Nobel biocare

Po svarstymo pritarta siūlymui gerinti vaistų prieinamumą labai retomis ligomis sergantiems pacientams

Vaistų prieinamumo gerinimas

Seimas po svarstymo pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoms Farmacijos įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama tobulinant Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisijos sudarymo tvarką pagerinti inovatyvių gydymo metodų ir vaistų prieinamumą labai retomis ligomis sergantiems pacientams.

Pagal svarstomą projektą, į Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisiją numatoma papildomai įtraukti dar du asmens sveikatos priežiūros specialistus, dirbančius universitetinėse ligoninėse bei turinčius specialių žinių labai retų ir sunkių ligų gydymo ar su tuo susijusiose srityse, taip pat du pacientų nevyriausybinių organizacijų atstovus. Dėl šių pakeitimų komisijos narių skaičius padidėtų nuo šiuo metu esančių penkių iki devynių.

Įstatymo projektu taip pat siūloma suteikti galimybę į komisiją dėl gydymo išlaidų kompensavimo kreiptis sveikatos įstaigos įgaliotam pacientą gydančiam sveikatos priežiūros specialistui. Šiuo metu tokia galimybė suteikta tik gydymo įstaigoms.

Be to, komisijos posėdyje, prieš priimant sprendimą, privalėtų būti sudarytos galimybės dalyvauti ir pateikti savo paaiškinimus pacientą gydančiam sveikatos priežiūros specialistui.

Įstatyme numatoma įtvirtinti skubaus atvejo apibrėžimą. Pagal projektą, skubus atvejis būtų atvejis, kai paciento organizmo gyvybinės funkcijos, iš kurių vienai sutrikus kyla pavojus žmogaus gyvybei, gali būti pažeidžiamos greičiau nei per 10 dienų nuo jo sveikatos būklės diagnozavimo ir komplikacijos gali išsivystyti staiga. Taip siekiama sudaryti galimybę pagreitinti procesą, kai paciento gyvybei dėl progresuojančios ligos yra iškilęs realus pavojus, nors efektyvaus gydymo galimybės net tik egzistuoja, bet ir yra patvirtintos kitose šalyse.

Po svarstymo už teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-3006(2) vieningai balsavo 101 Seimo narys. Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

TAIP PAT SKAITYKITE