Nobel biocare

Tavo intymios kūno srities priežiūra

Tavo intymios kūno srities priežiūra

Intymi higiena labai svarbi kiekvienos moters gyvenime. Svarbu žinoti, kaip tinkamai pasirūpinti savimi – kurias priemones naudoti, o kurių geriau atsisakyti. Naudojant tinkamus intymiai higienai skirtus kūno priežiūros produktus, galima ne tik išvengti įvairių ligų, bet ir jaustis patogiai kiekvieną dieną. Svarbu prisiminti, kad moters intymi kūno sritis yra ypatinga – jos specifinei florai reikia išskirtinio dėmesio.

Kartais manoma, kad intymios srities higienai pakanka vien vandens, bet dažniausiai moterys siekia visiškos švaros pojūčio. Intymios srities jokiu būdu negalima plauti muilu ar kūnui skirta dušo želė, nes stipriai veikianti jų cheminė sudėtis  naikina natūralią intymios srities mikroflorą –  gerąsias bakterijas, kurios vykdo apsaugines funkcijas. Taip atsitikus, gali atsirasti daugiau išskyrų, niežulys ir paraudimas, blogiausiu atveju kilti infekcija. Reikia naudoti specialiai intymiai sričiai skirtas priemones, kurių pH tinka šios srities florai. Jos švelniai plauna  ir padeda atkurti sutrikdytą mikrofloros pusiausvyrą. Jei pH sumažėja arba padidėja, tuomet keičiasi mikrofloros sudėtis, ir kyla pavojus susirgti įvairiomis ligomis. Geriausia intymią sritį plauti šiltu, švariu tekančiu vandeniu ir tam skirtomis priemonėmis.

Vienas iš sveikos aplinkos veiksnių yra jos rūgštingumas – pH. Optimalus makšties pH yra 3,8–4,5. Didžiausią įtaką makšties rūgštingumui turi pieno rūgšties bakterijos (arba laktobakterijos), kurios sudaro natūralią mikloforą. Ši mažo rūgštingumo aplinka yra natūralios gynybos mechanizmas, apsaugantis nuo didesnio bakterijų kiekio susidarymo. Iš dalies rūgštinės pH aplinkos susidarymo procesą lemia moteriškas hormonas estrogenas. Todėl hormoninių pokyčių metu, susijusių su mėnesinių ciklu, nėštumu, menopauze, pastebimi ir intymios srities pokyčiai.

Labai svarbu intymios higienos priemones naudoti
 
Menstruacijų metu. Sumažėjus pieno rūgšties bakterijų skaičiui, pradeda daugintis žalingos bakterijos. Norėdamos jų išvengti, naudokite intymiai higienai skirtą  produktą, kurio sudėtyje yra pieno rūgšties bakterijų, pavyzdžiui,  Lactacyd Pharma. Taip pat reguliariai keiskite higieninius paketus ar tamponus.
Nėštumo metu. Dėl hormonų pokyčių ir susilpnėjusio imuniteto intymios srities pH lygis padidėja, todėl kyla infekcijų pavojus. 20% nėščių moterų nustatoma makšties infekcija. Kovojant su bakterijomis, rekomenduojama naudoti intymios srities priežiūrai skirtas priemones.
Menopauzės metu ir po jos. Šiuo laikotarpiu sumažėja moteriškojo hormono estrogeno kiekis, ir makšties sienelės tampa plonesnės bei sausesnės, todėl labiau pažeidžiamos. Diskomfortą sumažina drėkinanti intymios higienos priemonė.
Kaip buvo minėta, intymios mikrofloros pusiausvyrą labiausiai veikia menstruacijų, nėštumo ar menopauzės  metu kylantys hormonų svyravimai, tačiau ją paveikti gali ir tokie kasdieniai veiksniai:
•  Sintetiniai ir itin prigludę apatiniai;
•  Audinių minkštikliai, naudojami apatiniams baltiniams plauti;
•  Intensyvus sportavimas;
•  Įvairios dietos;
•  Stresas, nuovargis ir susilpnėjęs imunitetas;
•  Lytiniai santykiai;
•  Paprastas muilas ar dušo želė;
•  Antibiotikai, kurie sunaikina gerąsias bakterijas;
•  Tamponai ir paketai.

Patarimai, kaip rūpintis intymia higiena
• Intymi sritis yra viena jautriausių kūno vietų. Kadangi makšties pH balansas užtikrina natūralų valymąsi, jos vidinės dalies plauti nereikia. Išorinės intymios srities higienai užtikrinti, naudokite intymiai priežiūrai skirtas priemones.
• Atkreipkite dėmesį į požymius, kurie įspėja apie galimas sveikatos problemas. Neįprastas kraujavimas, išskyros, nemalonus kvapas, niežėjimas ir skausmas gali pranašauti infekciją ar lytiniu keliu plintančias ligas. Tokiais atvejais būtinas ginekologo patikrinimas.
• Pasitikrinkite sveikatos būklę – apsilankykite pas ginekologą ne rečiau kaip kartą per dvejus ar trejus metus.
• Šlapinimasis prieš ir po sekso padeda išvengti šlapimo takų uždegimo, kuris gali kilti, jei lytinių santykių metu makšties bakterijos pateiktų į šlaplę. Taip pat prieš ir po sekso būtinai plaukitės rankas, kad išvengtumėte bakterijų plitimo!

TAIP PAT SKAITYKITE