Nobel biocare

JAV siekiama, kad soliariumuose atsirastų įspėjimai apie vėžį

JAV maisto ir vaistų administracija siekia, kad soliariumuose atsirastų įspėjimai apie galimą vėžio riziką, rašo „Associated Press“.

JAV maisto ir vaistų administracija (Food and Drug Administration­), vykdžiusi soliariumų priežiūrą 30 metų, paskelbė, kad soliariumais neturėtų naudotis asmenys iki 18 metų.

Agentūra siekia, kad įspėjimai apie galimus soliariumų pavojus sveikatai būtų skelbiami specialiuose lankstinukuose, kataloguose ir internete. Taip pat norima, kad soliariumų savininkai laikytųsi griežtų naudojimosi taisyklių.

Vyriausybė ėmėsi griežtesnių priežiūros priemonių, atsižvelgdama į gresiantį melanomos – agresyviausios odos vėžio formos – pavojų, kurios grėsmė per pastaruosius 30 metų smarkiai išaugo.

Skaičiuojma, kad 2,3 mln. JAV paauglių soliariumuose lankosi kismet, o melanoma šiuo metu yra antra iš labiausiai paplitusių vėžio formų tarp jaunų žmonių, skelbia Amerikos dermatologų akademija. Tyrimai rodo, kad melanomos rizika yra 75 procentais didesnė tiems žmonėms, kurie lankėsi soliariumuose.

Nustatyta, kad Misūrio valstijoje 65 procentai iš 250 įdegio salonų priimtų 10–12 metų vaikus be jų tėvų sutikimo.

TAIP PAT SKAITYKITE