Gudručio vaistinė

Kodėl trumpos atostogos yra naudingesnės nei ilgos kelionės?

Trumpos išvykos

Daugelis suaugusiųjų tvirtina, kad teigiamas poveikis, kurį jie gauna iš atostogų, išlieka tik kelias dienas, iki kol vėl tenka grįžti į darbą. Kitų tyrimų rezultatai rodo, kad atostogų teikiama nauda dažniausiai išlieka apie 3 savaites. Taigi kaip galime efektyviai patirti ir prailginti kelionių teikiamą naudą? Vienas iš atsakymų – mėgautis trumpesnės trukmės mini atostogomis.

Psichologiniai privalumai

Viena iš populiariausių priežasčių, kodėl žmonės renkasi trumpalaikes savaitgalio išvykas, yra ta, kad jie nori atšviežinti savo psichinę būklę. 2017 m. atliktoje apklausoje, kurioje dalyvavo daugiau nei tūkstantis 25 m. ir vyresnio amžiaus žmonių, buvo nurodytos 4 pagrindinės priežastys, dėl kurių norima išvykti savaitgaliui. 43% apklausos dalyvių teigė, kad važiuoja norėdami pabėgti nuo streso, 39% troško pailsėti nuo naujienų pertekliaus, 38% norėjo pabėgti nuo dabartinio politinio klimato ir 24% teigė norintys atsiriboti nuo socialinių medijų.

Negana to, dažnos išvykos skatina kūrybiškumą. Kolumbijos verslo mokyklos profesoriaus Adamo Galinskio ir kitų mokslininkų tyrimai tik patvirtina šį ryšį. Savaitgalio kelionė (tokia kaip ingridatours.ltsiūlomos) gali gerokai pagerinti jūsų psichinę sveikatą, nes sumažins streso bei nerimo lygį, o padidins kūrybiškumo.

Trumpas išvykas lengviau planuoti

Rinkdamiesi trumpas keliones, išvengsite daug nereikalingo streso dėl kelionės suplanavimo ir per didelių lūkesčių. Daugelis patiria spaudimą dėl sudėtingo ir prabangaus ilgesnės patirties planavimo. Taip pat kenčiama nuo pernelyg didelių lūkesčių, kuriuos galite kelti patys arba kuriuos kelia visuomenė, įsitikinusi, kad atostogos turi būti idealios ir didingos. Tiesa ta, kad retai kada taip nutinka. Kelionėse į tolimus kraštus tenka susidurti su varginančiomis klimato sąlygomis, skrydžių vėlavimais ir kitais dalykais, kurie trukdo susikurti idealią išvyką.

Ir priešingai, su trumpesnėmis atostogomis susijęs pradinis spaudimas yra daug mažesnis, kaip ir lūkesčiai. Keliaudami trumpiau, bet dažniau, džiaugsitės nesudėtingu planavimu, neteks temptis kelių sunkių lagaminų, paprasčiau rasite žmogų, kuris sutiktų prižiūrėti augintinį, bei mėgausitės kitais privalumais.

Savaitgalio ekskursijos padeda labiau atsipalaiduoti

Keliaujant savaitgalį atsipalaiduoti yra kur kas paprasčiau nei ilgesnės ekskursijos metu. Jei išvykstate savaitei ar ilgesniam laikui, jums gali prireikti pusdienio ar dienos, kad psichologiškai atsiribotumėte nuo elektroninių laiškų, galutinių terminų bei kitų darbų, ir persijungtumėte į „atostogų režimą“.

Tačiau kai išvykstama trumpam, žmonės lengviau supranta, kad tai yra tik poros ar net 1 dienos kelionė, ir sugebama trumpam atsikratyti rūpesčių. Šiuo atveju yra paprasčiau suvokti, kad per kelias dienas neatsiliksite darbe, o grįžę iškart galėsite patikrinti el. laiškus ir išspręsti bet kokias problemas.

Išvengsite perdegimo

Darbuotojai, kurie reguliariai skiria laiko atsipalaiduoti, rečiau patiria perdegimą, todėl yra kūrybiškesni ir produktyvesni nei pervargę ir nepakankamai pailsėję kolegos. O koks yra geriausias būdas bent kartą per mėnesį ištrūkti iš namų ir aplankyti dar nematytas vietoves? Teisingai – savaitgalio kelionės!

Savęs pažinimas

Kelionės padeda iš naujo atrasti save. Pažintinės kelionės, ypač į dar nelankytas vietas, gali padėti iš naujo įvertinti ir atrasti savo gyvenimo prasmę. Be to, vertingos pamokos, kurias išmokstate keliaudami, praplečia jūsų akiratį, todėl tampate sąmoningesni ir atviresni naujiems dalykams.

Naujų vietų tyrinėjimas taip pat gali padėti pradėti viską iš naujo, jei atsigaunate po didelių gyvenimo pokyčių. Keliaudami ir bendraudami su jus supančiu pasauliu atrasite naują aistrą gyvenimui, tapsite stiprūs, laimingi bei drąsiai tikslų siekiantys asmenys. Tam tikrai nebūtina leistis į poros savaičių kelionę – tik ir savaitgalio išvyka.

Trumpos išvykos

Ne tik psichologiniai pliusai

Dar vienas savaitgalio ekskursijos privalumų yra tai, kad ji kainuoja pigiau nei ilgesnė kelionė. Jums neteks mokėti už brangiai kainuojantį skrydį ar porą savaičių viešbutyje. Kuo ilgesnė kelionė, tuo daugiau pinigų turėsite skirti apgyvendinimui ir maistui. Nors daugelyje vietų galima pamatyti ir nuveikti daug nemokamų dalykų, vis tiek neišvengiamai teks išleisti nemažą sumą pinigų.

Kita priežastis, kodėl verta keliauti dažniau, yra ta, kad atostogos gali pagerinti fizinę sveikatą. Vienas tyrimas parodė, kad atostogos iš tikrųjų sumažina širdies ligų riziką. Tyrimo metu devynerius metus buvo stebimi dalyviai ir nustatyta teigiama koreliacija tarp dažnesnių atostogų ir ilgesnio bei sveikesnio gyvenimo. Tuo tarpu vyrai, kurie kelerius metus nevažiavo atostogauti, 30% dažniau patirdavo širdies priepuolius. Vis dar ieškote priežasties išvykti šią vasarą? Mokslininkai nustatė, kad vos vieneri metai be atostogų gali padidinti širdies ligų riziką.

Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE