Gudručio vaistinė

Aukštakulnius palikime vakarui

Vakarop ima dilgsėti nutrintas pėdas ir mausti kojas, o kūną perlieja visa apimantis nuovargis. Kuri iš moterų nėra patyrusi šio jausmo po ilgos darbo dienos dėvint aukštakulnius?

Verta prisiminti, kad graži moteris – sveika moteris. Ne veltui gydytojai perspėja, kad moterų pamėgti aukštakulniai nors ir patinka daugeliui, daro nelabai gerą įtaką sveikatai.

„Jie žaloja pėdas, kelius, klubo sąnarius bei turi neigiamą poveikį ir stuburui. Dėvint aukštakulnius pėda apkraunama netolygiai ir vystosi skersinė plokščiapėdystė. Didžiausias krūvis, ypač jeigu batai nėra idealiai pritaikyti prie pėdos, tenka pirštams, plečiantis pėdos priekinei daliai deformuojasi pirmas pirštas. Atsiranda skausmai visoje pėdoje, jie plinta aukštyn. Nuolat vaikštant su aukštakulniais batais trumpėja ir Achilo sausgyslė”, – teigia medicinos mokslų daktaras Regimantas Žitkauskas.

Išeitis

Elegantiškumo teikiantys batai su kulniukais – neatskiriama silnosios lyties atstovių gyvenimo dalis. Todėl šiuolaikiškos moterys visame pasaulyje atrado išeitį, kaip stilingai tausoti sveikatą. Jos pradėjo laikytis taisyklės: patogi avalynė darbo metu, o kulniukai – vakarui.

Nuolatiniam aukštakulnių dėvėjimui nepritaria ir medikai, kurie siūlo juos dėvėti švenčių metu, bet toli gražu ne kasdien. Pasak gydytojo R. Žitkausko, net keliauti į vakarėlį patartina su patogiais batais ir tik nuvykus persiauti. O kasdien nešioti, jo nuomone, ypač tinka MBT avalynė.

„Masai Barefoot Technology” (MBT) batai specifiniais išgaubtais padais yra pirmoji fiziologinė avalynė, turinti teigiamą poveikį visam žmogaus kūnui.

„Mes dejuojame, kad trūksta laiko sportuoti, o MBT batai yra kaip treniruokliai. Dėvint juos, kiekvienas žingsnis priverčia dirbti kojų, nugaros, pilvo preso, net sprando raumenis. Be to, stovint su jais – beveik neįmanoma kūprintis, todėl pagerėja laikysena, sustiprėja raumenys”, – sako medikas.

Tiesa, pasak gydytojo, prie šios avalynės kojai taip pat reikės priprasti, ypač jei darbe tenka nemažai laiko praleisti stovint.

„Jeigu darbas nėra vien sėdimas, gana greitai pajusite raumenų nuovargį, bet tai bus tik pradžioje. Greitai raumenys sustiprės ir tada galėsite patys įvertinti pasikeitusią savo laikyseną ir raumenų būklę. Tapsite ištvermingesni, nereikės stengtis gerai atrodyti, nes suglebti jau negalėsite. Tai batai ir kartu treniruoklis. Taip pat – sveikata ir sutaupytas laikas sportui ir gydytojams”, – aiškina gydytojas.

Sveikai avalynei – 12 metų

MBT batus prieš dvylika metų išrado šveicaras inžinierius Karlas Miuleris. Įkvėpimas sukurti MBT technologijos batus atėjo iš olimpinių žaidynių bėgimo rungčių nuolatinių prizininkų – Kenijos šalies atletų, turinčių puikias formas ir visai nežinančių, kas yra nugaros ar sąnarių skausmai. Šių batų išradėjas pastebėjo, jog dėl skeleto bei raumenų struktūros mums geriausia vaikščioti basomis ant natūralaus žemės paviršiaus. Atrodo, natūralu ir paprasta, juk kažkada žmonės vaikščiojo tik basomis. Bet šiandien daugiausiai laiko praleidžiame vaikščiodami su ne itin patogia avalyne, kietu pagrindu, plokščiu padu.

Nenuostabu, kad Karlo Miulerio išrasta avalynė vertinama vis labiau. Šiandien gydytojai, remdamiesi tyrimais, šią avalynę rekomenduoja savo pacientams, turintiems sąnarių problemų, ją mielai nešioja žmonės visame pasaulyje, pamėgo sportininkai.

Dėl skeleto bei raumenų struktūros mums geriausia vaikščioti basomis ant natūralaus žemės paviršiaus.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE