Birželio 25d. Šeštadienis

Kam laidoti santuoką? Geriau džiaugsmingai pasitikti laisvę

Peržiūrų skaičius: 34096
Kam laidoti santuoką? Geriau džiaugsmingai pasitikti laisvę

Panašu į vestuves, bet geriau įsižiūrėjus... Nuotakos suknelė su juodais akcentais, triaukštis tortas perpjautas pusiau. Ką gi švenčiame? Ogi ištuoką. Valio laisvei!

Japonijoje dalyvauja abi pusės

Kad ir kaip ciniškai tai skambėtų, iširus dviejų žmonių sąjungai, kai kuriose Vakarų šalyse rengiami vakarėliai ar net oficialios ceremonijos turi savo prasmę. Ši nauja ceremonija sparčiai populiarėja ir Japonijoje.

Kai kurie Tekančios saulės šalies gyventojai skyrybų ceremonijoje įžvelgia gilesnę prasmę nei vien pasilinksminimą. Neįtikima, tačiau šventėje dalyvauja net tik abu sutuoktiniai, bet ir jų artimieji.

Iškilmingai "sudie" vienas kitam pasakė 13 metų drauge gyvenę tokijiečiai Tomoharu ir Miki Saito. Kiek anksčiau tūkstančius japonų gyvybių nusinešęs žemės drebėjimas ir cunamis esą paskatino juos permąstyti gyvenimo vertybes. Ilgai svarstę, vyras ir žmona nusprendė skirtis. Ir ne bet kaip.

Jie sukvietė giminines ir draugus į viešą ceremoniją. Moteris pasipuošė vakarine gelsva suknele, rankose laikė geltonų gėlių puokštę. Jos išvaizda puikiai iliustravo šventės paskirtį. Suknelę japonė vilkėjo priekiu į nugarą. Gilioje iškirptėje nugaroje nutįso ir papuošalas, o priekyje suknelė buvo susagstyta iki pat kaklo.

Abiejų buvusių sutuoktinių veiduose atsispindėjo nerimas ar net skausmas. Bene paskutinis veiksmas, kurį pora atliko drauge – specialiu plaktuku sunaikino vestuvinius žiedus, kuriuos prieš 13 metų vienas kitam užmovė. Ceremonijos stebėtojai mandagiai ploja, po to prasideda vaišės. Oficialus skyrybų procesas įvyko kitą dieną.

Ceremonija paskatino nebesiskirti

Japonijoje iškilmingos skyrybų ceremonijos pradėtos rengti kiek anksčiau nei prieš metus. Verslininkas Hiroki Terai, "padėjęs" išsiskirti savo draugui, tokias paslaugas pradėjo siūlyti ir kitiems. Dabar nebeatsigina užsakymų. Japonijoje apskritai daugėja skyrybų, anksčiau nutraukti bendrą gyvenimą drįsdavo maža dalis porų.

Kodėl nesidžiaugti nelaimingos santuokos pabaiga? Jei sutuoktiniai prisiekė būti kartu savo artimųjų akivaizdoje, tad ir skirtis, rodos, reikėtų tų pačių žmonių akyse.

Kai kurios "iškilmingai" išsiskyrusios poros nė kiek nesigaili taip padariusios. Buvę sutuoktiniai tikina, kad toks išsiskyrimas, kaip ir vestuvės, pažymi naujo gyvenimo pradžią.

Per tokią ceremoniją vienas japonas viešai prisiėmė atsakomybę už santuokos subyrėjimą. Vyras pripažino, kad per daug laiko būdavo išvykęs iš namų, per daug pinigų išleisdavo savo asmeniniams pomėgiams, nepaisė žmonos perspėjimų.

Tiesa, yra buvę ne vienas atvejis, kai skyrybų apeigų sujaudintos poros nusprendė vis dėlto likti drauge.

Šventės pradmenys – Amerikoje

Kai kas skyrybų vakarėlius vadina tiesiog verslu. Tokius renginius bene pirmieji pradėjo organizuoti amerikiečiai. Las Vegasas laikomas net vien tuoktuvių, bet ir skyrybų vakarėlių sostine.

JAV skyrybų vakarėliuose buvę sutuoktiniai dažniausiai dalyvauja po vieną, vyrauja humoristiniai elementai. Tam kuriami specialūs tortai, drabužiai, suvenyrai, pavyzdžiui, suskaldyti vestuviniai žiedai.

Ir JAV sakoma, kad skyrybų vakarėliai turi prasmę. Jie esą parodo, kad santuokos pabaiga teikia privalumų. Kita vertus, viešai pažymėdami savo ištuoką likę vienišiai tarsi prašo aplinkinių pagalbos toliau žengiant atskirais keliais.

Lietuviams tai – lyg įžeidimas

Mūsų šalyje skyrybos – gana dažnas reiškinys. Pernai Lietuvoje šimtui santuokų teko 53 ištuokos, užpernai – 45. Šalyje, kur skyrybų daug, joms skirti vakarėliai, atrodo, galėtų būti populiarūs.

Tačiau taip nėra, lietuviškam charakteriui pasilinksminimai tokia proga kol kas dar svetimi. Norinčiųjų specializuotu vakarėliu paminėti savo ištuoką pasitaiko vos vienas kitas, dažniausiai vyrai.

Dažniausiai skyrybos yra varginantis teisinis procesas, per kurį patiriamas dvasinis diskomfortas. Pesimistai analizuoja praeitį, optimistai kuria ateities planus su naujomis galimybėmis. Pastariesiems skyrybos gali virsti švente. Skyrybas vainikuojančiuose pasilinksminimuose mūsų šalyje dažniausiai dalyvauja tik vienas iš buvusių sutuoktinių.


Andrius Kandelis, šokėjas:

– Mano nuomone, skyrybos negali būti šventė. Ją rengdamas dar labiau pabrėži tai, kas buvo, sugrįžti į praeitį. Žinoma, tai priklauso nuo žmogaus charakterio. Vieni per laidotuves dainomis palydi žmogų į dangų, o kiti verkia. Man pačiam rengti skyrybų vakarėlį nebūtų priimtina.


Gintarė Karaliūnaitė, dainininkė:

– Gyvenimas po skyrybų tęsiasi, bet santuokos negali tiesiog nubraukti, tarsi nieko nebūtų buvę. Skyrybos gali būti neoficialios, draugystė gali tiesiog iširti. Nematau reikalo švęsti. Gal žmonės neturi ką veikti? Kiekvienas savaip išgyvena skyrybas. Aš toleruoju, ką daro kiti, bet man asmeniškai tai atrodo visiška nesąmonė.


Dovilė Ridzevičienė, psichologė:

– Skyrybos – tai dviejų žmonių santykių procesas. Jei poros sėkmingai įveikia visus jo etapus – neigimo, pykčio, susitaikymo ir naujo gyvenimo kūrimo, tuomet gali ir toliau tarpusavyje bendrauti. Jie gali konstruktyviai spręsti likusius bendrus klausimus, pavyzdžiui, susijusius su vaikų auginimu ar skyrybų vakarėlio organizavimu. Vis dėlto išsiskyrusi pora paprastai negali grįžti į artimą emocinį ryšį.

Pirmiausia nereikia tikėtis, kad skyrybų skausmą galima pamiršti greitai, ypač jei santykiai buvo svarbūs. Reikia laiko, kol išsenka visas pyktis. Taip pat užtrunka, kol žmonės išgyvena atsisveikinimo skausmą, kol aprauda neišsipildžiusias viltis, prarastą laiką. Nereikia stengtis pamiršti, kaip dažnai tokiais atvejais patariama. Be to, ir pats besiskiriantysis turi norėti pradėti kurti naują gyvenimą. Jei pora geba kartu rengti vakarėlį ir jame dalyvauti – tai ženklas, kad žmonės sėkmingai išgyvena skyrybų krizę. Tai viena iš priemonių apie skyrybas paskelbti viešai, šį faktą pripažinti įvykusiu. Tačiau jei buvusi pora nėra pasiruošusi tokiam vakarėliui, geriau tegu klausosi savo vidaus, antraip vakarėlis gali tapti dar vienu aiškinimosi vakaru.

Skyrybos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, yra dar nesenas reiškinys. Jos prieštarauja katalikiškoms, tradicinėms lietuvių vertybėms. Taigi natūralu, kad skyrybų vakarėliai pas mus nėra populiarūs. Kita vertus, žmonės galbūt įsivaizduoja, kad skyrybos pasmerkia žmones visą likusį gyvenimą kentėti, būti amžinais priešais. Išmokti atleisti – nelengva užduotis. Skyrybų vakarėlis turi prasmę tik tuo atveju, jei jis simbolizuoja naujo gyvenimo pradžią.

Kaip išvengti barnių?

Kaip išvengti barnių?

Prieš kurį laiką spaudoje nuskambėjo pasakojimas apie vyriškį, kuris supyko, kad draugė "neįvertino jo gerumo", ir jai atsisakius gerti šampaną, smogė peiliu. Vargu ar planą pulti jis buvo parengęs iš anksto, vargu ar moteriškė...


9 būdai, kaip nustebinti savo mylimąjį Šv. Valentino dienos proga?

9 būdai, kaip nustebinti savo mylimąjį Šv. Valentino dienos proga?

Nenumaldomai artėja romantiškoji vasario 14-toji – Šv. Valentino diena. Tai puiki proga dar kartą savo savo brangiam žmogui pasakyti koks jis mums yra svarbus. Nesigėdinkite savo jausmų ir negailėkite gražių žodžių savo mylimiesiems. O tam,...


Dažniausia infekcija, kuri ypač limpa prie moterų: jos priežastys - nuo peršalimo iki lytinių santykių

Dažniausia infekcija, kuri ypač limpa prie moterų: jos priežastys - nuo peršalimo iki lytinių santykių

Jei pajutote skausmą ar deginimą šlapinimosi metu, atsirado poreikis šlapintis dažniau ne įprasta, tačiau tarsi nepavyksta nusišlapinti iki galo, atsirado skausmas apatinėje pilvo srityje arba nugaroje, šlapimas tapo drumstas ar net su kraujo...


5 neįtikėtini faktai apie seksą ir tarpusavio santykius (I dalis)

5 neįtikėtini faktai apie seksą ir tarpusavio santykius (I dalis)

Tarptautiniame moksliniame leidinyje "Live Science" publikuojami neįtikėtini mokslininkų atradimai per pastarąjį dešimtmetį apie žmogaus seksualinį gyvenimą. 1. Motinų čempione geriausia pripažinta ir įrašyta į Guinnesso rekordų knygą...


Pasyvaus sekso pliusai: 4 paprasčiausi mylėjimosi būdai

Pasyvaus sekso pliusai: 4 paprasčiausi mylėjimosi būdai

Vieną kartą leisk vyrui pailsėti lovoje (nors gal dažnai jis ten ir nepervargsta) ir imk iniciatyvą į savo rankas! Dauguma vyrų, nepriklausomai nuo jų seksualinės potencijos, siekia užimti dominuojančią padėtį miegamajame, o moterys paklūsta -...


Sekso pamokos pagal rytiečius

Sekso pamokos pagal rytiečius

Seksualinės išminties pagrindai pas mus atkeliauja iš Rytų. In ir jang kadaise susiliejo į vieną. Tai buvo taip saldu, kad išmintingi žmonės knygose surašė visas tų laikų savybes, užšifruodami tas slaptas žinias. Senovės autoriai vieningi: seksas...


Kodėl vyrai flirtuoja darbe?

Kodėl vyrai flirtuoja darbe?

Kai bendradarbis mirkteli akį žaviai kolegei ar maloniai pasikalba prie vandens aparato, daugelis moterų šiuos gestus vertina kaip komplimentą. Bet vyrai, kurie flirtuoja darbe, taip elgiasi ne todėl, kad kolegė yra patraukli, o todėl, kad...


Estetinė ginekologija padeda atsikratyti slaptų moterų trūkumų

Estetinė ginekologija padeda atsikratyti slaptų moterų trūkumų

Nors apie sveikatą diskutuojame kiekvienas, retas kuris noriai ir tuo labiau viešai kalba apie intymios sveikatos problemas. Drąsos pasakyti, kad lytiniame gyvenime atsirado nesklandumų, daugeliui žmonių pritrūksta netgi atvykus pas gydytojus....


Kiek kartų per naktį vyras gali?

Kiek kartų per naktį vyras gali?

Vakarų šalių mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad išmetamos sėklos kiekis gali būti įvairus: ožys nuo 1 ml. , o kuilys net 1.5 litrų per vieną kartą. Tuo tarpu mаkaka gali 4 ejakuliacijas per parą ir 3 - 4 dienas iš eilės, pavianas - 3...


Seksas vandenyje: problemos ir patarimai

Seksas vandenyje: problemos ir patarimai

Vasara – atostogų ir nuotykių metas. Tad daugelis nepraleidžia progos eksperimentuoti, pvz.: užsiimti seksu vandenyje. Tačiau tai nėra taip saugu ir malonu, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Ką reikia žinoti apie seksą vandenyje, kad...


Vyrų klaidos

Vyrų klaidos

Būtų naivu manyti, kad vyrai neklysta dėl moterų. Ko gero, atvirkščiai... Kai kurie vyrai mano, kad jų žmonos specialiai kelia isterijas, kad pasinaudotų padėtimi. Iš tikrųjų isterijų nebūna "pagal užsakymą". Beprasmiška kaltinti...


Sutrikusi erekcija gydoma vaistais, o ne jūrų gėrybėmis

Sutrikusi erekcija gydoma vaistais, o ne jūrų gėrybėmis

Aistra dažniausiai asocijuojasi su spontanišku geismu ir jo patenkinimu čia ir dabar. Tačiau ne visos poros atsiduoda savo aistroms – užpildytos dienotvarkės verčia mus atidėti lytinius santykius iki vakaro ar net iki savaitgalio. Su amžiumi...


Moterų pinklės ir gudrybės

Moterų pinklės ir gudrybės

Moterys puošia gyvenimą. Bet jos ir didesnio pavojaus šaltinis. Miela šypsena arba nekalta replika iš tikrųjų gali būti klastingos pinklės. Jeigu įkliuvote, nebeišsikapstysite. Tačiau atsargūs spąstų gali išvengti. Kai kurių. Kai kada. Nors mažai...


Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Тoks gyvenimas – klaidų padaroma visose žmogiškų santykių sferose. Lovoje – taip pat. Vyrų klaidas sekso metu moterys kaipmat įvardina: "pernelyg grubus", "pernelyg minkštas", "per daug išgėręs",...


Kam naudingi kontraceptikai?

Kam naudingi kontraceptikai?

Prieš 40 metų popiežius Paulius VI paskelbė encikliką "Humanae Vitae", kuri ligi šiol žadina gyvą diskusiją. Katalikų Bažnyčioje taip pat yra manančių, kad enciklika buvo paskelbta ne laiku, jos atsakymai neadekvatūs. Tuo tarpu kiti...


Vyrų žalingi įpročiai atima galimybę moterims patirti orgazmą

Vyrų žalingi įpročiai atima galimybę moterims patirti orgazmą

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad nesveikas gyvenimo būdas neatsiejamas nuo vyro seksualinės disfunkcijos atsiradimo. Todėl merginoms reikėtų atkreipti didesnį dėmesį į jaunų vyrų žalingus įpročius. Antraip, jos liks seksualiai...


Priešlaikinė ejakuliacija bus gydoma radijo bangomis

Priešlaikinė ejakuliacija bus gydoma radijo bangomis

Viena labiausiai paplitusių tarp vyrų seksualinių problemų – tai priešlaikinė ejakuliacija. Tačiau anot specialistų, šiuo metu pasaulyje nėra efektyvaus gydymo būdo nuo šio negalavimo. Nepaisant to, JAV mokslininkai įsitikinę, kad šią...


Įdomiau mylėtis lėktuve ar svetimoje lovoje?

Įdomiau mylėtis lėktuve ar svetimoje lovoje?

Viena prezervatyvų gamybos kompanija atliko apklausą ir išsiaiškino, kur amerikiečiams labiausiai patinka mylėtis. Apie 48 proc. respondentų tvirtino, kad labiausiai jaudina, kai mylisi automobilyje. Antroje vietoje atsidūrė seksas svetimoje...


Vyrai išsiskirtų su mylimosiomis, jei jos taptų apkūnios

Vyrai išsiskirtų su mylimosiomis, jei jos taptų apkūnios

Amerikiečių mokslininkai apklausė 70 tūkst. savo šalies piliečių ir nustatė, kad maždaug pusė (48 proc.) vyrų be jokio gailesčio nutrauktų santykius su savo antrosiomis pusėmis, jei jos priaugtų svorio. Palyginimui – tik 20 proc. moterų...


Kas yra sveiki santykiai ir kaip juos puoselėti?

Kas yra sveiki santykiai ir kaip juos puoselėti?

Išgirdę sąvoką „sveiki santykiai“, žmonės dažnai klausia – ką tai reiškia? Kas yra „sveika“? Kas jau laikoma „nesveika“? Dažniausiai sveikais santykiais laikomi tokie, kurie abiem pusėms teikia laimę ir...


Testosteronas ir vyriškumas: mitai ir tikrovė

Testosteronas ir vyriškumas: mitai ir tikrovė

Niekas neleis sumeluoti, kad kai sušyla oras, pakyla ir noras. Hormonų audros vasarą turėtų varyti vyrus iš proto, tačiau kai kuriems apie kūniškus malonumus net nesinori pagalvoti. Kodėl? Problemos kaltininkas – testosteronas: vyro...


Seksas: kiek kartų ir kodėl moterys "nedavė"

Seksas: kiek kartų ir kodėl moterys "nedavė"

Gana dažnai galima išgirsti vyrų pretenzijas, kad moteris "nedavė". Todėl britų sociologai atliko apklausą , kurios metu internete apklausė 2 tūkst. vyrų ir moterų , ir išvedė vidutiniškai bendrą visiems skaičių. Per praėjusius metus...


Vyrų uretritas  -  uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Vyrų uretritas - uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Šlaplė yra latakas, jungiantis šlapimo pūslę su išore. Vyro šlaplė yra apie 20 cm ilgio, jungianti šlapimo pūslę su varpos galvute. Vyrams šlapinantis, iš šlapimo pūslės pro šlaplę išteka šlapimas, o sueities metu - sėkla. Uretritas -...


Durys į malonumų šalį

Durys į malonumų šalį

Ilgalaikis artimas bendravimas ne visada sukelia atšalimą. Tačiau bet kokie intensyvūs seksualiniai santykiai po kelerių metų gali nusilpti, atsibosti. Seksualinis susidomėjimas mažėja ne todėl, kad nebemylite vienas kito. Atsisakykite klaidingų...


PMS Kentėti neverta

PMS Kentėti neverta

PMS (premenstruacinis sindromas) - tai visas kompleksas netipiškų negalavimų, pasireiškiančių likus kelioms dienoms iki mėnesinių ir praeinančių vos joms prasidėjus. Šiuos negalavimus sukelia moterims būdingas hormonų kiekio svyravimas: laikinas...


Reguliarus seksas padeda mokytis

Reguliarus seksas padeda mokytis

Hamburge dirbantis seksologas Werneris Habermehlis tikina, kad dėl reguliarių lytinių santykių per trumpesnį laikotarpį daugiau išmokstama, todėl žymiai pagerėja protinė veikla ir dėl to pagerėja studentų pažymiai, praneša "Der Spiegel"....


Trys idealaus sekso paslaptys

Trys idealaus sekso paslaptys

Daug porų sugeba patirti didelį abipusį malonumą sekse. Šiuos žodžius patvirtina tyrimai, kuriuos atliko užsienio fiziologai ir seksologai. 1. Reikia prisitaikyti vienam prie kito Mokslininkai atliko eksperimentą su savanoriais, prie kurių kūnų...


Mokslininkai pagaliau "nupiešė" moters "žemėlapį", kuriame įrašyta klitorio vieta

Mokslininkai pagaliau "nupiešė" moters "žemėlapį", kuriame įrašyta klitorio vieta

Pagaliau mokslininkai pasakė tai, ką moterys vyrams sako jau daugelį metų. Mokslininkai oficialiai pareiškė, kad klitorinė ir vaginalinė stimuliacija moterims suteikia skirtingus pojūčius. Mokslininkai naudojo smegenų veiklos nuskanuotą vaizdą...


Prancūzės pataria: kiekvienas vyras – pats geriausias

Prancūzės pataria: kiekvienas vyras – pats geriausias

Patyrę vyrai sako: "Nėra geresnės moters nei prancūzės". Ir ne todėl, kad visos jos dailios, lieknos, vos ne "permatomos" arba pasipuošusios "Chanel" drabužiais. O todėl, kad nuo pat gimimo jos ne tik žino, kaip...


Seksas tapo darbu? 5 patarimai norintiems susilaukti vaikų

Seksas tapo darbu? 5 patarimai norintiems susilaukti vaikų

Jeigu ovuliacijos testai, mylėjimasis pagal kalendorių ir vis neišryškėjanti antroji testo juostelė tapo kasdienybe, šį pokalbį su gydytoju urologu Titu Simaška paruošėme kaip tik jums.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9