REXSAN

Kokį kilimą rinktis alergiškiems žmonėms

Kokį kilimą rinktis alergiškiems žmonėms

Alergologai labai dažnai pamini, kad gyvename alergijų amžiuje. Vienokia ar kitokia alergija kankina labai daug žmonių, todėl nenuostabu, kad norint geresnės savijautos yra ieškoma būdų iš savo aplinkos pašalinti nemalonius pojūčius keliančius alergenus. Namuose yra daug daiktų, kurie „renka“ dulkes, tačiau tik į kilimus visada žvilgčiojama su didžiausiu nepasitikėjimu. Atsižvelgiant į tai, šiandien trumpai pakalbėsime apie tai, kaip išsirinkti geriausią kilimą žmonėms, kuriuos kamuoja alergijos.

Kilimo gamybos medžiaga – vienas pagrindinių kriterijų, renkantis kilimus

Pasak ekspertų, renkantis kilimus savo namams, ypač jeigu juose gyvena alergiškų, astmos ar egzemos kamuojamų žmonių, ypatingai didelį dėmesį būtina skirti medžiagai, iš kurios yra pagamintas kilimas. Teigiama, kad vienas geriausių pasirinkimų yra kilimai, pagaminti iš vilnos. Tokie kilimai dėl gamybos medžiagos pasižymi ypač stipriomis hipoalerginėmis savybėmis. Vilnos kilimai taip pat nėra palanki terpė dulkių erkutėms veistis ir išgyventi. Jie, be kita ko, atsparūs pelėsiams bei įvairioms bakterijoms, kurios taip pat yra alergijos šaltinis. Specialistai teigia, kad vilnos kilimai padeda pagerinti oro kokybę, nes puikiai sugeria įvairius ore esančius teršalus.

Alergijų kankinamiems žmonėms puikiai tinka ir kilimai iš nailono. Iš šios medžiagos pagaminti kilimai taip pat nėra palanki terpė veistis pelėsiui, drėgmei ir kitiems faktoriams, prisidedantiems prie alergijų sukėlimo. Nailono kilimai, lyginant su kilimais iš vilnos, yra pigesni.

Galimas ir dar kitas pasirinkimas – tai kilimai, kurių sudėtyje yra ir vilnos, ir nailono. Tokio tipo kilimai, be kitą ko, garsėja puikiomis garso izoliacinėmis bei šilumos sulaikymo savybėmis. Alergiškiems žmonėms tinka ir iš poliesterio pagaminti kilimai. Ieškantiems kokybiškų kilimų, kurie tinka alergiškiems žmonėms, tikrai verta apsilankyti svetainėje adresu https://manokilimas.lt/. Čia rasite įvairių dydžių, dizainų, spalvų, formų iš vilnos, nailono ir kitų medžiagų pagamintų kilimų.

Alergiškiems žmonėms vertėtų rinktis trumpo plauko kilimus

Specialistai alergiškiems žmonėms pataria rinktis trumpesnio plauko kilimus. Sakoma, kad tokie kilimai lengviau „apsigina“ nuo alergenų, kenkiančių jų šeimininkų sveikatai bei bendrai savijautai. Renkantis kilimo paklotą, alergijų turintys žmonės turėtų orientuotis į dirbtinio pluošto gaminius, apdorotus antibakterine priemone.

TAIP PAT SKAITYKITE