Mollers

Estetinės odontologijos specialistė: dantų išvaizdą koreguoti galima bet kuriame amžiuje

Estetinė odontologija

Kiekviena šypsena skirtinga, ir, pripažinkime, vienų žmonių ji gerokai gražesnė nei kitų. Tačiau tai, kad dėl genetikos ar nepalankiai susiklosčius aplinkybėms netekote šypsenos grožio, nereiškia, kad taip bus visą likusį gyvenimą. Estetinis plombavimas ar protezavimas gali padėti gražesne šypsena džiaugtis bet kokiame amžiuje. 

 Odotologijos klinikos “Dantų harmonija” estetinės odontologijos specialistė gydytoja Agnieška Majevska sako, kad gražią šypseną yra atkūrusi ir nuo paspirtuko nukritusiam pradinukui, ir į sūnaus vestuves besiruošiančiai senjorei. 

 Norintiems gražesnės šypsenos, jeigu yra pažeisti priekiniai dantys (pavyzdžiui, paveikti karieso, nulūžę, nutrupėję, jeigu netenkina dantų forma ir pan.), gydytojas odontologas pasiūlys vieną iš dviejų procedūrų – estetinį plombavimą arba estetinį protezavimą. Kurį pasirinkti ir kuo šios dvi procedūros skiriasi, paaiškina gydytoja odontologė A. Majevska. 

 Estetinis plombavimas – kai nereikia keisti visos šypsenos, bet norisi padailinti jau esamą

 Estetinio plombavimo procedūros metu, pasitelkiant restauracines plombines medžiagas, galima pakoreguoti vieno ar kelių dantų spalvą, formą, ilgį, gydyti karieso pažeistus dantis. 

 „Dantys yra labai skirtingi, skiriasi jų atspalviai, struktūra, skaidrumas. Plombuodama vieną dantį naudoju keturias ar penkias skirtingas spalvas. Jas derinu tarpusavyje tam tikru santykiu, kad atsiskleistų visi struktūros niuansai. Tai pakankamai sudėtingas ir meniškas darbas”, – sako estetinės odontologijos specialistė. 

 Estetinio plombavimo procedūra yra atliekama per vieną vizitą, antrojo vizito metu atliekama tik kontrolė ir, jei reikia, nedidelės formos ar spalvos korekcijos. Ši procedūra tinka, kai defektai nedideli, pavyzdžiui, kai šypsena graži, tik vienas dantis yra nuskilęs ar nutrupėjęs. Taip pat esetetinis plombavimas atliekamas vaikams, nes jų dantys, žandikaulis dar keičiasi, ir protezuoti negalima. Šis metodas yra konservatyvesnis – nereikia danties gręžti, nereikia imti dantų atspaudų. Tai saugus būdas gražiai restauruoti pažeistą dantį.

 Svarbu žinoti, kad plombinė medžiaga, naudojama estetinio plombavimo metu, yra šiek tiek minkštesnė nei natūralūs dantys, todėl šis gydymo būdas reikalauja atidesnės priežiūros, nes plombuoti dantys dėvisi šiek tiek greičiau, o ir pati plombinė medžiaga po truputį iš blizgios tampa matine. 

 „Todėl estetinio plombavimo procedūrą pasirinkę žmonės turėtų bent kartą per metus apsilankyti pas burnos higienistą, kuris atliktų burnos higieną ir dantų poliravimą – taip pageidaujamas rezultatas tarnaus ilgai”, – pataria gydytoja odontologė. 

 Estetinis protezavimas – galimybė sukurti visiškai naują šypseną

 Estetinis protezavimas atveria neregėtas galimybes sukurti svajonių šypseną, net jei dabartinė situacija burnoje yra labai toli nuo tos svajonės. Tam pasitelkiamos keramikos laminatės.

 Gydytoja A. Majevska vaizdžiai iliustruoja, kad laminatė yra priklijuojama ant išorinio danties paviršiaus panašiai, kaip dirbtinis nagas priklijuojamas prie natūralaus. Tai reiškia, kad vidinėje pusėje lieka mūsų natūralus dantis, jis yra visiškai apsaugotas ir išlieka tvirtas. 

 Estetinio protezavimo procedūra yra ilgesnė, jai reikia kelių vizitų. Pirmojo vizito metu aptariamas norimas rezultatas, padaroma skaitmeninė šypsenos nuotrauka. Tuomet gydytojas analizuoja paciento veido anatomiją, planuoja, kokios formos, spalvos, reljefo dantys labiausiai tiktų, ir, pasitelkęs skaitmenines priemones, parengia šypsenos skaitmeninį vaizdą. 

 Naujiena estetinėje odontologijoje yra tai, kad laboratorijoje pagaminamos laikinosios laminatės, tad kito vizito metu pacientas gali pasimatuoti savo būsimą šypseną ir, jei reikia, paprašyti korekcijų. Kai galutinis variantas suderinamas su pacientu, dantų technikos laboratorijoje yra pagaminamos nuolatinės laminatės. 

 „Šiuo metu pačios gražiausios ir žmogaus natūraliems dantims artimiausios yra lauko špato keramikos laminatės. Džiaugiuosi, kad klinika „Dantų harmonija”, kurioje dirbu, turi savo laboratoriją ir dantų technikus, kurie yra gerai įvaldę šią visame pasaulyje naują technologiją ir moka pagaminti itin gražias ir natūralias dantų laminates”, – sako estetinės odontologijos specialistė.

 Paskutinio vizito metu dantys yra paruošiami laminatėms ir jos cementuojamos ant dantų. „Laminatės – tai pats estetiškiausias ir natūraliausias šypsenos atkūrimo būdas. Tokie dantys niekada nepraras savo blizgesio, jų priežiūra niekuo nesiskiria nuo kasdienės natūralių dantų priežiūros, nereikia jokių papildomų procedūrų odontologo kabinete. Be to, dantų laminatės tarnauja mažiausiai dvigubai ilgiau nei estetinis plombavimas”, – reziumuoja A. Majevska. 

 „Geltonuojančios” plombos ir kiti dažniausi mitai

 Estetinės odontologijos specialistės paklausėme, su kokiais mitais ji dažniausiai susiduria savo darbe.

 1. Atlikus estetinį plombavimą ar protezavimą nebereikia dantų prižiūrėti, jie visada išliks gražūs dėl atliktos procedūros. 

 Gydytoja A. Majevska: „Tai labai klaidingas įsitikinimas, su kuriuo susiduriu dažniau, nei norėčiau. Dantų ir tarpdančių valymas du kartus per dieną yra būtinybė, kurios nepakeis jokia odontologo kabinete atlikta procedūra. Apskritai, mano nuomone, nuosavi dantys yra gražiausiais ir natūraliausias dalykas, kurį galime turėti ir už tai nėra nieko tobuliau. Viskas, kas yra padaryta kito žmogaus rankomis, net jei tai labiausiai patyręs savo srities specialistas, reikalauja nuolatinės priežiūros. Būtina dantis valyti ir prižiūrėti, kitaip net gražiausios laminatės pasidengs apnašomis ir nebedžiugins.”

2. Atliekant estetinį protezavimą laminatėmis, nušlifuojama labai daug nuosavo danties. 

 Gydytoja A. Majevska: „Iš tiesų tam, kad būtų galima uždėti keramikos laminatę, užtenka nušlifuoti apie 0,5 milimetro, kartais ir dar mažiau. Laminatės storis iš esmės priklauso nuo dantų spalvos. Jei žmogaus natūralūs dantys tamsūs, o jis nori labai gražių baltų dantų, laminatė bus kiek storesnė, nes reikia po ja paslėpti natūralią dantų spalvą. Bet įprastai laminatės yra labai plonos, dažnai šlifuojant net nepasiekiamas vidinis danties sluoksnis dentinas. Tai reiškia, kad dantis lieka su tvirta emalio apsauga ir dar yra sutvirtinamas laminate.”

3. Laikui bėgant dantų plombos keičia spalvą

 Gydytoja A. Majevska: „Netiesa, šiuolaikinės plombos savo spalvos nekeičia – spalvos pakitimai yra apnašos, atsirandančios dėl prastos burnos higienos. Atlikus profesionalią burnos higienos procedūrą ir pagerinus savo burnos higienos įgūdžius, plombos vėl tampa švarios ir gražios.”

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE