Vasario 17d. Pirmadienis

Odos priežiūra žiemą: koks mitas – žalingiausias?

2016 Sausio 18d.
Peržiūrų skaičius: 11934

Nors žiema pirmiausia siejasi su šalčiu ir apsauga nuo jo, mūsų odai ne mažiau svarbus ir kitas šaltojo sezono aspektas – aplinkoje itin smarkiai sumažėja drėgmės, todėl oda sausėja. Tačiau nepaisant to, tebėra gajus mitas, neva odos žiemą drėkinti ne tik kad nereikia, bet net ir negalima. Kaip yra iš tikrųjų ir kaip prižiūrėti odą šaltuoju metų laiku, pasakoja „Casmara“ kosmetikos atstovė Nataša Balkūnienė.

„Ko gero, žiema yra vienintelis sezonas, kai dėl odos patiriamo diskomforto savo veido odą imame net jausti fiziškai, pavyzdžiui, sulig mimikos judesiais. Oda tampa kietesnė, mažiau elastinga, dėl išsausėjimo atsiranda nemalonus odos tempimo jausmas, ypač – rytais, nes greičiausiai miegojome mažai drėgmės turinčioje patalpoje ir oda savo drėgmę atidavė jai – tiesiog išgarino“, - pasakojo N. Balkūnienė.

Didelis oro sausumas, šaltis, nuolatiniai kontrastai tarp šilta-šalta taip pat prisideda prie hidrolipidinės (sudaryta iš vandens ir riebalų) apsauginės odos plėvelės silpninimo, tad drėgmė prarandama dar greičiau.

Drėgmės netenka 24 val. per parą

Jei vasarą patalpų drėgmė siekia 60-70 ir daugiau procentų, tai šaltuoju metų laiku nedrėkinamose patalpose belieka vos 15-20 % vandens ar mažiau. Pats žmogus turi daug vandens, todėl išsausėjusios patalpos ima traukti jį iš mūsų, ir pirmiausia vandens netenka apsauginis mūsų organas – odai. Sausėja ne tik veido, rankų, bet ir visa kūno oda ir šis procesas vyksta nuolat, 24 valandas per parą.

Drėgmės netekusi oda šerpetoja, tampa šiurkštesnė, praranda savo tolygumą, glotnumą, elastingumą, išryškėja smulkios raukšlelės. Ypač vargsta jautrios, sausos odos savininkės, mat žiemą oda tampa dar sausesnė, dar dirglesnė, o sudirgimus lydi nemalonūs paraudimai, pleiskanojimas ir net uždegimai. Ką daryti?

5 svarbiausi odos poreikiai

„Nors žiemą svarbiausia odą maitinti ir drėkinti, būtina atkreipti dėmesį ir į tinkamą jos valymą, raminimą ir apsaugą. Tokia kompleksinė ir kruopšti priežiūra užtikrins odos komforto pojūtį, gerą jos būklę ir išvaizdą šaltuoju metų laiku. Kadangi oda nuolat netenka drėgmės, jos balansas turėtų būti nuolat atkuriamas drėkinamaisiais kremais, kaukėmis, procedūromis, - sakė N. Balkūnienė. – O kad oda pati savaime būtų stipresnė, atsparesnė aplinkos poveikiui, pamaitinkime ją ir kiek „tirštesne“ kosmetika, kuri žiemą gali būti ir aliejaus pagrindu ar aliejai gali būti vienas iš ingredientų“. Maitinamieji kremai padeda atkurti nuo drėgmės netekimo, šalčio ir kitų nepalankių aplinkos veiksnių apsaugančią hidrolipidinę plėvelę.

Raminimo odai reikia dėl nuolatinio streso, kurį jai kelia šaltis, atšiaurūs gamtos veiksniai, pvz., pūga, taip pat nuolatiniai kontrastai tarp šilta ir šalta (iš +25 °C į -25 °C), nuolatinis odos sausinimas. Raminimas padeda malšinti ir uždegiminius odos procesus.

Beje, šaltuoju metų laiku oda valoma kitaip nei vasarą. Pašalinti nuolat šerpetojančioms, labiau kietėjančioms negyvosioms paviršinio sluoksnio ląstelėms prireiks šveitimo, tačiau oda turi būti valoma švelniai, atsargiai tam, kad nebūtų pažeista ir taip trapi jos pusiausvyra ir ji nebūtų sudirginta papildomai. „Geriausia rinktis efektyvesnius ir sykiu švelniau veikiančius cheminius šveitiklius. Pavyzdžiui, „Casmara“ klientės itin mėgsta švelnų trejopu poveikiu pasižymintį „Tri Active“ šveitiklį, kuris ne tik valo, bet ir drėkina bei skatina ląstelių atsinaujinimą“, - sakė N. Balkūnienė. Po šveitimo oda gali būti drėkinama arba maitinama. Abi šios procedūros žiemą odai – itin reikalingos.

Odą drėkinkime vakare

N. Balkūnienė prisiminė iki šiol tebegajų mitą, neva odą tepti drėkinamuoju kremu žiemą tolygu kriminalui. Neva oda sušals, užšals kartu su drėgmės turinčiu kremu: „Tam, kad taip nenutiktų, odą drėkinti reikėtų vakare, o ryte geriausia tepti maitinamąjį kremą, nes pagrindiniai odos poreikiai žiemą – drėkinimas ir maitinimas. Jei vis dėlto drėkinamąjį kremą tepate ryte ir ketinate eiti į lauką, leiskite kosmetikai gerai įsigerti – tepkite kremą apie valandą iki išėjimo iš namų. Taip pat tokiu atveju būtina odą papildomai padengti skysta pudra. Ir tuomet į kiemą galite išeiti nieko nesibaimindamos. Jei planuojame dieną praleisti namuose, tuomet taip pat galime drąsiai naudoti drėkinamąsias priemones nuo pat ryto“.

Pasak N. Balkūnienės, žiemą „Casmara“ klientės labiausiai mėgsta maitinamąją bei energijos suteikiančią  produktų liniją „Vitalizing“. „Šioje produktų linijoje esantys aliejai maitina, minkština ir apsaugo odą nuo šalčio. Kosmetika su hialuronu, tad oda dar ir papildomai drėkinama 24 valandas per parą. O gerai įsisavinamas vitaminas C apsaugo kapiliarus“, - sakė N. Balkūnienė.

Žiemą reikia ypatingai rūpintis paviršiniais odos kapiliarais, kurie nuo šalčio susitraukia ir taip saugo nuo nušalimų, o šilumoje išsiplečia ir vėl ima rūpintis odos mityba. Svarbu, kad kapiliarai būtų stiprūs, elastingi ir efektyviai prisitaikantys prie pokyčių, tad būtina pasirūpinti, kad jiems netrūktų itin svarbaus vitamino C.

Net ir žiemą rekomenduojama apsauga nuo saulės – 50 SPF. Mat kai yra sniego, ir spinduliai veikia dvejopai – ir tiesiogiai, ir dar atsispindėdami nuo sniego.

Nepamirškime savo kūno

Žiemą kiek daugiau meilės prašosi ir kūno oda: „Ji taip pat išsausėja, o dažniau nušąlančios vietos, pavyzdžiui, blauzdos, dar ir neestetiškai nušerpetoja. Kūnui taip pat reikia šveitimo – kraujotaką įvairiais šveitikliais ir net anticeliulitinėmis priemonėmis galima paaktyvinti šlaunų zonoje, kuri žiemą būna vėsesnė – saugo energiją, tad ir medžiagų apykaita ten sulėtėja. O mes juk nenorime iš po žiemos atrasti sugrubusios, celiulito paveiktos sėdmenų, šlaunų odos, tiesa?

Šaltuoju metų laiku mėgstamiausia „Casmara“ naudojančių klienčių kūno priežiūros priemonė – kūno kremas „Body Art-R Cream“. Jis jaunina ir stangrina odą, daro ją lygią ir švelnią. Kremas papildytas vertingu  antioksidantų ir vitaminų kompleksu. Kūno odos yra nepalyginamai daugiau nei veido, tad ir patiriamo komforto, kai oda bus sudrėkinta, primaitinta, taip pat patirsime daugiau.

„Per žiemą tinkamai pasirūpinę veido ir kūno oda, pavasarį ir vasarą pasitiksime atrodydamos gražiau. Tad investuoti į tai bent šiek tiek mūsų brangaus laiko ir pastangų – tikrai verta“, - palinkėjo „Casmara“ specialistė.

Daugiau informacijos apie produktus – www.shopcosmoprof.com


Dalykai, kuriuos privalote žinoti prieš pirkdami šampūną

Dalykai, kuriuos privalote žinoti prieš pirkdami šampūną

Rinkoje egzistuoja šimtai įvairiausių gamintojų šampūnų ir kondicionierių – juk tai yra bene svarbiausia higienos kosmetikos priemonė. Tai kaipgi reikia išsirinkti geriausią ir jums asmeniškai tinkamiausią šampūną? Pigu.lt e-parduotuvės...


Draugystę su pavasario saule sustiprins John Masters Organics

Draugystę su pavasario saule sustiprins John Masters Organics

„Dėmesio, dėmesio, Lietuva kviečia Hiustoną! Mes susidūrėme su problema – Saulės sąlygota problema!" Šių metų pavasarį galima drąsiai pavadinti padidinto saulės aktyvumo mėnesiu. Štai, balandžio 18 dieną, prieš pat Velykas, NASA...


10 patarimų moterims kaip išlikti gražioms ir sveikoms

10 patarimų moterims kaip išlikti gražioms ir sveikoms

1. Gražių formų ir sveikatos išlaikymas prasideda nuo gerai subalansuotos dietos. Žinokite ir stebėkite savo svorį. Pasikonsultuokite su gydytoju, kokie maisto produktai yra jums tinkamiausi bei, kurių jūs turėtumėte vengti. Jei jūs bandote...


Apie barokameras

Apie barokameras

Apie deguonies svarbą žmogui žino kiekvienas. Vietoj 33 procentų organizmui būtino deguonies dėl aplinkos oro užterštumo gauname apie 11 procentų. Mes jau išgyvename deguonies badą, todėl visiems sveiko gyvenimo būdo šalininkams yra naudingos...


Kaip prižiūrėti odą brandžiame amžiuje?

Kaip prižiūrėti odą brandžiame amžiuje?

Senstantis organizmas patiria daug iššūkių, tarp jų ir odos senėjimą. Tai ne tik odos elastingumo praradimas, besiformuojančios raukšlės, bet ir odos apsauginės (barjerinės) funkcijos sutrikimas. Barjerinę odos funkciją sutrikdo odos hidrolipidų...


Kodėl odos anti-senėjimo „Anti-Aging“ šviesos terapija yra mažiau invazinė nei kiti metodai

Kodėl odos anti-senėjimo „Anti-Aging“ šviesos terapija yra mažiau invazinė nei kiti metodai

Odos anti-senėjimo „Anti-Aging“ šviesos terapija – vienas efektyviausių ir mažiausiai invazinių odos senėjimo sprendimų. Yra keletas būdų, kaip oda parodo senėjimo simptomus. Kolagenas ir elastinas padeda išlaikyti oda elastinga....


“Nepriekaištinga estetika” – kitoks grožio projektas

“Nepriekaištinga estetika” – kitoks grožio projektas

Estetiką kiekvienas interpretuoja savaip. Vieniems tai prabangūs garsių dizainerių rūbai, kitiems – dailiai sušukuoti plaukai, treti šią sąvoką sieja su visapusiškai gera savijauta. Visgi plačiąją prasme, daugeliui žmonių estetika yra...


Jaunystės injekcija

Jaunystės injekcija

Galime blykčioti sąmojingumu deklaruodamos pasauliui, kad liksime jaunos, kol širdyje – ne sutema. Tačiau jei ir išsaugosime kibirkštėles akyse, neblėstantį polėkį ir laikui atsparų smalsumą gyvenimui, mums už nugarų laikydamas Damoklo kardą...


Jokių pleiskanų!

Jokių pleiskanų!

Vieną pleiskaną nuo apykaklės galima nubraukti, dvi-pradeda erzinti, o kai jų ištisas sluoksnis kasryt nukloja pečius-būtina imtis kuo skubiausių priemonių. Žinoma, galima guostis, kad 1 iš 20 plenetos gyventojų jų turi, o šį nemalonų reiškinį...


Ar patikėti savo veidą chirurgui?

Ar patikėti savo veidą chirurgui?

Ar patikėti savo veidą chirurgui? Kad ir kiek diskutuotume šiuo klausimu, vieningo atsakymo turbūt niekada nepavyktų rasti. Įvairiais laikais, įvairiuose visuomenės sluoksniuose grožio samprata ir grožio reikšmė gyvenime labai įvairi. Jeigu žmogus...


„Era Esthetic“: grožis ir sveikata yra neatsiejami

„Era Esthetic“: grožis ir sveikata yra neatsiejami

Estetika, grožis ir sveikata sąveikauja tarpusavyje. Vis labiau populiarėjančios lazerinės procedūros leidžia šiek tiek pristabdyti laiką, išryškinti prigimtinius bruožus ir natūralų grožį. Vis dėlto nemažai moterų turi klaidingų įsitikinimų....


PRP – jaunystės eliksyras, slypintis jūsų kraujyje

PRP – jaunystės eliksyras, slypintis jūsų kraujyje

Šiuo metu pati populiariausia jauninamoji procedūra pasaulyje – PRP (TPP), t.y. plazmoliftingas arba injekcijos trombocitais praturtinta plazma. Tai odos ląstelių atkūrimas (regeneracijos skatinimas) naudojant paciento kraujo plazmą....


Kodėl raudonos lūpos jaunina moteris?

Kodėl raudonos lūpos jaunina moteris?

Getisburgo koledžo (Pensilvanija, JAV) profesorius teigia, kad veido bruožų ryškinimas priverčia žmones manyti, kad moteris yra jaunesnė. Tai gali paaiškinti, kodėl buvo pradėta naudoti kosmetika.


Stebuklinga gamtos galia

Stebuklinga gamtos galia

Mokslininkai išsiaiškino, kad paukščių čiulbėjimas ne tik malonus ausiai, tačiau ir naudingas – jis pasižymi gydomosiomis savybėmis. Manoma, kad lakštingalos čiulbėjimas žvalina, šalina depresiją ir nuovargį, suteikia jėgų, kanarėlių,...


Idealus sprendimas kovai su prakaitavimu

Idealus sprendimas kovai su prakaitavimu

Planetoje tikriausiai nerastume tokio žmogaus, kuris visiškai neprakaituotų. Prakaitavimas yra normalus fiziologinis reiškinys. Tačiau ką daryti tiems, kuriuos prakaitavimas užklumpa pačiu netinkamiausiu metu: pokalbio dėl darbo, konferencijos...


MERSEA balinantis veido kremas - pigmentinių dėmių priešas

MERSEA balinantis veido kremas - pigmentinių dėmių priešas

Kosmetologijos ir estetinės medicinos specialistai dažniausiai susiduria su įgytomis pigmentinėmis dėmėmis. Tai įvairios hipermelanozės, atsirandančios dėl įvairių nepalankių ar traumuojančių faktorių (mechaninių, UV, temperatūrinių, cheminių,...


Jauninamosios procedūros be skalpelio

Jauninamosios procedūros be skalpelio

Daugumą moterų pirmosios raukšlės išties labai nuliūdina. Vienos nuleidžia rankas ir tyliai apverkia savo jaunystę, antros imasi kraštutinių priemonių, na, o trečios žino, kad šiame, technologijų amžiuje tikrai neverta skubėti daryti plastinių...


FITOPLEISTRAI - senovės Kinų medicinos ir XXI amžiaus technologijų sintezė. Jūsų aktyviam gyvenimui!!!

FITOPLEISTRAI - senovės Kinų medicinos ir XXI amžiaus technologijų sintezė. Jūsų aktyviam gyvenimui!!!

Nugaros skausmas yra antroji pagal dažnumą po kvėpavimo taškų problema. Dėl ko žmonės kreipiasi pas gydytojus. Sėdimas darbas, gyvenimo pobūdis, netaisyklingas sėdėjimas, kompiuteris, fizinio aktyvumo stoka, ir visa tai propoguoja nugaros...


Investicija į estetinį grožį

Investicija į estetinį grožį

Estetinį grožį kiekvienas vertina subjektyviai ir individualiai, todėl kas gražu vienam, nebūtinai patiks antram asmeniui. Nors visais laikais buvo ir yra akcentuojama, jog svarbiausia – gražus žmogaus vidinis pasaulis, savybės, kuriomis...


Plazmagelis

Plazmagelis

Tai autologinis užpildas pagamintas iš kaitintos nuosavos plazmos specialaus aparato dėka . Jis pagamina "fibrino klijus" prisotintus kamieninių ląstelių augimo faktoriais , CD34, amino rūgštimis, albuminais. Plazmagelis ne tik labai...


Sausa veido oda ir jos priežiūra

Sausa veido oda ir jos priežiūra

Turbūt kiekviena pasaulio moteris yra susidūrusi su kokiomis nors veido odos problemomis. Ne reta problema – sausa veido oda. Tai nemaloni bėda, nes sausa oda yra ir jautresnė taigi ją lengva pažeisti, ant tokios odos greičiau atsiranda...


Panthermal kapsulė - atgaiva kūnui

Panthermal kapsulė - atgaiva kūnui

PANTHERMAL® - tai šiuolaikinė įranga, suprojektuota ir pagaminta Italijoje. Ji nuolat atnaujinama ne tik dėl technikos inovacijų, taikomų šiam aparatui nuo pirmojo pagaminimo bei patento datos (1963), bet ypač dėl to, jog jis gali būti...


Visai ne menki nemalonumai

Visai ne menki nemalonumai

Riebi oda, inkštirai, spuogai... Kaip tyčia, jie pasirodo tuomet, kada labiausiai norisi pasipuikuoti atvirais pečiais ar nueiti į pirmąjį pasimatymą. Nesikankinkite be reikalo - perskaitykite šiuos patarimus. Balti inkštirai - maži mazgeliai ant...


Pristatome naują cukraus pastą Lietuvoje "DERMAEPIL"

Pristatome naują cukraus pastą Lietuvoje "DERMAEPIL"

DERMAEPIL, tai natūralių ingredientų mišinys. Pastos gaminimas yra grindžiamas pagal tradicinius Tuniso receptus. Dėka savo idealios sudėties, su DERMAEPIL procedūra yra lengva ir maloni. Jai nereikalaujama depiliacinių juostų panaudojimo, pakanka...


STOP PLAUKŲ SLINKIMUI

STOP PLAUKŲ SLINKIMUI

Kiek kasdien iškrenta plaukų? Apie 100. Jeigu iškrenta daugiau - tai ženklas, kad reikia imtis papildomų priemonių siekiant užkirsti kelią plaukų slinkimui. Priežasčių gali būti daug ir įvairių. Visų pirma, neigiamai plaukus veikia stresas,...


Plaukų tiesinimas gali sukelti vėžį

Plaukų tiesinimas gali sukelti vėžį

JAV valdžia prailgino sąrašą vėžį sukeliančių medžiagų. Šį kartą jame atsidūrė formaldehidas, kuris randamas plastike ir kituose dažnai vartojamuose produktuose. Medikų pranešime teigiama, kad ši medžiaga padidina riziką susirgti kvėpavimo takų,...


Netikėtini patarimai gražiam pilvo presui

Netikėtini patarimai gražiam pilvo presui

Manai, kad plokščias pilvukas – tai tik alinančių treniruočių sporto klube rezultatas? Visai ne! Kad tavo presas prilygtų svajonėse sukurtam idealui visų pirma svarbu tinkamai maitintis ir mažiau nervintis. Taigi kas padės tau priartėti prie...


Aukštos  kokybės dermatologinė  kosmetika BABE

Aukštos kokybės dermatologinė kosmetika BABE

BABE – tai aukštos kokybės dermatologinė kosmetika. BABE laboratorijos buvo įkurtos 1994 m. ispanijoje dviejų farmacininkų iniciatyva. Jų tikslas - sukurti kokybišką dermatologinę kosmetiką, kuri gali pagelbėti gydant pagrindinius odos...


Pigmentines dėmes balinanti procedūra - Moon Light

Pigmentines dėmes balinanti procedūra - Moon Light

Tai kosmetinė procedūra, kuri sumažina odos dischromiją, taip vadinamąsias rudas dėmes arba pigmentaciją. Ji rekomenduojama kaip globalinė balinanti procedūra. Procedūra tinka taip pat riebiai ir probleminei su post acne odos reiškiniais.


Kova su celiulitu: vien subalansuotos mitybos nepakanka

Kova su celiulitu: vien subalansuotos mitybos nepakanka

Celiulitas – vienas iš labiausiai paplitusių odos pakitimų. Teigiama, kad nuo jo kenčia apie 90 proc. moterų visame pasaulyje. Retai, tačiau pasitaiko atvejų, kad odos pakitimai kamuoja ir vyrus. Dažnai kalbama, kad celiulito galima išvengti...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9