Sebamed

Tai padės išvengti podagros: sužinokite, kaip sumažinti šlapimo rūgštį

Podagra

Podagra – tai lėtinė liga, pasireiškianti dėl sutrikusios šlapimo rūgšties apykaitos. Kraujyje ir kituose organizmo skysčiuose padidėja šlapimo rūgšties kiekis, todėl tai lemia sąnarių skausmą, nuolatinį diskomfortą bei ribotą judesių diapazoną. Jei jums jau teko susidurti su šios nemalonios ligos simptomais, ar paprasčiausiai norite to išvengti, naudinga žinoti, kaip sumažinti šlapimo rūgštį. Jei laikysitės tam tikrų rekomendacijų, tai teigiamai paveiks jūsų bendrą savijautą ir net gyvenimo kokybę. 

Kas yra mažai purinų turinti dieta?

Purinai – tai junginiai, kurie nebūtinai turi žalą organizmui. Žmogaus organizme visada yra šiek tiek purinų, ir tai yra visiškai normalu. Vis dėlto, šie junginiai išskaidomi į šalutinius produktus, tokius kaip šlapimo rūgštis. Problemų kyla tada, kai šlapimo rūgšties kiekis organizme tampa per didelis, todėl mažai purinų turinti dieta gali padėti to išvengti. Svarbu žinoti, kokiuose maisto produktuose yra daug purinų, ir, žinoma, jų vengti.

Kokių maisto produktų vertėtų atsisakyti?

Reikėtų vengti  iš laukinių paukščių ir žvėrienos paruoštų patiekalų, kai kurių žuvų ir jūros gėrybių (tuno, sardinių, ančiuvių, menkių, midijų, šukučių, vėžių ir upėtakių), subproduktų (inkstų, kepenų, širdžių, ir t.t.), daug riebalų turinčių maisto produktų, alkoholio ir saldžių gėrimų. 

Kokius maisto produktus rekomenduojama įtraukti į savo mitybos racioną?

Šie maisto produktai gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties kiekį organizme:

  • Vanduo: labai svarbu kasdien išgerti pakankamai vandens, nes skysčiai padeda iš organizmo pašalinti šlapimo rūgštį;
  • Pieno produktai: rekomenduojama valgyti neriebų sūrį ir natūralų jogurtą, gerti neriebų pieną;
  • Grūdiniai produktai: į savo mitybosracioną įtraukite viso grūdo duoną, makaronus ir laukinius ryžius;
  • Vaisiai ir daržovės: naudinga valgyti visų rūšių šviežius vaisius ir daržoves;
  • Daug vitamino C turintys produktai: į savo mitybos racioną įtraukite citrusinius vaisius, kivius, saldžiąsias paprikas, pomidorus, braškes ir avokadus;
  • Liesa žuvis ir kiaušiniai: riebią mėsą dažniau pakeiskite žuvimi, valgykite virtus kiaušinius.

Ar padidėjus šlapimo rūgšties kiekiui skiriamas specifinis gydymas?

Jei nustatoma padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis organizme, tačiau pacientui nepasireiškia ūmūs podagros priepuoliai, vaistai dažniausiai nėra skiriami. Pacientui rekomenduojama sumažinti daug purinų turinčių maisto produktų vartojimą. Jei pasireiškia ūmūs podagros priepuoliai, gali būti skiriami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Pažeistam sąnariui taip pat gali būti naudojamas įtvaras. Rekomenduojama per parą išgerti 2-3 litrus skysčių (geriausia rinktis mineralinį vandenį). Jei podagros priepuoliai pasikartoja, gydytojas gali paskirti specifinį šlapimo rūgšties kiekįį mažinantį gydymą. Nepamirškite, kad prevencija visada yra pats geriausias ligos gydymas. Net ir tuomet, jei nesate susidūrę su ūmiais podagros priepuoliais, naudinga žinoti, kaip sumažinti šlapimo rūgštį organizme ir išvengti nemalonių simptomų. Rūpinkitės savimi, ir jūsų organizmas už tai tikrai padėkos!

TAIP PAT SKAITYKITE