Gegužės 28d. Šeštadienis

Odos priežiūra žiemą: koks mitas – žalingiausias?

2016 Sausio 18d.
Peržiūrų skaičius: 11934

Nors žiema pirmiausia siejasi su šalčiu ir apsauga nuo jo, mūsų odai ne mažiau svarbus ir kitas šaltojo sezono aspektas – aplinkoje itin smarkiai sumažėja drėgmės, todėl oda sausėja. Tačiau nepaisant to, tebėra gajus mitas, neva odos žiemą drėkinti ne tik kad nereikia, bet net ir negalima. Kaip yra iš tikrųjų ir kaip prižiūrėti odą šaltuoju metų laiku, pasakoja „Casmara“ kosmetikos atstovė Nataša Balkūnienė.

„Ko gero, žiema yra vienintelis sezonas, kai dėl odos patiriamo diskomforto savo veido odą imame net jausti fiziškai, pavyzdžiui, sulig mimikos judesiais. Oda tampa kietesnė, mažiau elastinga, dėl išsausėjimo atsiranda nemalonus odos tempimo jausmas, ypač – rytais, nes greičiausiai miegojome mažai drėgmės turinčioje patalpoje ir oda savo drėgmę atidavė jai – tiesiog išgarino“, - pasakojo N. Balkūnienė.

Didelis oro sausumas, šaltis, nuolatiniai kontrastai tarp šilta-šalta taip pat prisideda prie hidrolipidinės (sudaryta iš vandens ir riebalų) apsauginės odos plėvelės silpninimo, tad drėgmė prarandama dar greičiau.

Drėgmės netenka 24 val. per parą

Jei vasarą patalpų drėgmė siekia 60-70 ir daugiau procentų, tai šaltuoju metų laiku nedrėkinamose patalpose belieka vos 15-20 % vandens ar mažiau. Pats žmogus turi daug vandens, todėl išsausėjusios patalpos ima traukti jį iš mūsų, ir pirmiausia vandens netenka apsauginis mūsų organas – odai. Sausėja ne tik veido, rankų, bet ir visa kūno oda ir šis procesas vyksta nuolat, 24 valandas per parą.

Drėgmės netekusi oda šerpetoja, tampa šiurkštesnė, praranda savo tolygumą, glotnumą, elastingumą, išryškėja smulkios raukšlelės. Ypač vargsta jautrios, sausos odos savininkės, mat žiemą oda tampa dar sausesnė, dar dirglesnė, o sudirgimus lydi nemalonūs paraudimai, pleiskanojimas ir net uždegimai. Ką daryti?

5 svarbiausi odos poreikiai

„Nors žiemą svarbiausia odą maitinti ir drėkinti, būtina atkreipti dėmesį ir į tinkamą jos valymą, raminimą ir apsaugą. Tokia kompleksinė ir kruopšti priežiūra užtikrins odos komforto pojūtį, gerą jos būklę ir išvaizdą šaltuoju metų laiku. Kadangi oda nuolat netenka drėgmės, jos balansas turėtų būti nuolat atkuriamas drėkinamaisiais kremais, kaukėmis, procedūromis, - sakė N. Balkūnienė. – O kad oda pati savaime būtų stipresnė, atsparesnė aplinkos poveikiui, pamaitinkime ją ir kiek „tirštesne“ kosmetika, kuri žiemą gali būti ir aliejaus pagrindu ar aliejai gali būti vienas iš ingredientų“. Maitinamieji kremai padeda atkurti nuo drėgmės netekimo, šalčio ir kitų nepalankių aplinkos veiksnių apsaugančią hidrolipidinę plėvelę.

Raminimo odai reikia dėl nuolatinio streso, kurį jai kelia šaltis, atšiaurūs gamtos veiksniai, pvz., pūga, taip pat nuolatiniai kontrastai tarp šilta ir šalta (iš +25 °C į -25 °C), nuolatinis odos sausinimas. Raminimas padeda malšinti ir uždegiminius odos procesus.

Beje, šaltuoju metų laiku oda valoma kitaip nei vasarą. Pašalinti nuolat šerpetojančioms, labiau kietėjančioms negyvosioms paviršinio sluoksnio ląstelėms prireiks šveitimo, tačiau oda turi būti valoma švelniai, atsargiai tam, kad nebūtų pažeista ir taip trapi jos pusiausvyra ir ji nebūtų sudirginta papildomai. „Geriausia rinktis efektyvesnius ir sykiu švelniau veikiančius cheminius šveitiklius. Pavyzdžiui, „Casmara“ klientės itin mėgsta švelnų trejopu poveikiu pasižymintį „Tri Active“ šveitiklį, kuris ne tik valo, bet ir drėkina bei skatina ląstelių atsinaujinimą“, - sakė N. Balkūnienė. Po šveitimo oda gali būti drėkinama arba maitinama. Abi šios procedūros žiemą odai – itin reikalingos.

Odą drėkinkime vakare

N. Balkūnienė prisiminė iki šiol tebegajų mitą, neva odą tepti drėkinamuoju kremu žiemą tolygu kriminalui. Neva oda sušals, užšals kartu su drėgmės turinčiu kremu: „Tam, kad taip nenutiktų, odą drėkinti reikėtų vakare, o ryte geriausia tepti maitinamąjį kremą, nes pagrindiniai odos poreikiai žiemą – drėkinimas ir maitinimas. Jei vis dėlto drėkinamąjį kremą tepate ryte ir ketinate eiti į lauką, leiskite kosmetikai gerai įsigerti – tepkite kremą apie valandą iki išėjimo iš namų. Taip pat tokiu atveju būtina odą papildomai padengti skysta pudra. Ir tuomet į kiemą galite išeiti nieko nesibaimindamos. Jei planuojame dieną praleisti namuose, tuomet taip pat galime drąsiai naudoti drėkinamąsias priemones nuo pat ryto“.

Pasak N. Balkūnienės, žiemą „Casmara“ klientės labiausiai mėgsta maitinamąją bei energijos suteikiančią  produktų liniją „Vitalizing“. „Šioje produktų linijoje esantys aliejai maitina, minkština ir apsaugo odą nuo šalčio. Kosmetika su hialuronu, tad oda dar ir papildomai drėkinama 24 valandas per parą. O gerai įsisavinamas vitaminas C apsaugo kapiliarus“, - sakė N. Balkūnienė.

Žiemą reikia ypatingai rūpintis paviršiniais odos kapiliarais, kurie nuo šalčio susitraukia ir taip saugo nuo nušalimų, o šilumoje išsiplečia ir vėl ima rūpintis odos mityba. Svarbu, kad kapiliarai būtų stiprūs, elastingi ir efektyviai prisitaikantys prie pokyčių, tad būtina pasirūpinti, kad jiems netrūktų itin svarbaus vitamino C.

Net ir žiemą rekomenduojama apsauga nuo saulės – 50 SPF. Mat kai yra sniego, ir spinduliai veikia dvejopai – ir tiesiogiai, ir dar atsispindėdami nuo sniego.

Nepamirškime savo kūno

Žiemą kiek daugiau meilės prašosi ir kūno oda: „Ji taip pat išsausėja, o dažniau nušąlančios vietos, pavyzdžiui, blauzdos, dar ir neestetiškai nušerpetoja. Kūnui taip pat reikia šveitimo – kraujotaką įvairiais šveitikliais ir net anticeliulitinėmis priemonėmis galima paaktyvinti šlaunų zonoje, kuri žiemą būna vėsesnė – saugo energiją, tad ir medžiagų apykaita ten sulėtėja. O mes juk nenorime iš po žiemos atrasti sugrubusios, celiulito paveiktos sėdmenų, šlaunų odos, tiesa?

Šaltuoju metų laiku mėgstamiausia „Casmara“ naudojančių klienčių kūno priežiūros priemonė – kūno kremas „Body Art-R Cream“. Jis jaunina ir stangrina odą, daro ją lygią ir švelnią. Kremas papildytas vertingu  antioksidantų ir vitaminų kompleksu. Kūno odos yra nepalyginamai daugiau nei veido, tad ir patiriamo komforto, kai oda bus sudrėkinta, primaitinta, taip pat patirsime daugiau.

„Per žiemą tinkamai pasirūpinę veido ir kūno oda, pavasarį ir vasarą pasitiksime atrodydamos gražiau. Tad investuoti į tai bent šiek tiek mūsų brangaus laiko ir pastangų – tikrai verta“, - palinkėjo „Casmara“ specialistė.

Daugiau informacijos apie produktus – www.shopcosmoprof.com

Lietuvos ir užsienio garsenybės pamėgo šiuolaikiškus grožio metodus

Lietuvos ir užsienio garsenybės pamėgo šiuolaikiškus grožio metodus

Suglebusi, papilkėjusi, spuoguota oda, celiulitas, strijos, pigmentinės dėmės – visa tai karas, kurį moterys bando laimėti kasdien, o kare visos priemonės pateisinamos, tik dabar jos nebūtinai turi būti skausmingos. Aparatinėje...


Drėkinamasis kremas (MOISTURIZER CREAM)

Drėkinamasis kremas (MOISTURIZER CREAM)

Unikalios formulės, švelnus, neriebus drėkinamasis kremas, puikiai ramina sudirgusią, pleiskanojančią, raustančią odą. Kliniškai įrodyta, kad kremas ypač tinka esant seborėjiniam dermatitui, taip pat sudirgusiai, uždegiminei odai drėkinti ir...


Svoris lygu sveikata?

Svoris lygu sveikata?

Vis daugiau žmonių supranta kaip svarbu yra saugoti sveikatą. Šią tendenciją galima pastebėti sprendžiant iš didėjančių sporto klubų lankytojų skaičių, straipsnių sveikatos tema gausos žurnaluose ir t.t. Ypač tai aktualu moterims, nes išlaikyti...


Šlamutis

Šlamutis

„L'Occitane en Provence“ – tai išskirtinė Prancūzijos kompanija, kurianti produktus, panaudodama geriausias prancūzų, Viduržemio jūros regiono ir kitų pasaulio šalių kosmetologijos, aromatologijos, liaudies medicinos bei...


Silk'n Flash&Go Lux - naujas fotoepiliatorius su dovana!

Silk'n Flash&Go Lux - naujas fotoepiliatorius su dovana!

Silk'n Flash&Go Lux - tai 5.000 impulsų rezervą turintis fotoepiliatorius su papildomu 1.000 impulsų šviesos moduliu nedideliems odos ploteliams. Viso - 6.000 blyksnių!


Panthermal kapsulė - atgaiva kūnui

Panthermal kapsulė - atgaiva kūnui

PANTHERMAL® - tai šiuolaikinė įranga, suprojektuota ir pagaminta Italijoje. Ji nuolat atnaujinama ne tik dėl technikos inovacijų, taikomų šiam aparatui nuo pirmojo pagaminimo bei patento datos (1963), bet ypač dėl to, jog jis gali būti...


“Earth Line” - patarimai, kodėl turėtume naudoti natūralią kosmetiką

“Earth Line” - patarimai, kodėl turėtume naudoti natūralią kosmetiką

Sveikas gyvenimo būdas asocijuojasi su sveika mityba ir fiziniu aktyvumu, bet retas žmogus susimąsto, kokias priemones naudoja savo kūnui. Kas kartą, kai ką nors suvalgome, maistą suskaido mūsų virškinimo sistema, o kepenys pašalina kenksmingus...


Natūralių jūros dumblių kolageno kaukė veidui su hialuronu „Crystal collagen gel mask“

Natūralių jūros dumblių kolageno kaukė veidui su hialuronu „Crystal collagen gel mask“

Tai stangrinanti ir drėkinanti jūros dumblių kolageno kaukė su hialuronu. Ši gelio kaukė skirta veidui. Sudėtyje esantis Sargassum Filipendula Extract rudųjų dumblių ekstraktas, kuriame gausu dumblių kolageno, užkerta kelią raukšlių susidarymui,...


„Grožis gal ir neišgelbės pasaulio, bet padarys jį geresniu“

„Grožis gal ir neišgelbės pasaulio, bet padarys jį geresniu“

Stilistė, įvaizdžio ir makiažo mokyklos uostamiestyje įkūrėja Kristina Kalmykova pritaria teiginiui, jog gražiam žmogui per gyvenimą eiti lengviau. Tačiau jei gamta savo dovanomis nebuvo dosni, būti gražiu galima išmokti. Kaip tai padaryti...


Gintariniai sveikatos receptai

Gintariniai sveikatos receptai

Gintaro gydomosios savybės galėtų praturtinti šiuolaikinę mediciną ir kosmetologiją. Tuo tvirtai tiki palangiškiai meistrai, kviečiantys pasisemti stiprybės bei atsipalaiduoti sakais kvepiančiose dirbtuvėse. Palangos gintaro meistrų gildiją prieš...


Netikėtini patarimai gražiam pilvo presui

Netikėtini patarimai gražiam pilvo presui

Manai, kad plokščias pilvukas – tai tik alinančių treniruočių sporto klube rezultatas? Visai ne! Kad tavo presas prilygtų svajonėse sukurtam idealui visų pirma svarbu tinkamai maitintis ir mažiau nervintis. Taigi kas padės tau priartėti prie...


Pavasario šauksmas!

Pavasario šauksmas!

Pavasarį, kuomet vyšnių medžių šakos nubunda ir pražysta subtiliais rožiniais žiedais, gaivus vėjas paskleidžia šią žinią po visus Provanso sodus. Drugeliai plazda subtiliais aksominiais sparneliais, pranašaudami apie atskriejančias saulėtas...


Kaip turėti gražius ir sveikus nagus?

Kaip turėti gražius ir sveikus nagus?

Rugpjūtis – atostogų metas. Leiskite pailsėti nuo dažnai varginančių grožio procedūrų ir savo nagams. Mes nesiūlome slėpti rankų pirštinėse, gerti maisto papildų ir kantriai laukti rezultatų. Visame pasaulyje profesionalų įvertintas prekės...


10 odos priežiūros mitų: faktai PRIEŠ prasimanymą

10 odos priežiūros mitų: faktai PRIEŠ prasimanymą

Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje nuo informacijos pertekliaus gali susisukti galva. Kartais sunku atskirti, kas yra tiesa, o kas tėra tik mitas. Paneikime juos! 1. MITAS: dantų pasta puikiai išdžiovina spuogus. Nepaisant to, kad dantų pastos...


Mažiau yra daugiau. John Masters ekologiškos veido priežiūros priemonės

Mažiau yra daugiau. John Masters ekologiškos veido priežiūros priemonės

Drabužiai nebetelpa spintoje, o Jūs nuogąstaujate, kad neturite, ką apsirengti. Pažįstama? Su kosmetika būna panašiai – pilna vonia buteliukų ir tūbelių, o Jūs suvokiate, kad vis dar neatradote savo odai tinkančių priemonių.


Išsaugotai jaunystei - augalinis silicis

Išsaugotai jaunystei - augalinis silicis

Vaikystėje labai bijodavau pasakos apie Piktąją Raganą, kuri nuo visų slėpėsi savo tamsioje trobelėje kažkur gūdaus miško vidury. Su dideliu smalsumu vis iš naujo skaitydavau šią pasaką susigūžusi lovos galvūglyje ir įsivaizduodavau, kaip kuprota...


Nauja linija CHI Haircare Styling Line Extension

Nauja linija CHI Haircare Styling Line Extension

Farouk Systems neseniai debiutavo su nauja linija CHI Haircare Styling Line Extension su šešiais naujais produktais – sausu šampūnu, lanksčios fiksacijos, purumo suteikiančiu purškikliu, purškiamu vašku, modeliavimo pasta, šukuosenos...


Atraskite jaunatviškesnę, švytinčią odą

Atraskite jaunatviškesnę, švytinčią odą

Prietaisas “Luxe” turi itin švytinti LED šviesos kompleksą, kuris skleidžia koncentruotus raudonosios šviesos spindulius, sukeliančius frakcinės fototerapijos efektą. Kartu su garso vibracija ir švelnia šiluma, kurią skleidžia unikali...


Ultragarsinis metodas kovoje prieš celiulitą

Ultragarsinis metodas kovoje prieš celiulitą

Ultragarsas – tai garsas, kurio dažnis aukštesnis už žmogaus ausies juntamo diapazono dažnį. Ultragarsas nematomas ir negirdimas, jis neapčiuopiamas, jo negalima užuosti, nė vienas žmogaus jutimo organas jo nejaučia. Tačiau jis veikia. Maža...


Kaip atsikratyti įpročio kramtyti nagus

Kaip atsikratyti įpročio kramtyti nagus

Ar kramtai nagus? Jei taip, žinok, kad esi ne vienas. Nagus kramto kas šeštas suaugęs žmogus. Šis įprotis dažniausiai būna nervinės kilmės ir atsiranda vaikystėje. Tai sukelia daug bėdų pačiam "kramtytojui", kai šis suauga. Žmogus ima...


Coslys Inspiration dušo geliai – įkvėpti legendinių Prancūzijos saldumynų

Coslys Inspiration dušo geliai – įkvėpti legendinių Prancūzijos saldumynų

Pamenate dar vaikystėje saldainius vadindavome „bonbonkėmis" ir net nesusimąstydavome, iš kur kilęs šis pavadinimas. Bonbon – saldainis išvertus iš prancūzų kalbos. Mmm... saldi karamelė, irisas, ledinukai! Kaip norėtųsi dabar...


Biorevitalizacija – perversmas, kuris pakeitė grožio pasaulį

Biorevitalizacija – perversmas, kuris pakeitė grožio pasaulį

Šiuolaikinė grožio sfera tikrai labai plati. Ir kalbame ne tik apie plastines operacijas, kurios ir anksčiau sulaukė daug dėmesio, ir sulaukia šiuo metu. Procedūrų gausa taip pat dažniausiai atima žadą. Vienos padeda odai atrodyti kur kas gražiau,...


Anticeliulitinis masažas ir apimčių mažinimas VelaShape II

Anticeliulitinis masažas ir apimčių mažinimas VelaShape II

Daugiau nei 80 procentų moterų turi celiulitą ir riebalų sankaupas, priverčiančius ieškoti papildomų priemonių, padedančių jų atsikratyti. Patobulintas VELA SHAPE 2 (angl. Shape – forma, kontūravimas) - medicininis įrenginys, skirtas...


Kaip atstatyti dehidratuotą odą?

Kaip atstatyti dehidratuotą odą?

Dauguma mūsų esame girdėję terminą „dehidratuota oda“, tačiau kas gi iš tikrųjų įtakoja šios būklės atsiradimą? Jūsų oda gali tapti dehidratuota, kuomet: drėgmės lygis aplinkoje mažesnis nei 60%. Tokiu atveju svarbu naudoti kokybišką...


„Casmara“ pamilusiai Lietuvai – išskirtinis gamintojų dėmesys

„Casmara“ pamilusiai Lietuvai – išskirtinis gamintojų dėmesys

Neseniai Lietuvoje lankėsi prestižinės ispanų kosmetikos „Casmara“ trenerė Ofelia Martinez. Per dvi dienas trukusius seminarus ji supažindino su „Casmara“ kosmetikos naujovėmis, pademonstravo efektyviausias veido procedūras...


Nepasiduokite alergijai su JĀSÖN Gluten Free kosmetikos serija

Nepasiduokite alergijai su JĀSÖN Gluten Free kosmetikos serija

„Iš to ir suprato, kad ji tikra karalaitė, ji pajuto žirnį per dvidešimt čiužinių ir dvidešimt patalų, ant vienas kito sukrautų. Tokio jautrumo tegalėjo būti viena karalaitė!" H.K.Andersenas „Karalaitė ant žirnio" Siaubingas...


Pigmentines dėmes balinanti procedūra - Moon Light

Pigmentines dėmes balinanti procedūra - Moon Light

Tai kosmetinė procedūra, kuri sumažina odos dischromiją, taip vadinamąsias rudas dėmes arba pigmentaciją. Ji rekomenduojama kaip globalinė balinanti procedūra. Procedūra tinka taip pat riebiai ir probleminei su post acne odos reiškiniais.


Koks jūsų sudėjimo tipas?

Koks jūsų sudėjimo tipas?

Kad turėti puikią figūrą, pirmiausia reiktų nusistatyti savo kūno tipą.Yra trys pagrindiniai sudėjimo tipai: ektomorfas, mezamorfas, Endomorfas. Ektomorfas – jam būdinga: ilgos galūnės, o kūnas trumpas, ilgos ir siauros pėdos ir delnai o...


Teisingas 3 žingsnių plaukų plovimas

Teisingas 3 žingsnių plaukų plovimas

Daugelis merginų ir moterų tiki, kad tinkamai rūpinasi savo plaukais. Jų plovimas atrodo tokia paprasta ir lengvai suprantama procedūra. Nepaisant to, tikrai ne kiekviena iš mūsų gali pasigirti sveikais, gyvybingais ir žvilgančiais plaukais....


Plaukų šalinimas lazeriu - kada tai tapo madinga?

Plaukų šalinimas lazeriu - kada tai tapo madinga?

Senovės Romos laikais žmogaus kūno plaukeliai buvo ženklas rodantis jo klasę, todėl jau tuomet buvo rūpintasi nepageidaujamų plaukelių šalinimu. Šiandien, dauguma moterų jau pavargo nuo kasdienės depiliacijos ir ieško efektyvesnių plaukelių...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9