Čiaudite, kosite, kamuoja sloga? Šaltuoju sezonu daugelį kamuoja peršalimo ligos dėl nusilpusio imuniteto. Aromaterapija yra puiki priemonė sureguliuoti organizmo pusiausvyrą ar atsikratyti streso, kadangi tai seniausia medicina, o senovėje sužinotas augalų gydomąsias savybes patvirtina ir šiuolaikinis mokslas. Jeigu dar neturite eterinių aliejų savo namų vaistinėlėje, Biokosmetikos akademija siūlo nesudėtingus būdus, kaip pagerinti fizinę ir psichinę savijautą.
1. Pirmiausia, nelaukite pirmųjų peršalimo simptomų. Dauguma eterinių aliejų turi antibakterinių savybių, kurios naikina virusus, todėl naudokite juos valydami namus. Jie puikiai išvalo ir kartu stiprina imuninę sistemą. Citrinų, levandų ar eukaliptų aliejus suteikia malonų aromatą ir dezinfekuoja paviršius. Pasigaminkite natūralų purškiklį, tiesiog sumaišydami eterinius aliejus su vandeniu, o prieš naudojimą, pakratykite.
2. Jeigu turite aromatinę lempą, paprasčiausia galima garinti pasirinktą eterinį aliejų arba jų mišinį. Sklindantis kvapas naikina mikrobus ir valo orą. Pamatysite, kaip prašviesėja mintys ir tampa lengviau kvėpuoti. Mūsų rekomendacija: 5 lašeliai cinamono, 5 lašeliai gvazdikėlių aliejaus, 5 lašeliai levandų, 5 lašeliai saldžiųjų apelsinų. Jeigu neturite šitų eterinių aliejų, tuomet galite įsigyti jau mūsų paruoštą aliejų mišinį „Virus stop“, kuris stabdo bakterijų ir virusų sklidimą, stiprina imunitetą.
3. Inhaliacijos – efektyvus metodas pasisavinti eterinių aliejų naudingąsias savybes. Neįtikėtina, kaip greitai aktyviosios dalelės patenka į plaučius, tuomet į kraują ir išnešiojamos po visą kūną. 2-3 lašelių pilnai pakanka išgauti norimą efektą. Įlašinkite norimus eterinius aliejus į karštą, bet ne verdantį vandenį ir pasilenkite su rankšluosčiu virš dubens. Užsimerkite, užpildykite save teigiamomis emocijomis ir giliai kvėpuokite 1-2 minutes, pakartokite 2-4 kartus pagal poreikį. Rezultatas: užsikimšusios nosies – kaip nebūta!
4. Kaip dažnai mėgstate mėgautis voniomis? Esant peršalimo ligų sezonui, maudymasis vonioje itin atpalaiduoja. Jūsų fantazijai čia nėra ribų: eterinio aliejaus atskleidimui galite naudoti druską, pieną, natūralų jogurtą, bazinį aliejų. Pavyzdžiui, 10 lašelių eukalipto aliejaus į vonią prieš miegą.
5. Pabūkite alchemikais ir išbandykite eukaliptą derinyje su čiobrelių, levandų, citrinžolių, citrinų ar pušų eteriniais aliejais. Siekiant palengvinti kosulį ir lengviau užmigti, galite pasigaminti balzamą, kurį reikia įtrinti į krūtinės sritį. Jums reikės 1 arbatinio šaukštelio kokoso aliejaus, 8 lašelių eukalipto, 5 levandų, 2 čiobrelio ir viską išmaišyti. Tačiau nenaudokite to pačio eterinio aliejaus ir mišinio ilgiau nei 7-10 dienų. Organizmas tampa atsparesnis, o eterinių aliejų poveikis silpnesnis.
6. Nepralenkiamas duetas – migdolų aliejus, kuris drėkina nosies gleivinę ir arbatmedžio eterinis aliejus, kuris veikia kaip natūralus antibiotikas. Priemonė yra labai švelni todėl tinka vaikams. Į 30 ml bazinio aliejaus, įlašinkite 8 arbatmedžio ir naudokite vatos pagaliuką. Išbandžiusios Biokosmetikos akademijos klientės teigia, jog sloga dingsta vos prasidėjusi.