Natula

Skoliozės gydymas mankšta bei pratimais – Schroth metodas

Schroth metodas

Schroth metodas yra tradicinė fizinė terapija taikoma pacientams turintiems skoliozės ir kifozės susirgimus. Skoliozės gydymas Schroth metodu gali būti taikomas bet kokio amžiaus pacientams, visose gydymo stadijose, t.y.: prieš ar po operacijos, ypač tais atvejais kuomet operacija nėra atliekama. Specifinių pratimų ir tinkamo kvėpavimo technikų dėka, šiuo metodu siekiama pailginti liemenį bei ištaisyti kūno disbalansą. Vystant vidinius raumenis esančius krūtinės ląstoje, Schroth metodas pakeičia viršutinę liemens dalį taip ištaisydamas bet kokias stuburo anomalijas. Rezultatas yra skausmo sumažėjimas, lėtėjantys arba nebeprogresuojantys iškrypimai bei pagerėjusi širdies ir plaučių funkcija, slankumas, laikysenos stabilumas.

Schroth metodo istorija

Skoliozės gydymas šiuo metodu buvo sukurtas 1927 – aisiais metais, Vokietijoje, kineziterapiautės Katerinos Schroth (Katherina Schroth), kuri ieškojo gydymo būdų palengvinti savo pačios skoliozės būseną. 1960 – aisiais Schroth metodas tapo standartiniu, nereikalaujančiu operacijos gydymu skoliozei ir toliau buvo tobulinimas Katerinos dukters Kristės Lehnert – Schroth (Christa Lehert – Schroth). Šis metodas šiais laikais yra naudojamas visoje Europoje, taip pat yra itin sėkmingai taikomas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Kokie yra Schroth metodo pratimai gydant skoliozę?

Skoliozės gydymo pratimai yra nustatomi pagal išlinkimo struktūrą ir sunkumą, taip pat pagal paciento amžių, fizinę būklę bei funkcionavimo galimybes. Jie yra skirti supažindinti su taisyklinga laikysena ir jos koregavimu per tinkamą pozicionavimą bei kartojimą. Pacientas yra išmokomas tam tikrų pozicijų kurios padės išsiplėsti plokštesnei krūtinei bei nugaros sritims. Daugelis skolioze sergančių pacientų, kaip išlinkimo rezultatą turi tiesesnes nugaras, išsikišusius šonkaulius, strėnas arba dubens kaulus. Mes skatiname pratimus kurie padeda sutvirtinti tiesią nugarą, atkuria dubens linijas ir sumažina išsikišusio liemens vietas.

Pacientui susipažinus su individualia kreivės linija ir jos taisymo principais, skoliozės gydymas Schroth metodu gali pasiūlyti daugybę pozicijų, kurios tiks visiems atvejams tuo pačiu metodu, taip leisdamas nesudėtingai sekti programą.

Šie pratimai gali būti atliekami sėdint ant kamuolio, gulint ant nugaros, pilvo ar ant šono, taip pat skirtingose stovėjimo pozicijose naudojant lankus arba lazdas kurios būtų pritvirtintos prie sienos.

Kokie yra skoliozės gydymo seansai Schroth metodu ?

Schroth terapistas veda pacientą lytėjimo stimulais ir taip pacientas supranta kur reikia įkvėpti oro į nusilpusias vietas ir kur reikia įtempti raumenis, kad šie pradėtų veikti taisyklingų pozicijų linkme.

Įsivaizduodamas ir jausdamas savo kūno dalis reaguojančias į kvėpavimą, pacientas išmoksta naują kvėpavimo būdą ir kūno valdymą. Dirbdamas su veidrodžiais, pacientas gauna vizualinę informaciją šis yra paprašomas įsiminti kokie jausmai kyla atliekant korekcijas. Sekdamas detalius garsinius nurodymus iš terapiauto, pacientas turi galimybę išlaikyti tinkamą padėtį bei praktikuoti ją įvairiose pozicijose kasdienėse veiklose.

Kas atsitinka skoliozės gydymo pabaigoje, kai pacientas išmoksta Schroth metodą?

Skoliozės gydymo pabaigoje, t.y. baigus intensyvų treniravimosi kursą su Schroth terapiautu, pacientas gali atlikti pratimus namuose. Yra rekomenduojama tęsti terapiją siekiant pagerinti mokymąsi ir atliekamų pratimų kokybę, nes jie turėtų būti visą gyvenimą aktyviai atliekami skolioze sergančių pacientų. Laikui bėgant, pacientas palaipsniui išmoksta labiau jausti savo laikyseną ir korekciją. Po to kai pacientas baigia terapijos kursą jam yra nurodoma ir toliau sekti savo laikyseną kasdienėje veikloje, tokioje kaip atsikėlimas ryte, ėjimas į mokyklą, laisvalaikio leidimas su draugais ar atliekant namų pratimų programą. Laikysena išmokta skoliozės gydymo metu (naudojant Schroth metodą) turėtų tapti paciento nauja įprastine laikysena.

Daugiau informacijos: http://sveikatosgama.lt/schroth-metodas-skoliozes-gydymas-manksta-bei-pratimais/

Jei norite pasikonsultuoti dėl skoliozės gydymo kreikitės į kineziterapijos kliniką “Sveikatos gama” telefonu +370 673 04464  arba  www.sveikatosgama.lt

TAIP PAT SKAITYKITE