Mollers

Darbo psichologija: kaip prašyti didesnės algos?

Svarbiausia reikėtų vengti šantažo. Šiai darbo užmokesčio padidinimo priemonei pasiduoda vos 2 procentai darbdavių.

Ar kada nors teko eiti pas savo vadovą ir pradėti kalbą apie atlyginimo pakėlimą? Kaip teigiama kompanijos „Superjob” tyrimo išvadose, su šia situacija teko susidurti maždaug 50 % visų darbuotojų. Dažniausiai tokį prašymą darbuotojai motyvuoja darbo krūvio padidėjimu (37 %) arba savo indėliu į įmonės veiklos rezultatus (17 %). Tačiau, reikia pripažinti, ne visi, siekiantys didesnio darbo užmokesčio, yra tokie racionalūs – dalis besikreipiančiųjų aiškina, kad „žmogus, turintis aukštąjį išsilavinimą, už tokius pinigus dirbti negali”, kiti ištraukia žmogiškumo kortą – „žinai, vedžiau, gimė vaikas, pats supranti – nelengva”. Beje, neapsieinama ir be grasinimų – 3 procentai darbuotojų atvirai kalba apie tai, kad jei nebus persvarstytas jų darbo užmokestis, jie „padės pareiškimą ant stalo”.

Remiantis aukščiau minėtos apklausos duomenimis, tikimybė, kad alga bus padidinta, nėra maža – kas trečias su tokiu prašymu besikreipiantis darbuotojas iš viršininko kabineto išeina su šypsena. Taip pat apie 38 procentai darbuotojų sulaukė darbo užmokesčio padidinimo, tačiau jis buvo mažesnis nei jų pageidautas, o kaip apibūdina patys darbuotojai – „nežymus”.

Neigiamą atsakymą darbdavys dažniausiai pateikia dėl silpnų prašytojo argumentų (34 proc. atvejų). Gali nutikti taip, jog Tau tiesiog nepavyko pasirinkti tinkamo momento, pervertinai savo indėlį ar reikšmę kompanijai. Pastebima, jog kai kurie kompanijų vadovai mano, kad kreiptis su tokiu pageidavimu darbuotojui apskritai nevalia. „Jei tau nepadidino darbo užmokesčio, tai reiškia, kad arba tu to nevertas, arba dirbi ne toje kompanijoje”, – sako vienas stambios korporacijos komercijos reikalų direktorius. Tokią nuomonę palaiko 7 procentai aukščiausio lygio vadovų.

Apklausos duomenys, deja, neleidžia tiksliai nustatyti, ar prašytojų argumentai buvo svarūs, tačiau, jeigu jie buvo pagrįsti, akivaizdu, kad didesnio darbo užmokesčio jiems lemta tikėtis tik įsidarbinus kitoje įmonėje.



Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE