Gudručio vaistinė

Druskos žmogui nereikia

Žinomas sveikuolis amerikietis Polis Ž. Bregas teigia, kad druska veikia kaip širdies nuodai. Net ir normalaus svorio žmonėms ji didina kraujo spaudimą, o nutukėliams – dar labiau.

Pasaulyje esama genčių, kurios iki šiol nežino, kas yra druska. Tie žmonės niekada nesirgo hipertonija. Mitas apie sūrožemius, kuriuos taip godžiai laižo laukiniai gyvuliai, jau seniai išsklaidytas – tuose sūrožemiuose, kaip paaiškėjo, visiškai nėra valgomosios druskos, bet yra daug kitokių vertingų organinių medžiagų. Dar mūsų amžiaus pradžioje gydytojai ir mokslininkai pastebėjo, kad druskos perteklius kenkia kepenims, nervų sistemai, širdžiai, kraujagyslėms.

Šiuo metu gydytojai mums pataria per dieną suvalgyti 1–3 g druskos. Deja, suvalgome apie 20–30 g. Medikų siūlymas visas ligas, susijusias su kraujotakos sutrikimais, gydyti griežtai apribojant valgomosios druskos vartojimą yra pagrįstas patirtimi. Ligoniui pradėjus valgyti maistą be druskos, susilpnėja netgi epilepsijos priepuoliai, o kartais ir visiškai prapuola. Kai kurie mokslininkai mano, kad gausus druskos vartojimas atima iš mūsų organizmo energiją.

Juk žmonės įprato sūdyti maistą jo dar net neparagavę! Mūsų organizmui labiau reikia kalio, ne natrio, o valgomojoje druskoje yra tik natrio. Organizmas kruopščiai surenka kalį, o valgomoji druska, net mažomis dozėmis, niekais paverčia visas jo pastangas.

Druskos perteklius varo prakaitą, todėl padaugėja peršalimo ligų. Mokslininkai nustatė, kad dabar net kūdikiai pradėjo gauti gerokai daugiau druskos, nes mišinių, naudojamų papildomam maitinimui, pagrindą sudaro karvės pienas, o druskos jame yra net tris kartus daugiau negu motinos piene.

Atprasti nuo nesaikingo druskos vartojimo nesunku – tereikia dvi savaites valgyti tokį maistą, kurio nereikia sūdyti, ir organizmas savaime atpranta. Geras druskos pakaitalas – džiovinti jūros kopūstai, kurie savaime yra sūroki. Be to, gamta sukūrė daug aštraus skonio daržovių, aromatingų žolių ir rūgščių vaisių: česnakai, svogūnai, krienai, ridikai, petražolės, krapai, spanguolės, granatų, apelsinų sultys, kai kurios žolės.

Pabandykite be druskos pasigaminti skanų padažą salotoms ar kitiems patiekalams.

1. Suplakite 1–2 trynius, palaipsniui supilkite 1–2 šaukštus augalinio aliejaus, įdėkite 1 arbatinį šaukštelį tarkuoto svogūno, įberkite 1 valgomąjį šaukštą supjaustytų salierų, petražolių ir krapų. Visa tai gerai sumaišykite su 1–2 šaukštais citrinų arba spanguolių sulčių.

2. 1 puodelis grietinės, 1 puodelis augalinio aliejaus, 1 žalias kiaušinis arba du žali tryniai – visa tai suplakti. Įdėti 2 skilteles smulkiai supjaustytų česnakų, salierų. Vartoti nedideliais kiekiais su salotomis.

3. Citrininiai prieskoniai: 250 g augalinio aliejaus, 1–2 citrinų sultys, 1–2 skiltelės smulkiai supjaustytų česnakų, žiupsnelis garstyčių miltelių.

Jei druska pamažu šalinama iš raciono, netrukus skonio receptoriai atsikuria, ir jau galima justi subtilų maisto skonį. Tačiau iš pradžių organizmas, negaudamas druskos, stengsis atsikratyti jos sankaupų (dažnesnis šlapinimasis). Bet tai greitai praeis. Žinoma, nedidelis kiekis druskos vis tiek pateks į organizmą, pavyzdžiui, su duona.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE