Urinal

10 mitų apie meditaciją

10 mitų apie meditaciją

Turbūt nėra tokio dalyko, apie kurį nebūtų susiformavęgalybė nuomonių. Meditacija taip pat nėra išimtis ir vos tik išgirdus šį žodį,kyla įvairiausios mintys: ar meditacija man tinka? Ar aš galėsiu išsėdėti valandų valandas? Galų gale, kas iš viso gali norėti  medituoti? Taigi, pateikiame 10 mitų apie meditaciją, įsitikinkite patys.

1. Meditacija yra koncentracija.

Meditacija iš tiesų yra dekoncentracija, visiškas proto atpalaidavimas. Ji yra visų pastangų paleidimas,  o kai jas paleidžiame – atsiduriame gilaus poilsio būsenoje. Tik tada, kai protas yra pailsėjęs, galime geriau susikoncentruoti. Tai ir yra pagrindinė nauda, kurią atneša meditacija.

2. Meditacija –  tai religinė praktika.

Meditacija yra labai sena praktika, savo amžiumi lenkianti visas religijas. Tiesą sakant, meditacija sugeba į vienovę apjungti visas religijas, tautas bei tikėjimus. Kaip visiems vienodai šviečia saulė, taip meditacija teikia naudą kiekvienam.

3. Medituoti privalote lotoso pozoje.

Medituojant daug svarbiau jaustis patogiai bei stabiliai- tai padeda pasiekti gilesnę meditaciją. Galite sėdėti sukryžiavę kojas, nors ir ant sofos – viskas tvarkoje. Visgi, pradėjus medituoti geriau išlaikyti pozą, kurioje stuburas tiesus, o galva, kaklas bei pečiai-
atpalaiduoti ir be įtampos.

4. Meditacija skirta pagyvenusiems žmonėms.

Meditacija yra universali ir padaro gyvenimą vertingesnį visų amžiaus grupių žmonėms. Galima pradėti medituoti, nors ir aštuonerių ar devynerių metų. Taip, kaip dušas palaiko kūno švarą, taip meditacija yra atsakinga už minčių švarą.

5. Meditacija – tai savęs hipnotizavimas.

Atvirkščiai, meditacija yra hipnozės priešnuodis. Hipnotizuojamas žmogus nėra sąmoningas tam, ką patiria.
Meditacija yra visiškas sąmoningumas kiekvienu momentu. Hipnozė vedžioja žmogų jo paties pasąmone,  jose įstrigusiais įspūdžiais, paklaidina mintyse. Meditacija mus nuo viso to išvaduoja, tam kad mūsų sąmonė būtų šviežia ir švari.
Hipnozė provokuoja medžiagų apykaitą, o meditacija ją mažina.

6. Meditacija –  tai minčių kontrolė.

Mintys ateina nekviestos. Bandymas jas kontroliuoti reikalauja pastangų, o kelias į proto atsipalaidavimą yra pastangų nebuvimas. Medituodami mes paprasčiausiai visas mintis priimame, pakylame aukščiau  jų ir pasitraukiame į gilią vidinę tylos bei ramybės buveinę.

7. Meditacija – tai būdas pabėgti nuo problemų.

Priešingai, meditacija suteikia jėgų priimi problemas su šypsena. Per meditaciją įgyjame sugebėjimų sunkiomis, stresinėmis situacijomis elgtis konstruktyviai. Meditacija išaugina mumyse vidinę stiprybę bei pasitikėjimą.

8. Turite medituoti valandų valandas, kad pasinertumėte į gilią meditaciją.

Jūs neprivalote sėdėti ištisas valandas, kad įgytumėte gilios meditacinės patirties.  Susijungimas su jūsų giliu, vidinės egzistencijos centru gali įvykti ir per akimirksnį. Vos 20 minučių meditacijos kiekvieną rytą ir vakarą yra pakankamai, kad ji nusineštų jus į tą nuostabią vidinę kelionę.

9. Jei medituosite, tapsite sanyasi (vienuoliais arba atsiskyrėliais).

Neprivalote atsisakyti pasaulietiškojo gyvenimo tam, kad medituotumėte ar tobulėtumėte dvasiškai. Atsipalaidavęs, pailsėjęs protas bei taikios mintys leis jums gyventi laimingai ir skleisti laimę savo šeimoje bei aplinkinių tarpe.

10. Galite medituoti tik tam tikru metu, atsisukę tam tikra kryptimi.

Meditacijai tinkamas visas laikas ir bet kuri pasaulio kryptis. Vienintelis dalykas, kurį reikėtų žinoti, yra tas, kad jūsų pilvas neturi būti prikimštas; kitaip vietoj meditacijos jūs paprasčiausiai užsnūsite, nes jausitės aptingę. Kaip ten bebūtų, itin naudinga medituoti saulėlydžio bei saulėtekio metu, nes tai padeda išlikti ramiu ir energingu per visą dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE