Kalgario universiteto (Kanada) mokslininkai sukūrė pirmąjį išbaigtą erdvinį žmogaus kūno modelį. Jis leis mokslininkams stebėti savo eksperimentus, įvairių procesų vyksmą, o chirurgams padės planuoti operacijas.
“Šis projektas – tai perversmas medicinos informatikos ir sistemų biologijos moksluose”, – sako dr. Grantas Gallas, Kalgario universiteto Medicinos fakulteto dekanas
“Urviniu žmogumi” (angl. CAVEman) pavadintas modelis “plūduriuoja” kubo formos patalpoje. Erdvinį vaizdą kuria 4 projektoriai nuo sienų ir grindų. Modelio struktūra sudaryta remiantis klasikiniais anatomijos veikalais. Pagrindinės kūno sistemos ir organai pirmiausia buvo nupiešti, vėliau perkelti į judančius erdvinius paveikslėlius ir galiausiai sujungti į visumą specialia programa. “Modelis sukurtas atkartoti realų žmogų, tačiau mes galime jį padidinti ar sumažinti tiek, kiek mums reikia”, – sako K. Sensenas. “Mes taip pat galime atvaizduoti visas arba tik kelias jo dalis”. “Prieš 6 metus subūrėme komandą iš kompiuterinių sistemų mokslininkų, biologų, matematikų ir dailininkų”, – sako universiteto vizualinės genomikos specialistas Kristofas Sensenas. “Siekėme sukurti žmogaus modelį, kuris būtų 10 kartų detalesnis nei bet koks kitas modelis rinkoje. Šiandien didžiuodamasis galiu pasakyti, kad tikslą pasiekėme”.