Gudručio vaistinė

Ekspertizė: D. Kedys vartojo raminamuosius vaistus

Galutinė Drąsiaus Kedžio mirties priežastį nustatanti ekspertizė patvirtino – D. Kedys užspringo žolės lapu ir skrandžio turiniu, trečiadienį pranešė generalinis prokuroras Darius Valys. Anot jo, galutines D. Kedžio mirties išvadas Teismo medicinos ekspertai pateikė tik trečiadienį.

„Jose nurodoma, kad D. Kedys mirė nuo mechaninės asfikcijos, uždusimo, užkimšus kvėpavimo takus svetimkūniais – žolės lapu ir skrandžio turiniu”, – kalbėjo generalinis prokuroras.

Jo teigimu, ant D.Kedžio lavono rasti nedideli linijiniai nubrozdinimai, dešiniame rieše, veide, kaktoje ir nedidelė kraujosrūva dešiniame paaukyje, jo mirčiai įtakos neturėjo.

„Šie sužalojimai padaryti po mirties”, – teigė jis.

Paklaustas, iš kur tokie sužalojimai galėjo atsirasti po mirties, D. Valys patikslino, jog sužalojimai atsirado jam mirštant. Esą tokią išvadą ekspertai daro todėl, kad lavono apžiūros įvykio vietoje metu jokių sužalojimų nebuvo pastebėta, be to nebuvo ir jokios priešmirtinės reakcijos sužalotuose audiniuose.

D. Valiui D. Kedžio sesuo Neringa Venckienė yra atsiuntusi pomirtines D. Kedžio nuotraukas, jas jam rodė ir praėjusį ketvirtadienį prie Generalinės prokuratūros piketavę ir šluotą įteikę D. Kedžio šalininkai. Portalui diena.lt paklausus, ar šios nuotraukos jam yra panašios į žmogaus, ant kurio jokių kūno sužalojimų nerasta, D. Valys nusprendė klausimą ignoruoti ir į jį neatsakė.

Ikiteisminį tyrimą dėl D.Kedžio mirties priežasčių nustatymo atlikęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Aidas Mažeika paneigė vyro artimųjų teiginius, jog prieš mirtį D. Kedys buvo smarkiai sumuštas, kad jam sulaužyta koja ir nosis.

„Nosis nelūžusi, koja nesulaužyta. Ekspertai iš kojos paėmė dalį kaulo planktono paieškai, bet planktono neaptikta”, – teigė A. Mažeika.

Ekspertai teigia, kad D.Kedys mirė maždaug prieš parą – pusantros iki jo lavono pirminės apžiūros radimo vietoje, tai yra iki balandžio 17 d. 14 val.

„Prieš mirtį D.Kedys buvo vartojęs daug alkoholinių gėrimų, jam būtų buvęs nustatytas sunkus girtumo laispnis. Toks didelis girtumas galėjo sąlygoti uždusimą, užkimšus kvėpavimo takus svetimkūniais”, – kalbėjo generalinis prokuroras.

Tiesa, kur vyras galėjo gerti, nežinoma. Nors balandį buvo skelbta, kad šalia jo kūno rastas ne tik ginklas, iš kurio buvo nušauti teisėjas Jonas Furmanavičius bei buvusios D. Kedžio sugyventinės Laimutės Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė, bet ir nenugertas degtinės butelis, trečiadienį A. Mažeika pareiškė, kad tame butelyje buvo vanduo. „Ne iš marių, o iš balos, kurioje buvo rastas D.Kedžio kūnas”, – patikslino prokuroras.

Ekspertai D. Kedžio lavono vidaus organuose taip pat aptiko skirtingų pavadinimų raminančių ir migdomųjų vaistų, kurių galima įsigyti tik su receptais. Teigiama, kad šiuos vaistus vyras vartojo apie 10 mėnesių, anot D. Valio, normaliais kiekiais.

Kaip galėjo septynis mėnesius nuo teisėsaugos besislapstantis vyras, įsigyti šių vaistų, prokurorai nepaaiškino. Jų teigimu, tai yra ikiteisminio tyrimo duomenys ir jų kol kas skelbti negalima. Nei D. Valys, nei A.Mažeika kol kas neturi atsakymo ir kur visą laiką, nuo pernai metų spalio 5-osios iki šių metų balandžio 17-osios slapstėsi D. Kedys.

„Tai tyrimo objektas”, – paaiškino jie, nors D. Valys ir prisipažino, kad vis dar nėra atmesta versija, kad visą šį laiką dviguba žmogžudyste įtartas asmuo slėpėsi savo dėdės namelyje Šlienavoje.

D. Valys pabrėžė, kad ši specialistų išvada yra grindžiama ne tik Lietuvos specialistų duomenimis, bet ir Miuncheno teismo centro atlikta toksikologine analize, kurio pagalbos buvo prašoma ieškant narkotinių, toksinių ir vaistinių medžiagų.

Valstybinė teismo medicinos tarnyba dėl D.Kedžio mirties priežasties nustatymo taip pat kreipėsi į kolegas Danijoje ir Šveicarijoje, Jų pateikta nuomonė neprieštarauja Lietuvos specialistų išvadai.

Trečiadienį D. Kedžio mama Laimutė Kedienė ir sesuo N.Venckienė yra pripažintos nukentėjusiomis D.Kedžio mirties byloje. Suteikums joms šį statusą, jos galės susipažinti su visa byloje surinkta medžiaga, galės prašyti ir papildomų ekspertizių, užduoti klausimus ekspertams.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE