REXSAN

Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Oro drėkintuvas – geros savijautos pagalbininkas

Išsausėjęs oras paspartina ir odos senėjimą, o tai – aktuali tema kiekvienai savimi besirūpinančiai moteriai. Juk kur kas lengviau išsaugoti natūralų pačios gamtos duotą grožį, nei vėliau jį atstatyti.

Drėgmė padeda išlaikyti odos stangrumą, elastingumą ir sveiką spalvą. Kaip mes visi žinome, suaugusio žmogaus organizme yra 68-70% vandens, kuris būtinas visiems žmogaus organizmo gyvybiniams procesams.

Kad žmogus gerai jaustųsi, jam reikalinga ne tik tinkama patalpos oro temperatūra (18-22° C), bet ir drėgmė (40-60%). Išsausėjęs patalpų oras – dažna šių dienų problema tiek butuose, tiek nuosavuose namuose ar ofisuose. Kalčiausi dėl šios problemos – oro kondicionieriai, apšildintos sienos, šildytuvai, itin sandarūs šiuolaikiniai langai ir, žinoma, elektroniniai prietaisai (kompiuteriai, spausdintuvai, faksai ir t.t.).

Kas gi nutinka, kaip drėgmės lygis namuose sumažėja? Atsakymas paprastas – kenčia visas žmogaus organizmas. Oras, kaip žinia, pro kvėpavimo takus patenka į žmogaus plaučius, tačiau jei jis per sausas – nepakankamai sudrėkina gleivinę, todėl kvėpavimas pasunkėja (prisiminkite, kaip lengva kvėpuoti, kuomet palyja po didelės kaitros). Be to, sauso oro įkvepiame mažiau nei drėgno, o deguonies trūkumas sukelia mieguistumą, dirglumą, apetito sumažėjimą ir kitus nepageidaujamus simptomus.

Nuolatos būdami išsausėjusiose patalpose, kuriose drėgmės lygis mažesnis nei 40%, rizikuojame susilpninti savo imunitetą, susirgti lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis (astma, bronchitu ir t.t.) ar alergijomis. Sausas oras kenksmingas ir dėl jame susikaupusio didelio kiekio teigiamų jonų, kurie, pasak mokslininkų, sukelia stresą ir neigiamai veikia psichologinę žmogaus būseną. Drėgnas oras ypatingai reikalingas kūdikiams: ilgą laiką būdamas mamos įsčiose, jis pripranta prie nuolatinės drėgmės, todėl atėjus į šį pasaulį jam turi būti sukuriama bent jau panaši terpė.

Oro kokybės tema ypatingai aktuali miestų gyventojams, kuriems tenka kvėpuoti įvairių gamyklų ir transporto priemonių išmetamomis dujomis. Tiesa, problema – globali ir ją išspręsti ne taip paprasta, tačiau bent jau savo namuose pasirūpinti švaresniu ir sveikatai naudingesniu oru tikrai galime. Tai padaryti padės oro drėkintuvas. Drėgnas oras leis jums laisvai kvėpuoti ir jaustis komfortiškai, o tuo pačiu padės išsaugoti sveikatą. Taigi optimalus oro drėgmės palaikymas – ne prabanga, o būtinybė gerai savijautai.

www.hairfree.lt

TAIP PAT SKAITYKITE