Rugpjūčio 8 d. minima Tarptautinė Orgazmo diena, kurios šūkis – “vientisas pasaulio orgazmas”. Tai energijos, ekstazės, malonumo diena, pradėta švęsti nuo 1998 m. Šventės iniciatoriaus Alekso Hirka teigimu, šią dieną reikia dovanoti seksualias dovanas, persirengti ir vaidinti įvairius vaidmenis bei prisiekti meilę kaip per Valentino dieną.
Kaip ši diena minima svetur ir kodėl ji nėra populiari Lietuvoje?
Paieškojus informacijos internete, pirmiausia pastebima, jog ši diena skirtingose pasaulio šalyse minima skirtingu metu. Štai pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Nyderlanduose, Kanadoje ir net Pietų Afrikoje liepos 31 d. minima Nacionalinė Orgazmo diena. Pažymima, jog Nacionalinė orgazmo diena yra Tarptautinės moterų orgazmo dienos (rugpjūčio 8 d.) atšaka. Nuo kvietimų išbandyti naujus malonumo žaislus, iki patarimų kur ieškoti pagalbos patiriant orgazmo problemų, nuo švietimo šia tema, iki vienišiams skirtų pasimatymų ar didžiulių vakarėlių – šios dienos proga įvairių veiklų ar pasiūlymų svetur tikrai galima rasti išties daug.
Tarptautinė moterų orgazmo diena pirmą kartą paminėta 2007 m. rugpjūčio 8 d. Brazilijoje, kurios įteisinimu buvo siekiama atkreipti dėmesį į moterų seksualumą, sumažinti jį supantį tabu. Be pirmaisiais metais įvykusios šventės, buvo surengti keli renginiai, skirti šioms tabu temoms aptarti. Moterų orgazmo diena įgavo pagreitį ir netrukus pradėta minėti kitose šalyse, pavyzdžiui, Ispanijoje, Meksikoje, Argentinoje, Norvegijoje ir Peru. Šiuo metu tiek Brazilijoje, tiek kitose šalyse vis dažniau rengiamos seksualinės sveikatos ir gerovės kampanijas. Daugelyje visuomenių vis dar slopinama nuostata, kad moteris mėgaujasi seksu, o daugelyje kultūrų dėl gėdos stigmos ir netinkamo lytinio švietimo moterims buvo atimta teisė tyrinėti savo kūną, todėl šios dienos tikslas – padėti moterims suvokti seksualumą bei skatinti geriau pažinti savo kūną.
Kalbant apie Lietuvą pastebima, jog Orgazmo diena yra mažai kam žinoma bei švenčiama. Rugpjūčio 8 d. kai kuriuose kalendoriuose pažymėta kaip Tarptautinė Orgazmo diena, tačiau nepaisant kelių paminėjimų, kad tokia diena egzistuoja, keleto faktų apie “didįjį O” bei patarimų kur ieškoti psichologinės bei fiziologinės pagalbos ieškant aukščiausios palaimos viršūnės, kitų iniciatyvų, pavyzdžių ar patarimų kaip ją švęsti, praktiškai nėra.
Čia kyla klausimas – kodėl Šv. Valentino diena taip greitai išpopuliarėjo mūsų šalyje, tačiau apie Orgazmo dieną vis dar garsiai nekalbama? Galbūt tai pakeisti padėtų naujos iniciatyvos skleidžiančios tinkamą informaciją, laužančios visuomenėje vis dar vyraujančius tabu ir destigmatizuojančios seksualinį malonumą?
Tarptautinę Orgazmo dieną kviečia švęsti ir Lietuvoje
Nepaisant to, jog Orgazmo diena gali būti švenčiama tiek liepos pabaigoje, tiek rugpjūčio pradžioje, pirmosios lietuviškos pažinčių programėlės BLISS meet komanda ragina tiek vyrus, tiek moteris seksualiniu malonumu mėgautis ne tik du kartus per metus, bet nuolat ieškoti būdų, kaip “augti” seksualiniame gyvenime. Ta proga organizatoriai kviečia prisijungti į pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą intymumo konferenciją “Didysis O!”, kuri vyks spalio 18 d. nuotoliniu būdu.
BLISS meet vadovė Vitalija Budžiūtė Barauskienė pasakoja, jog idėja paminėti šią dieną kilo gana spontaniškai, o pagrindine priežastimi tapo pastebėjimas, jog ši tema Lietuvoje vis dar yra didelis tabu. “Gyvenant Norvegijoje teko įsitikinti, jog užsieniečiai tikrai atviriau kalba kone visomis temomis, įskaitant ir seksualumą. Reikia suprasti, kad orgazmo, sekso tema tai nėra vien fizinis aktas, tai apima ir emocinius bei psichologinius lygmenis. Galų gale – tai ne tik visuomenės sveikatos klausimas, bet ir tvirtų santykių poroje pagrindas” – sako V. Budžiūtė Barauskienė.
Renginio metu seksologai, dvasinių praktikų mokytojai, gyvenimo koučeriai, terapeutai, psichoterapijos ir savęs pažinimo praktikantai papasakos, kaip atverti vartus į orgazminius patyrimus, gilinsis į pasitenkinimą keliantį intymumą, pateiks praktinių patarimų kaip įsileisti malonumą į savo gyvenimą, pasidalins patirtimi apie porų suderinamumo pritraukimo technikas bei diskutuos apie įvairius iššūkius šia tema.
Renginio vedėjo Roko Ručinsko teigimu, praktikuojant sąmoningą seksą, atsiranda platesnis ir subtilesnis požiūris poroje vienam į kitą, o tai savaime veda didesnio malonumo link. “Geras bendravimas tarpusavyje ir veiksmingos technikos gali padėti patirti didesnį orgazmą. Deja, toli gražu ne visi yra atviri pokyčių galimybėms psichikos ir sveikatos srityje. Todėl šio renginio viena iš idėjų ir yra paskatinti tiek poras, tiek vienišus žmones suvokti malonumo energiją, juk kiekvienas esame atsakingas už įpročius bei nuolatinį tobulėjimą, padedančius atrasti dar daugiau malonumo gyvenime” – teigia entuziastingas optimistas ir ekstravertas Rokas.
Renginio organizatoriai skatina ne koncentruotis į orgazmą, bet sutelkti daugiau dėmesio į didesnio malonumo patyrimą ir yra įsitikinę, jog ši iniciatyva gali tapti tradiciniu renginiu ar kitų veiklų pagrindu. Todėl šios konferencijos tikslas – tai galimybė kiekvienam sužinoti apie patiriamą malonumą dar daugiau, suprasti apie seksualumo problemų šaknis ir gauti sprendimus bei kurti klestinčius santykius!
Daugiau informacijos apie spalio 18 d. renginį “Didysis O!” ieškokite BLISS meetsocialiniuose tinkluose.
________________
Apie BLISS meet
Sąmoningumo plėtros grupė „Satori Fondas“ dar 2020 m. sukūrė pirmąją lietuvišką sąmoningumo keliu einančių žmonių programėlę BLISS meet Tai pažintys sąmoningai gyvenantiems, sveikatinimosi renginiai ir saviugdos bendruomenės vienoje erdvėje.
BLISS meet:
AUGINA kryptingu tobulėjimu ir asmenybės evoliucija besidominčių žmonių visuomenę;
VIENIJA sveikesnį gyvenimo būdą vedančias, palaikančias bendruomenes, saviugdos ir sveikatinimo organizacijas bei grupes;
ORGANIZUOJA pažinčių renginius ir dalyvauja gyvenimo būdo festivaliuose bei kitose iniciatyvose.
Šiuo metu MB „Moralė” projektas BLISS meet kviečia jungtis ir taip nuveikti daugiau gerų darbų Lietuvai! Dalis projekto pelno keliaus į „Satori Fondą“, tad kas mėnesį organizuojamos paramos ir savanoriška pagalba skleidžiasi dar plačiau.