Gegužės 31d. Sekmadienis

Kam laidoti santuoką? Geriau džiaugsmingai pasitikti laisvę

Peržiūrų skaičius: 34096
Kam laidoti santuoką? Geriau džiaugsmingai pasitikti laisvę

Panašu į vestuves, bet geriau įsižiūrėjus... Nuotakos suknelė su juodais akcentais, triaukštis tortas perpjautas pusiau. Ką gi švenčiame? Ogi ištuoką. Valio laisvei!

Japonijoje dalyvauja abi pusės

Kad ir kaip ciniškai tai skambėtų, iširus dviejų žmonių sąjungai, kai kuriose Vakarų šalyse rengiami vakarėliai ar net oficialios ceremonijos turi savo prasmę. Ši nauja ceremonija sparčiai populiarėja ir Japonijoje.

Kai kurie Tekančios saulės šalies gyventojai skyrybų ceremonijoje įžvelgia gilesnę prasmę nei vien pasilinksminimą. Neįtikima, tačiau šventėje dalyvauja net tik abu sutuoktiniai, bet ir jų artimieji.

Iškilmingai "sudie" vienas kitam pasakė 13 metų drauge gyvenę tokijiečiai Tomoharu ir Miki Saito. Kiek anksčiau tūkstančius japonų gyvybių nusinešęs žemės drebėjimas ir cunamis esą paskatino juos permąstyti gyvenimo vertybes. Ilgai svarstę, vyras ir žmona nusprendė skirtis. Ir ne bet kaip.

Jie sukvietė giminines ir draugus į viešą ceremoniją. Moteris pasipuošė vakarine gelsva suknele, rankose laikė geltonų gėlių puokštę. Jos išvaizda puikiai iliustravo šventės paskirtį. Suknelę japonė vilkėjo priekiu į nugarą. Gilioje iškirptėje nugaroje nutįso ir papuošalas, o priekyje suknelė buvo susagstyta iki pat kaklo.

Abiejų buvusių sutuoktinių veiduose atsispindėjo nerimas ar net skausmas. Bene paskutinis veiksmas, kurį pora atliko drauge – specialiu plaktuku sunaikino vestuvinius žiedus, kuriuos prieš 13 metų vienas kitam užmovė. Ceremonijos stebėtojai mandagiai ploja, po to prasideda vaišės. Oficialus skyrybų procesas įvyko kitą dieną.

Ceremonija paskatino nebesiskirti

Japonijoje iškilmingos skyrybų ceremonijos pradėtos rengti kiek anksčiau nei prieš metus. Verslininkas Hiroki Terai, "padėjęs" išsiskirti savo draugui, tokias paslaugas pradėjo siūlyti ir kitiems. Dabar nebeatsigina užsakymų. Japonijoje apskritai daugėja skyrybų, anksčiau nutraukti bendrą gyvenimą drįsdavo maža dalis porų.

Kodėl nesidžiaugti nelaimingos santuokos pabaiga? Jei sutuoktiniai prisiekė būti kartu savo artimųjų akivaizdoje, tad ir skirtis, rodos, reikėtų tų pačių žmonių akyse.

Kai kurios "iškilmingai" išsiskyrusios poros nė kiek nesigaili taip padariusios. Buvę sutuoktiniai tikina, kad toks išsiskyrimas, kaip ir vestuvės, pažymi naujo gyvenimo pradžią.

Per tokią ceremoniją vienas japonas viešai prisiėmė atsakomybę už santuokos subyrėjimą. Vyras pripažino, kad per daug laiko būdavo išvykęs iš namų, per daug pinigų išleisdavo savo asmeniniams pomėgiams, nepaisė žmonos perspėjimų.

Tiesa, yra buvę ne vienas atvejis, kai skyrybų apeigų sujaudintos poros nusprendė vis dėlto likti drauge.

Šventės pradmenys – Amerikoje

Kai kas skyrybų vakarėlius vadina tiesiog verslu. Tokius renginius bene pirmieji pradėjo organizuoti amerikiečiai. Las Vegasas laikomas net vien tuoktuvių, bet ir skyrybų vakarėlių sostine.

JAV skyrybų vakarėliuose buvę sutuoktiniai dažniausiai dalyvauja po vieną, vyrauja humoristiniai elementai. Tam kuriami specialūs tortai, drabužiai, suvenyrai, pavyzdžiui, suskaldyti vestuviniai žiedai.

Ir JAV sakoma, kad skyrybų vakarėliai turi prasmę. Jie esą parodo, kad santuokos pabaiga teikia privalumų. Kita vertus, viešai pažymėdami savo ištuoką likę vienišiai tarsi prašo aplinkinių pagalbos toliau žengiant atskirais keliais.

Lietuviams tai – lyg įžeidimas

Mūsų šalyje skyrybos – gana dažnas reiškinys. Pernai Lietuvoje šimtui santuokų teko 53 ištuokos, užpernai – 45. Šalyje, kur skyrybų daug, joms skirti vakarėliai, atrodo, galėtų būti populiarūs.

Tačiau taip nėra, lietuviškam charakteriui pasilinksminimai tokia proga kol kas dar svetimi. Norinčiųjų specializuotu vakarėliu paminėti savo ištuoką pasitaiko vos vienas kitas, dažniausiai vyrai.

Dažniausiai skyrybos yra varginantis teisinis procesas, per kurį patiriamas dvasinis diskomfortas. Pesimistai analizuoja praeitį, optimistai kuria ateities planus su naujomis galimybėmis. Pastariesiems skyrybos gali virsti švente. Skyrybas vainikuojančiuose pasilinksminimuose mūsų šalyje dažniausiai dalyvauja tik vienas iš buvusių sutuoktinių.


Andrius Kandelis, šokėjas:

– Mano nuomone, skyrybos negali būti šventė. Ją rengdamas dar labiau pabrėži tai, kas buvo, sugrįžti į praeitį. Žinoma, tai priklauso nuo žmogaus charakterio. Vieni per laidotuves dainomis palydi žmogų į dangų, o kiti verkia. Man pačiam rengti skyrybų vakarėlį nebūtų priimtina.


Gintarė Karaliūnaitė, dainininkė:

– Gyvenimas po skyrybų tęsiasi, bet santuokos negali tiesiog nubraukti, tarsi nieko nebūtų buvę. Skyrybos gali būti neoficialios, draugystė gali tiesiog iširti. Nematau reikalo švęsti. Gal žmonės neturi ką veikti? Kiekvienas savaip išgyvena skyrybas. Aš toleruoju, ką daro kiti, bet man asmeniškai tai atrodo visiška nesąmonė.


Dovilė Ridzevičienė, psichologė:

– Skyrybos – tai dviejų žmonių santykių procesas. Jei poros sėkmingai įveikia visus jo etapus – neigimo, pykčio, susitaikymo ir naujo gyvenimo kūrimo, tuomet gali ir toliau tarpusavyje bendrauti. Jie gali konstruktyviai spręsti likusius bendrus klausimus, pavyzdžiui, susijusius su vaikų auginimu ar skyrybų vakarėlio organizavimu. Vis dėlto išsiskyrusi pora paprastai negali grįžti į artimą emocinį ryšį.

Pirmiausia nereikia tikėtis, kad skyrybų skausmą galima pamiršti greitai, ypač jei santykiai buvo svarbūs. Reikia laiko, kol išsenka visas pyktis. Taip pat užtrunka, kol žmonės išgyvena atsisveikinimo skausmą, kol aprauda neišsipildžiusias viltis, prarastą laiką. Nereikia stengtis pamiršti, kaip dažnai tokiais atvejais patariama. Be to, ir pats besiskiriantysis turi norėti pradėti kurti naują gyvenimą. Jei pora geba kartu rengti vakarėlį ir jame dalyvauti – tai ženklas, kad žmonės sėkmingai išgyvena skyrybų krizę. Tai viena iš priemonių apie skyrybas paskelbti viešai, šį faktą pripažinti įvykusiu. Tačiau jei buvusi pora nėra pasiruošusi tokiam vakarėliui, geriau tegu klausosi savo vidaus, antraip vakarėlis gali tapti dar vienu aiškinimosi vakaru.

Skyrybos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, yra dar nesenas reiškinys. Jos prieštarauja katalikiškoms, tradicinėms lietuvių vertybėms. Taigi natūralu, kad skyrybų vakarėliai pas mus nėra populiarūs. Kita vertus, žmonės galbūt įsivaizduoja, kad skyrybos pasmerkia žmones visą likusį gyvenimą kentėti, būti amžinais priešais. Išmokti atleisti – nelengva užduotis. Skyrybų vakarėlis turi prasmę tik tuo atveju, jei jis simbolizuoja naujo gyvenimo pradžią.


Tyrimas: geriausias seksas po 15 metų draugystės

Tyrimas: geriausias seksas po 15 metų draugystės

Naujas tyrimas atskleidžia, kad vyrai nori daugiau mylimosios apkabinimų, o moterys pirmenybę teikia seksui. Kaip praneša telegraph co.uk, vyrai jaučiasi laimingi tik tuomet, kai ilgai kartu esanti partnerė juos apkabina. Ne tik apkabinimai, bet...


Seksas: ar sugebėtumėte pasimylėti 10 kartų per dieną?

Seksas: ar sugebėtumėte pasimylėti 10 kartų per dieną?

Seksologų tvirtinimu, apie seksą reikia kuo mažiau kalbėti, o ryžtingiau veikti. Tokiu demokratišku aktu užsiima daugybė žmonių pasaulyje. Seksas visais laikais buvo vienas iš svarbiausių žmogaus gyvenimo dalių. O apie tai liudija ir piešinėliai,...


Vyrų uretritas  -  uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Vyrų uretritas - uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Šlaplė yra latakas, jungiantis šlapimo pūslę su išore. Vyro šlaplė yra apie 20 cm ilgio, jungianti šlapimo pūslę su varpos galvute. Vyrams šlapinantis, iš šlapimo pūslės pro šlaplę išteka šlapimas, o sueities metu - sėkla. Uretritas -...


Kas geriau: skyrybos ar gyvenimas su buvusiu sutuoktiniu?

Kas geriau: skyrybos ar gyvenimas su buvusiu sutuoktiniu?

Kartais buvusiai porai gyventi kartu būna netgi naudinga, tačiau derėtų nepamiršti ir kartu augančių vaikų. Tad ar verta aukotis dėl atžalų, kartu užgyvento turto? Šeimos reikalų advokatė Vanessa Lloyd Platt "The Telegraph" teigė, kad...


Trys klaidingos nuomonės apie vyrų seksualumą

Trys klaidingos nuomonės apie vyrų seksualumą

Specialistai tvirtina, kad ne tik moterys, bet ir vyrai mėgsta glamones po sekso. Tačiau kadangi dažnai stiprioji lytis išeikvoja daugiau energijos intymaus artumo metu nei moteris, tai jam tiesiog nebelieka jėgų glamonėms. Vyrai – ne...


Kūno kalba išduoda viską: kaip žinoti, kada vyras myli, o kada ne?

Kūno kalba išduoda viską: kaip žinoti, kada vyras myli, o kada ne?

Teigiama, kad įsimylėjimo metas – pavasaris. Nors iš tikrųjų tinka bet kuris metų laikas. Vyras, nepriklausomai nuo karšto ar šalto oro, gali parodyti savo susidomėjimą moterimi, siųsdamas jai įvairius signalus. Kūno kalba - tai senas ir...


Erekcijos sutrikimai ir galimybės juos įveikti

Erekcijos sutrikimai ir galimybės juos įveikti

Pasaulio sveikatos organizacija erekcijos sutrikimą apibūdina kaip „nuolatiną ar pasikartojantą vyro negalėjimą pasiekti ir (arba) išlaikyti pakankamos varpos erekcijos lytiniam aktui atlikti“. Įvairių šaltinių duomenimis, erekcijos...


10 minučių seksas – tobulas

10 minučių seksas – tobulas

Sekso maratonai, kurie trunka visą naktį, daugeliui žmonių yra nuobodūs, o 10 minučių trukmės lytinis aktas – tobulas. Kaip rašo portalas telegraph.co.uk, vienos ar dviejų minučių trukmės seksas daugeliui apklausos dalyvių yra per trumpas,...


Kaip moterys renkasi vyrus

Kaip moterys renkasi vyrus

Specialistų tvirtinimu, pats svarbiausias dalykas, pagal kurį moterys renkasi sau labiausiai tinkamą partnerį – tai taip vadinamas meilės žemėlapis. T.y. grupė signalų ir savybių, užšifruotų moterų smegenyse, formuojančios būsimo vyro...


Kaip tapti "sekso bomba" per penkias dienas

Kaip tapti "sekso bomba" per penkias dienas

Vampyrė, lemtinga moteris ir "sekso bomba" – tai moteris viename asmenyje. Jos nori visi, o seksualumas joje – įgimtas. Apsidairykite aplinkui. Tikriausiai tarp jūsų pažįstamų ar draugių yra bent viena tokia moteris. Tačiau...


10 taisyklių, kaip elgtis meilužėms

10 taisyklių, kaip elgtis meilužėms

Meilužės gyvenimas – nėra lengvas. Žinoma lenkų sociologė ir psichologė Ivona Cesliak sukūrė taisykles moterims, įsimylėjusioms vedusius vyrus. Tikriausiai užmezgant santykius, iniciatyva priklausė vyrui. Jis taip pat buvo suinteresuotas ir...


Kaip išvengti barnių?

Kaip išvengti barnių?

Prieš kurį laiką spaudoje nuskambėjo pasakojimas apie vyriškį, kuris supyko, kad draugė "neįvertino jo gerumo", ir jai atsisakius gerti šampaną, smogė peiliu. Vargu ar planą pulti jis buvo parengęs iš anksto, vargu ar moteriškė...


Kokios asmeninės savybės turi įtakos seksualiniam pasitenkinimui?

Kokios asmeninės savybės turi įtakos seksualiniam pasitenkinimui?

Džono Hopkinso universiteto (JAV) mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad jaunų, 18-26 metų žmonių seksualinis pasitenkinimas neatsiejamas nuo jų psichologinės ir socialinės sveikatos. Savo tyrime jie didžiausią dėmesį skyrė sąsajoms tarp...


Meilės spąstai – ir sveika gyvensena

Meilės spąstai – ir sveika gyvensena

Pinigus uždirba abu sutuoktiniai, abu rūpinasi vaikais, abu pasidaliję namų ūkio darbus. Atrodytų, viskas gerai, bet vis tiek atsiranda priežasčių nesutarti. Tik šiais laikais kivirčų priežastys kiek kitokios, nei prieš dešimt metų. Dėl pinigų...


Kodėl vyrai bijo patrauklių moterų?

Kodėl vyrai bijo patrauklių moterų?

Kartais gatvėje galima pamatyti tokį vaizdą: vyras akivaizdžiai žiūri į jam patikusią išvaizdžią merginą ar moterį, bet bijo prieiti ir susipažinti. Net jei mergina ir leidžia suprasti, kad jai malonus jo dėmesys, vyras vis dėlto nesiryžta...


Ankstyvas seksas: ar jis kenkia sveikatai?

Ankstyvas seksas: ar jis kenkia sveikatai?

Prieš kiek laiko mokslininkai atlikę tyrimą tvirtino, kad ankstyvi lytiniai santykiai provokuoja ne tik chotišką gyvenimo būdą, bet ir atsiranda sveikatos problemų. Tačiau Pietų Floridos universiteto (JAV) psichologai šį tvirtinimą paneigė...


Kiek kartų per naktį vyras gali?

Kiek kartų per naktį vyras gali?

Vakarų šalių mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad išmetamos sėklos kiekis gali būti įvairus: ožys nuo 1 ml. , o kuilys net 1.5 litrų per vieną kartą. Tuo tarpu mаkaka gali 4 ejakuliacijas per parą ir 3 - 4 dienas iš eilės, pavianas - 3...


Pavojus: oralinis seksas sukelia vėžį!

Pavojus: oralinis seksas sukelia vėžį!

Naujausi tyrimai rodo, kad jaunesnio ir vidutinio amžiaus amerikiečių tarpe pagrindinė burnos ertmės vėžio priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽVP), kuris gali atsirasti dėl oralinio sekso su keliais partneriais, praneša 15min.lt. Onkologų...


Sekso gerinimo būdų ieškoma internete

Sekso gerinimo būdų ieškoma internete

Lytiniai santykiai – neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Šis intymus fiziologinis poreikis vyrams bei moterims suteikia tiek fizinio, tiek psichologinio malonumo. Nesvarbu, kokios rūšies bebūtų seksas – klasikinis, oralinis...


Vyrai drovisi seksologo paslaugų

Vyrai drovisi seksologo paslaugų (1)

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė vyrų, sulaukusių 40 metų, turi erekcijos sutrikimų. Vyrų lytinį pajėgumą slopina žalingi įpročiai, nuolatinis stresas ir nesutarimai šeimoje. Jei koktu net pažvelgti vienam į kitą,...


Seksas: kodėl moterims naudingi trumpalaikiai susitikimai?

Seksas: kodėl moterims naudingi trumpalaikiai susitikimai?

Mokslininkai pamažu analizuoja seksualinius žmonių santykius ir jų reikšmę emocinei partnerių būklei. Kam teikti pirmenybę: spontaniškumui ar ilgaamžiškumui? Su mokslininkais savo intymia patirtimi sutiko pasidalinti 200 žmonių, iš kurių 123...


8 patarimai vyrams, kaip pagerinti vaisingumą

8 patarimai vyrams, kaip pagerinti vaisingumą

" Vyrams visada buvo ir yra aktualu ne tik gerai atrodyti, bet ir išsaugoti gerą sveikatą, seksualumą, lytinę potenciją", - sako urologas Antanas Balvočius. Ne visiškai teisingai yra formuojama nuomonė, kad vyrai yra stiprioji lytis...


Kokią kontracepciją pasirinkti?

Kokią kontracepciją pasirinkti?

Taigi, tu galvoji pradėti lytinius santykius. Bet prieš tai turi būti užtikrintas, kad esi saugus - saugus dėl nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių infekcijų (LPL), įskaitant ŽIV. Kaip tau pasirinkti tinkamiausią metodą, kai šiuo metu...


Afrodiziakai: mitai ir tikrovė

Afrodiziakai: mitai ir tikrovė

Kartais afrodiziakais vadinami visi lytiniai dirgikliai - ne tik maistas, bet ir erotinės nuotraukos, knygos, filmai. Taigi afrodiziakas - bet koks daiktas, kurio skonis, kvapas, vaizdas ar keliamas garsas sukelia aistrą. Neginčijamo poveikio...


Kuo kontraceptikas patikimesnis, tuo daugiau pavojų sveikatai

Kuo kontraceptikas patikimesnis, tuo daugiau pavojų sveikatai

Šiandien Lietuvoje prieinamos bene visos pasaulyje esančios apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo priemonės. Tačiau ginekologai iki šiol nesutaria nei dėl jų patikimumo, nei dėl poveikio sveikatai. Todėl žmonėms belieka apsispręsti patiems. Tad...


Geriausias seksas – po 4 santuokos metų

Geriausias seksas – po 4 santuokos metų

Seksas tampa labiau jaudinantis ar, atvirkščiai, nuobodesnis, priklausomai nuo to, kiek trunka poros vedybinis gyvenimas. Kritinis laikas gerąja prasme vyro ir žmonos santykiuose, anot psichologų, yra ketvirtieji metai. Kaip rašo eronews.lt,...


Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Daugelis vienišių nežino, kurią savaitės dieną geriausia ieškoti mylimojo. Mokslininkai pataria, kada geriausia ir mylėtis. Trečiadienis – ideali pirmojo pasimatymo su priešinga lytimi diena. Tuo įsitikinę daugiau kaip 40 proc. iš 8000...


Kuo daugiau sekso, tuo daugiau ir kenksmingų įpročių?

Kuo daugiau sekso, tuo daugiau ir kenksmingų įpročių?

Teksaso universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina, kad tiems jaunuoliams, kuriems svarbiau romantiški jausmai nei intymus suartėjimas, mažiau linkę į žalingus įpročius. Taip pat jie itin retai nusikalsta. Tie vaikinai ir merginos, kurie dažnai...


Seksualinį temperamentą išduoda moters šukuosena

Seksualinį temperamentą išduoda moters šukuosena

Psichologų tvirtinimu, iš moters šukuosenos galima atspėti intymias jos savininkės mintis. Pavyzdžiui, jei ilgaplaukė moteris nutraukia santykius su vyru, tai reiškia, kad jos nebedomina seksas. Ne paslaptis, kad gana dažnai moterys nori pakeisti...


Sekso traumos — nėra ko gėdytis

Sekso traumos — nėra ko gėdytis

Seksas - puikus dalykas, tačiau... kartais žmonės taip atsiduoda šiam malonumui, kad prisidaro neįtikėtinai daug nemalonumų. Besistengiant įgyvendinti pačias svaigiausias fantazijas neretai meilės žaidimai baigiasi... ligoninėje. Manoma, kad pats...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9