Nobel biocare

Nepasiduokite psichologiniam spaudimui

Sunkmečiu nervai ir taip įtempti, todėl jau nebestebina viešose vietose girdimi įvairaus pobūdžio apsižodžiavimai. Tačiau ir darbe padaugėjo konfliktų, barnių. Gal galėtumėte pasiūlyti keletą psichologinės savigynos būdų, kaip atlaikyti psichologinį puolimą ir neišeiti iš pusiausvyros?

Gintaras

Psichologė Irena Ramoškaitė:

– Kritinėje situacijoje įsivaizduokite, kad tarp jūsų ir pašnekovo stovi galingas vėjo malūnas, tuojau pat nunešantis skaudžius žodžius į šoną.

Po kiekvieno kivirčo ar kritinės situacijos pirmiausia pamėginkite išanalizuoti, į ką reaguojate skaudžiausiai, kas erzina, varo įsiūtį ar stumia į nusivylimą, dėl kokių žodžių sutrikote, pasijutote niekam tikę arba kurie sukėlė agresiją.

Kišenėje suraitykite „špygą” ir rodykite ją besistengiančiam išmušti jus iš pusiausvyros – prisiminkite, kaip vaikystėje šis triukas padėdavo „atkeršyti” skriaudėjams.

Pastebėję, jog bendraudami su negatyviai nusiteikusiu žmogumi pradedate liguistai reaguoti į jo posakius, įsivaizduokite, kad tarp jūsų – didžiulis, storomis stiklo sienomis akvariumas, pro kurio sienas nepraslysta nė vienas jums nemalonus žodis – vaizdą matote, o žodžių negirdite, todėl ir neprarandate savitvardos.

Psichologinio spaudimo skausmingumą galima sušvelninti arba visai neutralizuoti, jei į jus puolančiuosius žiūrėsite kaip į mažus vaikus žaidimų aikštelėje, kurie pyksta, rėkia, mosikuoja rankomis, mėto žaislus, trypia kojomis, tačiau kaip suaugęs jūs suprantate, kad tai tik šypsnį sukeliantys vaikiški kaprizai, todėl tokiu atveju protingiausia palaukti, kol „vaikų” šėlsmas išsikvėps, o į jų žodžius, neverta reaguoti kaip į įžeidimą…

Psichologinės gynybos būdas veiksmingas ir tuomet, kai susidariusi situacija priimama kaip absurdiška – iš esmės tai tas pats, kaip iš musės padaryti dramblį.

Jeigu patekote į situaciją, kurioje jums sunku bendrauti ar jaučiatės emociškai ne itin tvirtai, pamėginkite įsivaizduoti, kad jūsų pašnekovai įvairių vaikiškų spektaklių personažai, kalbantys nelabai reikšmingus dalykus, tad jums geriausia juos stebėti ir vertinti iš šalies, per daug nesikišant į pokalbį. Žodžiu, likite žiūrovu teatro salėje iki „spektaklis” pasibaigs.

TAIP PAT SKAITYKITE