Gegužės 29d. Sekmadienis

Pas medikus – kliūčių ruožu

Peržiūrų skaičius: 24168
Pas medikus – kliūčių ruožu

Į eilę – ankstų rytą

Prie Klaipėdos universitetinės ligoninės Ambulatorinio-konsultacinio skyriaus vakar gerokai prieš įstaigos atidarymą nusidriekė didelė eilė.

Pirmieji pacientai į eilę atsistojo dar prieš septynias. Po valandos eilė jau buvo nutįsusi iki antrojo ligoninės korpuso laiptų, nors iki atidarymo dar buvo likęs pusvalandis.

Viena pirmųjų prie užrakintų gydymo įstaigos durų atėjusi Elena Einingienė tikėjosi patekti pas endokrinologą.

Moteris būgštavo, kad nepasikartotų ankstesnė situacija, kai eilėje išstovėjus kelias valandas buvo pranešta, kad pacientai šiandien nebus registruojami.

Atėjusieji pirmą kartą nelabai suprato, kas vyksta ir kodėl prie įstaigos durų nutįsusi tokia eilė. Sužinoję, kad jiems teks stoti į šios eilės galą, tik skėsčiojo rankomis.

"Pasityčiojimas, absurdas", – piktinosi po kelias valandas eilėje laukti priversti pacientai.

Daugelis žmonių tikėjosi patekti pas okulistą, endokrinologą, onkologą. Ramentais pasirėmusi moteris, norėjusi patekti pas traumatologą ir onkologą, pusantros valandos buvo priversta laukti eilėje kartu su kitais, nes telefonu prisiregistruoti jai nepavyko.

Kai kurie tokioje eilėje pasakojo stovintys ne pirmą kartą ir save guodė, kad pasitaikę atvejų, kai eilė buvusi ir ilgesnė. Kiti skundėsi, kad atstovėjus tokioje eilėje vėliau dar tiek pat teks praleisti prie gydytojo kabineto.

Laukia ir pusantro mėnesioKas savaitę priversta eilėse stovėti senelių globos namų socialinė darbuotoja Anastasija iš patirties žino, jog reikia atvažiuoti nė vėliau kaip kelios minutės po septynių. Tada bus garantuota, kad globos namų gyventojai galės patekti pas specialistą.

Kas savaitę pas specialistus priregistruojanti po devynis žmones socialinė darbuotoja tikino, kad ilgiausiai tenka laukti pas okulistus ir onkologus. Patekti pas juos dažniausiai įmanoma tik po pusantro mėnesio.

Daugelis laukiančiųjų nesupranta, kodėl patekti pas gydytojus negalima lengvesniu keliu – paskambinus telefonu. Dažnas pasakojo, kad to padaryti nepavyksta ir prie telefono sėdint nuo ryto iki vakaro.

"Parvešiu uošvei naujieną, kodėl porą mėnesių jai niekaip nepavyko prisiregistruoti telefonu, – didžiulės eilės", – pasakojo viena moteris.

Misija įmanoma"Čia natūralus procesas, kad vykstant registracijai pas specialistus susidaro didesnė pacientų eilė", – reagavo Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Gintautas Virketis.

Pavaduotojo manymu, pacientai rinkdamiesi tradicinį būdą – stovėti eilėje – patys save apsunkina, kai galima tiesiog pakelti ragelį ir pas norimą specialistą užsiregistruoti telefonu. Tad stovėti nuo septynių ryto nėra reikalo.

Paprieštaravus, kad daugeliui šito padaryti vis dėlto nepavyksta, pavaduotojas tvirtino, kad norintieji tikrai prisiskambina. Daugiausiai pacientų užsiregistruoja būtent telefonu.

Pavaduotojas suteikė vilčių, kad ateityje įdiegus elektroninę sistemą registracija taps dar paprastesnė ir prisiregistruoti pas gydytoją bus galima neišeinant iš namų.

Kol kas pacientai tegali ligoninės interneto svetainėje pasižiūrėti, kada koks gydytojas dirba, ir paskambinęs nurodytu telefonu užsiregistruoti.

Pasak G.Virkečio, patekimą pas kai kuriuos specialistus apsunkina tai, jog jų trūksta, arba dėl to, kad sergančiųjų tomis ligomis yra daugiau.

"Bet taip nėra, kad žmogus išvis nepatektų pas specialistą. Per mėnesį vis tiek patenka", – tikino pavaduotojas.

Pasak jo, pas onkologą ilgiausiai tenka laukti porą savaičių, vasarą – tris.

Vis dėlto viena pacientė "Klaipėdai" pasakojo, kad pabandžius patekti pas onkologą dar iki registracijos pradžios telefonu atsiliepusi registratorė suabejojo, ar liepos mėnesį pas onkologą išvis pavyks patekti.

G.Virketis pastebi, kad eilės pas konsultantus ilgėja ir dėl to, jog vis daugiau žmonių rūpinasi sveikata ir vis dažniau kreipiasi į gydytojus.

Pacientų eiles neva ilgina ir nepateisinę lūkesčių šeimos gydytojai. Iš pradžių manyta, kad būtent jiems atiteks didesni ligonių srautai, tačiau konsultacijų pas specialistus daugėja visose gydymo įstaigose.

Eilės ilgėja dėl pavardėsPatekti pas specialistus sudėtinga ne tik Universitetinėje ligoninėje. Jūrininkų ligoninės vyriausiojo gydytojo Jono Sąlygos manymu, didelės eilės pas kai kuriuos specialistus atsiranda dėl jų žinomumo.

Jūrininkų ligoninėje paklausiausi kardiologai. Pas kai kuriuos eilėje tenka laukti ilgiausiai iš visų Klaipėdos regiono gydymo įstaigų.

"Pacientas gydytoją turėtų rinktis ne tik pagal pavardę. Bandau juos įtikinti rinktis kitą gydytoją, bet jie nori pas tą, ir viskas", – apie pacientų užsispyrimą patekti pas žinomus specialistus pasakojo J.Sąlyga.

Vyriausiasis gydytojas nenorintiems eilėje laukti pacientams pataria rinktis kitas gydymo įstaigas, kur dirba ne blogesni specialistai.

Kai kurios gydymo įstaigos pacientams siūlo kitą išeitį – susimokėti už vizitą pas gydytoją, taip išsprendžiant eilių klausimą.

"Mums nepriimtini tokie metodai, kad jei moki pinigus, greičiau patenki pas gydytoją. Eilės visiems vienodos", – teigė vyriausiasis gydytojas.

Turintiems priėjimą prie interneto, ligoninės vadovas siūlė pasinaudoti internetiniu adresu sergu.lt ir taip užsiregistruoti pas specialistą.

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė teigė, kad eilės pas kai kuriuos specialistus susidaro dėl šių stokos. Jų stygius jaučiamas ne tik uostamiestyje, bet ir visoje Lietuvoje.

Dar sudėtingiau su vaikų specialistais, kuriems tenka mokytis metais ilgiau nei kitų sričių gydytojams, tad norinčiųjų prasiilginti studijų metus atsiranda ne tiek daug.

Eilės registruojamosKiekviena gydymo įstaiga paskutinę mėnesio dieną Teritorinei ligonių kasai pateikia duomenis apie trumpiausias ir ilgiausias eiles pas specialistus. Šie duomenys pateikiami interneto svetainėje. Tačiau šia informacija besinaudojantys pacientai pastebi, kad realybė neretai prasilenkia su pateiktais duomenimis.

"Pateikdama duomenis gydymo įstaiga prisiima atsakomybę. Patikrinti jų neturime galimybės", – sakė Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja medicinai Žavinta Kančauskienė.

Ji įžvelgė kitą šios paslaugos privalumą – sužinoti, kurios gydymo įstaigos kokias paslaugas siūlo.

Reikia gydytojų geranoriškumoPaklausta, ką gali patarti eilėse priverstiems laukti pacientams, pavaduotoja minėjo, kad sutartyse su gydymo įstaigomis numatyta, jog šios pacientą turėtų informuoti, kur jis dar galėtų gauti tokią pačią paslaugą. Tačiau ji suabejojo, ar gydymo įstaigos šito laikosi.

Ž.Kančauskienė taip pat tvirtino, kad nebūtina stovėti ilgose eilėse – tam yra kitos komunikacijos priemonės.

"Tikrai nepasakyčiau, kad telefonu nepavyksta užsiregistruoti. Kiek pačiai ar mano artimiesiems tenka susidurti, visada pavyksta prisiskambinti. Gal tik kartais tenka ilgiau palaukti, kol atsiliepia", – tikino pavaduotoja.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorius Alfredas Bumblys siūlė, kad vyresnio amžiaus ar sunkiai judantiems pacientams padėti gali ir šeimos gydytojas, galintis užregistruoti pas specialistą savo kabinete portale e-sveikata.

Suabejojus, ar darbais apkrauti gydytojai trokštų apsikrauti dar papildomu darbu A.Bumblys pripažino: "Kartais reikia ir geranoriškumo".

"Vida Augustinienė, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė

Pacientų eilės susidaro priklausomai nuo to, kaip gydymo įstaigos vadovybė sureguliuoja. Pas specialistus didesnės eilės yra visoje Lietuvoje, tačiau dabar žmonės mažiau skundžiasi. Gal susitaikė su situacija? Eilės ilgėja ir dėl to, kad kai kurie ligoniai priversti lankytis pas gydytojus tik dėl vaistų recepto pratęsimo. Kitose šalyse tai galima padaryti pas vaistininką, kuris kompiuteryje mato, ar pacientui pratęstas vaistų išdavimo terminas. Kreipėmės į Sveiktos apsaugos ministeriją su pasiūlymu iš pagrindų keisti receptų išrašymo tvarką. Bet geri poslinkiai labai lėtai juda – didelis biurokratinis aparatas, o ir ministrai keičiasi.

Žymės: medikai , medikų darbas

Poliklinikos dirbs ir savaitgaliais, ir švenčių dienomis

Sveikatos apsaugos ministras įpareigojo poliklinikas per gripo epidemiją paslaugas teikti ir savaitgaliais bei per šventes. Medikams liepta darbą organizuoti taip, kad kuo daugiau karščiuojančių pacientų būtų lankoma namuose. Įsakyme taip pat...


Svarbiausia įkirtus gyvatei — nepanikuoti

Atšilus orams, kasmet į ligoninę patenka gyvačių įkirstų žmonių. Ypač jos suaktyvėja vasarop. Per metus Lietuvoje nuo šių šliužų nukenčia 65-70 žmonių. Utenos visuomenės sveikatos centro specialistai įspėja į gamtą išsirengiančius poilsiautojus...


Sieks įteisinti lytinį potraukį mažinančias priemones

Kilus pedofilijos skandalui politikai teikia pataisas, siūlančias sugriežtinti bausmes už nusikaltimus prieš nepilnamečius vaikus. Seimo narys Petras Gražulis parlamentarų grupės vardu įregistravo Baudžiamojo kodekso pataisas, siūlančias įteisinti...


Skiepytis bijantys gyventojai galės išvengti injekcijų į raumenis

Nuo gripo pasiskiepyti pageidaujantys, tačiau injekcijų bijantys gyventojai šiais metais turės alternatyvą - vakciną bus galima įšvirkšti ne į raumenį, o į odą. "Šiais metais pirmą kartą Lietuvoje mes gausime tokio pat recepto vakciną, tačiau...


Mokslininkai mano išsiaiškinę lošėjų priklausomybės priežastį

Mokslininkai mano išsiaiškinę lošėjų priklausomybės priežastį

Kembridžo universiteto (D. Britanija) mokslininkai mano atskleidę priežastį, kodėl azartiniai lošimai sukelia priklausomybę. Pasirodo, žmogaus smegenys pralaimėjimą "nedideliu skirtumu" vertina kaip pergalę, rašo "Daily...


Homoseksualų smegenys šiek tiek kitokios, atskleidė tyrimai

Homoseksualų smegenys šiek tiek kitokios, atskleidė tyrimai

Žmonių lytinės orientacijos ypatumus tiriantys mokslininkai nustatė, kad homoseksualų smegenys pasižymi kitomis struktūrinėmis ir funkcinėmis savybėmis, nei "normalių" žmonių, skelbia britų dienraštis "Times". Paaiškėjo, kad...


Grožis padeda numalšinti kūno skausmus

Italijos mokslininkai tvirtina, kad grožis palaimos suteikia ne tik sielai - jis gali būti naudingas ir sveikatai.Romos neurologinių tyrimų instituto mokslininkai nustatė, kad stebint klasikinį grožį įkūnijantį objektą sumažėja fizinis skausmas....


Pradedamas suaugusiųjų skiepijimas nuo difterijos ir stabligės

Lietuvoje pradedama planinė suaugusiųjų, vyresnių nei 26 m. amžiaus asmenų, vakcinacija nuo difterijos ir stabligės valstybės biudžeto lėšomis. Prioritetas teikiamas 30–50 metų amžiaus asmenims, atsižvelgiant į tai, jog sergamumas šioje...


R.Šukys: mokami diagnostiniai tyrimai galės būti atliekami tik po darbo valandų

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys ketvirtadienį pasirašė įsakymą, kuriame pakeista mokamų brangių diagnostinių tyrimų teikimo tvarka sveikatos priežiūros įstaigose. Kaip rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime, gydymo...


Prieš difteriją ir stabligę – nemokami skiepai

Siekiant išvengti pavojingų ligų - difterijos ir stabligės - protrūkio, Lietuvoje, o sykiu ir Klaipėdoje suaugusieji bus masiškai nemokamai skiepijami. Anot Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus...


Sukurti žmogaus organizmą iš vidaus galintys gydyti nanorobotai

JAV Kalifornijos technologijų instituto mokslininkai pateikė pirmuosius įrodymus, jog jų sukurtos pagal molekulinius žymenis aktyvuojamos ir į paciento kraują injekuojamos nanodalelės nukeliauja iki auglio židinio ir, pritaikant RNR...


Siūloma kelti greitosios pagalbos darbuotojų kvalifikaciją

Siūloma kelti greitosios pagalbos darbuotojų kvalifikaciją

Valstybinė medicininio audito inspekcija atkreipė SAM dėmesį į GMP darbuotojų kvalifikacijos klausimus. "Tik 7 proc. šalies GMP dirbančio personalo yra gydytojai, 11 proc. darbuotojų yra vyresni nei 60 metų amžiaus", - teigiama audito...


Citrinų kvapas skatina žmonių dosnumą

Citrininio ploviklio kvapo gali visiškai pakakti, kad žmonės panorėtų tapti dosnesni ir geraširdiškesni. Taip teigiama JAV ir Kanados mokslininkų atlikto tyrimo rezultatuose, pranešė "The Vancouver Sun". Eksperimento išvadose teigiama,...


Įkurtas organų transplantacijos koordinavimo centras

Įkurtas organų transplantacijos koordinavimo centras

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose įkurtas Organų transplantacijos koordinavimo centras. Šis centras medikams leis geriau planuoti ir pasiskirstyti darbus, atlikti daugiau transplantacijų. Šiuo metu visi medikai, taip pat ir...


Virtualus sniego pasaulis nugali skausmą

Virtualus sniego pasaulis nugali skausmą

Vašingtono universiteto mokslininkai dirba su "SnowWorld" projektu - tai yra virtualios realybės sniego pasaulio imitacija, kurioje nudegimus patyrę pacientai gali žaisti žaidimus su sniegu. Tai jiems padeda pamiršti skausmą....


Esate labai jautrus? Kaltos smegenys

Jautriai reaguojate į išorės dirgiklius - muziką, kavos kvapą ar kitų žmonių emocijas? Nekovokite su savimi, o išnaudokite geriausias jautrumo savybes. Ryškūs sapnai ir svajonės bei detali aplinkos analizė - tokios savybės būdingos ypač jautriems...


Prietarai padeda mums išlikti?

Prietarai padeda mums išlikti?

Darvinas, kurdamas savo evoliucijos teorijas, nieko neužsiminė apie prabėgančias juodas kates, vaikščiojimą po kopėčiomis ar žengimą ant tarpų tarp plytelių, bet ši natūralios atrankos teorija paaiškina dėl ko žmonės tiki tokiomis nesąmonėmis,...


Didelė juosmens apimtis lemia didesnį mirtingumą

Didelę juosmens apimtį turintiems vyrams ir moterims gresia didesnė rizika mirti, nustatė JAV atliktas tyrimas. Taip yra nepriklausant nuo tokių žmonių kūno masės indekso dydžio, tačiau ypač didelė juosmens apimtis riziką mirti padidina dukart,...


Kleopatros makiažas saugojo akis nuo infekcijos

Akių makiažas, kurį mėgo egiptiečių karalienė Kleopatra, galėjo turėti ne tik estetinę, bet ir medicininę funkciją, tvirtina mokslininkai. Žurnale "Analytical Chemistry" išspausdintose tyrimo išvadose teigiama, kad šis makiažas padėjo...


Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta kasos ir inksto transplantacija

Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta kasos ir inksto transplantacija

Pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos regione šią, birželio 19-osios naktį, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) buvo atlikta kasos ir inksto (simultaninė) transplantacija. Jai vadovavo VUL SK Pilvo chirurgijos centro vadovas...


Tirdami žmogaus reakciją, mokslininkai pasinaudoja kaubojų dvikovų principais

Tikri ginkluoti Holivudo didvyriai niekada nepralaimi dvikovos, netgi kai priešininkas pirmasis išsitraukia ginklą. Atliktas tyrimas parodė, kad šioje tradicijoje slypi daugiau nei tik filmų magija. Klasikinėje Laukinių Vakarų scenoje blogiukas,...


Depresija pavojingesnė širdžiai už paveldimumą

Depresija pavojingesnė širdžiai už paveldimumą

Chroniška depresija kur kas pavojingesnė širdžiai nei genetinis paveldimumas ir žalingi aplinkos faktoriai, teigia Vašingtono valstijos (JAV) universiteto mokslininkai. Tyrimo metu jie išanalizavo Vietnamo karo metu amerikiečių armijoje tarnavusių...


Hormonai vietoj stomatologo grąžto

Stomatologija (arba odontologija) - viena svarbiausių, jeigu ne pati svarbiausia, žmonijos technologijos sričių. Jau dabar odontologai sugeba taisyti dantis beveik be skausmo, stato burnoje įvairiausius tiltus, gamina dantis iš keramikos ir pan....


Šeimos gydytojai galės atlikti daugiau tyrimų

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu neseniai buvo papildyta šeimos gydytojo medicinos norma - jo kompetencijai priskirti papildomi laboratoriniai tyrimai. Tokiu būdu siekiama, kad pacientams nereikėtų dėl palyginti nesudėtingų įprastų tyrimų...


Statinis ir dinaminis pėdos tyrimai

Statinis ir dinaminis pėdos tyrimai

Gal iš artimųjų ar draugų kartais tenka sulaukti raginimų nesikūprinti ir išsitiesti? Gal einant tylia gatve išgirstate nežymų savo paties šlepsėjimą? O gal net pats sau nuotraukose atrodote kreivas ar gunktelėjęs kaip šachmatų žirgas? Turite...


Vakcina nuo naujojo gripo – geriausiu atveju gruodį

Vakcinos prieš naująjį A(H1N1)v tipo gripo virusą galima tikėtis tik gruodžio mėnesį, teigia sveikatos apsaugos specialistai. Pasak gydytojų infektologų, vakcinacija yra efektyvi tuomet, kai ji atliekama porą mėnesių iki gripo protrūkio pradžios....


Botulino toksino injekcijos pradėtos taikyti urologijoje

Botulino toksino injekcijos pradėtos taikyti urologijoje

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK) Nefrologijos ir urologijos centre pradėtas taikyti naujas minimaliai invazinis metodas šlapinimosi sutrikimų gydymui. Tam naudojamas botulio toksinas, kuris iki šiol buvo žinomas kaip...


Kiaulių gripo aukų Meksikoje daugėja

Meksikos pareigūnai antradienį nuo kiaulių gripo mirusių žmonių skaičių padidino iki 29, o užsikrėtusiųjų - iki 913. Ankstesni skaičiai, kuriuos paskelbė sveikatos apsaugos ministras Jose Angelis Cordova, buvo 26 mirties atvejai ir 840 susirgimo...


Atminties sutrikimai siejami su smegenų nykimu

Atminties sutrikimai siejami su smegenų nykimu

Nyderlandų tyrėjai mano, kad trumpalaikiai atminties sutrikimai susiję su smegenų nykimu. Mokslininkai nuskenavo beveik 500 atmintimi besiskundžiančių asmenų smegenis ir nustatė, kad jų hipokampo (atminčiai svarbi smegenų dalis, kuri viena pirmųjų...


Bjaurus oras didina prostatos vėžio tikimybę

Šiaurės šalyse vyraujantis šaltas ir debesuotas oras daugeliui vyrų gali padidinti prostatos vėžio tikimybę, teigia mokslininkai. Mokslininkai mano, kad šalto oro bei saulės trūkumo kombinacija galėtų paaiškinti, kodėl šiaurės šalyse tokių...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9