Mollers

Siaubūnai mūsų lovose

siaubūnai lovoje

Tikrai esate girdėję apie patalynės erkutes, kurios yra kaltinamos dėl įvairių negalavimų. Atrodo keista, kad kažkoki mikroorganizmai, kurių negalime matyti plika akimi gali pridaryti tiek žalos. Jei nejaučiate diskomforto ir jokių alerginių reakcijų, tuomet tikriausiai nesate alergiškas šiems gyviams, o jei jaučiate alergiją, reikia imtis veiksmų, kad ji būtų sumažinta arba panaikinta. Kyla klausimas, ar reikėtų kažką daryti žmonėms, kuriems alergija nepasireiškia?

Kodėl būtent lovoje? Mikroorganizmams gyventi bei daugintis reikalinga šiluma, atitinkama drėgmė bei maisto medžiagos. Ir jei dauguma kitų gyvių minta įvairiomis maisto atliekomis ar augalais, tai šios erkutės maitinasi negyva žmogaus oda. Nereikia bijoti, bemiegant niekas mūsų odos nekandžioja, jos pakankamai nukrenta natūraliai, odai sąveikaujant su patalyne. Ir nors patalynė atrodo visiškai švari, mažuose audinio tarpeliuose atsiranda dar mažesni senos odos plaušeliai

Dėl kokių priežasčių jos atsiranda? Kad mikroorganizmai gyventų ir daugintųsi, užtenka vos trijų dalykų. Turi būti palaikoma temperatūra šiek tiek virš 20 laipsnių, santykinė oro drėgmė turėtų būti tarp 70 ir 80 procentų ir reikalingas maistas. Mirusia oda mintančioms erkutėms patalynėje esančios odos pilnai pakanka.

Kaip atsiranda alergija? Alerginę reakciją sukelia baltymai, esantys gyvose bei mirusiose erkutėse ir jų išmatose. Žmogaus imuninė sistema netinkamai reaguoja į įkvėptus bei prie odos besiliečiančius baltymus ir prasideda alerginė reakcija. Išskiriama daugiau gleivių nei įprasta, nes organizmas klaidingai bando gintis nuo alergizavusių medžiagų. Beveik visos alergijos yra paveldimos. Ir jei kitos alergijos kamuoja tik tam tikru metų laiku ar tik tam tikru gyvenimo periodu, tai ši gadina gyvenimo kokybę nuolat.

Kaip gali pakenkti tokia alergija? Visų pirma, visi alerginiai simptomai stipriai blogina gyvenimo kokybę ir neleidžia jaustis pilnavertiškai. Pastovus kosulys, apsunkintas kvėpavimas, daugybė gleivių ir kiti simptomai išduoda apie organizmo atsaką į alergizuojančias medžiagas. Ilgainiui alergijos simptomai gali peraugti į dar didesnes bėdas. Jei nesiimama jokių priemonių, padedančių kontroliuoti alergiją, tuomet galima tikėtis net susirgti rimtomis ligomis, tokiomis, kaip alerginė astma.

Kokiu būdu pašalinti alergiją? Visiškai pašalinti organizmo polinkio alergizuoti kai kuriems dirgikliams nėra įmanoma. Viskas, ką galima kontroliuoti, tai stipriai sumažinti erkučių kiekį ir kitaip padaryti blogas sąlygas joms daugintis. Alerginių reakcijų mažinimui galima naudoti įvairius preparatus, kurie sumažina simptomus. Kvėpavimo sistemos alergijoms naudojami purškikliai į nosį arba preparatai tabletėmis. Stengiantis sumažinti erkučių kiekį reikėtų pradėti nuo patalynės skalbimo aukštoje temperatūra bei jos lyginimo. Geriausia naudoti sintetinės medžiagos patalynę, kurią galite rasti Nostra.lt interneto parduotuvėje. Atsisakykite pūkinių pagalvių, nes jos yra pati puikiausia terpė mikroorganizmams. Labai veiksminga turėti namuose funkcionuojantį rekuperatorių. Jei statant bei įrengiant namus nebuvo apie tai pagalvota, tuomet galite įsigyti mini rekuperatorių ir jį laikyti miegamajame. Taikant šiuos paprastus būdus, ženkliai sumažinsite erkučių skaičių bei alergijos simptomus.

TAIP PAT SKAITYKITE