Sausio 27d. Ketvirtadienis

Kam laidoti santuoką? Geriau džiaugsmingai pasitikti laisvę

Peržiūrų skaičius: 34096
Kam laidoti santuoką? Geriau džiaugsmingai pasitikti laisvę

Panašu į vestuves, bet geriau įsižiūrėjus... Nuotakos suknelė su juodais akcentais, triaukštis tortas perpjautas pusiau. Ką gi švenčiame? Ogi ištuoką. Valio laisvei!

Japonijoje dalyvauja abi pusės

Kad ir kaip ciniškai tai skambėtų, iširus dviejų žmonių sąjungai, kai kuriose Vakarų šalyse rengiami vakarėliai ar net oficialios ceremonijos turi savo prasmę. Ši nauja ceremonija sparčiai populiarėja ir Japonijoje.

Kai kurie Tekančios saulės šalies gyventojai skyrybų ceremonijoje įžvelgia gilesnę prasmę nei vien pasilinksminimą. Neįtikima, tačiau šventėje dalyvauja net tik abu sutuoktiniai, bet ir jų artimieji.

Iškilmingai "sudie" vienas kitam pasakė 13 metų drauge gyvenę tokijiečiai Tomoharu ir Miki Saito. Kiek anksčiau tūkstančius japonų gyvybių nusinešęs žemės drebėjimas ir cunamis esą paskatino juos permąstyti gyvenimo vertybes. Ilgai svarstę, vyras ir žmona nusprendė skirtis. Ir ne bet kaip.

Jie sukvietė giminines ir draugus į viešą ceremoniją. Moteris pasipuošė vakarine gelsva suknele, rankose laikė geltonų gėlių puokštę. Jos išvaizda puikiai iliustravo šventės paskirtį. Suknelę japonė vilkėjo priekiu į nugarą. Gilioje iškirptėje nugaroje nutįso ir papuošalas, o priekyje suknelė buvo susagstyta iki pat kaklo.

Abiejų buvusių sutuoktinių veiduose atsispindėjo nerimas ar net skausmas. Bene paskutinis veiksmas, kurį pora atliko drauge – specialiu plaktuku sunaikino vestuvinius žiedus, kuriuos prieš 13 metų vienas kitam užmovė. Ceremonijos stebėtojai mandagiai ploja, po to prasideda vaišės. Oficialus skyrybų procesas įvyko kitą dieną.

Ceremonija paskatino nebesiskirti

Japonijoje iškilmingos skyrybų ceremonijos pradėtos rengti kiek anksčiau nei prieš metus. Verslininkas Hiroki Terai, "padėjęs" išsiskirti savo draugui, tokias paslaugas pradėjo siūlyti ir kitiems. Dabar nebeatsigina užsakymų. Japonijoje apskritai daugėja skyrybų, anksčiau nutraukti bendrą gyvenimą drįsdavo maža dalis porų.

Kodėl nesidžiaugti nelaimingos santuokos pabaiga? Jei sutuoktiniai prisiekė būti kartu savo artimųjų akivaizdoje, tad ir skirtis, rodos, reikėtų tų pačių žmonių akyse.

Kai kurios "iškilmingai" išsiskyrusios poros nė kiek nesigaili taip padariusios. Buvę sutuoktiniai tikina, kad toks išsiskyrimas, kaip ir vestuvės, pažymi naujo gyvenimo pradžią.

Per tokią ceremoniją vienas japonas viešai prisiėmė atsakomybę už santuokos subyrėjimą. Vyras pripažino, kad per daug laiko būdavo išvykęs iš namų, per daug pinigų išleisdavo savo asmeniniams pomėgiams, nepaisė žmonos perspėjimų.

Tiesa, yra buvę ne vienas atvejis, kai skyrybų apeigų sujaudintos poros nusprendė vis dėlto likti drauge.

Šventės pradmenys – Amerikoje

Kai kas skyrybų vakarėlius vadina tiesiog verslu. Tokius renginius bene pirmieji pradėjo organizuoti amerikiečiai. Las Vegasas laikomas net vien tuoktuvių, bet ir skyrybų vakarėlių sostine.

JAV skyrybų vakarėliuose buvę sutuoktiniai dažniausiai dalyvauja po vieną, vyrauja humoristiniai elementai. Tam kuriami specialūs tortai, drabužiai, suvenyrai, pavyzdžiui, suskaldyti vestuviniai žiedai.

Ir JAV sakoma, kad skyrybų vakarėliai turi prasmę. Jie esą parodo, kad santuokos pabaiga teikia privalumų. Kita vertus, viešai pažymėdami savo ištuoką likę vienišiai tarsi prašo aplinkinių pagalbos toliau žengiant atskirais keliais.

Lietuviams tai – lyg įžeidimas

Mūsų šalyje skyrybos – gana dažnas reiškinys. Pernai Lietuvoje šimtui santuokų teko 53 ištuokos, užpernai – 45. Šalyje, kur skyrybų daug, joms skirti vakarėliai, atrodo, galėtų būti populiarūs.

Tačiau taip nėra, lietuviškam charakteriui pasilinksminimai tokia proga kol kas dar svetimi. Norinčiųjų specializuotu vakarėliu paminėti savo ištuoką pasitaiko vos vienas kitas, dažniausiai vyrai.

Dažniausiai skyrybos yra varginantis teisinis procesas, per kurį patiriamas dvasinis diskomfortas. Pesimistai analizuoja praeitį, optimistai kuria ateities planus su naujomis galimybėmis. Pastariesiems skyrybos gali virsti švente. Skyrybas vainikuojančiuose pasilinksminimuose mūsų šalyje dažniausiai dalyvauja tik vienas iš buvusių sutuoktinių.


Andrius Kandelis, šokėjas:

– Mano nuomone, skyrybos negali būti šventė. Ją rengdamas dar labiau pabrėži tai, kas buvo, sugrįžti į praeitį. Žinoma, tai priklauso nuo žmogaus charakterio. Vieni per laidotuves dainomis palydi žmogų į dangų, o kiti verkia. Man pačiam rengti skyrybų vakarėlį nebūtų priimtina.


Gintarė Karaliūnaitė, dainininkė:

– Gyvenimas po skyrybų tęsiasi, bet santuokos negali tiesiog nubraukti, tarsi nieko nebūtų buvę. Skyrybos gali būti neoficialios, draugystė gali tiesiog iširti. Nematau reikalo švęsti. Gal žmonės neturi ką veikti? Kiekvienas savaip išgyvena skyrybas. Aš toleruoju, ką daro kiti, bet man asmeniškai tai atrodo visiška nesąmonė.


Dovilė Ridzevičienė, psichologė:

– Skyrybos – tai dviejų žmonių santykių procesas. Jei poros sėkmingai įveikia visus jo etapus – neigimo, pykčio, susitaikymo ir naujo gyvenimo kūrimo, tuomet gali ir toliau tarpusavyje bendrauti. Jie gali konstruktyviai spręsti likusius bendrus klausimus, pavyzdžiui, susijusius su vaikų auginimu ar skyrybų vakarėlio organizavimu. Vis dėlto išsiskyrusi pora paprastai negali grįžti į artimą emocinį ryšį.

Pirmiausia nereikia tikėtis, kad skyrybų skausmą galima pamiršti greitai, ypač jei santykiai buvo svarbūs. Reikia laiko, kol išsenka visas pyktis. Taip pat užtrunka, kol žmonės išgyvena atsisveikinimo skausmą, kol aprauda neišsipildžiusias viltis, prarastą laiką. Nereikia stengtis pamiršti, kaip dažnai tokiais atvejais patariama. Be to, ir pats besiskiriantysis turi norėti pradėti kurti naują gyvenimą. Jei pora geba kartu rengti vakarėlį ir jame dalyvauti – tai ženklas, kad žmonės sėkmingai išgyvena skyrybų krizę. Tai viena iš priemonių apie skyrybas paskelbti viešai, šį faktą pripažinti įvykusiu. Tačiau jei buvusi pora nėra pasiruošusi tokiam vakarėliui, geriau tegu klausosi savo vidaus, antraip vakarėlis gali tapti dar vienu aiškinimosi vakaru.

Skyrybos Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, yra dar nesenas reiškinys. Jos prieštarauja katalikiškoms, tradicinėms lietuvių vertybėms. Taigi natūralu, kad skyrybų vakarėliai pas mus nėra populiarūs. Kita vertus, žmonės galbūt įsivaizduoja, kad skyrybos pasmerkia žmones visą likusį gyvenimą kentėti, būti amžinais priešais. Išmokti atleisti – nelengva užduotis. Skyrybų vakarėlis turi prasmę tik tuo atveju, jei jis simbolizuoja naujo gyvenimo pradžią.

Kritinis santuokos taškas

Kritinis santuokos taškas

Atšalimo periodai tiek pat būdingi kiekvienai santuokai kaip ir medaus mėnuo. Jiems praėjus vėl įsitikinama šeimos tvirtumu. Tačiau, deja, ne visada. Ne kiekviena santuoka įveikia susvetimėjimo, pykčių ir vienatvės dviese "mirties...


Testosteronas ir vyriškumas: mitai ir tikrovė

Testosteronas ir vyriškumas: mitai ir tikrovė

Niekas neleis sumeluoti, kad kai sušyla oras, pakyla ir noras. Hormonų audros vasarą turėtų varyti vyrus iš proto, tačiau kai kuriems apie kūniškus malonumus net nesinori pagalvoti. Kodėl? Problemos kaltininkas – testosteronas: vyro...


Lietuviai ir rusai įsimyli greičiau nei amerikiečiai

Lietuviai ir rusai įsimyli greičiau nei amerikiečiai

Amerikiečiams reikia daugiau laiko, kad įsimylėtų, nei Rytų europiečiams, teigiama amerikiečių ir rusų mokslininkų atliktame tyrime. Taip pat nustatyta, kad amerikiečiai labiau vertina draugystę santykiuose nei lietuviai ar rusai, rašo...


Pratimai moterims, norinčioms, kad padidėtų krūtys

Pratimai moterims, norinčioms, kad padidėtų krūtys

Kiekviena mergina svajoja apie idealų biustą. Tačiau siekti tobulų formų gali padėti ir specialūs pratimai. Žinia, grožio etalonu laikoma iškili moters krūtinė. Tačiau daug merginų, deja, negali tuo pasigirti. Todėl jei nuolat atliksite šiuos...


Sekso pamokos pagal rytiečius

Sekso pamokos pagal rytiečius

Seksualinės išminties pagrindai pas mus atkeliauja iš Rytų. In ir jang kadaise susiliejo į vieną. Tai buvo taip saldu, kad išmintingi žmonės knygose surašė visas tų laikų savybes, užšifruodami tas slaptas žinias. Senovės autoriai vieningi: seksas...


Seksas: kaip iššifruoti vyrų užuominas?

Seksas: kaip iššifruoti vyrų užuominas?

Miegamajame vyrai – paprasti ir puikiai moterims suprantami. Būtent lovoje vyras pademonstruoja savo sugebėjimą kalbėti pusiau užuominomis. Todėl kiekviena vyro frazė, pasakyta lovoje, turi savo potekstę. Reikia padaryti taip, kad vyras...


Tiesa ir prasimanymai apie moteris, vyrus bei seksą

Tiesa ir prasimanymai apie moteris, vyrus bei seksą

Kai kurie tarpusavio santykių stereotipai gerokai apkartina žmonių gyvenimą. Vienas atkakliai iš kartos į kartą perduodamas mitas teigia, kad moterys neva kvailesnės už vyrus. Suprantama, būna ir taip, bet toli gražu ne visada. Skandalingai...


Vyrų uretritas  -  uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Vyrų uretritas - uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Šlaplė yra latakas, jungiantis šlapimo pūslę su išore. Vyro šlaplė yra apie 20 cm ilgio, jungianti šlapimo pūslę su varpos galvute. Vyrams šlapinantis, iš šlapimo pūslės pro šlaplę išteka šlapimas, o sueities metu - sėkla. Uretritas -...


Seksas vandenyje: problemos ir patarimai

Seksas vandenyje: problemos ir patarimai

Vasara – atostogų ir nuotykių metas. Tad daugelis nepraleidžia progos eksperimentuoti, pvz.: užsiimti seksu vandenyje. Tačiau tai nėra taip saugu ir malonu, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Ką reikia žinoti apie seksą vandenyje, kad...


Seksas: kaip skiriasi įvairaus amžiaus vyrų pajėgumas

Seksas: kaip skiriasi įvairaus amžiaus vyrų pajėgumas

Amžius – tai labai įdomus "dalykėlis". Kuomet vyras jaunas, kupinas jėgų ir energijos, jam atrodo, kad 40-50 metų – tai tiek daug ir bus labai negreitai! Kai kertamas trisdešimtmečio ruožas ir vis artėjama link ribos, vis...


Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Daugelis vienišių nežino, kurią savaitės dieną geriausia ieškoti mylimojo. Mokslininkai pataria, kada geriausia ir mylėtis. Trečiadienis – ideali pirmojo pasimatymo su priešinga lytimi diena. Tuo įsitikinę daugiau kaip 40 proc. iš 8000...


Vyrų akimis: kiek kainuoja santuoka?

Vyrų akimis: kiek kainuoja santuoka?

Santuoka – dalykas rimtas, bent jau daugelis vyrų taip sako. Ir teisingai daro, bet ar rimtai apie tai pagalvoja, įvertina pasekmes, atsižvelgia į galimybes? Jeigu jūs dar nevedęs, pamąstykite ar esate tikrai pasiruošęs santuokai:...


Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Šiauliečiai Saulius ir Kristina U. susituokę beveik keturiolika metų, iš kurių tik ketverius miegojo ramiai, nesikumščiuodami ir nekeiksnodami vienas kito, rytą nebumbėdami, dėl nemigo nakties. Sutuoktiniai, neapsikentę, jau metus miega atskiruose...


Erekcijos sutrikimai ir galimybės juos įveikti

Erekcijos sutrikimai ir galimybės juos įveikti

Pasaulio sveikatos organizacija erekcijos sutrikimą apibūdina kaip „nuolatiną ar pasikartojantą vyro negalėjimą pasiekti ir (arba) išlaikyti pakankamos varpos erekcijos lytiniam aktui atlikti“. Įvairių šaltinių duomenimis, erekcijos...


Kas erzina vyrus sekso metu?

Kas erzina vyrus sekso metu?

Koks moterų elgesys sekso metu vyrus labiausia erzina? Vyrai išskiria 14 moterų bruožų, kurių jie nekenčia. 1. Vyrai negali pakęsti, kai moterys elgiasi taip, tarsi joms nepatiktų seksas. 2. Vyrams nepatinka moterys, kurios niekada nerodo...


Kad šventės ir miegamajame būtų šventės: vyrų potencijai padės priemonė iš gamtos

Kad šventės ir miegamajame būtų šventės: vyrų potencijai padės priemonė iš gamtos

Žiemos švenčių laikotarpis – ypatingas metas poroms. Ir ne tik dėl eglutės puošimo ar keitimosi dovanėlėmis, bet ir malonaus šildymosi lovoje. Tačiau dėl potencijos sutrikimų veiksmas miegamajame ne visada vyksta pagal planą ar norus. Taigi,...


Ar reikia perauklėti vyrus?

Ar reikia perauklėti vyrus?

Nemažai moterų ar merginų pasižymi tiesiog unikaliu charakterio bruožu: nori to, ko neįmanoma norėti. O jei vis dėlto ilgai laukta ir geidžiama svajonė išsipildo - pradeda gailėtis. Idealus vyras, svajonių vyras – visai realu, tik štai...


Kiek kartų per naktį vyras gali?

Kiek kartų per naktį vyras gali?

Vakarų šalių mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad išmetamos sėklos kiekis gali būti įvairus: ožys nuo 1 ml. , o kuilys net 1.5 litrų per vieną kartą. Tuo tarpu mаkaka gali 4 ejakuliacijas per parą ir 3 - 4 dienas iš eilės, pavianas - 3...


Lubrikantai – ne vien malonumui, bet ir sveikatai

Lubrikantai – ne vien malonumui, bet ir sveikatai

Nors apie intymų gyvenimą dabar kalbama kiek drąsiau, daugumai žmonių vis dar kyla klausimų apie lytinių santykių kokybę: kaip padidinti malonumą, kaip ir kiek mylėtis yra rekomenduojama ir ką daryti, jeigu sekso metu moteris jaučia diskomfortą....


Kaip poros santykius aptemdo streikuojanti skydliaukė

Kaip poros santykius aptemdo streikuojanti skydliaukė

Nervingumas, nuovargis, silpstanti lytinė potencija, išsiderinęs mėnesinių ciklas, išvaizdos pablogėjimas – tai tik dalis problemų, kurios gali užklupti išsiderinus skydliaukės hormonų gamybai. Kaklo priekyje esanti mažytė skydliaukė veikia...


Ko iš tikrųjų nori vyrai?

Ko iš tikrųjų nori vyrai?

JAV sociologai atliko didelės apimties apklausą, kurios metu vyrams buvo pateikti įvairūs klausimai apie jų asmeninį gyvenimą, seksą, santuoką ir vaikų auklėjimą, rašo "The Daily Telegraph". Prieš susituokiant būtinai reikia pasirašyti...


Kas yra sveiki santykiai ir kaip juos puoselėti?

Kas yra sveiki santykiai ir kaip juos puoselėti?

Išgirdę sąvoką „sveiki santykiai“, žmonės dažnai klausia – ką tai reiškia? Kas yra „sveika“? Kas jau laikoma „nesveika“? Dažniausiai sveikais santykiais laikomi tokie, kurie abiem pusėms teikia laimę ir...


Norite greičiau pasiekti orgazmą? Bučiuokitės

Norite greičiau pasiekti orgazmą? Bučiuokitės

"Lūpos daug jautresnės nei pirštai. Todėl žmonės labiau reaguoja ne į prisilietimus, o į bučinius. Bučiuojantis suaktyvėja cheminių medžiagų perdirbimas, todėl greitai pakeliama nuotaika ir slopinama įtampa", - sako amerikiečių medicinos...


Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Pasak psichologijos specialistų, norint, kad tarpusavio santykiai būtų harmoningi, pirmiausiai reikalingas abipusis pasitikėjimas. Jam nesant vienas iš partnerių tampa įtarus, neramus, jį nuolat kankina abejonės, dvejonės, o kitas patenka į...


Tik trečdalis vyrų pirmi prisipažįsta mylintys

Tik trečdalis vyrų pirmi prisipažįsta mylintys

Kodėl vyrams taip sunku prisipažinti pirmiems, kad myli? Tikriausiai ne viena mergina pradeda nesąmoningai prisiminti pirmąsias pažinties dienas su savo svajonių vyru. Iš pradžių viskas atrodo taip jaudinamai, jausmingai ir pakylėtai ir netrukus...


Seksas: kaip kenkia neįgyvendintos svajonės?

Seksas: kaip kenkia neįgyvendintos svajonės?

Ką galvoja specialistai, jei žmogus neturi lytinių santykių. Normalu tai ar ne? Ar dėl to jam nekyla ir nepaaštrėja seksualinės fantazijos? Specialistai gąsdina, jog jos gali būti net pavojingos, jei žmogus taip ir neatranda pasitenkinimo...


Koks seksas moterims nesuteikia malonumo?

Koks seksas moterims nesuteikia malonumo?

Britų sociologai internetu apklausė moteris ir išsiaiškino, koks seksas suteikia moterims mažiausiai malonumų. Respondentėms buvo pasiūlyta išrinkti tik vieną, labiausiai nepriimtiną variantą iš aštuonių, kuriuos pasiūlė specialistai. Rezultatai...


Kodėl naudinga mylėtis rytais?

Kodėl naudinga mylėtis rytais?

Žadintuvą meskite į šiukšlių dėžę, o mylimąjį, kad ir saldžiai snaudžiantį, žadinkite ne tik bučiniais, bet ir glamonėmis. Mokslininkų atlikti įvairūs tyrimai nuotykių mėgėjams palankūs: ryte besimylintys žmonės sveikesni ir laimingesni....


Ankstyvas seksas: ar jis kenkia sveikatai?

Ankstyvas seksas: ar jis kenkia sveikatai?

Prieš kiek laiko mokslininkai atlikę tyrimą tvirtino, kad ankstyvi lytiniai santykiai provokuoja ne tik chotišką gyvenimo būdą, bet ir atsiranda sveikatos problemų. Tačiau Pietų Floridos universiteto (JAV) psichologai šį tvirtinimą paneigė...


Seksas: ar sugebėtumėte pasimylėti 10 kartų per dieną?

Seksas: ar sugebėtumėte pasimylėti 10 kartų per dieną?

Seksologų tvirtinimu, apie seksą reikia kuo mažiau kalbėti, o ryžtingiau veikti. Tokiu demokratišku aktu užsiima daugybė žmonių pasaulyje. Seksas visais laikais buvo vienas iš svarbiausių žmogaus gyvenimo dalių. O apie tai liudija ir piešinėliai,...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9