Balandžio 10d. Penktadienis

Pas medikus – kliūčių ruožu

Peržiūrų skaičius: 24168
Pas medikus – kliūčių ruožu

Į eilę – ankstų rytą

Prie Klaipėdos universitetinės ligoninės Ambulatorinio-konsultacinio skyriaus vakar gerokai prieš įstaigos atidarymą nusidriekė didelė eilė.

Pirmieji pacientai į eilę atsistojo dar prieš septynias. Po valandos eilė jau buvo nutįsusi iki antrojo ligoninės korpuso laiptų, nors iki atidarymo dar buvo likęs pusvalandis.

Viena pirmųjų prie užrakintų gydymo įstaigos durų atėjusi Elena Einingienė tikėjosi patekti pas endokrinologą.

Moteris būgštavo, kad nepasikartotų ankstesnė situacija, kai eilėje išstovėjus kelias valandas buvo pranešta, kad pacientai šiandien nebus registruojami.

Atėjusieji pirmą kartą nelabai suprato, kas vyksta ir kodėl prie įstaigos durų nutįsusi tokia eilė. Sužinoję, kad jiems teks stoti į šios eilės galą, tik skėsčiojo rankomis.

"Pasityčiojimas, absurdas", – piktinosi po kelias valandas eilėje laukti priversti pacientai.

Daugelis žmonių tikėjosi patekti pas okulistą, endokrinologą, onkologą. Ramentais pasirėmusi moteris, norėjusi patekti pas traumatologą ir onkologą, pusantros valandos buvo priversta laukti eilėje kartu su kitais, nes telefonu prisiregistruoti jai nepavyko.

Kai kurie tokioje eilėje pasakojo stovintys ne pirmą kartą ir save guodė, kad pasitaikę atvejų, kai eilė buvusi ir ilgesnė. Kiti skundėsi, kad atstovėjus tokioje eilėje vėliau dar tiek pat teks praleisti prie gydytojo kabineto.

Laukia ir pusantro mėnesioKas savaitę priversta eilėse stovėti senelių globos namų socialinė darbuotoja Anastasija iš patirties žino, jog reikia atvažiuoti nė vėliau kaip kelios minutės po septynių. Tada bus garantuota, kad globos namų gyventojai galės patekti pas specialistą.

Kas savaitę pas specialistus priregistruojanti po devynis žmones socialinė darbuotoja tikino, kad ilgiausiai tenka laukti pas okulistus ir onkologus. Patekti pas juos dažniausiai įmanoma tik po pusantro mėnesio.

Daugelis laukiančiųjų nesupranta, kodėl patekti pas gydytojus negalima lengvesniu keliu – paskambinus telefonu. Dažnas pasakojo, kad to padaryti nepavyksta ir prie telefono sėdint nuo ryto iki vakaro.

"Parvešiu uošvei naujieną, kodėl porą mėnesių jai niekaip nepavyko prisiregistruoti telefonu, – didžiulės eilės", – pasakojo viena moteris.

Misija įmanoma"Čia natūralus procesas, kad vykstant registracijai pas specialistus susidaro didesnė pacientų eilė", – reagavo Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Gintautas Virketis.

Pavaduotojo manymu, pacientai rinkdamiesi tradicinį būdą – stovėti eilėje – patys save apsunkina, kai galima tiesiog pakelti ragelį ir pas norimą specialistą užsiregistruoti telefonu. Tad stovėti nuo septynių ryto nėra reikalo.

Paprieštaravus, kad daugeliui šito padaryti vis dėlto nepavyksta, pavaduotojas tvirtino, kad norintieji tikrai prisiskambina. Daugiausiai pacientų užsiregistruoja būtent telefonu.

Pavaduotojas suteikė vilčių, kad ateityje įdiegus elektroninę sistemą registracija taps dar paprastesnė ir prisiregistruoti pas gydytoją bus galima neišeinant iš namų.

Kol kas pacientai tegali ligoninės interneto svetainėje pasižiūrėti, kada koks gydytojas dirba, ir paskambinęs nurodytu telefonu užsiregistruoti.

Pasak G.Virkečio, patekimą pas kai kuriuos specialistus apsunkina tai, jog jų trūksta, arba dėl to, kad sergančiųjų tomis ligomis yra daugiau.

"Bet taip nėra, kad žmogus išvis nepatektų pas specialistą. Per mėnesį vis tiek patenka", – tikino pavaduotojas.

Pasak jo, pas onkologą ilgiausiai tenka laukti porą savaičių, vasarą – tris.

Vis dėlto viena pacientė "Klaipėdai" pasakojo, kad pabandžius patekti pas onkologą dar iki registracijos pradžios telefonu atsiliepusi registratorė suabejojo, ar liepos mėnesį pas onkologą išvis pavyks patekti.

G.Virketis pastebi, kad eilės pas konsultantus ilgėja ir dėl to, jog vis daugiau žmonių rūpinasi sveikata ir vis dažniau kreipiasi į gydytojus.

Pacientų eiles neva ilgina ir nepateisinę lūkesčių šeimos gydytojai. Iš pradžių manyta, kad būtent jiems atiteks didesni ligonių srautai, tačiau konsultacijų pas specialistus daugėja visose gydymo įstaigose.

Eilės ilgėja dėl pavardėsPatekti pas specialistus sudėtinga ne tik Universitetinėje ligoninėje. Jūrininkų ligoninės vyriausiojo gydytojo Jono Sąlygos manymu, didelės eilės pas kai kuriuos specialistus atsiranda dėl jų žinomumo.

Jūrininkų ligoninėje paklausiausi kardiologai. Pas kai kuriuos eilėje tenka laukti ilgiausiai iš visų Klaipėdos regiono gydymo įstaigų.

"Pacientas gydytoją turėtų rinktis ne tik pagal pavardę. Bandau juos įtikinti rinktis kitą gydytoją, bet jie nori pas tą, ir viskas", – apie pacientų užsispyrimą patekti pas žinomus specialistus pasakojo J.Sąlyga.

Vyriausiasis gydytojas nenorintiems eilėje laukti pacientams pataria rinktis kitas gydymo įstaigas, kur dirba ne blogesni specialistai.

Kai kurios gydymo įstaigos pacientams siūlo kitą išeitį – susimokėti už vizitą pas gydytoją, taip išsprendžiant eilių klausimą.

"Mums nepriimtini tokie metodai, kad jei moki pinigus, greičiau patenki pas gydytoją. Eilės visiems vienodos", – teigė vyriausiasis gydytojas.

Turintiems priėjimą prie interneto, ligoninės vadovas siūlė pasinaudoti internetiniu adresu sergu.lt ir taip užsiregistruoti pas specialistą.

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė teigė, kad eilės pas kai kuriuos specialistus susidaro dėl šių stokos. Jų stygius jaučiamas ne tik uostamiestyje, bet ir visoje Lietuvoje.

Dar sudėtingiau su vaikų specialistais, kuriems tenka mokytis metais ilgiau nei kitų sričių gydytojams, tad norinčiųjų prasiilginti studijų metus atsiranda ne tiek daug.

Eilės registruojamosKiekviena gydymo įstaiga paskutinę mėnesio dieną Teritorinei ligonių kasai pateikia duomenis apie trumpiausias ir ilgiausias eiles pas specialistus. Šie duomenys pateikiami interneto svetainėje. Tačiau šia informacija besinaudojantys pacientai pastebi, kad realybė neretai prasilenkia su pateiktais duomenimis.

"Pateikdama duomenis gydymo įstaiga prisiima atsakomybę. Patikrinti jų neturime galimybės", – sakė Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja medicinai Žavinta Kančauskienė.

Ji įžvelgė kitą šios paslaugos privalumą – sužinoti, kurios gydymo įstaigos kokias paslaugas siūlo.

Reikia gydytojų geranoriškumoPaklausta, ką gali patarti eilėse priverstiems laukti pacientams, pavaduotoja minėjo, kad sutartyse su gydymo įstaigomis numatyta, jog šios pacientą turėtų informuoti, kur jis dar galėtų gauti tokią pačią paslaugą. Tačiau ji suabejojo, ar gydymo įstaigos šito laikosi.

Ž.Kančauskienė taip pat tvirtino, kad nebūtina stovėti ilgose eilėse – tam yra kitos komunikacijos priemonės.

"Tikrai nepasakyčiau, kad telefonu nepavyksta užsiregistruoti. Kiek pačiai ar mano artimiesiems tenka susidurti, visada pavyksta prisiskambinti. Gal tik kartais tenka ilgiau palaukti, kol atsiliepia", – tikino pavaduotoja.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorius Alfredas Bumblys siūlė, kad vyresnio amžiaus ar sunkiai judantiems pacientams padėti gali ir šeimos gydytojas, galintis užregistruoti pas specialistą savo kabinete portale e-sveikata.

Suabejojus, ar darbais apkrauti gydytojai trokštų apsikrauti dar papildomu darbu A.Bumblys pripažino: "Kartais reikia ir geranoriškumo".

"Vida Augustinienė, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė

Pacientų eilės susidaro priklausomai nuo to, kaip gydymo įstaigos vadovybė sureguliuoja. Pas specialistus didesnės eilės yra visoje Lietuvoje, tačiau dabar žmonės mažiau skundžiasi. Gal susitaikė su situacija? Eilės ilgėja ir dėl to, kad kai kurie ligoniai priversti lankytis pas gydytojus tik dėl vaistų recepto pratęsimo. Kitose šalyse tai galima padaryti pas vaistininką, kuris kompiuteryje mato, ar pacientui pratęstas vaistų išdavimo terminas. Kreipėmės į Sveiktos apsaugos ministeriją su pasiūlymu iš pagrindų keisti receptų išrašymo tvarką. Bet geri poslinkiai labai lėtai juda – didelis biurokratinis aparatas, o ir ministrai keičiasi.

Žymės: medikai , medikų darbas
Mokslininkai privertė žmogaus sielą palikti savo kūną

Mokslininkai privertė žmogaus sielą palikti savo kūną

Viena iš galimybių, kaip atskirti sielą nuo kūno yra labai paprasta ir puikiai žinoma - žmogui tereikia numirti. Tačiau siela iškeliauja "pasivaikščioti" ir ne tokiais drastiškais metodais - apie tai labai dažnai kalbama egzoterinėse...


Kiaulių gripo aukų Meksikoje daugėja

Meksikos pareigūnai antradienį nuo kiaulių gripo mirusių žmonių skaičių padidino iki 29, o užsikrėtusiųjų - iki 913. Ankstesni skaičiai, kuriuos paskelbė sveikatos apsaugos ministras Jose Angelis Cordova, buvo 26 mirties atvejai ir 840 susirgimo...


Nerimaujama, kad dėl naujo testo padaugės abortų

Ko laukiamasi – berniuko ar mergaitės, paprastai nustatoma po aštuonioliktos nėštumo savaitės. Tačiau kompanija "IntelliGender" praneša sukūrusi technologiją, galinčią tai nustatyti jau dešimtą nėštumo savaitę. Skelbiama, kad po...


Pandeminis gripas: nuo vakcinos žmonės pradėjo sirgti

Pandeminis gripas: nuo vakcinos žmonės pradėjo sirgti

Tyrimų, kuriuos dėl pandeminio gripo vakcinos sukeltos žalos žmonių sveikatai buvo žadėta baigti iki liepos 1 d., rezultatų vis dar nėra, o Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba dar kartą perspėja, kad skiepai nuo A(N1H1) viruso gali būti kalti dėl...


Sukurtas naujas vaistas nuo maliarijos

Sukurtas naujas vaistas nuo maliarijos

Monašo universiteto (Monash University) mokslininkai, bendradarbiaudami su Sidnėjaus technologijos universitetu padarė naujų atradimų, kurie padės gydyti maliariją. Maliarija kas 30 sekundžių nusineša vieno vaiko gyvybę, o per metus nuo šio ligos...


Optinių iliuzijų paslaptis - smegenų gebėjimas prognozuoti ateitį

Optinių iliuzijų paslaptis - smegenų gebėjimas prognozuoti ateitį

Pažvelkite į štai šią nuotrauką: raudonos linijos yra visiškai tiesios, tačiau jei jūs kiek ilgiau sutelksite žvilgsnį ties vidurio tašku, atrodys, jog jos išlinksta į išorę. Rensselaer Politechnikos Instituto (Niujorkas, JAV) mokslininkas...


Škotijoje ketinama pramoniniu mastu gaminti kraują

Keturių Škotijos universitetų mokslininkai dirba prie revoliucinio projekto, kuriuo siekiama pradėti gaminti kraują, tinkamą naudoti kraujo perpylimams. Universitetai bendradarbiauja su Škotijos kraujo perpylimo tarnyba siekdami sukaupti didelį...


Tamsa skatina meluoti ir nusikalsti

Tamsa skatina žmones meluoti ir nusikalsti, nes ji sukuria anonimiškumo jausmą, tvirtina mokslininkai. Jie nustatė, jog tamsa verčia žmones galvoti, kad jie gali elgtis blogai ir išsisukti. Anot mokslininkų, net užsidėję akinius nuo saulės, žmonės...


Įprastą kraują netrukus pakeis sintetinis

Įprastą kraują netrukus pakeis sintetinis

D. Britanijos mokslininkai tikisi pirmieji pasaulyje neribotais kiekiais pradėti gaminti sintetinį kraują. Manoma, kad pirmiesiems pacientams jis gali būti perpiltas jau po 3 metų. Šią savaitę D. Britanijoje bus paskelbta apie svarbaus tyrimų...


Sveikas kūdikis gimė iš prieš 20 m. užšaldyto embriono

Prieš 20 metų mokslininkai užšaldė embrioną. Iš jo šiemet gimė sveikas kūdikis. Tai ilgiausiai užšaldytas embrionas, iš kurio išsivystė vaikas. Gegužę 42 metų ilgai pastoti negalėjusi moteris pagimdė kūdikį, kuris išsivystė iš prieš 20 metų...


Vėžio gydyme – alternatyvios medicinos pagalba

Vėžio gydyme – alternatyvios medicinos pagalba

Mirtinai pavojingos ligos diagnozę išgirdęs žmogus sau gali labai padėti alternatyvios medicinos priemonėmis, kurių naudą jau pripažįsta ir tradicinės medicinos onkologai. Svarbu žinoti, kad nepaisant daugybės stebuklingo išgijimo istorijų...


Psichologinės pagalbos pernai ieškojo dvigubai daugiau žmonių

Psichologinės pagalbos pernai ieškojo dvigubai daugiau žmonių

Pernai, lyginant su 2007 metais, į Jaunimo psichologinės paramos centrą (JPPC) kreipėsi dvigubai daugiau psichologinės pagalbos ieškančių klientų. Iš jų apie 15 proc. turėjo minčių apie savižudybę. Įvertinus šią tendenciją, JPPC įsteigė Krizių...


Tulžies pūslę jaunai moteriai pašalino per makštį

Kauno medicinos universiteto klinikose chirurgai, bendradarbiaudami su ginekologais tulžies pūslės pašalinimo operacijai pritaikė naują, pasaulyje tik kelerius metus taikomą metodiką. Chirurgas doc. Almantas Maleckas ir akušeris ginekologas Valdas...


Sezoninė gripo vakcina pasiekė Lietuvą

Valstybinė ligonių kasa (VLK) centralizuotai nupirko 100 tūkst. sezoninio gripo vakcinos dozių . Ši vakcina jau pasiekė Lietuvą ir bus pristatoma į poliklinikas, ligonines bei globos ir slaugos namus - į tas įstaigas, kurios buvo pateikusios...


Kodėl kraštutinės pažiūros dominuoja?

Kraštutinių pažiūrų žmonės labiau nei kiti linkę savo nuomone dalintis, tačiau tik tuomet, jei jie įsitikinę, kartais netgi klaidingai, kad jų požiūris yra populiarus. Taip naujasis tyrimas pagrindžia nuomonę, jog viešajame ir politiniame dialoge...


Moterims būdinga puikuotis, vyrams – geisti

Moterims būdinga puikuotis, vyrams – geisti

Tiek vyrai, tiek moterys sukurti iš to paties molio, bet vis dėlto yra visiškai skirtingos būtybės. Savaip elgiasi, mąsto, kalba ir... laužo Dievo įsakymus. Vatikanas šią savaitę išleido ataskaitą, kurioje išryškino nusidėjėlių lyties skirtumus....


Vyriausybei siūloma mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir priemokas

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Vyriausybė ketina į kompensuojamųjų vaistų kainyną šiemet įtraukti vaistus su mažesnėmis priemokomis nei pernai. Pirmadienį pasitarime Ministrų kabinetas pritarė, kad į kompensuojamųjų vaistų kainyną...


Naujoji į tankus panašių greitosios pagalbos automobilių karta

Naujoji į tankus panašių greitosios pagalbos automobilių karta

Daugelyje šalių bet kuris asmuo būtų patenkintas, jei greitosios pagalbos automobilis jį tiesiog pervežtų iš taško A į tašką B. Tačiau Australijoje jums reikia būti pasiruošus viskam. Neseniai internete išplatinta informacija apie tai, jog Camden...


Dėl krizės gali padaugėti tuberkuliozės atvejų

Mokslininkai teigia, kad dėl recesijos Baltijos šalyse - ypač Latvijoje - gali padidėti tuberkuliozės atvejų. Mokslininkai, kurie ištyrė recesijos poveikį susirgimų tuberkulioze skaičiui dešimtojo praėjusios amžiaus dešimtmečio pradžioje žlugus...


Buvęs sveikatos apsaugos ministras: blogiau bus visiems

Mūsų sveikatos apsaugos būklė šiuo metu yra gana sunki. Visi kalba, kad padidėjo vaistų kainos, kad vaistai yra labai brangūs, bet visi užmiršta, kad tai Vyriausybė padidino vaistų kainas. 16 proc., uždėdama pridetinės vertės mokestį. Tai yra...


Genetiškai pakeisti uodai leis vaistus

Mokslininkai sukūrė genetiškai pakeistus uodus, kurie įkandimo metu galėtų suleisti žmogui vakciną nuo maliarijos. Ekspertų manymu, šis Japonijos mokslininkų pasiekimas kuriant "skraidančius vakcinuotojus" gali tapti nauju radikaliu...


Dešimtmečio išvada: lietuviai dažniau serga žarnyno ligomis ir linksta į nutukimą

Didžioji Lietuvos gyventojų dalis vartoja per daug druskos, 11 procentų lietuvių visiškai nevalgo žuvies, o pagal susirgimus salmonelioze pirmaujame tarp Baltijos ir šiaurės Europos šalių. Štai tokią liūdną statistiką pasaulinei maisto dienai...


Ligos bijo uniformuotų žmonių

Rytą stiklinė vandens ir keliolika per dieną, aktyvus poilsis gamtoje, užimtumas – tai vaistai, kurie nieko nekainuoja ir neturi šalutinio poveikio. Kaip išlikti jaunam ir sveikam? Panašu, kad unikalų receptą žino Lietuvos šaulių sąjungos...


I. Degutienė apie PSD mokestį: ar nepasimaišė "šešėlis"?

Faktas, kad įvairios socialinės gyventojų grupės nemokėjo privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokesčio, labai aiškiai parodė, jog ekonomikoje egzistuoja "šešėlis" ir nelegalūs pinigai, teigia Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. I....


Sprendimų priėmimas: ar tikrai dvi galvos geriau nei viena?

Sprendimų priėmimas: ar tikrai dvi galvos geriau nei viena?

Nebūkite užsispyręs: priimdamas svarbius sprendimus pasitarkite su aplinkiniais. Mokslininkai nustatė, kad žmonės kurie tariasi su aplinkiniais priimdami sprendimus, rečiau jais nusivilia. Todėl nebūkite kategoriškas: ne tik iš klausykite kitų...


Lenkijoje pedofilai bus priverstinai kastruojami

Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis pasirašė įstatymą, pagal kurį cheminė kastracija bus priverstinai taikoma suaugusiesiems, prievartavusiems savo vaikus ar artimus giminaičius, praneša BBC. Šio įstatymo priėmimas reiškia, kad dabar Lenkija...


JAV valdžia farmacijos milžinei "Pfizer" skyrė 2,3 mlrd. dolerių baudų

Didžiausia pasaulio farmacijos bendrovė "Pfizer" trečiadienį pripažino JAV vyriausybės jai pateiktus kriminalinius kaltinimus ir dėl trylikos jos netinkamai pardavinėtų vaistų sumokės 2,3 milijardus dolerių baudų ir kompensacijų. Vien...


Dermatovenerologijos centre duris atvėrė operacinės

Dermatovenerologijos centre duris atvėrė operacinės

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centre jau veikia odos chirurgijos operacinės. Tai kol kas vienintelis toks valstybinės ligoninės padalinys mūsų šalyje. "Nuo šiol ne tik privačių dermatovenerologinių...


Pirkti intervenciniams vaistams bus steigiama nauja valstybės įmonė?

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas sudarė darbo grupę, kuriai pavedė parengti ir pateikti pasiūlymus dėl valstybės įmonės intervenciniams vaistų pirkimams vykdyti steigimo tikslingumo. Pasak ministro, naujas dalyvis farmacijos rinkoje...


Ligos istorija pagal piniginės storį

Ligos istorija pagal piniginės storį

Sveikatos apsaugos ministerija prieš kelias dienas buvo surengusi dviejų dienų seminarą ir jame su užsienio kolegomis aptarė, kokios pirminės sveikatos priežiūros reikia šiuolaikinei visuomenei. "Vakaro žinių" žurnalistai, vakar atlikę...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9