REXSAN raumenims sąnariams kaulams

Svarbu: odos pH – 5,5!

Oda turi savo paslapčių. Tai, kas plika akimi nematoma, tampa labai svarbu, kai renkamės produktus, skirtus jos – tiek veido, tiek ir kūno – priežiūrai. Viena iš tų paslapčių – odos paviršiaus rūgščių ir šarmų santykis. Jis gali stipriai paveikti ir vaikų, ir suaugusiųjų odos būklę.

Kad rezultatas būtų idealus

Kasdienis „bazinis“ odos priežiūros ritualas, kurį žinovai rekomenduoja visiems šeimos nariams, kad ir kiek jiems metų, susideda iš prausimosi, drėkinimo ir apsaugos nuo ultravioletinių spindulių. Kitų priemonių – odą šveičiančių, stangrinančių, skaistinančių, raminančių, regeneruojančių ir t. t., naudojimą turėtų lemti individualūs kriterijai: amžius, gyvenimo būdas, įgimtos odos ypatybės ir esamos problemos. Klausimas: kuo prausiate savo odą jūs, kokias priemones naudoja jūsų namiškiai? Užtikrinti didžiausio kūno organo švarą būtina – juk per naktį odos paviršiuje susikaupia riebalų ir šlakų, o per dieną nusėda dulkių, suodžių, riebių nešvarumų… Visa tai reikia kasdien šalinti. Neagresyviai, bet kruopščiai! Nepakankamai švari ir sudrėkinta oda jaučiasi ir atrodo prastai. Be to, ji blogiau nei galėtų įsisavina kosmetikos priemones, tad šių poveikis mažėja. Kadangi vanduo nepašalina riebalų, idealų rezultatą, apie kurį kalbame, užtikrins riebalus tirpinantis prausiklis. Yra universalių priemonių, puikiai tinkamų ir naujagimiams, ir paaugliams, ir tėvams bei seneliams.

Apsauginė mantija

Odos paviršių dengia suragėjusių ląstelių sluoksnis, gamtos aprengtas hidrolipidine mantija (stratum compactum). Ji – pirmas gynybinis barjeras, saugantis odą nuo žalingų aplinkos veiksnių. Sveikos odos paviršiaus pH (matas, rodantis rūgščių ir šarmų pusiausvyrą) – 5,5 ir tai reiškia, kad hidrolipidinė mantija – rūgštinė. Kad būtų aiškiau: neutralus pH – 7, o didesni skaičiai rodo šarmiškumą. Mikrobų, bakterijų, teršalų, toksinų blokavimas – tokia bene svarbiausia šio odos „drabužio“ funkcija. Jei jo pH pasikeičia ir ima dominuoti šarmai, oda sausėja, jautrėja, netgi gali atsirasti egzema ir uždegimas, dar labiau provokuojantys sausėjimą ir kitus procesus (raukšlėjimąsi, glebimą). Didžiojoje Britanijoje aštuonerius metus trukusi studija parodė, kad moterys, kurių odos paviršiaus pH buvo šarminis, tyrimo pabaigoje turėjo daugiau smulkių raukšlelių ir buvo mažiau atsparios ultravioletiniams spinduliams nei tos, kurių odos paviršiaus pH buvo rūgštinis.

Kokie faktoriai veikia natūralų odos pH? Genai, amžius, odos sausumas, išsiskiriantys riebalai, patalpų šildymas, oro kondicionavimas, ultravioletiniai spinduliai, teršalai, dulkės… Ir prausikliai! Moksliškai įrodyta, kad pastarieji, jei šarminiai, pastebimai didina hidrolipidinės mantijos šarmiškumą, taigi ją silpnina. Ir atvirkščiai – be muilo pagaminti ir pH 5,5 turintys produktai, tarkim, tokie kaip visai šeimai skirti „Sebamed“ prausikliai, ne tik nemažina odos atsparumo, tačiau yra puikiai toleruojami bet kokių tipo ir būklės odos, taip pat ir probleminės. Prausikliai, kurių pH 5,5, tinka žmonėms, kenčiantiems nuo psoriazės, bakterijų sukeltos infekcijos, kontaktinio ir atopinio dermatitų, kitų odos ligų.

Kaip jau minėta, odos pH veikia daug kas. Tai žinant visada reikėtų turėti galvoje magišką skaičiuką „pH 5,5“ ir stengtis, kad šios reikšmės nedidintų mūsų naudojami kosmetikos produktai.

TAIP PAT SKAITYKITE