Lapkričio 18d. Pirmadienis

Odos priežiūra žiemą: koks mitas – žalingiausias?

2016 Sausio 18d.
Peržiūrų skaičius: 11934

Nors žiema pirmiausia siejasi su šalčiu ir apsauga nuo jo, mūsų odai ne mažiau svarbus ir kitas šaltojo sezono aspektas – aplinkoje itin smarkiai sumažėja drėgmės, todėl oda sausėja. Tačiau nepaisant to, tebėra gajus mitas, neva odos žiemą drėkinti ne tik kad nereikia, bet net ir negalima. Kaip yra iš tikrųjų ir kaip prižiūrėti odą šaltuoju metų laiku, pasakoja „Casmara“ kosmetikos atstovė Nataša Balkūnienė.

„Ko gero, žiema yra vienintelis sezonas, kai dėl odos patiriamo diskomforto savo veido odą imame net jausti fiziškai, pavyzdžiui, sulig mimikos judesiais. Oda tampa kietesnė, mažiau elastinga, dėl išsausėjimo atsiranda nemalonus odos tempimo jausmas, ypač – rytais, nes greičiausiai miegojome mažai drėgmės turinčioje patalpoje ir oda savo drėgmę atidavė jai – tiesiog išgarino“, - pasakojo N. Balkūnienė.

Didelis oro sausumas, šaltis, nuolatiniai kontrastai tarp šilta-šalta taip pat prisideda prie hidrolipidinės (sudaryta iš vandens ir riebalų) apsauginės odos plėvelės silpninimo, tad drėgmė prarandama dar greičiau.

Drėgmės netenka 24 val. per parą

Jei vasarą patalpų drėgmė siekia 60-70 ir daugiau procentų, tai šaltuoju metų laiku nedrėkinamose patalpose belieka vos 15-20 % vandens ar mažiau. Pats žmogus turi daug vandens, todėl išsausėjusios patalpos ima traukti jį iš mūsų, ir pirmiausia vandens netenka apsauginis mūsų organas – odai. Sausėja ne tik veido, rankų, bet ir visa kūno oda ir šis procesas vyksta nuolat, 24 valandas per parą.

Drėgmės netekusi oda šerpetoja, tampa šiurkštesnė, praranda savo tolygumą, glotnumą, elastingumą, išryškėja smulkios raukšlelės. Ypač vargsta jautrios, sausos odos savininkės, mat žiemą oda tampa dar sausesnė, dar dirglesnė, o sudirgimus lydi nemalonūs paraudimai, pleiskanojimas ir net uždegimai. Ką daryti?

5 svarbiausi odos poreikiai

„Nors žiemą svarbiausia odą maitinti ir drėkinti, būtina atkreipti dėmesį ir į tinkamą jos valymą, raminimą ir apsaugą. Tokia kompleksinė ir kruopšti priežiūra užtikrins odos komforto pojūtį, gerą jos būklę ir išvaizdą šaltuoju metų laiku. Kadangi oda nuolat netenka drėgmės, jos balansas turėtų būti nuolat atkuriamas drėkinamaisiais kremais, kaukėmis, procedūromis, - sakė N. Balkūnienė. – O kad oda pati savaime būtų stipresnė, atsparesnė aplinkos poveikiui, pamaitinkime ją ir kiek „tirštesne“ kosmetika, kuri žiemą gali būti ir aliejaus pagrindu ar aliejai gali būti vienas iš ingredientų“. Maitinamieji kremai padeda atkurti nuo drėgmės netekimo, šalčio ir kitų nepalankių aplinkos veiksnių apsaugančią hidrolipidinę plėvelę.

Raminimo odai reikia dėl nuolatinio streso, kurį jai kelia šaltis, atšiaurūs gamtos veiksniai, pvz., pūga, taip pat nuolatiniai kontrastai tarp šilta ir šalta (iš +25 °C į -25 °C), nuolatinis odos sausinimas. Raminimas padeda malšinti ir uždegiminius odos procesus.

Beje, šaltuoju metų laiku oda valoma kitaip nei vasarą. Pašalinti nuolat šerpetojančioms, labiau kietėjančioms negyvosioms paviršinio sluoksnio ląstelėms prireiks šveitimo, tačiau oda turi būti valoma švelniai, atsargiai tam, kad nebūtų pažeista ir taip trapi jos pusiausvyra ir ji nebūtų sudirginta papildomai. „Geriausia rinktis efektyvesnius ir sykiu švelniau veikiančius cheminius šveitiklius. Pavyzdžiui, „Casmara“ klientės itin mėgsta švelnų trejopu poveikiu pasižymintį „Tri Active“ šveitiklį, kuris ne tik valo, bet ir drėkina bei skatina ląstelių atsinaujinimą“, - sakė N. Balkūnienė. Po šveitimo oda gali būti drėkinama arba maitinama. Abi šios procedūros žiemą odai – itin reikalingos.

Odą drėkinkime vakare

N. Balkūnienė prisiminė iki šiol tebegajų mitą, neva odą tepti drėkinamuoju kremu žiemą tolygu kriminalui. Neva oda sušals, užšals kartu su drėgmės turinčiu kremu: „Tam, kad taip nenutiktų, odą drėkinti reikėtų vakare, o ryte geriausia tepti maitinamąjį kremą, nes pagrindiniai odos poreikiai žiemą – drėkinimas ir maitinimas. Jei vis dėlto drėkinamąjį kremą tepate ryte ir ketinate eiti į lauką, leiskite kosmetikai gerai įsigerti – tepkite kremą apie valandą iki išėjimo iš namų. Taip pat tokiu atveju būtina odą papildomai padengti skysta pudra. Ir tuomet į kiemą galite išeiti nieko nesibaimindamos. Jei planuojame dieną praleisti namuose, tuomet taip pat galime drąsiai naudoti drėkinamąsias priemones nuo pat ryto“.

Pasak N. Balkūnienės, žiemą „Casmara“ klientės labiausiai mėgsta maitinamąją bei energijos suteikiančią  produktų liniją „Vitalizing“. „Šioje produktų linijoje esantys aliejai maitina, minkština ir apsaugo odą nuo šalčio. Kosmetika su hialuronu, tad oda dar ir papildomai drėkinama 24 valandas per parą. O gerai įsisavinamas vitaminas C apsaugo kapiliarus“, - sakė N. Balkūnienė.

Žiemą reikia ypatingai rūpintis paviršiniais odos kapiliarais, kurie nuo šalčio susitraukia ir taip saugo nuo nušalimų, o šilumoje išsiplečia ir vėl ima rūpintis odos mityba. Svarbu, kad kapiliarai būtų stiprūs, elastingi ir efektyviai prisitaikantys prie pokyčių, tad būtina pasirūpinti, kad jiems netrūktų itin svarbaus vitamino C.

Net ir žiemą rekomenduojama apsauga nuo saulės – 50 SPF. Mat kai yra sniego, ir spinduliai veikia dvejopai – ir tiesiogiai, ir dar atsispindėdami nuo sniego.

Nepamirškime savo kūno

Žiemą kiek daugiau meilės prašosi ir kūno oda: „Ji taip pat išsausėja, o dažniau nušąlančios vietos, pavyzdžiui, blauzdos, dar ir neestetiškai nušerpetoja. Kūnui taip pat reikia šveitimo – kraujotaką įvairiais šveitikliais ir net anticeliulitinėmis priemonėmis galima paaktyvinti šlaunų zonoje, kuri žiemą būna vėsesnė – saugo energiją, tad ir medžiagų apykaita ten sulėtėja. O mes juk nenorime iš po žiemos atrasti sugrubusios, celiulito paveiktos sėdmenų, šlaunų odos, tiesa?

Šaltuoju metų laiku mėgstamiausia „Casmara“ naudojančių klienčių kūno priežiūros priemonė – kūno kremas „Body Art-R Cream“. Jis jaunina ir stangrina odą, daro ją lygią ir švelnią. Kremas papildytas vertingu  antioksidantų ir vitaminų kompleksu. Kūno odos yra nepalyginamai daugiau nei veido, tad ir patiriamo komforto, kai oda bus sudrėkinta, primaitinta, taip pat patirsime daugiau.

„Per žiemą tinkamai pasirūpinę veido ir kūno oda, pavasarį ir vasarą pasitiksime atrodydamos gražiau. Tad investuoti į tai bent šiek tiek mūsų brangaus laiko ir pastangų – tikrai verta“, - palinkėjo „Casmara“ specialistė.

Daugiau informacijos apie produktus – www.shopcosmoprof.com


Kaip skusti plaukelius, jei oda išberta spuogeliais?

Kaip skusti plaukelius, jei oda išberta spuogeliais?

Kuomet oda išberta spuogeliais, plaukelių skutimas gali tapti varginančia procedūra, dar labiau sudirginančią ir taip pažeistą odą. Per vieną dieną spuogeliai tikrai neišnyks, o plaukelius pašalinti vis tiek reikės, taigi norime pasidalinti keletu...


Vaistažolių vonių nauda ir galia

Vaistažolių vonių nauda ir galia

Vaistažolės tinka naudoti ne tik arbatoms ruošti ir patiekalams pagardinti. Profilaktinės vaistažolių vonios yra prieinamiausia, pigiausia ir efektyviausia ligų prevencinė procedūra. Tokias vonias patartina ruošti vieną du kartus per savaitę ir...


Kaip pasiruošti lazerinei epiliacijai ir pasirūpinti oda?

Kaip pasiruošti lazerinei epiliacijai ir pasirūpinti oda?

Kiekvieno žmogaus plaukai skiriasi pagal savo ilgį, spalvą, formą, pasiskirstymą ant kūno. Praktiškai visais atvejais žmogaus plaukuotumą nulemia genetinis faktorius. Per visą gyvenimą plaukai keičiasi, tampa storesni, tamsesni arba atvirkščiai,...


Kada taikoma odos adatinė sistema?

Kada taikoma odos adatinė sistema? (1)

Adatinė sistema (adatinis volelis, dar kitaip vadinamas dermaroleris) yra naudojama procedūrų metu vadinamam mikro subadymui arba intensyviam odos subadymui atlikti. Tai yra kolageno „sukūrimo“ terapija, greitai išpopuliarėjusi JAV,...


Apie natūralius plaukų dažus

Apie natūralius plaukų dažus

Moters plaukai – tai didžiausia jos puošmena, kuri reikalauja nemaža priežiūros, ypač dabar, kuomet beveik visos, norėdamos paslėpti žilus plaukus, paryškinti esamą spalvą, o galbūt išsiskirti iš minios ryškia ir nauja, dažo plaukus. Deja,...


Lūžinėjantys nagai. Kaip prižiūrėti ir greitai atauginti nulūžusį nagą?

Lūžinėjantys nagai. Kaip prižiūrėti ir greitai atauginti nulūžusį nagą?

Tyrimai parodė, kad biotinas, taip pat žinomas kaip vitaminas B7, gali padėti gydyti ir užkirsti kelią trapiems nagams. Puikus biotino šaltinis yra maisto produktai, tokie kaip: alaus mielės, žirneliai, avižos, sojų pupelės, graikiniai riešutai,...


Naujosios kartos lazeriai patyrusio gydytojo rankose kuria stebuklus

Naujosios kartos lazeriai patyrusio gydytojo rankose kuria stebuklus

Jūs vis dar tikite, kad grožis reikalauja aukų? Turime jums gerą žinią: šiandien grožis kuriamas greitai, saugiai, kokybiškai ir be skausmo. Sparčiai visame pasaulyje išpopuliarėjusios pažangios lazerių technologijos, leidžiančios pasiekti...


Kaip teisingai kontūruoti veidą

Kaip teisingai kontūruoti veidą

Veido kontūravimas šiuo metu yra viena karščiausių ir ryškiausių makiažo tendencijų. Tai makiažo technika, kurios pagalba išryškinami natūralūs veido bruožai, padailinami ar šiek tiek pakoreguojami netikslumai, „aštrūs“ kampai. Visame...


Šylantys orai, pavasarinė avalynė ir bjaurios nuospaudos

Šylantys orai, pavasarinė avalynė ir bjaurios nuospaudos

Prižiūrėtos, gražios pėdos – kiekvienos moters siekiamybė. Deja, ne vienai dailios lyties atstovei teko bent kartą gyvenime įsitikinti, jog kartais išlaikyti švelnią bei nesuskirdusią pėdų odą būna išties sunku. Tam didelės įtakos turi ir...


VISA TIESA APIE ANTI AGEING

VISA TIESA APIE ANTI AGEING

Sąvoka „anti ageing“ (kova su senėjimu) šiandien yra labai populiari; mes dažnai girdime ir matome šią frazę, ypač odos priežiūros industrijoje. Bet tai yra nekorektiškas ir klaidinantis terminas, nes senėjimo sustabdyti niekas negali!...


SEBAMED – MOKSLAS SVEIKAI ODAI !

SEBAMED – MOKSLAS SVEIKAI ODAI !

SEBAMED Clear Face produktų linija padeda efektyviai, tačiau švelniai kovoti su akne. PH 5,5 stabilizuoja natūralią odos rūgštinę pusiausvyrą ir biologiškai stabdo aknės bakterijų dauginimąsi. SEBAMED – MOKSLAS SVEIKAI ODAI ! Ieškokite...


Merino vilna – ne tik žiemai

Merino vilna – ne tik žiemai

Mes gyvename tokiame krašte, kuriame klimatas reikalauja keisti mūsų spintos turinį bent du kartus per metus – pavasarį giliai paslepiame šiltus žieminius rūbus, o atėjus rudeniui juos vėl traukiame iš spintos gilumos. Štai ir dabar dienos...


Fotoatjauninimas ( Intensyvi pulsinė šviesa)  ir nechirurginis odos patempimas (Rafioliftingas RF), privalumai ir skirtumai

Fotoatjauninimas ( Intensyvi pulsinė šviesa) ir nechirurginis odos patempimas (Rafioliftingas RF), privalumai ir skirtumai

„Rasitos Rauckienės grožio ir terapijos studijoje“ atliekamos abi šios procedūros, jos abi turi ispūdingą poveikį odai, tačiau klientui dažnai kyla klausimas, o koks gi skirtumas tarp fotoatjauninimo ir odos patempimo naudojant radijo...


Augalinė dermokosmetika - nuostabi gamtos ir mokslo dermė

Augalinė dermokosmetika - nuostabi gamtos ir mokslo dermė

Organinės kosmetikos linija PLANTE SYSTEM idealiai pritaikyta odai, jos nedirgina, žadina pojūčius ir yra nepaprastai gryna. Organinės kosmetikos linija PLANTE SYSTEM gaminama su geriausiomis veikliosiomis medžiagomis. Tai retų augalų ekstraktai...


G. Alijevos odos švytėjimą palaiko specialios injekcijos

G. Alijevos odos švytėjimą palaiko specialios injekcijos

Viena gražiausių Lietuvos moterų, dainininkė Goda Alijeva išgarsėjo prieš 16 metų, tačiau moters išvaizda, panašu, laikui nepavaldi. Gyvenimas Godai nepašykštėjo išbandymų – prieš daugiau nei pusę metų moteris išgyveno skaudžias skyrybas,...


Švelni it šilkas – Jūsų oda vasarą!

Švelni it šilkas – Jūsų oda vasarą!

Pirmieji saulės spinduliai maloniai šildo kūną ir kviečia mėgautis vasaros malonumais. Nenusiminkite, jei nespėjote pasirūpinti nepageidaujamais kūno plaukeliais. Savo išvaizdai reiklioms moterims pažangios medicinos ir grožio klinika BIOFIRST...


Plaukų slinkimas. Ką būtina žinoti, kaip sustabdyti ir išvengti?

Plaukų slinkimas. Ką būtina žinoti, kaip sustabdyti ir išvengti?

Suaugęs žmogus plaukų ant galvos vidutiniškai turi apie 100.000-150.000. Netekti nuo 20 iki 100 plaukų per dieną yra normalu, todėl keletas plaukų ant drabužių ar šepečio dar nebūtinai reiškia pavojaus signalą. Tačiau, jei plaukų slinkimas darosi...


Gilus odos valymas

Gilus odos valymas

Kad Jūsų oda kuo ilgiau išliktų sveika, patraukli ir jauna, būtina ja reguliariai rūpintis, prižiūrėti. Dienos metu oda yra veikiama kenksmingų medžiagų, tokių kaip, išmetamosios dujos, dulkės, oro tarša ir kt.


Ląstelinis vanduo – perversmas kosmetikos rinkoje

Ląstelinis vanduo – perversmas kosmetikos rinkoje

Seniai žinoma tiesa, kad vanduo – tai gyvybė. Jis sudaro 70% Žemės paviršiaus, 70% žmogaus kūno ir 70% ląstelės masės. Vanduo taip pat yra didžiausias elementas bet kurioje kosmetikos formulėje. Dar negimus, didžiąją dalį žmogaus kūno sudaro...


Kaip turėti gražius ir sveikus nagus?

Kaip turėti gražius ir sveikus nagus?

Rugpjūtis – atostogų metas. Leiskite pailsėti nuo dažnai varginančių grožio procedūrų ir savo nagams. Mes nesiūlome slėpti rankų pirštinėse, gerti maisto papildų ir kantriai laukti rezultatų. Visame pasaulyje profesionalų įvertintas prekės...


Gražus. Ne tik graži.

Gražus. Ne tik graži.

Nuo senų laikų, žvelgiant tradiciškos visuomenės akimis, moteris yra siejama su grožiu. Dailioji lytis - ne veltui išgalvotas terminas, pabrėžiantis moters vaidmenį gamtoje. Tuo tarpu, vyriškos lyties grožis yra išreikštas per kitą prizmę, yra...


Prausimosi ritualai – ar viską darote teisingai?

Prausimosi ritualai – ar viską darote teisingai?

Taisyklingai veido valymas prasideda nuo švelnių ir efektyvių priemonių, tausojančių Jūsų odos pH ir drėgmės-riebalų pusiausvyrą, sukuriančių komforto jausmą ir balansuojančių odą. Tokia priemonė paruošia odą naktiniam grožio miegui, jos...


Slapti grožio ritualai su Farfalla brangakmenių aliejais

Slapti grožio ritualai su Farfalla brangakmenių aliejais

Senovės Graikijoje būti hetera reiškė daug daugiau, negu šiandien įsivaizduojama. Hetera – tai išsilavinusi, nepriklausoma moteris, kuri geba ne tik meistriškai suvilioti vyrą, bet ir amžiams pakerėti jo širdį... Jai paklūsta beveik visos...


DNA RECOVERY PEEL iš „Sesderma“  – nuostabus pilingas veido ir kaklo odai ruošiantis gražiausioms metų šventėms

DNA RECOVERY PEEL iš „Sesderma“ – nuostabus pilingas veido ir kaklo odai ruošiantis gražiausioms metų šventėms

Artėjant laukiamiausioms ir gražiausioms metų šventėms visi trokštame, kad mūsų veido oda spindėtų ir atrodytų nepriekaištingai. Ypatingai progai artėjant rekomenduojama grožio salone atlikti unikalų cheminį švetitimą DNA RECOVERY PEEL suteikiantį...


Prisilietimo magija – pristatome atsinaujinusius Dr.Hauschka kūno kremus

Prisilietimo magija – pristatome atsinaujinusius Dr.Hauschka kūno kremus

„Jei man kyla noras pagarbinti karalienę savyje ir ją palepinti, naudoju Rožių kūno kremą. O jei pasijaučiu pilka pelyte, man nuotaiką pakelia Levandų ir sandalmedžio kūno kremas." Manuela Schöbel, Dr. Hauschka kosmetikos konsultantė


Natūrali kosmetika su ŠALTALANKIŲ uogų aliejumi

Natūrali kosmetika su ŠALTALANKIŲ uogų aliejumi

Spygliuoto krūmo pavadinimas Hippophae reiškia „spindintis žirgas“. Viduramžių legenda pasakoja, kad jau senovės graikai pastebėję, jog kai kurie paliegę arkliai, palikti mirti, atsigaudavę, tapdavę stiprūs ir eiklūs. Ta magija...


Kas slepiasi kosmetikos produkto etiketėje?

Kas slepiasi kosmetikos produkto etiketėje?

Vis labiau į mūsų gyvenimus ir buitį veržiasi ekologija su savo produktais ir idėjomis. Vieni tai vadina mada, kiti - dar vienu prekybininkų triuku įpiršti gaminį vartotojui, o dar kiti džiaugiasi pagaliau sulaukę atsako visuotinei...


Kraujagyslinių darinių gydymas VBeam 2 Perfecta pulsiniu dažų lazeriu

Kraujagyslinių darinių gydymas VBeam 2 Perfecta pulsiniu dažų lazeriu

VBeam 2 Perfecta yra penktoji kompanijos Candela kraujagyslinių lazerių karta (V- Vascular Beam, angl. kraujagyslių spindulys), specialiai sukurta kraujagyslinių darinių šalinimui ir lyderiaujanti tarp impulsinių dažų lazerių pasauliniu mastu....


ANTIPODES Naujiena! Manuka Honey odą šviesinantys veido ir paakių kremai

ANTIPODES Naujiena! Manuka Honey odą šviesinantys veido ir paakių kremai

Ten, kur vandenyno bangos skalauja uolėtus krantus, o virš jų plyti atogrąžų miškai, užlieti kaitrios saulės spinduliais ir perpučiami gaivaus vėjo, auga ypatingi krūmai. Manuka krūmai žiedus išskleidžia tuomet, kuomet Lietuvos žemę jau dengia...


Su odos senėjimu kovokite veiksmingai!

Su odos senėjimu kovokite veiksmingai!

Skirtingų žmonių oda sensta skirtingu greičiu. Tai labai individualus procesas ir jis priklauso nuo daugelio priežasčių. Vieni iš reikšmingiausių odos senėjimo faktorių yra mūsų genai. XXI amžiuje genetikos žinios atskleidė, kokią įtaką amžius ir...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9