Daugeliui mamų iškyla klausimas: kaip skalbti savo vaiko drabužėlius? Kaip išimti dėmes? Tai nėra visai paprasta, ypač jaunoms mamoms, kurios ir taip vos spėja suktis.
Kokie drabužiai tinkamiausi jūsų kūdikiui?
Labai svarbu savo vaikui išrinkti tinkamus drabužėlius, nes nuo to priklausys jo savijauta.
Pirmiausia, medžiaga gali sukelti dirginimą ar net alergiją.
Geriausia rinktis drabužėlius iš medvilnės, ypač tuos, kurie liečiasi prie kūnelio, tai idealus audinys kūdikiui.
Vilna, šiurkšti tekstilė, plunksnos ir pūkai gali dirginti jautrią kūdikio odelę. Sintetiniai pluoštai gana gerai toleruojami, juos lengva skalbti, tačiau kartais gali pasitaikyti alergeniškų, todėl stebėkite, ar jūsų kūdikis nėra jiems jautrus. Svarbu, kad drabužėliai vaiko nevaržytų ir netrikdytų jo kraujotakos.
Skalbinių rūšiavimas
Kai kuriose šeimose savo ir kūdikio drabužiai skalbiami kartu, tačiau mes jums rekomenduotume skalbti atskirai, ypač jei išryškėja odos problemų. Tam puikiausiai tinka skalbimo mašina, nes skalbiant rankomis ant jų gali likti muilo liekanų. Skalbinių rūšiavimas jums padės išvengti staigmenų: atskirkite skirtingų spalvų (baltus, juodus, spalvotus), taip pat pagal audinio rūšį (medvilnės, vilnos, sintetikos) drabužius. Vilnonius skalbkite specialiu būdu, kitaip jie susivels ir sumažės. Jei mašina jiems netinka, skalbkite rankomis šiltame vandenyje, paskui keletą kartų perskalaukite tokios pat temperatūros vandenyje.
Džiovinkite ištiestus ant audeklo. Perskaitykite drabužio priežiūros rekomendacijas etiketėje.
Kad skalbimas būtų efektyvus, stenkitės nepridėti į būgną per daug skalbinių.
Patarimas: sudėkite juos į akytą maišelį, kad būtų lengviau išrinkti išskalbus.
Skalbimas rankomis
Skalbti rankomis yra gerai, ypač drabužėlius iš vilnos. Tuomet geriau naudoti skalbimo skystį, nei muilo drožles, nes lengviau bus drabužį išskalauti.
Dėmesio!
Nenaudokite baliklio, jis gali dirginti kūdikio odelę!
Kokį skalbiklį naudoti
Skalbimo priemonės ir minkštiklio pasirinkimas yra esminis dalykas.
Kad jūsų kūdikio odelė visada būtų sveika, rinkitės dermatologiškai patikrintą skalbiklį, kuris jums garantuoja geriausius rezultatus: jis žymimas kaip HIPOALERGIŠKAS skalbiklis.
Kadangi vaiko odelė kur kas jautresnė už jūsų, geriau įsigyti vien tik švelnius skalbiklius be fosfatų, fosfonatų, glikolio eterių ir dirbtinių kvapiklių. Jei kartais norėtumėte panaudoti ir skalbinių minkštiklį, atkreipkite dėmesį ar jis yra hipoalergiškas. Yra specialių minkštiklių jautriai odai, skirtų būtent vaikų ir kūdikių odai.
Minkštikliai daro skalbinius minkštesnius, švelnesnius, jie padeda geriau išskalauti muilą iš drabužių, juos išdžiovinti. Pluoštas ne taip išsausinamas, tad skalbinius lengviau lyginti. Be to, jie mažina statinį elektros krūvį, tad drabužius maloniau dėvėti.
Dozavimas
Priešingai paplitusiai nuomonei, skalbiklių perdozuoti nereikia! Juose yra medžiagų, galinčių dirginti epidermį. Geriau skalbiklio pamažinti ir neišskalbti pakankamai švariai, negu turėti odos problemų… Dozuokite skalbimo priemones pagal nurodymus ant pakuočių, priklausomai nuo drabužių nešvarumo, vandens kietumo. Paisykite skalbimo rekomendacijų ant drabužių etikečių.
Programos
Jas renkamės pagal skalbinių spalvą, audinio rūšį. Stenkitės kuo rečiau vartoti trumpo skalbimo ir ekonomines programas, nes jose skalavimo etapas taip pat sutrumpintas. Jeigu ją naudojate, tai seilinukus, rankšluoščius ir patalynę skalbkite ne mažesnėje kaip 60 laipsnių temperatūroje, kad sunaikintumėte pavojingas bakterijas.
Skalavimas
Drabužėliuose po skalbimo turi nelikti jokių skalbiklio liekanų. Laimei, galime reguliuoti skalavimų skaičių; tai labai svarbu – nedvejokite pasirinkti du skalavimo ciklus iš eilės.
Sunkiai išimamos dėmės
Morkų, pupelių, pomidorų, įvairių nešvarumų dėmės… sunkiai išimamos. Rinkitės skalbimo programą, maksimaliai atitinkančią nurodymus vaiko drabužėlio etiketėje.
Dėmes baltoje medvilnėje valykite skudurėliu, suvilgytu 90° alkoholyje, paskui gerai išskalaukite.
Švelniems audiniams naudokite spiritą arba amoniako tirpalą.
Spalvos ir audiniai
Norint ilgam išsaugoti audinio spalvą, patariame naudoti spalvos gaivintoją. Labai nešvarius drabužėlius prieš skalbimą mirkykite, tik ne per ilgai.
Svarbus etapas: džiovinimas!
Stenkitės po skalbimo kuo greičiau išimti skalbinius iš skalbyklės ir išdžiovinti, kad jie neprisigertų likusio muilo likučių.
Įsitikinkite, ar skalbiniai iš džiovyklės yra pakankamai sausi, tuomet galėsite tik perbraukti juos lygintuvu.