Nobel biocare

3 būdai, kaip tapti optimistu

Nemanykite, jog optimizmas yra įgimta charakterio savybė. Džiaugtis gyvenimu gali kiekvienas, tik svarbus išmokti draugauti su neigiamomis mintimis

1. Mylėkite savo kūną.

Keli papildomi kilogramai ar iškilęs spuogas ant nosies neturėtų sugadinti nuotaikos. Kai mažiau pastebėsite išvaizdos defektus, greičiau pradėsite mylėti save. Pozityvus mąstymas leis sveikiau gyventi: kartokite sau, jog geriate daug vandens, dažnai einate pasivaikščioti. Tokios mintys skatins imtis veiksmų, o tada mažesnė tikimybė, jog augs svoris ar iškils spuogas.

2. Klaidas ir sunkumus paverskite patirtimi

Optimistai nepriima nepagrįstos kritikos, o iškilusias problemas paverčia galimybėmis. Didžioji dalis problemų nėra nuolatinės – tik pesimistai tai linkę pamiršti. „Tipiški optimistai mato blogas situacijas kaip laikinas ir izoliuotas. Tai tik vienkartinis įvykis, kuris ateityje neturės reikšmės jūsų gyvenime”, – sako verslo treneris Michaelis Rooke.

Maksimizuokite sėkmę ir detaliai neanalizuokite klaidų ir nesėkmių. Džiaukitės, kad ir mažais savo pasiekimais. Pastebėję, jog  nesiseka, nesureikšminkite nesėkmių, nes savęs nuvertinimas užprogramuoja pesimistines mintis.

3. Nepalikite vietos mintims apie blogus  dalykus

Nustokite liguistai žiūrėti žinias arba domėtis kitų žmonių nelaimėmis. Pastovus priminimas, jog aplinkui vyksta blogi dalykai sukels blogas mintis. Sutelkite mintis tik apie savo gyvenimą. Negalite atsiriboti nuo neigiamos informacijos? Padėkite sunkiau gyvenantiems žmonės, o pasitenkinimo jausmas padės pamiršti savo nesėkmes ir ydas. Atkreipkite dėmesį ir į savo kalbą – jei dažnai vartojate žodžius „katastrofa”, „pasaulio pabaiga” pakeiksite juos teigiamais žodžiais. Nelaikykite pykčio savyje – atleiskite aplinkiniams, tai mažiau kartins gyvenimą.

 



Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE