Hempo

Sukurtas pilnas erdvinis žmogaus modelis

Kalgario universiteto (Kanada) mokslininkai sukūrė pirmąjį išbaigtą erdvinį žmogaus kūno modelį. Jis leis mokslininkams stebėti savo eksperimentus, įvairių procesų vyksmą, o chirurgams padės planuoti operacijas.

„Šis projektas – tai perversmas medicinos informatikos ir sistemų biologijos moksluose”, – sako dr. Grantas Gallas, Kalgario universiteto Medicinos fakulteto dekanas

„Urviniu žmogumi” (angl. CAVEman) pavadintas modelis „plūduriuoja” kubo formos patalpoje. Erdvinį vaizdą kuria 4 projektoriai nuo sienų ir grindų. Modelio struktūra sudaryta remiantis klasikiniais anatomijos veikalais. Pagrindinės kūno sistemos ir organai pirmiausia buvo nupiešti, vėliau perkelti į judančius erdvinius paveikslėlius ir galiausiai sujungti į visumą specialia programa. „Modelis sukurtas atkartoti realų žmogų, tačiau mes galime jį padidinti ar sumažinti tiek, kiek mums reikia”, – sako K. Sensenas. „Mes taip pat galime atvaizduoti visas arba tik kelias jo dalis”. „Prieš 6 metus subūrėme komandą iš kompiuterinių sistemų mokslininkų, biologų, matematikų ir dailininkų”, – sako universiteto vizualinės genomikos specialistas Kristofas Sensenas. „Siekėme sukurti žmogaus modelį, kuris būtų 10 kartų detalesnis nei bet koks kitas modelis rinkoje. Šiandien didžiuodamasis galiu pasakyti, kad tikslą pasiekėme”.

 

 

Technologijos.lt

TAIP PAT SKAITYKITE