Ditel

Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Sveikas stuburas – sveiko kūno pamatas

Iš knygos “Kaip sveikai gyventi 150 metų”daktaro Michal Tombak.

Daugumos žmonių stuburas jau taip iškraipytas, kad visiems iškrypimams pašalinti reikia kantrybės ir laiko. Skausmai nepasitraukia taip greitai kaip norėtume.

Bet visa tai pataisoma. Žmogus privalo išsiugdyti įprotį būti sveikas, privalo suprasti esąs savo kūno šeiminikas. Kad stuburas būtų sveikas, turime miegoti ant kieto čiužinio su kieta pagalve ir daryti tam tikrus fizinius pratimus (bėgioti, vaikščioti, sportuoti).

Kodėl sveika miegoti ant kieto čiužinio?

Trečdalį gyvenimo žmogus pramiega. Miegant raumenys atsipalaiduoja arba nevalingai pasitempia. Tuomet raumenų judesiai kitokie nei dieną. Geras miegas labiausiai ir tinka stuburui atsigauti.

Čiužinys ant kurio miegate, turi būti tokio kietumo, kokį tik pakenčiame, kad tik netrukdytų miegoti. Gulėti reikia išsitiesus ant nugaros, rankos palei liemenį, kojos pražergtos. Kai kūnas atpalaiduotas tokia poza, jo masė tolygiai pasiskirsto lovos paviršiuje, raumenys visiškai atsipalaiduoja, visi per dieną galėję išnirti slanksteliai lengvai sugrįžta į savo vietas.

Tuomet širdis būna apkrauta mažiausiai, tad kraują varinėja lengvai, pagerėja kraujotaka. O pagerėjusi kraujotaka savo ruožtu palengvina kepenų darbą, todėl jos lengviau šalina iš organizmo toksinus.

Gerai veikiančios kepenys pagerina medžiagų apykaitą, todėl be jokios dietos du mėnesius pamiegojus ant kieto čiužinio, mūsų svoris sumažės trimis ar penkiais kilogramais, ir ims nykti su tuo susiję įvairūs sveikatos negalavimai.

Kodėl nesveikia miegoti ant minkšto čiužinio?

Kepenys – tai mūsų organizmo cheminė laboratorija, jų veikla lemia tūkstančius metabolizmo reakcijų, kurias paprastai vadiname medžiagų apykaita.

Mokslo įrodyta, kad jei krūtinės slanksteliai nuo trečiojo iki dvidešimtojo išsšidėsto tolygiai horizontaliai, kepenys dirba efektyviai. O štai miegantiems ant minkšto čiužinio, slanksteliai visada sudaro linkius ir gerokai slopina kepenų veiklą.

Nuo čiužinio ant kurio miegate kokybės (šiuo atveju – kietumo) nepaprsatai priklauso mūsų stubro, o drauge ir viso organizmo sveikata.

Tikrai verta pasirūpinti ta vieta, kurioje paraleidžiame trečdalį savo gyvenimo. Tegul ji pasitarnauja mūsų sveikatai užuot ją silpninusi ir kėlusi kančias.

Rekomenduojame grikių lukštų čiužinius, kurie stangrūs ir nepraranda savo formos, jų pagrindas yra kietas. Grikių lukštai tampriai supilti į siauras „rinkeles”, todėl nesubyra į kraštus.

Taip pat tinka turintiems stuburo negalavimų.

Čiužiniai pralaidūs orui, todėl nesukelia prakaitavimo. Nesukelia alergijos, nes grikių lukštuose nesiveisia dulkių erkutės.

Ilgai gulintiems ligoniams toks čiužinys padės išvengti pragulų ir palengvins jų gydymą.

Ant senos sugulėtos lovos tieskite grikių lukštų čiužinį, kuris puikiai suteiks patalui stangrumo ir natūralumo.

Kodėl naudinga miegoti ant kietos pagalvės?

Pagalvė, ant kutrios miegate, turi būti kieta, žema ir neplati. Kieta pagalvė palaiko normalią nosies pertvaros padėtį.

Nosies pertvara atsakinga už visų mūsų kūno organų fiziologinę pusiausvyrą. Todėl lengvai kvėpuoti per abi šnerves labai svarbu, kad normaliai funkcionuotų organizmas. Be to, per šnerves įtraukiams oras pašildomas, apvalomas ir dezinfekuojamas.

O kai miegate ant minkštų, didelių ir aukštų pagalvių, stuburas taip  išsiriečia, kad visą naktį sunku kvėpuoti per nosį ir todėl pradedame kvėpuoti per burną. Kvėpuoti per burną pavojinga sveikatai, nes per burnos ertmę bakterijos lengvai pasiekia kvėpavimo takus.

Miegant ant minkštos, aukštos pagalvės dažnai apninka slogos, bronchų ir plaučių ligos.

Rekomenduojame grikių lukštų pagalves, kurios turi ortopedinę formą su atskirta zona kaklui – sprandas ir kaklas geriau atsipalaiduoja.

Pagalvė prisitaiko prie galvos formos ir kaklo išlinkimų, suteikia stabilią atramą, nesubliūkšta, pralaidi orui, todėl nesukelia prakaitavimo, alergijos, nes grikių lukštuose, kaip minėta, nesiveisia dulkių erkutės.

Galima reguliuoti kietumą (aukštį) – dalį grikių lukštų galima nupilti arba pripilti per šone esantį užtrauktuką.

TAIP PAT SKAITYKITE