Ditel

Iššūkis paaugliams – spuogai. Paauglių odos priežiūra, ypatumai ir kova su akne

Aknė
Aknės gydymas

Dauguma žmonių net nesusimąstę pasakytų, kad spuogai yra būtent tai, su kuo jiems asocijuojasi paauglystė. Tai erzinantis, kartais net į neviltį varantis etapas, darantis neigiamą įtaką  besiformuojančio jaunuolio ar jaunuolės pasauliui. Tačiau šis laikotarpis gali būti įveiktas greičiau ir lengviau, žinant esminius dalykus apie paauglių spuogų atsiradimą ir kovą su jais.

Jaunuoliams daugiausiai problemų sukelia aknė. Tai plauko folikulo užkrėtimas ir uždegimas, susijęs su riebalinių liaukų veiklos sutrikimu. Ši odos liga pagrinde lokalizuojasi veide, nugaroje, pečiuose ir krūtinėje.

Viena iš esminių aknės atsiradimo priežasčių paaugliams yra brendimas. Hormoniniai pokyčiai padidina riebalinių liaukų veiklą. Būtent riebalai ir negyvos odos ląstelės užkemša plauko folikulus, sukeldamos baltų dėmių, komedonų, susidarymą. Kuomet bakterijos patenka į užsikimšusius folikulus, atsiranda uždegimas. Veido oda tampa riebi ir ima blizgėti, išsiplečia poros, atsiranda dėmių: inkštirų, baltų spuogų, raudonų dėmių.

Aknė paaugliams. Kaip gydyti

Atsiradus spuogams rekomenduotina pasitarti su šeimos gydytoju, dermatologu ar odos specialistu. Aknė – lėtinis uždegimas, tad gydymas gali užtrukti. Tačiau kasdienis rūpinimasis oda yra ne ką mažiau svarbus:

  • 2 per dieną rūpestingai valykite odą, naudodami švelnius valiklius;
  • Venkite odos priežiūros produktų, turinčių alkoholio. Jie sausina odą ir pabloginą aknės būseną;
  • Rekomenduojame naudoti nekomedogenines odos priežiūros priemones. Jos nekemša porų;
  • Rūpestingai nuplaukite odą po sporto ar kitos fizinės veiklos;
  • Stenkitės kuo mažiau liesti spuogus. Jų pažeidimas gali sukelti antrines infekcijas ar net palikti randus;
  • Nebūkite saulėje be tinkamos apsaugos nuo UV spindulių;
  • Aknė – uždegimas, tad venkite maisto produktų, skatinančių uždegiminius procesus. 

            Daugumą šių kasdienių procedūrų galima atlikti su DUCRAY prekinio ženklo dermatologinės kosmetikos linija KERACNYL. Šių priemonių kertinis ingredientas – „Myrtiacine“. Tai „Pierre Fabre Botanical“ ekspertų sukurta ir patentuota augalinė aktyvioji medžiaga, stabdanti aknės bakterijų plitimą. Todėl KERACNYL priemonės padeda veiksmingai kovoti su uždegimu, spuogais ir inkštirais. Vienas iš šių produktų privalumų – paprastas, mažai laiko reikalaujantis naudojimas. Svarbu pabrėžti, kad KERACNYL linijos produktai gali būti naudojami atskirai arba kartu su medikamentiniu gydymu.

Aknės gydymo priemonės

            Aknė yra vienas iš brendimo etapo iššūkių. Tačiau tinkami veiksmai ir priemonės padeda ne tik jį įveikti, bet ir išmoko suprasti kasdienio rūpinimosi savimi svarbą. 

TAIP PAT SKAITYKITE