Spalio 24d. Sekmadienis

Odos priežiūra žiemą: koks mitas – žalingiausias?

2016 Sausio 18d.
Peržiūrų skaičius: 11934

Nors žiema pirmiausia siejasi su šalčiu ir apsauga nuo jo, mūsų odai ne mažiau svarbus ir kitas šaltojo sezono aspektas – aplinkoje itin smarkiai sumažėja drėgmės, todėl oda sausėja. Tačiau nepaisant to, tebėra gajus mitas, neva odos žiemą drėkinti ne tik kad nereikia, bet net ir negalima. Kaip yra iš tikrųjų ir kaip prižiūrėti odą šaltuoju metų laiku, pasakoja „Casmara“ kosmetikos atstovė Nataša Balkūnienė.

„Ko gero, žiema yra vienintelis sezonas, kai dėl odos patiriamo diskomforto savo veido odą imame net jausti fiziškai, pavyzdžiui, sulig mimikos judesiais. Oda tampa kietesnė, mažiau elastinga, dėl išsausėjimo atsiranda nemalonus odos tempimo jausmas, ypač – rytais, nes greičiausiai miegojome mažai drėgmės turinčioje patalpoje ir oda savo drėgmę atidavė jai – tiesiog išgarino“, - pasakojo N. Balkūnienė.

Didelis oro sausumas, šaltis, nuolatiniai kontrastai tarp šilta-šalta taip pat prisideda prie hidrolipidinės (sudaryta iš vandens ir riebalų) apsauginės odos plėvelės silpninimo, tad drėgmė prarandama dar greičiau.

Drėgmės netenka 24 val. per parą

Jei vasarą patalpų drėgmė siekia 60-70 ir daugiau procentų, tai šaltuoju metų laiku nedrėkinamose patalpose belieka vos 15-20 % vandens ar mažiau. Pats žmogus turi daug vandens, todėl išsausėjusios patalpos ima traukti jį iš mūsų, ir pirmiausia vandens netenka apsauginis mūsų organas – odai. Sausėja ne tik veido, rankų, bet ir visa kūno oda ir šis procesas vyksta nuolat, 24 valandas per parą.

Drėgmės netekusi oda šerpetoja, tampa šiurkštesnė, praranda savo tolygumą, glotnumą, elastingumą, išryškėja smulkios raukšlelės. Ypač vargsta jautrios, sausos odos savininkės, mat žiemą oda tampa dar sausesnė, dar dirglesnė, o sudirgimus lydi nemalonūs paraudimai, pleiskanojimas ir net uždegimai. Ką daryti?

5 svarbiausi odos poreikiai

„Nors žiemą svarbiausia odą maitinti ir drėkinti, būtina atkreipti dėmesį ir į tinkamą jos valymą, raminimą ir apsaugą. Tokia kompleksinė ir kruopšti priežiūra užtikrins odos komforto pojūtį, gerą jos būklę ir išvaizdą šaltuoju metų laiku. Kadangi oda nuolat netenka drėgmės, jos balansas turėtų būti nuolat atkuriamas drėkinamaisiais kremais, kaukėmis, procedūromis, - sakė N. Balkūnienė. – O kad oda pati savaime būtų stipresnė, atsparesnė aplinkos poveikiui, pamaitinkime ją ir kiek „tirštesne“ kosmetika, kuri žiemą gali būti ir aliejaus pagrindu ar aliejai gali būti vienas iš ingredientų“. Maitinamieji kremai padeda atkurti nuo drėgmės netekimo, šalčio ir kitų nepalankių aplinkos veiksnių apsaugančią hidrolipidinę plėvelę.

Raminimo odai reikia dėl nuolatinio streso, kurį jai kelia šaltis, atšiaurūs gamtos veiksniai, pvz., pūga, taip pat nuolatiniai kontrastai tarp šilta ir šalta (iš +25 °C į -25 °C), nuolatinis odos sausinimas. Raminimas padeda malšinti ir uždegiminius odos procesus.

Beje, šaltuoju metų laiku oda valoma kitaip nei vasarą. Pašalinti nuolat šerpetojančioms, labiau kietėjančioms negyvosioms paviršinio sluoksnio ląstelėms prireiks šveitimo, tačiau oda turi būti valoma švelniai, atsargiai tam, kad nebūtų pažeista ir taip trapi jos pusiausvyra ir ji nebūtų sudirginta papildomai. „Geriausia rinktis efektyvesnius ir sykiu švelniau veikiančius cheminius šveitiklius. Pavyzdžiui, „Casmara“ klientės itin mėgsta švelnų trejopu poveikiu pasižymintį „Tri Active“ šveitiklį, kuris ne tik valo, bet ir drėkina bei skatina ląstelių atsinaujinimą“, - sakė N. Balkūnienė. Po šveitimo oda gali būti drėkinama arba maitinama. Abi šios procedūros žiemą odai – itin reikalingos.

Odą drėkinkime vakare

N. Balkūnienė prisiminė iki šiol tebegajų mitą, neva odą tepti drėkinamuoju kremu žiemą tolygu kriminalui. Neva oda sušals, užšals kartu su drėgmės turinčiu kremu: „Tam, kad taip nenutiktų, odą drėkinti reikėtų vakare, o ryte geriausia tepti maitinamąjį kremą, nes pagrindiniai odos poreikiai žiemą – drėkinimas ir maitinimas. Jei vis dėlto drėkinamąjį kremą tepate ryte ir ketinate eiti į lauką, leiskite kosmetikai gerai įsigerti – tepkite kremą apie valandą iki išėjimo iš namų. Taip pat tokiu atveju būtina odą papildomai padengti skysta pudra. Ir tuomet į kiemą galite išeiti nieko nesibaimindamos. Jei planuojame dieną praleisti namuose, tuomet taip pat galime drąsiai naudoti drėkinamąsias priemones nuo pat ryto“.

Pasak N. Balkūnienės, žiemą „Casmara“ klientės labiausiai mėgsta maitinamąją bei energijos suteikiančią  produktų liniją „Vitalizing“. „Šioje produktų linijoje esantys aliejai maitina, minkština ir apsaugo odą nuo šalčio. Kosmetika su hialuronu, tad oda dar ir papildomai drėkinama 24 valandas per parą. O gerai įsisavinamas vitaminas C apsaugo kapiliarus“, - sakė N. Balkūnienė.

Žiemą reikia ypatingai rūpintis paviršiniais odos kapiliarais, kurie nuo šalčio susitraukia ir taip saugo nuo nušalimų, o šilumoje išsiplečia ir vėl ima rūpintis odos mityba. Svarbu, kad kapiliarai būtų stiprūs, elastingi ir efektyviai prisitaikantys prie pokyčių, tad būtina pasirūpinti, kad jiems netrūktų itin svarbaus vitamino C.

Net ir žiemą rekomenduojama apsauga nuo saulės – 50 SPF. Mat kai yra sniego, ir spinduliai veikia dvejopai – ir tiesiogiai, ir dar atsispindėdami nuo sniego.

Nepamirškime savo kūno

Žiemą kiek daugiau meilės prašosi ir kūno oda: „Ji taip pat išsausėja, o dažniau nušąlančios vietos, pavyzdžiui, blauzdos, dar ir neestetiškai nušerpetoja. Kūnui taip pat reikia šveitimo – kraujotaką įvairiais šveitikliais ir net anticeliulitinėmis priemonėmis galima paaktyvinti šlaunų zonoje, kuri žiemą būna vėsesnė – saugo energiją, tad ir medžiagų apykaita ten sulėtėja. O mes juk nenorime iš po žiemos atrasti sugrubusios, celiulito paveiktos sėdmenų, šlaunų odos, tiesa?

Šaltuoju metų laiku mėgstamiausia „Casmara“ naudojančių klienčių kūno priežiūros priemonė – kūno kremas „Body Art-R Cream“. Jis jaunina ir stangrina odą, daro ją lygią ir švelnią. Kremas papildytas vertingu  antioksidantų ir vitaminų kompleksu. Kūno odos yra nepalyginamai daugiau nei veido, tad ir patiriamo komforto, kai oda bus sudrėkinta, primaitinta, taip pat patirsime daugiau.

„Per žiemą tinkamai pasirūpinę veido ir kūno oda, pavasarį ir vasarą pasitiksime atrodydamos gražiau. Tad investuoti į tai bent šiek tiek mūsų brangaus laiko ir pastangų – tikrai verta“, - palinkėjo „Casmara“ specialistė.

Daugiau informacijos apie produktus – www.shopcosmoprof.com


Ruoškimės vasarai dabar! Pavasaris - pats tinkamiausias laikas susigrąžinti gerą savijautą ir sulieknėti!

Ruoškimės vasarai dabar! Pavasaris - pats tinkamiausias laikas susigrąžinti gerą savijautą ir sulieknėti!

Ar lieknėjimas yra sunkus ir ilgas procesas? Jaučiatės apsunkęs nuo netinkamo maisto? Galbūt po žiemos vaišių ir tinginiavimo norite išsivalyti organizmą? Svajojate sulieknėti nenaudojant medicininių preparatų, nuo kurių gali susilpnėti imuninė...


Vaistai nuo antsvorio – pavojingi?

Vaistai nuo antsvorio – pavojingi?

Europos vaistų agentūra pasiūlė uždrausti pardavinėti kai kuriuos vaistus kūno svoriui mažinti, nes jie gali tapti insulto arba širdies infarkto priežastimi. Šie vaistai buvo vartojami ir Lietuvoje. Gydytojams rekomenduojama neskirti, o...


Marrakesh natūrali plaukų priežiūros kosmetika!

Marrakesh natūrali plaukų priežiūros kosmetika! (1)

Marrakesh – aukščiausios kokybės, profesionali, grožio salonams ir ne tik, skirta plaukų priežiūros linija, kurią gamina kompanija Earthly Body. Earthly Body –gerbiamas šeimos verslas, kuris nuo 1994-ųjų metų kuria kokybiškus,...


Kaip išgydyti saulės nualintus plaukus?

Kaip išgydyti saulės nualintus plaukus?

Paskutinėmis savaitėmis daug vaikinų ir merginų mėgavosi saulės spinduliais. Degindamiesi naudojo apsaugą odai, o ar tiek pat dėmesio skyrė ir pasirūpino savo plaukais? Pirmoji pagalba paplūdimyje tai skrybelės, skarelės, kepurės… Na, o...


Jūsų plaukai - geriausias Jūsų aksesuaras!

Jūsų plaukai - geriausias Jūsų aksesuaras!

Toni&Guy yra tarptautinis kirpyklų ir grožio profesionalus rengiančių akademijų tinklas, įsteigtas Londone, Anglijoje dar 1963 m. brolių Giuseppe (Toni) ir Gaetano ( Guy) Mascolo. Šiuo metu pasaulyje veikia apie 400 “Toni&Guy”...


Pajėgiausia Lietuvos tinklininkė Monika Povilaitytė taps plaukų modeliu

Pajėgiausia Lietuvos tinklininkė Monika Povilaitytė taps plaukų modeliu

Pažintis su kirpėju Armandu Fedorovičiumi pajėgiausiai Lietuvos tinklininkei Monikai Povilaitytei padovanojo naują patirtį. Sportininkė lapkričio 9 dieną dalyvaus kolekcijos „Pavasaris – vasara 2015“ pristatyme.


5 pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis Jums tinkanti spuogų gydymą

5 pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis Jums tinkanti spuogų gydymą

Tuo metu kai jūs esate pailsėję, gražiai apsirengę ir pasiruošę pradėti nuostabią dieną, nėra nieko baisiau negu pastebėti besiformuojanti spuogą po jūsų oda. Staiga, spuogas tampa vieninteliu jus rūpinančių dalyku: kaip gi išlaikyti savo odą...


Šlamutis

Šlamutis

„L'Occitane en Provence“ – tai išskirtinė Prancūzijos kompanija, kurianti produktus, panaudodama geriausias prancūzų, Viduržemio jūros regiono ir kitų pasaulio šalių kosmetologijos, aromatologijos, liaudies medicinos bei...


„Casmara“ pamilusiai Lietuvai – išskirtinis gamintojų dėmesys

„Casmara“ pamilusiai Lietuvai – išskirtinis gamintojų dėmesys

Neseniai Lietuvoje lankėsi prestižinės ispanų kosmetikos „Casmara“ trenerė Ofelia Martinez. Per dvi dienas trukusius seminarus ji supažindino su „Casmara“ kosmetikos naujovėmis, pademonstravo efektyviausias veido procedūras...


Susikaupusius stresus paleidžia kvėpavimas

Susikaupusius stresus paleidžia kvėpavimas

Kvėpavimas yra toks savaime suprantamas ir taip arti, kad jo nepastebime ir nesuvokiame. Tačiau tinkamai juo naudojantis galima tapti sveikesniam, ramesniam, laimingesniam", - pasakoja Baltijos gyvenimo meno labdaros ir paramos fondo...


Augalo širdis melsvame buteliuke – Farfalla hidrolatų paslaptis

Augalo širdis melsvame buteliuke – Farfalla hidrolatų paslaptis

Įkaitęs palėpės stogas ir medinės lubos. Senais laikraščiais nuklotos grindys. Guliu ant jų, pasitiesusi languotą pledą ir mėgaujuosi aromatu – palubėje sukabinti kvapūs ryšulėliai – vaistinių ramunėlių ir laukinių rožių puokštės,...


Žvilgantys ir glotnūs plaukai vasarą! Ar tai įmanoma?

Žvilgantys ir glotnūs plaukai vasarą! Ar tai įmanoma?

Prasidėjusi vasara jau mus lepina šiluma, saule, puikiu oru! Norisi kuo dažniau ištrūkti į gamtą, pasimėgauti saulės voniomis, šiltu vandeniu. Mūsų organizmas po šaltos žiemos tikrai pasiilgo saulėtų ir šiltų dienų. Tačiau ar pasiilgo saulės mūsų...


Vakuuminis masažas taurėmis - sveikatai ir grožiui puoselėti

Vakuuminis masažas taurėmis - sveikatai ir grožiui puoselėti

Tibeto masažas taurėmis – sena sveikatingumo sistema, pagrįsta vakuumo principu, sukuriamo prie kūno stipriai prispausta taure. Panaši sistema daug tūkstantmečių taikoma Rytų šalyse. Toks masažas sukuria stiprų reflektorinį poveikį...


Kvapų įtaka žmogaus seksualumui ir patrauklumui

Kvapų įtaka žmogaus seksualumui ir patrauklumui

Kvapai yra labai svarbūs kuriant romantišką atmosferą. Jie greičiau nei kiti žmogaus jutimai pasiekia smegenis ir sužadina asociatyvius prisiminimus. Aliejaus molekulės yra tokios mažos, kad be vargo patenka į kraujotaką ir išnešiojamos po visą...


Maistinių medžiagų poreikis

Maistinių medžiagų poreikis

Jei bandote pakeisti savo kūno išvaizdą nekreipdami dėmesio į mitybą – Jūs gaištate savo laiką. Priaugsite masės ar sudeginsite riebalus tiesiogiai priklauso nuo to, kiek ir kokių medžiagų Jūs gausite su maistu. Deja, daugelis žmonių tai...


SANTE FAMILY – nes dalintis yra smagu!

SANTE FAMILY – nes dalintis yra smagu!

Jie visi tokie skirtingi. Jų dienos pradžia taip pat. Tėtis Tomas vonios kambaryje praleidžia 15 minučių, pusryčiams valgo sumuštinius ir geria kavą, o važiuodamas į darbą klausosi „Žinių radijo". Mama Asta keliasi anksčiau už visus...


„Grožis gal ir neišgelbės pasaulio, bet padarys jį geresniu“

„Grožis gal ir neišgelbės pasaulio, bet padarys jį geresniu“

Stilistė, įvaizdžio ir makiažo mokyklos uostamiestyje įkūrėja Kristina Kalmykova pritaria teiginiui, jog gražiam žmogui per gyvenimą eiti lengviau. Tačiau jei gamta savo dovanomis nebuvo dosni, būti gražiu galima išmokti. Kaip tai padaryti...


Mezosiūlai - vietoj operacijos

Mezosiūlai - vietoj operacijos

Nechirurginis odos patempimas tirpstančiais mezosiūlais greitas, saugus miniinvazinis metodas, atliekamas be narkozės, tik vietiškai nuskausminus. Nėra pjūvių, nereikia pašalinti dalies odos, nepažeidžiamos kraujagyslės, limfagyslės ar nervų...


Kodėl turime mokėti už reklamą?

Kodėl turime mokėti už reklamą?

Daugelio profesionalios kosmetikos prekių kaina „išpūsta“ dėl to, kad gamintojai daug finansuoja į reklamą, seminarus ir mokymus. O ar negeriau mokėti už produktus, o ne už vardą? Mood itališka linija vadovaujasi šūkiu – aukšta...


Iš tikrųjų veikiančios ir gražius plaukus kviečiančios turėti – ekologiškos plaukų kaukės

Iš tikrųjų veikiančios ir gražius plaukus kviečiančios turėti – ekologiškos plaukų kaukės

Kai filmo scenoje pasirodo indų kilmės aktorė, viduje sukirba arti tiesios esanti žinutė „Et, lengva jai. Juk ji jau gimė su tokiais gražiais plaukais." Išties, iš tvirtų, sveikų, natūraliai juodų plaukų dažna indė kone virves galėtų...


Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

Šios sunkios ekonominės krizės metu mūsų visuomenė atlaikė didžiulę psichologinę apkrovą, išgyveno stresą. Tai galėjo blogai paveikti daugybės žmonių sveikatą. Profilaktiniai laboratoriniai tyrimai padeda laiku atskleisti neigiamus pokyčius...


Natūralios šilumos stebuklas

Natūralios šilumos stebuklas

Tai, kad šiluma teigiamai veikia žmogaus organizmą, visiems gerai žinoma. Negaluojantys organai jau nuo seno buvo vietiškai šildomi įkaitintu vašku, druska ar šildyklėmis, o norėdami įkaitinti visą organizmą žmonės eina į pirtis. Bet abu šie būdai...


Kaip kovoti su raukšlėmis?

Kaip kovoti su raukšlėmis?

Veidas – mūsų sielos atspindys. Ne veltui yra atsiradęs veidotyros moklas, mat yra teigiama, kad iš veido bruožų galima labai daug pasakyti apie patį žmogų, jo charakterį, būdą, elgesio manieras. Akivaizdu, kad senstant mūsų veido oda...


Linkėjimų iš Valensijos!

Linkėjimų iš Valensijos!

Neseniai „Cosmoprof Baltic“ kolektyvas lankėsi Valensijoje, kur gaminama prestižinė ispaniška kosmetika „Casmara“. Šiemet „Casmara“ švenčia jau 40 metų gimtadienį. Su šia aukščiausius kokybės standartus...


Kaip prižiūrėti veido odą sulaukus 30

Kaip prižiūrėti veido odą sulaukus 30

Odos priežiūra po 30-ties turi būti kompleksinė, įtraukiant kosmetologinių salonų teikiamas procedūras, specialius kosmetikos preparatus, masažus, teisingą mitybą bei sveiką gyvenimo būdą. Maždaug tokiame amžiuje atsiranda pirmosios raukšlės, odos...


Soliariumo teikiami privalumai ir ką verta žinoti pirmojo vizito metu

Soliariumo teikiami privalumai ir ką verta žinoti pirmojo vizito metu

Kas yra soliariumas, greičiausiai nereikia sakyti. Net ir šiltuoju metų laiku tai neabejotinai yra gelbėjimosi ratas moterims ir vyrams, norintiems pasimėgauti nuostabiu bronziniu įdegiu. Soliariumuose galima stovėti ir gulėti, galite pasirinkti...


Aknės arba paprastųjų spuogų gydymas natūraliais būdais

Aknės arba paprastųjų spuogų gydymas natūraliais būdais

Kas tai yra Aknė? - "Acne vulgaris", verčiant iš lotynų kalbos, tai yra paprastieji spuogai, tačiau ši odos liga, deja, nėra taip paprastai įveikiama. Aknė yra lėtinė, sunkiai gydymui pasiduodanti liga. Dažnai klaidingai manoma, kad ji...


Akne, pigmentacijos ir senėjimo požymius koreguojantis pilingas

Akne, pigmentacijos ir senėjimo požymius koreguojantis pilingas

Lygi, graži oda visada buvo ir yra jaunystės bei grožio atspindys. Vienas iš būdų ją padaryti tokią - tai profesionalūs gilieji ir vidutinio gylio odos nusluoksniavimai (pylingai). Tai vienas iš seniausių pasaulio metodų, įrašai apie jį buvo rasti...


Lieknų moterų paslaptys

Lieknų moterų paslaptys

Jei nuolat tenka laikytis dietų ir atkakliai kovoti su nereikalingais kilogramais, tikriausiai teko patirti ne visai baltą pavydą: „Kaip kitoms moterims pavyksta išlikti lieknoms dėl svorio nedarant nieko?!“ Tai pirmoji jūsų klaida....


Jauninamosios procedūros be skalpelio

Jauninamosios procedūros be skalpelio

Daugumą moterų pirmosios raukšlės išties labai nuliūdina. Vienos nuleidžia rankas ir tyliai apverkia savo jaunystę, antros imasi kraštutinių priemonių, na, o trečios žino, kad šiame, technologijų amžiuje tikrai neverta skubėti daryti plastinių...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila