Rawpowders

Nagų onichogrifozė

Nagų ligos

Vis dažniau susiduriame su naujais terminais podologijoje. Vienas iš jų – onichogrifozė. Skamba keistai, atrodo nepatraukliai, o kaip yra iš tikrųjų? 

Onichogrifozė yra nago distrofijos rūšis, kuriai būdingas nago plokštelės storėjimas, nago sluoksnių tankėjimas ir deformacija (nagai pradeda suktis). Pats terminas kilęs iš senovės graikų kalbos, kur „onych” reiškia nagas, o „gryphos” – grifas (legendinis plėšrus paukštis, kurio nagai yra panašios formos). Toks nago plokštelės išvešėjimas pradeda kelti diskomfortą ne tik vaikštant basomis, bet ir dėvint avalynę. 

Nagų onichogrifozė

Iš kur ir kodėl atsiranda?

Onichogrifozės atsiradimą sąlygoja įvairios priežastys. Tai gali būti trauma, infekcija, uždegimas, paveldimos odos ir nagų ligos, augliai, vidaus ligų susirgimai. Priklausomai nuo pažeidimo kilmės ir trukmės, gali pasireikšti įvairaus amžiaus žmonėms. Pvz., sportuojantiems – po nagų traumų, kitiems – užsikrėtus grybeliu (kai infekcija pažeidžia nago augimo zoną), sutrikus galūnių kraujotakai ir pan. Svarbu žinoti, kad būtent nago augimo zonoje naujos nago plokštelės ląstelės formuojasi grubios, storos (hipertrofuotos). Todėl tokių nagų gydymas užtrunka gana ilgai. Maždaug nuo 1,5 iki 4 metų. Bet nagą galima atauginti 100% sveiką. Viskas priklauso nuo kruopštaus paciento požiūrio į podologo paskirtą priežiūrą.

Nagų onichogrifozė

Kodėl onichgrifozė dažniau diagnozuojama vyresnio amžiaus žmonėms?

Dėl organizmo senėjimo atsiranda įvairių pokyčių, sutrinka kraujotaka galūnėse, pakinta nagų plokštelės audinio tankumas, nago plokštelė pradeda sparčiau storėti. 

Tokia būklė ženkliai sulėtina gyvenimo ritmą, nes žmogus jaučia skausmą, spaudimą ne tik vaikštant, bet ir ramybės būsenoje, gali prasidėti odos audinių aplink nagą uždegimas. Naminiai nagų kirpimo įrankiai jau nebegali susidoroti nei su nago ilgiu, nei su jo forma. Tai ne tik rimta estetinė problema. Žmonės, susidūrę su šia problema negali avėti įprastų batų, tuo pat metu tai, taip pat, turi įtakos judėjimo kokybei. Todėl ir gyvenimo kokybė neišvengiamai prastėja. Pastebėjus net nežymius nago plokštelės pakitimus, patartina apsilankyti specialisto podologo kabinete, kur bus suteikta profesionali pagalba bei konsultacija, bus atliktos reikalingos procedūros.

TAIP PAT SKAITYKITE