaugusiųjų, kurie dažnai suserga tuo pačiu iš darželio ar mokyklos atneštu virusu.

Kada peršalimą galima gydyti pačiam, o kada būtina kreiptis į gydytoją? Kaip kuo greičiau pasveikti? Konsultuoja gydytoja natūropatė, homeopatė Edita Jaskelevičienė.

Kada dar galima gydytis pačiam?

Peršalimas arba ūminė virusinė respiratorinė infekcija (ŪRVI) yra užkrečiama viršutinių kvėpavimo takų (nosies ir gerklės) liga, kurią sukelia rinovirusas, paragripo, sincitinis ir kiti virusai. Pagrindiniai peršalimo simptomai – tai sloga, gerklės ir galvos skausmas, kosulys, bendras silpnumas. Dažniausiai peršalimas nėra pavojingas ir praeina per 3-7 dienas. Šį laikotarpį galima gydytis pačiam. Tačiau net ir pirmosiomis ligos dienomis į gydytoją kreiptis būtina, jeigu:

  • labai pablogėja savijauta;
  • labai aukšta temperatūra;
  • skauda ausį, atsirado rijimo sutrikimų ar svetimkūnio jausmas gerklėje;
  • atsirado bėrimų;
  • pykina, vemiate;
  • kartu su kosuliu pasireiškia aukšta temperatūra arba pats kosulys labai varginantis, nepraeinantis, jei su kiekviena diena būklė blogėja, jei kosint trūksta oro ar kamuoja dusulys, jei skrepliuose yra kraujo;
  • susirgo kūdikis, mažas vaikas ar senyvo amžiaus žmogus;
  • esate nėščia;
  • sergate cukriniu diabetu, širdies nepakankamumu, astma.

Taip pat gydytojo konsultacija būtina, jeigu:

  • ligos simptomai per 3-5 dienas nesumažėja;
  • aukšta temperatūra laikosi ilgiau nei 3 dienas;
  • kosulys tęsiasi 7 dienas ir ilgiau.

Kaip elgtis, kad liga kuo greičiau praeitų, o ne užsitęstų?

Visų pirma, susirgęs žmogus neturėtų eiti į darbą. Taip elgdamasis jis rūpinasi ne tik savimi, bet ir aplinkiniais, kolegomis, nes neplatina užkrato. Kitas svarbus dalykas tai, kad ir pačiam ligoniui reikia išsigulėti, nes neretai nekaltai atrodanti liga, ją tinkamai negydant, gali sukelti rimtų komplikacijų ir smarkiai sulėtinti sveikimo procesą.

Patariama gerti daug skysčių, nes net nedidelis temperatūros padidėjimas suaktyvina skysčių praradimą. Be to, pakankamas skysčių kiekis padeda išsivalyti nosies gleivėms, nuraminti sudirgusią ryklės gleivinę, suskystinti kvėpavimo takų sekretą, ir taip palengvinti atsikosėjimą. Peršalimo ligų gydymas susiveda į simptomų malšinimą, o susidoroti su liga turi pats organizmas. Todėl patariama stiprinti imunitetą,  ir čia labai svarbi vieta tenka organizmo detoksikacijai.

Kodėl peršalus rekomenduojama organizmą valyti (detoksikuoti)?

Mūsų organizmo limfmazgiai tarsi filtras perkošia limfą ir sulaiko medžiagų apykaitos produktus, mikrobus, kenksmingas dulkes, anglies daleles. Užplikę arbatą ir nukošę ją per sietelį, sietelį išplauname. Panašiai reikėtų elgtis ir su organizmu. Jungiamajame audinyje esantis tarpląstelinis skystis gali būti labai užterštas, ir tai apsunkina ląstelių judėjimą, jos blogiau atlieka savo funkcijas, maisto medžiagos nepatenka į ląsteles, ir tai silpnina organizmo atsparumą ligoms. Užterštas organizmas silpnina imunitetą, o tai, savo ruožtu, didina riziką sirgti peršalimo ligomis.

Taigi pagrindiniai detoksikacijos tikslai yra:

  • sustiprinti organus, pašalinančius toksinus, – kepenis, inkstus, plaučius, žarnyną;
  • padėti nukeliauti toksinams per limfinę sistemą į kepenis, inkstus ir odą;
  • pašalinti toksinus iš organizmo.

Bioreguliacinis gydymas – holistinis požiūris į žmogų

Esu bioreguliacinio gydymo šalininkė, todėl norėčiau paminėti svarbiausius jo tikslus:

  • nutraukti toksinų patekimą į organizmą,
  • skatinti patekusių toksinų išskyrimą,
  • stiprinti pažeistų organų funkciją,
  • harmonizuoti visų organizmo funkcinių sistemų veiklą.

Bioreguliacinis gydymas numato homeopatiškai paruoštų vaistų vartojimą, nes jie atitinka šio gydymo tikslus. Šie vaistai skatina organizmą priešintis ligos sukėlėjui ir atkurti suardytą pusiausvyrą. Jie stiprina tuos mechanizmus, kurie reikalingi išgijimui. Homeopatiškai paruošti vaistai veikia imuninę sistemą, bioreguliacijos ir bioinformacijos procesus, adaptaciją, organų ir organizmo funkcijų atsinaujinimą. Kompleksiniai homeopatiniai vaistai – tai tarsi gerai susižaidusi komanda, kurioje svarbūs įvairūs nariai (t.y. sudėtinės medžiagos).

Ar mažinti karščiavimą?

„Suteik man galią sukelti karščiavimą ir aš išgydysiu visas ligas“, – sakė senovės graikų filosofas Paramenidas iš Elėjos  (540-480 m. iki Kristaus). Taigi pakilusi temperatūra – tai apsauginė organizmo  reakcija į ligą. Ji pagreitina medžiagų apykaitą, todėl organizmas geriau kovoja su gripo ar peršalimo virusais. Todėl, jei temperatūra nėra aukštesnė kaip 38°C,   jos mažinti nerekomenduojama. Tiesa, jeigu žmogus sunkiai pakelia net ir nedidelį  temperatūros padidėjimą, ją reikia mažinti.

TAIP PAT SKAITYKITE