REXSAN

Kaip išsirinkti tinkamus įklotus

Kaip išsirinkti tinkamus įklotus

Ne viena tikriausiai pamename tuos laikus kai higieniniai paketai mums buvo prabanga, deficitas. Tie laikai seniai praejo ir šiandiena galime džiaugtis naujųjų technologijų teikiamais malonumais, galime džiaugtis tuo, kad parduotuvėse bet kada galime įsigyti kiekvienos poreikius tenkinančius higieninius įklotus ar paketus.

Bet ar tikrai mes visos esame patenkintos šiais patogumais? Ar nebuvo taip, kad per menstruacijų dienas ne viena kartą jautėme odos kaitimą, perštėjimą, nemalonų kvapą arba paketas neapsaugojo mūsų nuo pratekėjimų. Tyrimų duomenimis, 73% moterų kritinių dienų metu jaučia niežėjimą ir sudirgimą. To priežastis – nepraleidžiantys oro, gerai nesugeriantys skysčio ir išliekantys drėgni įklotai. Kokius paketus reiktų rinktis, kad kuo mažiau mus kamuotų visi šie nemalonumai.

Paprastai higieniniai paketai yra pagaminti iš trijų sluoksnių: paviršiaus sluoksnis, sugeriamasis sluoksnis ir pagrindo sluoksnis.

1. Viršutinis sluoksnis- turėtų būti švelnus ir minkštas, greitai sugeriantis ir išliekantis sausas, tam kad nedirgintų odos.

2. Sugeriamasis vidurinysis sluoksnis turėtų būti pagamintas iš efektyviai sugeriančių medžiagų (absorbuojančių polimerų, kurie pavirsta į želę), reiktų vengti paketų kurių sugeriamoji medžiaga pagaminta iš perdirbto popieriaus masės. Moterys turinčios gausesnes mėnesines turėtų rinktis geresnį sugeriamumą turinčius paketus.

3. Pagrindo sluoksnis turėtų būti padarytas iš orui laidžios medžiagos. Ne viena menstruacijų dienomis jautėme šutimo ir kaitimo jausmą, todėl svarbu yra pasirinkti paketus kurių pagrindas yra laidus orui. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į klijus, jie turėtų būti užtepti juostelėmis, o ne per visą pagrndą, nes tai stabdo kvėpavimą.

Kiekviena iš mūsų menstruacijų dienomis norime jaustis gaivi ir nejausti nemalonaus kvapo. Dabar galime rinktis įvairius parfumuotus paketus. Tačiau problema ta, kad chemikalai naudojami šiems paketams dezodoruoti, dažnai dirgina odą ir ją alergizuoja. O kad nesijaustų nemalonaus kvapo menstruacijų metu reiktų rinktis antibakterinį poveikį turinčius įklotus (pvz.: su anijonais), kadangi kvapą sukelia bakterijos.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos atliktus tyrimus, higieninių įklotų kokybė ir sterilumas yra ypač svarbūs menstruacijų metu, nes dubens organai vieni su kitais susiję, reprodukcinė sistema šiuo metu yra lengvai pažeidžiama mikrobų ir virusų. Šiandien, netgi galime rinktis higieninius paketus turinčius sveikatinančio poveikio, tokius kaip su negatyviais jonais (anijonais) ir vaistinėmis žolelėmis.

Menstruacijų metu išskyrose kaupiasi bakterijos, todėl higieniniai įklotai turi būti dažnai keičiami. Įsidėjus naują įklotą normaliomis sąlygomis bakterijos pradeda daugintis jau po 15 min. Po dviejų valandų įklotas gali būti pilnas bakterijų. Kad išvengtume nemalonių pojūčių, odos suerzinimo patariama kas dvi valandas, ar netgi dažniau (tai priklauso nuo įklotų) keisti įklotą.

Mums – moterims, yra labai svarbi higiena.

TAIP PAT SKAITYKITE