Urinal

Ką reikia žinoti apie seborėjinį dermatitą?

Seborėjinis dermatitas

Seborėjinis dermatitas – nepiktybinė, nesunki ir nesukelianti komplikacijų odos būklė. Tačiau ji, kaip ir visos kitos odos ligos ar uždegimai, gali būti estetiškai nepatraukli. 

Daugiau apie šią odos būklę

Seborėjinis dermatitas yra lėtinis seborėjinių (veido, plaukuotosios galvos dalies, krūtinės, tarpumentės) odos vietų uždegimas. Jis pasireiškia netaisyklingos formos paraudimais su baltomis ar gelsvomis pleiskanomis tose kūno vietose, kur gausu riebalų liaukų. Jei dermatitas pasireiškia galvos odoje, juntamas stiprus niežėjimas. Gali atsirasti net deginimo pojūtis.

Seborėjinis dermatito atsiradimo priežastys iki šiol nėra visiškai aiškios. Manoma, kad tai gali būti susiję su genetika, odos riebalinio sluoksnio pertekliumi, tam tikromis bakterijomis, grybeliais arba imuninės sistemos veiklos pokyčiais. 

Ši odos būklė yra gan stipriai paplitusi tarp įvairaus amžiaus žmonių. Uždegimas gali varginti net keletą metų, su jam būdingais paūmėjimais. Tačiau svarbu pabrėžti, kad seborėjinis dermatitas nėra užkrečiamas. 

Gydymas

Seborėjinis dermatitas nėra pilnai išgydomas. Visos priemonės yra skirtos lengvinti esamiems simptomams ir mažinti šios būklės pasikartojimų dažnumą. Tik išimtiniais atvejais yra skiriamas gydymas vaistais. 

Kovai su seborėjiniu dermatitu galite rinktis dermatologines, gydytojų visame pasaulyje rekomenduojamas DUCRAY priemones. Jie turi net tris veiksmingus produktus:

  • DUCRAY KELUAL DS šampūnas naudojamas esant sunkiai pašalinamoms ir pasikartojančioms pleiskanoms. Mažina galvos odos niežėjimą ir paraudimą;
  • DUCRAY KELUAL DS kremas skirtas nemaloniems, ligos sukeltiems, odos pojūčiams mažinti. Puikiai tinka kovai su pleiskanomis;
  • DUCRAY KELUAL DS veido ir kūno prausiklis – skirtas pažeistos odos priežiūrai.

            Patarimai

Sušvelninsite arba panaikinsite seborėjinio dermatito simptomus bei užkirsite kelią paūmėjimams, jeigu sumažinsite uždegimą skatinančius veiksnius. 

Todėl būtinai:

  • Užtikrinkite gerą kūno ir galvos odos higieną;
  • Siekdami išvengti tolesnio dirginimo ir norėdami užkirsti kelią uždegiminio ciklo kartojimuisi, nusausinkite odą tapšnodami ir netrinkite jos prausdami;
  • Stenkitės nesikasyti pažeistų odos vietų; 
  • Ypač rūpinkitės savo oda, kai esate pervargę ar persidirbę;
  • Subalansuokite mitybą; 
  • Kiek įmanoma sumažinkite alkoholio ir tabako vartojimą;
  • Mėgaudamiesi saulės voniomis, nepamirškite naudoti apsauginius kremus.

            Nors seborėjinis dermatitas ir nėra pilnai pagydoma odos būklė, kova su juo nėra sudėtinga. Rūpinimasis savimi bei oda efektyviai palengvina uždegimo sukeltus simptomus. 

TAIP PAT SKAITYKITE