Avene

Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Po kokia patalyne miegoti yra sveikiausia?

Jei norime būti sveiki ir turėti puikią savijautą bei nuotaiką, patys tuo ir turime pasirūpinti. Visi, kurie nori taip jaustis, imasi pačių įvariausių priemonių (derina mitybą, ima sportuoti, vartoja maisto papildus ir pan.). Tačiau reikia nepamiršti ir dar vieno dalyko – pasirodo, jog tinkamai parinkta patalynė taip pat gali pagerinti mūsų sveikatą bei savijautą. Tad po kokia patalyne yra sveikausia miegoti? Į šį klausimą ir ieškosime atsakymo.

Jei jus vargina sąnarių, nugaros skausmai ar kamuoja kraujotakos sutrikimai, atminkite, jog sveikiausia miegoti bus po vilnone patalyne.

Šios rūšies patalynę verta rinktis todėl, jog ji pasižymi gydomosiomis savybėmis. Taiga, jei jus vargina nežymūs nugaros, sąnarių skausmai, visai nebūtina griebtis vaistų – šią bėdą galima pabandyti įveikti ir itin paprastomis priemonėmis, t.y. pakeisti patalynę. Jau po kelių mėnesių turėtumėte pastebėti tegiamus pokyčius. Na, o jei jus kamuoja kraujotakos sutrikimai ir nuolat skundžiatės šąlančiomis kojomis bei rankomis, atminkite, jog vilnonė patalynė nei tik patikimai jus sušildys, bet ir pamasažuos odą, na, o šio proceso dėka – sukatyvinama kraujotaka, tad jos sutrikimai su laiku gali ir išnykti.

Higienos, švaros bei tvarkos atžvilgiu sveikiausia yra miegoti po linine patalyne.

Taip yra todėl, jog iš lino pasiūtoje patalynėje nesiveisia mikroorganizmai, pavyzdžiui, dulkių erkutės. Jei norime būti sveiki, turime pasirūpinti, kad aplinka, kurioje miegame, būtų higieniška bei saugi. Būtent tai ir gali garantuoti lininė patalynė.

Jei suskaičiuotume, kiek pasaulyje yra alergiškų žmonių, pamatytume, jog jie sudaro nemažą dalį. Savaime suprantama, alergiški žmonės, norėdami išvengti nemalonumų, kuriuos sukelia alergija, gali atsisakyti vieno ar kito maiso produkto (pavyzdžiui, itin didelė dalis žmonių yra alergiški šokoladui, grūdinėms kultūroms, braškėms ir pan.), atsisakyti tam tikros veiklos (pavyzdžiui, naminių gyvūnų auginimo), tačiau miego negali atsisakyti nei vienas pasaulio gyventojas. Tad po kokia patalyne yra sveikiausia miegoti alergiškiems žmonėms? Pasirodo, jog alergiški žmonėms  geriausiai pailsės ir komfortiškiausiai jausis po batisto patalyne.

Jau aptarėme, kokia patalynė yra sveikiausia tuo atveju, jei skundžiatės vienais ar kitais negalavimais, na, o po kokia patalyne yra sveikausia miegoti tiems žmonėms, kurie neturi jokių sveikatos nusiskundimų? Tokiu atveju sveikiausia yra miegoti po medvilnės arba satino patalyne.

Taip yra todėl, jog medžiagos puikiai išgarina drėgmę, neleidžia žmogui perkaisti miego metu, tačiau tuo pačiu ir patikimai šildo. Dėl šios priežasties yra sukuriamas palankus mikroklimatas, tad miegas yra aukščiausios kokybės. Maža to, tiek medvilninė, tiek satininė patalynės, puikiai priglunda prie kūno.

Baigiant šią temą galima daryti išvadą, jog sveikausios yra vilnonė, lininė, batisto, satino bei medvilninės patalynės: vilnonę patalynę patariama rinktis, turintiems kraujotakos sutrikimų ar besiskundžiantiems nugaros, sąnarių skausmais, lininė patalynė yra higieniškausia, batisto patalynę turėtų rinktis alergiški žmonės, na, o tiems, kurie neturi jokių nusiskundimų, sveikiausia yra miegoti po satino arba medvilnės patalyne.

TAIP PAT SKAITYKITE