Liepos 2d. Ketvirtadienis

Pas medikus – kliūčių ruožu

Peržiūrų skaičius: 24168
Pas medikus – kliūčių ruožu

Į eilę – ankstų rytą

Prie Klaipėdos universitetinės ligoninės Ambulatorinio-konsultacinio skyriaus vakar gerokai prieš įstaigos atidarymą nusidriekė didelė eilė.

Pirmieji pacientai į eilę atsistojo dar prieš septynias. Po valandos eilė jau buvo nutįsusi iki antrojo ligoninės korpuso laiptų, nors iki atidarymo dar buvo likęs pusvalandis.

Viena pirmųjų prie užrakintų gydymo įstaigos durų atėjusi Elena Einingienė tikėjosi patekti pas endokrinologą.

Moteris būgštavo, kad nepasikartotų ankstesnė situacija, kai eilėje išstovėjus kelias valandas buvo pranešta, kad pacientai šiandien nebus registruojami.

Atėjusieji pirmą kartą nelabai suprato, kas vyksta ir kodėl prie įstaigos durų nutįsusi tokia eilė. Sužinoję, kad jiems teks stoti į šios eilės galą, tik skėsčiojo rankomis.

"Pasityčiojimas, absurdas", – piktinosi po kelias valandas eilėje laukti priversti pacientai.

Daugelis žmonių tikėjosi patekti pas okulistą, endokrinologą, onkologą. Ramentais pasirėmusi moteris, norėjusi patekti pas traumatologą ir onkologą, pusantros valandos buvo priversta laukti eilėje kartu su kitais, nes telefonu prisiregistruoti jai nepavyko.

Kai kurie tokioje eilėje pasakojo stovintys ne pirmą kartą ir save guodė, kad pasitaikę atvejų, kai eilė buvusi ir ilgesnė. Kiti skundėsi, kad atstovėjus tokioje eilėje vėliau dar tiek pat teks praleisti prie gydytojo kabineto.

Laukia ir pusantro mėnesioKas savaitę priversta eilėse stovėti senelių globos namų socialinė darbuotoja Anastasija iš patirties žino, jog reikia atvažiuoti nė vėliau kaip kelios minutės po septynių. Tada bus garantuota, kad globos namų gyventojai galės patekti pas specialistą.

Kas savaitę pas specialistus priregistruojanti po devynis žmones socialinė darbuotoja tikino, kad ilgiausiai tenka laukti pas okulistus ir onkologus. Patekti pas juos dažniausiai įmanoma tik po pusantro mėnesio.

Daugelis laukiančiųjų nesupranta, kodėl patekti pas gydytojus negalima lengvesniu keliu – paskambinus telefonu. Dažnas pasakojo, kad to padaryti nepavyksta ir prie telefono sėdint nuo ryto iki vakaro.

"Parvešiu uošvei naujieną, kodėl porą mėnesių jai niekaip nepavyko prisiregistruoti telefonu, – didžiulės eilės", – pasakojo viena moteris.

Misija įmanoma"Čia natūralus procesas, kad vykstant registracijai pas specialistus susidaro didesnė pacientų eilė", – reagavo Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Gintautas Virketis.

Pavaduotojo manymu, pacientai rinkdamiesi tradicinį būdą – stovėti eilėje – patys save apsunkina, kai galima tiesiog pakelti ragelį ir pas norimą specialistą užsiregistruoti telefonu. Tad stovėti nuo septynių ryto nėra reikalo.

Paprieštaravus, kad daugeliui šito padaryti vis dėlto nepavyksta, pavaduotojas tvirtino, kad norintieji tikrai prisiskambina. Daugiausiai pacientų užsiregistruoja būtent telefonu.

Pavaduotojas suteikė vilčių, kad ateityje įdiegus elektroninę sistemą registracija taps dar paprastesnė ir prisiregistruoti pas gydytoją bus galima neišeinant iš namų.

Kol kas pacientai tegali ligoninės interneto svetainėje pasižiūrėti, kada koks gydytojas dirba, ir paskambinęs nurodytu telefonu užsiregistruoti.

Pasak G.Virkečio, patekimą pas kai kuriuos specialistus apsunkina tai, jog jų trūksta, arba dėl to, kad sergančiųjų tomis ligomis yra daugiau.

"Bet taip nėra, kad žmogus išvis nepatektų pas specialistą. Per mėnesį vis tiek patenka", – tikino pavaduotojas.

Pasak jo, pas onkologą ilgiausiai tenka laukti porą savaičių, vasarą – tris.

Vis dėlto viena pacientė "Klaipėdai" pasakojo, kad pabandžius patekti pas onkologą dar iki registracijos pradžios telefonu atsiliepusi registratorė suabejojo, ar liepos mėnesį pas onkologą išvis pavyks patekti.

G.Virketis pastebi, kad eilės pas konsultantus ilgėja ir dėl to, jog vis daugiau žmonių rūpinasi sveikata ir vis dažniau kreipiasi į gydytojus.

Pacientų eiles neva ilgina ir nepateisinę lūkesčių šeimos gydytojai. Iš pradžių manyta, kad būtent jiems atiteks didesni ligonių srautai, tačiau konsultacijų pas specialistus daugėja visose gydymo įstaigose.

Eilės ilgėja dėl pavardėsPatekti pas specialistus sudėtinga ne tik Universitetinėje ligoninėje. Jūrininkų ligoninės vyriausiojo gydytojo Jono Sąlygos manymu, didelės eilės pas kai kuriuos specialistus atsiranda dėl jų žinomumo.

Jūrininkų ligoninėje paklausiausi kardiologai. Pas kai kuriuos eilėje tenka laukti ilgiausiai iš visų Klaipėdos regiono gydymo įstaigų.

"Pacientas gydytoją turėtų rinktis ne tik pagal pavardę. Bandau juos įtikinti rinktis kitą gydytoją, bet jie nori pas tą, ir viskas", – apie pacientų užsispyrimą patekti pas žinomus specialistus pasakojo J.Sąlyga.

Vyriausiasis gydytojas nenorintiems eilėje laukti pacientams pataria rinktis kitas gydymo įstaigas, kur dirba ne blogesni specialistai.

Kai kurios gydymo įstaigos pacientams siūlo kitą išeitį – susimokėti už vizitą pas gydytoją, taip išsprendžiant eilių klausimą.

"Mums nepriimtini tokie metodai, kad jei moki pinigus, greičiau patenki pas gydytoją. Eilės visiems vienodos", – teigė vyriausiasis gydytojas.

Turintiems priėjimą prie interneto, ligoninės vadovas siūlė pasinaudoti internetiniu adresu sergu.lt ir taip užsiregistruoti pas specialistą.

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė teigė, kad eilės pas kai kuriuos specialistus susidaro dėl šių stokos. Jų stygius jaučiamas ne tik uostamiestyje, bet ir visoje Lietuvoje.

Dar sudėtingiau su vaikų specialistais, kuriems tenka mokytis metais ilgiau nei kitų sričių gydytojams, tad norinčiųjų prasiilginti studijų metus atsiranda ne tiek daug.

Eilės registruojamosKiekviena gydymo įstaiga paskutinę mėnesio dieną Teritorinei ligonių kasai pateikia duomenis apie trumpiausias ir ilgiausias eiles pas specialistus. Šie duomenys pateikiami interneto svetainėje. Tačiau šia informacija besinaudojantys pacientai pastebi, kad realybė neretai prasilenkia su pateiktais duomenimis.

"Pateikdama duomenis gydymo įstaiga prisiima atsakomybę. Patikrinti jų neturime galimybės", – sakė Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja medicinai Žavinta Kančauskienė.

Ji įžvelgė kitą šios paslaugos privalumą – sužinoti, kurios gydymo įstaigos kokias paslaugas siūlo.

Reikia gydytojų geranoriškumoPaklausta, ką gali patarti eilėse priverstiems laukti pacientams, pavaduotoja minėjo, kad sutartyse su gydymo įstaigomis numatyta, jog šios pacientą turėtų informuoti, kur jis dar galėtų gauti tokią pačią paslaugą. Tačiau ji suabejojo, ar gydymo įstaigos šito laikosi.

Ž.Kančauskienė taip pat tvirtino, kad nebūtina stovėti ilgose eilėse – tam yra kitos komunikacijos priemonės.

"Tikrai nepasakyčiau, kad telefonu nepavyksta užsiregistruoti. Kiek pačiai ar mano artimiesiems tenka susidurti, visada pavyksta prisiskambinti. Gal tik kartais tenka ilgiau palaukti, kol atsiliepia", – tikino pavaduotoja.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorius Alfredas Bumblys siūlė, kad vyresnio amžiaus ar sunkiai judantiems pacientams padėti gali ir šeimos gydytojas, galintis užregistruoti pas specialistą savo kabinete portale e-sveikata.

Suabejojus, ar darbais apkrauti gydytojai trokštų apsikrauti dar papildomu darbu A.Bumblys pripažino: "Kartais reikia ir geranoriškumo".

"Vida Augustinienė, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė

Pacientų eilės susidaro priklausomai nuo to, kaip gydymo įstaigos vadovybė sureguliuoja. Pas specialistus didesnės eilės yra visoje Lietuvoje, tačiau dabar žmonės mažiau skundžiasi. Gal susitaikė su situacija? Eilės ilgėja ir dėl to, kad kai kurie ligoniai priversti lankytis pas gydytojus tik dėl vaistų recepto pratęsimo. Kitose šalyse tai galima padaryti pas vaistininką, kuris kompiuteryje mato, ar pacientui pratęstas vaistų išdavimo terminas. Kreipėmės į Sveiktos apsaugos ministeriją su pasiūlymu iš pagrindų keisti receptų išrašymo tvarką. Bet geri poslinkiai labai lėtai juda – didelis biurokratinis aparatas, o ir ministrai keičiasi.

Žymės: medikai , medikų darbas

Kas priverčia moterį ištarti "Nemyliu tavęs"?

"Tavęs nebemyliu ir daugiau matyt nenoriu" - tai vienas netikėčiausių ir blogiausių sakinių, kurį iš moters lūpų gali išgirsti vyras, ypač jei poros santykiai bent iš pirmo žvilgsnio atrodė puikūs. Moteriai nereikia nei rėkti nei pyktis...


Kuriama krūties vėžį diagnozuojanti liemenėlė

Kuriama krūties vėžį diagnozuojanti liemenėlė

Per artimiausius trejus metus Didžiosios Britanijos ligoninėse turėtų būti pradėta naudoti elektroninė liemenėlė, galinti nustatyti krūties vėžį. Krūties vėžio profilaktikos revoliuciją sukelti galintis drabužis pakitusias ir suvėžėti galinčias...


Antibiotikai iš... aligatorių kraujo

Antibiotikai iš... aligatorių kraujo

Bal­ty­mai, išgau­na­mi iš ali­ga­to­rių krau­jo, ga­li būti pa­nau­do­ti naujų an­ti­bio­tikų suk­ūri­mui. Apie tai Ame­ri­kos che­mikų...


Išvykstantiems studijuoti užsienyje verta pasirūpinti sveikatos draudimu

Išvykstantiems studijuoti užsienyje verta pasirūpinti sveikatos draudimu

Artėjant mokslo metams pakvietimus dieninėms studijoms užsienyje gavę moksleiviai domisi, ar prieš išvykdami studijuoti jie galėtų pratęsti savo privalomąjį sveikatos draudimą Lietuvoje. Kartu prieš rugsėjo pirmąją pageidaujama įsigyti ir Europos...


Tyrimas: pėdos turi savo kalbą

Britų psichologas sako atradęs naują kūno kalbą, kuria žmonės naudojasi perduodami tam tikrus signalus savo kojomis. Akių kontaktas ir kūno kalba jau ilgą laiką pripažįstami galinčiais išduoti sukčiavimą, nervingumą ar potraukį pašnekovui, rašoma...


Sulankstomieji akių lęšiukai jau kompensuojami ir suaugusiesiems

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos pirmą kartą centralizuotai perka dirbtinius sulankstomuosius akių lęšiukus suaugusiesiems. Šiuo metu viešojo pirkimo konkursas jau pasibaigęs, pasirašyta sutartis su firma,...


Daugelis JAV gydytojų ir slaugytojų vartoja maisto papildus

Absoliuti dauguma gydytojų ir slaugytojų Jungtinėse Amerikos Valstijose patys vartoja vitaminus, mineralus bei kitus maisto papildus ir taip elgtis rekomenduoja ir savo pacientams. 900 gydytojų ir 277 slaugytojai dalyvavo apklausoje, kurios...


Gripo baimė pildo farmacininkų kišenes

Dėl vadinamojo kiaulių gripo protrūkio supanikavusiems ir vaistines šturmuojantiems gyventojams tenka plačiai atverti pinigines, nes medikamentų kainos staiga šovė į aukštumas. Kas dėl to kaltas? Vaistų gamintojai ir prekybininkai pirštus kreipia...


Kvies nemokamai išsitirti dėl ŽIV

Kvies nemokamai išsitirti dėl ŽIV

Lietuvos AIDS centras kviečia nemokamai ir anonimiškai pasitikrinti dėl ŽIV. Ši akcija vyks vasario 13 - 20 d. Norintys pasitikrinti laukiami Lietuvos AIDS centre 9 - 15 val., Vytenio g. 59/37, Vilniuje. Visi pasitikrinusieji gaus akcijos...


Šalys donorės pažadėjo skirti beveik 12 mlrd. dolerių pasauliniam AIDS fondui

Šalys donorės pažadėjo per trejus metus skirti 11,7 mlrd. dolerių pasauliniam fondui, kovojančiam su AIDS ir kitomis mirtį nešančiomis ligomis, antradienį paskelbė Jungtinių Tautų (JT) vadovas Ban Ki-moonas. Anksčiau Vašingtonas pranešė...


Menopauzė - naujos būsenos pradžia

Menopauzė - naujos būsenos pradžia

Menopauzės data paprastai nustatoma praėjus vieneriems metams nuo paskutiniųjų menstruacijų. Pasak gydytojų, ne visi simptomai pasireiškia vienodu intensyvumu. Maždaug ketvirtadaliui moterų mėnesinės išnyksta be ryškesnių negalavimų, kitoms tai...


Kaip vyksta auglių angiogenezė?

Angiogenezė - tai naujų kraujagyslių formavimasis, kuriomis augantis piktybinis navikas aprūpina save krauju. Selektyvus šio proceso slopinimas yra vienas iš būdų, kuriuo medikai kovoja su vėžiu. Šiame video galėsite sudalyvauti virtualioje...


Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

"Skydliaukė – tavo gyvenimo laikrodis" ir "Prostata – vyro gyvenimo kokybė" – šias dvi sveikatos profilaktikos akcijas paskelbė "Medicina practica" laboratorija. Jų metu laboratorijos padaliniuose...


Zita Vasiliauskaitė. Dovana – tai žinia

Jei surengtume viešą diskusiją apie dovanas, jų vietą mūsų gyvenime, patys nustebtume – kiek įvairiausių nuomonių, požiūrių, beje, labai prieštaringų, būtų išsakyta. Vieni sakytų, kad dovana – tikras džiaugsmas, ypač jei dovanojama...


Diagnozuoti depresiją galima iš regėjimo

Izraelio mokslininkai, atlikę ciklą tyrimų, padarė išvadą, kad žmonės, sergantys depresija, nepastebi kai kurių detalių. Mokslininkai teigia, jog tai susiję ne su pablogėjusiu regėjimu, o su smegenų centrų, kurie apdoroja regimąją informaciją,...


3 patarimai, kaip išsaugoti vyriškumą mylint moterį

Išlikite vyru visose situacijose ir neleiskite savo mylimajai valytis kojų į jus. Pagarba yra visų santykių pagrindas. Laikykitės šios taisyklės. Pastaruoju metu visur kalbama apie vyriškos lyties tapimą silpnąja lytimi. Ar tikrai vyrai per daug...


Naujausi moksliniai tyrimai:

JAV psichologai mano, jog blogus sapnus dažniausiai išprovokuoja žmogaus patirtos stiprios emocijos. Košmarų užduotis - iš naujo jas "išjausti" ir sukurti jų vertinimą. "Košmarai - tai savotiška galimybė sudėlioti emocijas į...


Pusę draugų pakeičiame kas septynerius metus

Adresų knygelėje bėgant laikui galime turėti vis daugiau kontaktų, bet maždaug pusę artimų draugų prarandame ir pakeičiame naujais kas 7 metus. Žmonėms gali patikti manyti, jog jie kontroliuoja, ką pasirenka savo draugais, tačiau socialiniai...


Lietuvoje jau galima atlikti ir itin sudėtingas operacijas laparoskopu

Lietuvoje jau galima atlikti ir itin sudėtingas operacijas laparoskopu

Vilniaus universiteto (VU) Vaikų ligoninė jau turi galimybę atlikti sudėtingas laparoskopines operacijas urologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Pasak vaikų chirurgo Vytauto Biliaus, laparoskopinės operacijos ligoninėje buvo daromos ir anksčiau,...


Migrena sergantiems asmenims dažnesnė ir astma

Migrena sergantiems asmenims dažnesnė ir astma

Migrenos kamuojamiems žmonėms gresia akivaizdžiai didesnis pavojus susirgti astma, juos dažniau kankina ir regėjimą atimantys skausmai. Šv.Jurgio medicinos mokyklos Londone mokslininkai palygino astmos dažnumą dviejose grupėse, sudarytose iš 65...


Kaip apsisaugoti nuo naujo tipo gripo viruso

Neseniai atrastas žmonėms pavojingas naujo tipo gripo virusas, turintis kiaulių, paukščių ir žmogaus gripo virusų genų. Toks derinys pasaulyje aptiktas pirmą kartą. Jau yra įrodymų, kad šį virusą vieni kitiems perduoda žmonės. Užsikrėtus naujo...


Farmacininkai remia gydytojų atostogas

Praėjusį šeštadienį gausus būrys šeimos gydytojų, parėmus uždarajai akcinei bendrovei "Actavis Baltics", pakėlė sparnus į Izraelį. Čia jie praleis savaitę. Į Tel Avivą išskrido šeimos gydytojai iš Panevėžio, Utenos, Klaipėdos, Vilniaus...


Kodėl juokas toks užkrečiantis?

Kodėl juokas toks užkrečiantis?

Mokslininkai iki šiol negali paaiškinti, kodėl juokas yra užkrečiantis. Nauji tyrimai leidžia bent iš dalies paaiškinti juoko užkrečiamumo fenomeną. "New Scientist" rašoma, kad Londono universiteto Karališkojo koledžo mokslininkė Sophie...


6 niekšiški būdai nustatyti, koks vaikinas bus lovoje

Moterims nereikia nuosekliai analizuoti kiekvieno naujo partnerio gesto, kad sužinotų, koks jis bus lovoje. Kaip rašo glamour.com, seksologė Laura Berman ištyrė dažniausiai pasitaikančius vyrų elgesio modelius, kuriuos pastebėjus moteriai...


Sprendimų priėmimas: ar tikrai dvi galvos geriau nei viena?

Sprendimų priėmimas: ar tikrai dvi galvos geriau nei viena?

Nebūkite užsispyręs: priimdamas svarbius sprendimus pasitarkite su aplinkiniais. Mokslininkai nustatė, kad žmonės kurie tariasi su aplinkiniais priimdami sprendimus, rečiau jais nusivilia. Todėl nebūkite kategoriškas: ne tik iš klausykite kitų...


Lūpų dažų spalva atspindi moters charakterį

Vyrai, atkreipkite dėmesį, kokios spalvos lūpų dažais puošiasi jūsų mylimosios. Psichologai tvirtina, kad lūpų dažų spalva padeda atkleisti moters charakterį. Aviečių ar rožinės spalvos lūpų dažai patinka aistringoms moterims, mat būtent aistra...


Bioniniai protezai žmonėms dovanoja įprastinio gyvenimo galimybes

Bioniniai protezai žmonėms dovanoja įprastinio gyvenimo galimybes

Evanas Reynoldsas, devyniolikmetis jaunuolis, vėl gali džiaugtis abiejų rankų teikiamais gyvenimo malonumais. Ir tai jam garantavo vienas iš geriausių 2008 metų technologinių išradimų - bioniniai rankų protezai. Rankos ties alkūne jaunuolis neteko...


Per dešimtmetį seksas praras savo pirminę fukciją

Mokslininkai paskelbė, kad per dešimtmetį poros nustos mylėtis siekdamos susilaukti palikuonių ir verčiau pasitikės IVF metodu – dirbtiniu apvaisinimu. Jie teigia, kad trisdešimtmečiai ir vyresni vis dažniau nusivilia natūralia žmogaus...


Sveikatos profilaktinėms programoms bus skiriama 55 tūkst. litų daugiau

2011 metais sveikatos programoms, kurių lėšomis įgyvendinamos įvairios prevencinės priemonės, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) bus skiriama 55 tūkst. daugiau nei pernai. "Profilaktiniai patikrinimai ir kitos prevencinės...


Minime tarptautinę slaugytojų dieną

Slaugos specialistų organizacija konstatuoja sumažėjusį slaugos darbuotojų skaičių ir vis dar per didelius jų darbo krūvius. uo metu Seimo sveikatos reikalų komiteto vadovas sako, kad dėl teisingų sprendimų privalomajame sveikatos draudime nuo...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9