Biorythm

Naujasis daviklis akimirksniu patikrina žmogaus išorinių audinių gyvybingumą

Ši naujovė pravers visų pirma tiems gydytojams, kurie turi nustatyti kokie audiniai apmirę (tarkim po nudegimo) arba kurie prigiję (po persodinimo operacijų). Dabar šiai procedūrai atlikti reikėdavo kelių dienų, o naujasis daviklis leis priimti teisingą sprendimą praktiškai akimirksniu.

Naujoji sistema sukurta Kanados Nacionalinės tyrimų sąjungos (National Research Council Canada – NRC) specialistų. Technologija remiasi specialia kamera užfiksuotų tiriamų audinių medicinine analize – jos eigoje nustatomas audiniuose esantis kraujo ir deguonies kiekis.

Naujoji technologija, kuriai komercinis pavadinimas dar nesugalvotas, susideda iš infraraudonųjų spindulių šaltinio ir labai jautrios kameros, fiksuojančios atsispindėjusią šviesą.

Apdorojus nustatyto bangos ilgio (dauguma kurių yra nematomi žmogaus akiai) spindulius ir atlikus sudėtingus matematinius skaičiavimus sistema gali gydytojui pranešti ar pakankamas kraujo kiekis užfiksuotas audinyje ir kiek deguonies atneša kraujo kūneliai.

Pasak tyrimuose dalyvavusiu gydytojų ši sistema bus labai naudinga tiems medikams, kuriems tenka audinių būklę nustatyti vizualiai. „Tyrimo metodika remiasi ta prielaida, jog jeigu audinys (pažeistas arba transplantuotas) negauna pakankamai maisto medžiagų bei deguonies ir iš jo nepašalinami mainų produktai, tai jis apmiršta”, – sako Michael Sowa, biodiagnostikos instituto (NRC Institute for Biodiagnostics) spektroskopijos grupės vadovas.

Tai nėra „tik iškepta” technologija – ji jau penkerius metus buvo bandoma Sunnybrook ligoninėje. Gydytojas Karen Cross, praktiškai dirbęs su šia technologija, pasakoja, jog žaizdos būklę galima nustatyti per kelias akimirkas, o pacientas nejaučia jokio diskomforto.

Naujovės komercializacija rūpinsis Kanados įmonė Kent Imaging. Ji įsigijo technologijos licenziją ir gamina prietaiso nešiojamą variantą. Pagal pirmines prognozes ligonines tokia aparatūra pasieks 2008 metais. „Mes planuojame sukurti įrenginį su skystų kristalų ekranu, kurio dydis bus truputi mažesnis nei A4 formato lapas”, – pasakoja Donald Chapman, firmos Kent Imaging prezidentas.

Apie žaizdų gydymo naujoves mes jau buvome rašę – tik tą kartą apie naujoviškus tvarsčius, padedančius išvengti daugkartinių perrišimų.

Technologijos.lt

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE