Avene

Pu-erh arbatos savybės ir nauda sveikatai

Pu-erh arbata taip pat gaunama iš to paties augalo kaip ir mums įprastos arbatos. Ši arbata auginama išskirtinai Kinijos Yunnan provincijoje, o pavadinimas kilęs iš Pu-Erh apygardos, kurioje ji auginama. Šiame straipsnyje pateikiamos šios arbatos pagrindinės gerosios savybės.

Skonis

Pu-erh arbata yra švelnaus skonio. Šios arbatos taip pat gali atrodyti tamsesnės nei juodosios arbatos ir turėti sodresnį skonį bei aromatą. Pu-erh arbata yra su kofeinu ir dažnai geriama ryte arba ankstyvą popietę, kad padidėtų energijos lygis.

Fermentacija

Šios rūšies arbata yra natūraliai fermentuota. Azijoje šimtmečius gerbiama dėl didelės polifenolių, katechinų ir flavonoidų koncentracijos. Pu-erh arbata yra labiausiai oksiduota arbatos rūšis ir, kaip ir puikus vynas, šis arbatos lapelis laikui bėgant gerėja, o skonis tampa švelnesnis, kuo ilgiau jis brandinamas. Kai kurios rečiausios ir brangiausios pu-erh arbatos brandinamos daugiau nei 50 metų.

5 Pu-Erh arbatos nauda sveikatai


1. Padidina energiją

Pu-erh arbatoje esančio kofeino dėka, išgeriant puodelį per dieną galite padidinti energijos lygį ir susikaupti. Dėl to pu-erh arbata yra geras pasirinkimas žmonėms, kurie jaučiasi per daug nervingi vos išgėrę vieną kavos puodelį.

Kofeinas gali padėti pagerinti protinį susikaupimą ir suteikti papildomo postūmio, kurio reikia norint išgyventi sunkias popietes.

2. Skatina gerą širdies darbą

Išgerdami puodelį pu-erh arbatos per dieną, galite sumažinti širdies ligų riziką, mėgaudamiesi skaniu, raminančiu gėrimu. Pu-erh arbata padeda išvengti širdies ligų, nes padeda gaminti lovastatiną. Šis natūralus statinas dažniausiai naudojamas aukštam cholesterolio kiekiui gydyti.

3. Išvalo toksinus

Pu-erh arbata naudoja savo oksidacines savybes, kad padidėtų deguonies kiekis, o tai pagerina kraujotaką. Pu-erh arbata, tiekdama į smegenis daugiau deguonies, gali padėti kovoti su galvos skausmais ir migrena.

Tradicinėje kinų medicinoje pu-erh arbata buvo naudojama siekiant padėti skrandžiui filtruoti toksinus visame kūne. Pu-erh arbatoje yra paprastų cukrų ir mikroorganizmų, kurie padeda išvalyti kraują.

4. Apsaugo nuo vėžio

Tyrimai parodė, kad nuolatinis pu-erh arbatos vartojimas gali kovoti su vėžiu ir užkirsti kelią naujų vėžio ląstelių augimui.

Mokslininkai mano, kad oksiduoti arbatos polifenoliai yra priežastis, kodėl pu-erh arbata gali būti naudojama tam tikrų rūšių vėžio prevencijai arba gydymui. Šie polifenoliai padeda sustabdyti netaisyklingų ląstelių gamybą.

5. Saugo kaulų sveikatą

Ne paslaptis, kad senstant kaulai praranda tankį ir silpsta. Rizika susirgti rimtomis kaulų ligomis, pvz., osteoporoze, didėja senstant ir sunkiais atvejais gali būti hospitalizuotas.

Tyrimai su gyvūnais parodė, kad arbatoje esantys polifenoliai gali padėti išvystyti didesnę kaulų masę ir didesnį kaulų stiprumą. Šiuose polifenoliuose taip pat yra antioksidantų, turinčių priešuždegiminių savybių, kurios padeda sumažinti skausmą ir diskomfortą.

TAIP PAT SKAITYKITE