REXSAN

Ar telefonai gali pakenkti mūsų sveikatai?

Telefonas sveikata

Ar įsivaizduojate savo kasdienybę be telefono? Greičiausiai, daugelis atsakys, kad tikrai ne. Juo labiau kad ir telefonų spektras ne tik labai platus, tačiau ir kainų diapazonas didelis, todėl sau tinkamą atranda skirtingą biudžetą turintys vartotojai. Šalia populiarių ir brangių telefonų modelių mėgiami ir tie, kurie kainuoja kur kas mažiau: Blackview, Cat, https://www.bite.lt/poco-telefonai . Visgi šiuos prietaisus naudojant ir suaugusiems, ir vaikams, o neretai ir labai intensyviai, neretam kyla klausimas, ar telefonai tikrai nekenkia mūsų sveikatai.

Telefonas kenkia sveikatai: TAIP ar NE?

Iš tiesų tai labai dažna diskusijų tema, kur vieni mano, kad saikingai naudojami telefonai neturi neigiamo poveikio mūsų sveikatai, o kiti tvirtina, kad šie prietaisai yra kenksmingi.

Visgi teigiama, jog paprasti mobilieji telefonai, vargu, ar kenkia sveikatai, na, nebent gali turėti šiek tiek neigiamos įtakos regėjimui, jei tikrai nesaikingai naudosimės telefonu ir akys patirs daugiau įtampos.

Buvo atlikta tyrimų dėl mobiliųjų telefonų poveikio klausai, tiksliau – ar pokalbiai telefonu turi neigiamos įtakos jai. Rezultatai atskleidė, kad nei trumpi, nei ilgesni pokalbiai telefonu įtakos klausia neturėjo.

O kaip dėl daugelio akcentuojamų elektromagnetinių bangų? Visi telefonai tokias bangas skleidžia ir jos nėra naudingos mūsų sveikatai. Bet, teigiama, jog tvarkingi telefonai skleidžia elektromagnetines bangas, kurios atitinka leistinas normas, todėl jokio neigiamo poveikio sveikatai neturi. Kas kita, jei bus pažeista, pavyzdžiui, aparato antena – tokiu atveju spinduliavimas normą gali viršyti net ir gana smarkiai.

Kartais pasigirsta pozicijų, jog telefonai kenkia psichikai, nervų sistemai ir pan. Žinoma, tiesos tame gali būti, besaikis spoksojimas į bet kokį ekraną nėra naudingas. Tačiau naudojami saikingai jie tokio poveikio tikrai neturės.

TAIP PAT SKAITYKITE